Skocz do zawartości

Kadencja na rowerze


Veteran

Rekomendowane odpowiedzi

Generalnie idea jest prosta Panowie: Uderz w stół...

Dla mnie jeżdżenie na czerwonym to jedno z bardziej karygodnych przestępstw rowerzystów. Ciekawe czy samochodem też tak relatywizujecie. Najgorsze jest to, że w innej sytuacji - np zajmowanie pasa wymaga się traktowania roweru jako pełnoprawny pojazd w ruchu - zresztą słusznie. Ale gdy chodzi o przejazd na czerwonym już nie... ciekawe?

Ja mam prostą zasadę. Na rowerze w ruchu ulicznym, nie robię niczego czego bym nie zrobił samochodem.

Jak widzę jestem idiotą...

Pozdrowienia

 

Idiotą jest ktoś kto nie widzi różnic pomiędzy traktowaniem aut oraz pieszych/rowerzystów w miastach.

Jako rowerzysta i pieszy mam zielone np. przez 15s, a jako auto mam zielone przez 90s.

To czekanie na zielone po prostu jest poniżające.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepisy są dość klarowne i bardzo proste. Oczywiście elementy, o których wspomniałeś w drugiem zdaniu, są w jeździe niezbędne, zwłaszcza jak się ścigam z dziećmi na rowerkach ale dziwi mnie że potrzeba aż ponadprzeciętności, żeby je ogarnąć.

Niestety nie jestem leśnikiem i ciężko mi znaleźć technicznego krętego singla (jak ja uwielbiam ten pretensjonalny slang) w drodze do pracy.

 

Przepisy są idiotyczne i wewnętrznie sprzeczne. Jest cała masa skrzyżowań, gdzie nikt nie potrafi powiedzieć, nawet policja kto ma pierwszeństwo. Czy znaki na jezdni dla kierowców obowiązują na ścieżkach wzdłuż drogi ale oddzielonych pasem zieleni (czy tez ciągach pieszo-rowerowych) czy raczej reguła prawej dłoni ? Przecież 90% rowerzystów tego nie ogarnia. To taki przykład pierwszy z brzegu. 

 

Ja też nie jestem leśnikiem - ale Ty akurat jesteś w dosyć szczęśliwej sytuacji, że masz las rzut beretem. W Międzylesiu jest jedna z najfajniejszych ścieżek - właśnie singli - jakie znam. Fioletowy mtb od szpitala. Oznakowany strzałkami, kilka fajnych odcinków gdzie można złapać flowa, kilka trudniejszych podjazdów, trochę korzeni, niby nic a daje w kość. 15 km pętelka. No i oczywiście słynny czarny mtb. 

 

Slang jak slang - coś jak karwing czy skręt cięty albo techniki płużne - jak w każdym sporcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ja też nie jestem leśnikiem - ale Ty akurat jesteś w dosyć szczęśliwej sytuacji, że masz las rzut beretem. W Międzylesiu jest jedna z najfajniejszych ścieżek - właśnie singli - jakie znam. Fioletowy mtb od szpitala. Oznakowany strzałkami, kilka fajnych odcinków gdzie można złapać flowa, kilka trudniejszych podjazdów, trochę korzeni, niby nic a daje w kość. 15 km pętelka. No i oczywiście słynny czarny mtb. 

 

Slang jak slang - coś jak karwing czy skręt cięty albo techniki płużne - jak w każdym sporcie.

 

spojrzałem sobie na trailforksa wokół warszawy i się zdziwiłem :-)

 

Mitek, wybierz sie kiedyś na single na Dolny Śląsk, żeby chociaż poznać na czym to polega,

świetna zabawa dla każdego kto ma trochę pary w nogach, super odskocznia od zimowego boiska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idiotą jest ktoś kto nie widzi różnic pomiędzy traktowaniem aut oraz pieszych/rowerzystów w miastach.

Jako rowerzysta i pieszy mam zielone np. przez 15s, a jako auto mam zielone przez 90s.

To czekanie na zielone po prostu jest poniżające.

Cześć

Nie no dałeś do pieca. Uśmiałem się naprawdę.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepisy są idiotyczne i wewnętrznie sprzeczne. Jest cała masa skrzyżowań, gdzie nikt nie potrafi powiedzieć, nawet policja kto ma pierwszeństwo. Czy znaki na jezdni dla kierowców obowiązują na ścieżkach wzdłuż drogi ale oddzielonych pasem zieleni (czy tez ciągach pieszo-rowerowych) czy raczej reguła prawej dłoni ? Przecież 90% rowerzystów tego nie ogarnia. To taki przykład pierwszy z brzegu. 

 

Ja też nie jestem leśnikiem - ale Ty akurat jesteś w dosyć szczęśliwej sytuacji, że masz las rzut beretem. W Międzylesiu jest jedna z najfajniejszych ścieżek - właśnie singli - jakie znam. Fioletowy mtb od szpitala. Oznakowany strzałkami, kilka fajnych odcinków gdzie można złapać flowa, kilka trudniejszych podjazdów, trochę korzeni, niby nic a daje w kość. 15 km pętelka. No i oczywiście słynny czarny mtb. 

 

Slang jak slang - coś jak karwing czy skręt cięty albo techniki płużne - jak w każdym sporcie.

Cześć

No to mamy troszkę inną optykę. Dla mnie sytuacja na każdym!!! skrzyżowaniu drogowym jest oczywista. Niestety - i tu pełna  zgoda - znakomita większość kierowców jest absolutnie zagubiona na jakimkolwiek skrzyżowaniu równorzędnym. To tragiczne niestety. Pewnie przekładają to na ruch rowerowy i jeżdżą bez żadnych zasad.

Regułę prawej ręki zna znakomita większość dzieci bo zdają na karty rowerowe. Szkoda, że później zapominają.

Co do jeżdżenia po lesie to znam te ścieżki i już po prostu nimi rzygam. Niestety rzadko zdarza mi się tam jeździć pętle bo zazwyczaj moim celem jest taki mały sklepik wiejski przy ulicy Sosnowej a obok są takie ławeczki...

Raczej jeżdżę z domu bardziej na wschód w rejon Wesołej. Tam nie ma tak dużo rowerzystów a ścieżki też fajne aczkolwiek technicznie jestem drenem i się boje strasznie. ;)

No właśnie tego "karwingu" też nie znoszę. Sorry ale tak mam.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spojrzałem sobie na trailforksa wokół warszawy i się zdziwiłem :-)

 

Co Cię tak zdziwiło ? : ) Faktycznie, trochę pustynia - raczej tu płasko. Choć tak prawdę mówiąc to można się tu ujechać do pożygu - w górach masz podjazd a potem zjazd - inne emocje, są chwile odpoczynku, ciało pracuje w różnorodny sposób a tu nonstopkolor  w pedał :/ 

 

Śmieszne, ale dla mnie najtrudniejsza trasa to single "Kabacki West", "Jagielska" i "Brzegiem Lasu" na Kabatach. Niby nic - ot scieżka, raczej szybka, średnia znacznie powyżej 20km/h ale cały czas kręci wąsko między drzewami, kilka wąskich mostków, korzenie, spadłe liście że nie można dać ognia na 100%. Łapię się na tym, że podczas hamowania cały czas kręcę korbą - coś jak młynkowi na jachcie :D Non stop gaz-hamulec-gaz-hamulec :D

 

Ale jak sobie przypomnę Izery, Świeradów echhh ...

 

 

No to mamy troszkę inną optykę. Dla mnie sytuacja na każdym!!! skrzyżowaniu drogowym jest oczywista. Niestety - i tu pełna  zgoda - znakomita większość kierowców ...

 

Ale tu nie chodzi o kierowców tylko o rowerzystów. Dla samochodów wszystko jest proste i jednoznaczne. Na rowerze - totalna wolna amerykanka w przepisach. I ścieżki prowadzone w niebezpieczny, idiotyczny sposób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co Cię tak zdziwiło ? : ) Faktycznie, trochę pustynia - raczej tu płasko. Choć tak prawdę mówiąc to można się tu ujechać do pożygu - w górach masz podjazd a potem zjazd - inne emocje, są chwile odpoczynku, ciało pracuje w różnorodny sposób a tu nonstopkolor  w pedał :/ 

 

Śmieszne, ale dla mnie najtrudniejsza trasa to single "Kabacki West", "Jagielska" i "Brzegiem Lasu" na Kabatach. Niby nic - ot scieżka, raczej szybka, średnia znacznie powyżej 20km/h ale cały czas kręci wąsko między drzewami, kilka wąskich mostków, korzenie, spadłe liście że nie można dać ognia na 100%. Łapię się na tym, że podczas hamowania cały czas kręcę korbą - coś jak młynkowi na jachcie :D Non stop gaz-hamulec-gaz-hamulec :D

 

Ale jak sobie przypomnę Izery, Świeradów echhh ...

 

 

 

Ale tu nie chodzi o kierowców tylko o rowerzystów. Dla samochodów wszystko jest proste i jednoznaczne. Na rowerze - totalna wolna amerykanka w przepisach. I ścieżki prowadzone w niebezpieczny, idiotyczny sposób.

Cześć

Jak będziesz gdzieś tak jechał w okolicy to daj znać. Chętnie bym poznał... Można sobie wsadzać szpilki na forum ale pojeździć razem też może być fajnie. Obiecuję, że zrobię wszystko żebyś nie musiał czekać.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ale jak sobie przypomnę Izery, Świeradów echhh ...

 

Warto zobaczyć że u nas teraz kopalnia tras mtb: łatwe i trudniejsze.

Spotykałem skiturowców mieszkających gdzieś dalej i interesujących się rowerami. to wielu nawet nie wiedziało co to jest Single Track.

Tak że Dolny Śląsk ma niesamowity potencjał aby tych ludzi ściągnąć do siebie.

 

Łatwe miejsca z Singlami:

Glacensis (Kotlin Kłodzka),

Świeradów / Smrk

Kaczawskie Ścieżki

Trudniejsze:

Olbrzymy (Karkonosze)

Wzgórza Strzelińskie

Srebrna Góra Enduro

Czarna Góra Enduro

Rychlebskie

 

Jest tego mnóstwo, za kilka lat cała Polska się tu zwali, a na razie nie ma tłoku :-) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto zobaczyć że u nas teraz kopalnia tras mtb: łatwe i trudniejsze.

Spotykałem skiturowców mieszkających gdzieś dalej i interesujących się rowerami. to wielu nawet nie wiedziało co to jest Single Track.

Tak że Dolny Śląsk ma niesamowity potencjał aby tych ludzi ściągnąć do siebie.

 

Łatwe miejsca z Singlami:

Glacensis (Kotlin Kłodzka),

Świeradów / Smrk

Kaczawskie Ścieżki

Trudniejsze:

Olbrzymy (Karkonosze)

Wzgórza Strzelińskie

Srebrna Góra Enduro

Czarna Góra Enduro

Rychlebskie

 

Jest tego mnóstwo, za kilka lat cała Polska się tu zwali, a na razie nie ma tłoku :-) 

 

Czy w okolicach Śnieżnika jest jakaś sensowna wypożyczalnia (czynna w ten weekend) i bardzo łatwa trasa w pobliżu ? Coś jak zielone w Bielsku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w okolicach Śnieżnika jest jakaś sensowna wypożyczalnia (czynna w ten weekend) i bardzo łatwa trasa w pobliżu ? Coś jak zielone w Bielsku?

 

jest Glacensis przy Międzygórzu https://www.trailfor...86&lon=16.80999

 

z drugiej strony Czarnej Góry są też single przy Siennej

https://www.trailfor...18&lon=16.82068

 

nie znam tam wypożyczalni, bo mam swój rower, ale na pewno coś w Siennej będzie (przy ośrodku Czarna Góra), poszukaj w sieci

 

nie porównam tego z Bielskiem, bo nie znam tamtych tras

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest Glacensis przy Międzygórzu https://www.trailfor...86&lon=16.80999

 

z drugiej strony Czarnej Góry są też single przy Siennej

https://www.trailfor...18&lon=16.82068

 

nie znam tam wypożyczalni, bo mam swój rower, ale na pewno coś w Siennej będzie (przy ośrodku Czarna Góra), poszukaj w sieci

 

nie porównam tego z Bielskiem, bo nie znam tamtych tras

 

A którą trasę polecasz (która jest najłatwiejsza?) i jak się dostać na górę? Nigdy tam nie byłem i bardzo trudno to wszystko ogarnąć.Jedna z tras zielonych jest wyznaczona pod górę ?? Do innych nie ma żadnego podjazdu ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A którą trasę polecasz (która jest najłatwiejsza?) i jak się dostać na górę? Nigdy tam nie byłem i bardzo trudno to wszystko ogarnąć.Jedna z tras zielonych jest wyznaczona pod górę ?? Do innych nie ma żadnego podjazdu ??

 

Te trasy zielone to po prostu pętla Ostoja (między Międzylesiem a Śnieżnikiem)

 

 

Akurat Stronie Śląskie to jedyna gmina co poważnie podeszła do tematu tras rowerowych (od strony materiałów informacyjnych). Zajrzyj http://stronie.pl/53...ngletracki.html

 

Masz tam gpx (18 szt) do pobrania oraz krótkie charakterystyki, z podziałem na kolarstwo szosowe, mtb , singletracki. Do tego można pobrać bardzo porządny przewodnik z licznymi mapami. To nie jest dokładnie Międzylesie tylko obszar od Międzygórza (Śnieżnicki PK) ale to blisko. 

 

Co do samego Międzylesia jest też parę tras mtb na stronie gminy - są wyznaczone pętle (na bazie różnych istniejących kawałków szlaków).  Ale gpx raczej  tam nie dostaniesz... W Międzylesiu jest zresztą prężny klub mtb i pewnie tam też można byłoby mieć informacje. W każdym razie po Górach Bystrzyckich można spokojnie pojeździć i jest tam zero luda.

 

Pozdro

Wiesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A którą trasę polecasz (która jest najłatwiejsza?) i jak się dostać na górę? Nigdy tam nie byłem i bardzo trudno to wszystko ogarnąć.Jedna z tras zielonych jest wyznaczona pod górę ?? Do innych nie ma żadnego podjazdu ??

 

Wujot jeszcze Ci podesłał materiały. Na tej podstawie możesz sobie śmiało coś poplanować.

Trudno początkującej osobie doradzać przez internet, dużo lepiej to wychodzi bezpośrednio, kiedy można dopytać o potrzeby, umiejętności itd.

Ja nie jestem przewodnikiem rowerowym, coś tam piszę, dyskutuję o mtb, ale doradzanie początkującym w temacie jest wyjątkowo niewdzięcznym zajęciem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to teraz obowiązkowo przez Krajanów. Kiedyś autem tylko, warto rowerem.

Jak tylko odzyskam auto to wraz z rowerem się tam znowu udam:
https://wiadomosci.w...33921878406785a
Póki co odkryłem stacje Grabiszyn i wylot PKP na Jelenia, pięć min z domu. No kupiłem książkę Prawiek. Kobieta coś tam od niej czytała, ciężko.

Załączone miniatury

  • DSC_7740.JPG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co odkryłem stacje Grabiszyn i wylot PKP na Jelenia, pięć min z domu. No kupiłem książkę Prawiek. Kobieta coś tam od niej czytała, ciężko.

Gdzie wysiadasz? No bo po kolei Kąty, Mietków,  Świebodzice, Szczawienko, Boguszów Gorce, Marciszów, Janowice Wielkie, Trzcińsko, Wojanów, Piechowice i Szklarska a też Biskupice, Świdnica, Krzyżowa, Dzierżoniów żeby wymienić tylko najlepsze punkty startowe - z każdego parę świetnych opcji!

 

Gorzej z powrotem, w niedzielę to nawet nie ryzykowałbym wbijania się gdzieś po drodze.

 

Pozdro

Wiesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie wysiadasz? No bo po kolei Kąty, Mietków, Świebodzice, Szczawienko, Boguszów Gorce, Marciszów, Janowice Wielkie, Trzcińsko, Wojanów, Piechowice i Szklarska a też Biskupice, Świdnica, Krzyżowa, Dzierżoniów żeby wymienić tylko najlepsze punkty startowe - z każdego parę świetnych opcji!

Gorzej z powrotem, w niedzielę to nawet nie ryzykowałbym wbijania się gdzieś po drodze.

Pozdro
Wiesiek


Na szczęście raczej 5:10 wtorek i powrót np 10:49. Ostatnio Janowice, bo znałem z pieszych wycieczek. Kusił Sędzislaw tak przez okno, znasz tam jakąś trasę? Ew. z innej stacji, byle nie za stromo.

Załączone miniatury

  • DSC_7759.JPG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście raczej 5:10 wtorek i powrót np 10:49. Ostatnio Janowice, bo znałem z pieszych wycieczek. Kusił Sędzislaw tak przez okno, znasz tam jakąś trasę? Ew. z innej stacji, byle nie za stromo.

 

No to jesteś prawdziwy ranny ptaszek. Przez Sędzisław masz zielony rowerowy z Kamiennej Góry do  Świebodzic i to jest płasko (no nie całkiem). To też dobry punkt do eksploracji okolic Bolkowa.

 

A jak płasko to Mietków wzdłuż Doliny Bystrzycy (przez rezerwat Przeplatki). Tutaj masz zaprojektowane przeze mnie szlaki - jest szansa, że ujrzą światło dzienne.

 

BlueStacks_2019.09.27_12.17.05.96.jpg

 

Pozdro

Wiesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jesteś prawdziwy ranny ptaszek. Przez Sędzisław masz zielony rowerowy z Kamiennej Góry do Świebodzic i to jest płasko (no nie całkiem). To też dobry punkt do eksploracji okolic Bolkowa.

A jak płasko to Mietków wzdłuż Doliny Bystrzycy (przez rezerwat Przeplatki). Tutaj masz zaprojektowane przeze mnie szlaki - jest szansa, że ujrzą światło dzienne.

BlueStacks_2019.09.27_12.17.05.96.jpg

Pozdro
Wiesiek

Dzięki za mapkę. Tam juz bylem, bo to blisko Wrocka. Choć z Kątów do Mietkowa nie dojechałem, a odbiłem w kierunku Zachowic, gdzie Winnicę Adoria prowadzi Kanadyjczyk Mike Whitney.

Co poleciłbyś z Marciszowa? Kolorowe Jeziorka znam potem nie wiem czy do Rędzin tylko przez szczyt góry? Rędziny lubię, myślałem czy przez Miedziankę tam nie jechać, ale wybrałem Mniszków.

Co do rana to mam ogranicznik czasowy, bo na 12 do pracy. Wyjazd powrotny 9:49, więc krótka pętla raczej. Only Early Bird Catches the Worm;-)

O Swiebodzicach myślałem, ale po ciemku nie chciałem jeździć, a tam o szóstej byłem.

Załączone miniatury

  • DSC_7748.JPG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...