Skocz do zawartości

Przebieg


star

Rekomendowane odpowiedzi

 PS amG ?35 na fotce, a?

 

Bawiłem się wczoraj autokatalogiem by Samar. W filtrze wpisałem trzy wymogi: automat, napęd na 4 i przyspieszenie poniżej 5 sekund

Okazało się się taka A klasa 35 AMG jest jednym z najtańszych i najszybszych samochodów  spełniających te wymogi - 4,7 sek i 192.000 zł w HB oraz 4,8 sek i 194.000 zł w sedanie.

Tańsze są: Audi S3 - 191.000 zł (4,8 sek.), Mini Clubman JC Works - 170.400 zł (4,9 sek), VW T-Roc R - 167.000 zł (4,8 sek) i VW Golf R Variant - 167.000 zł (4,9 sek)

Można też "trochę" dopłacić (239.900 zł) i mieć A 45 AMG i 4,0 sekundy do setki albo jeszcze odrobinę dorzucić (259.400 zł) i mieć A 45 S AMG i niewyobrażalne 3,9 sekundy do 100 km/h

Obie wersje - A 45 i A 45 S to z kolei najtańsze opcje żeby mieć 4 lub mniej sekundy do setki. Za to 1.000 zł droższa (260.490 zł) jest... Tesla 3 i tutaj mamy 3,3 sekundy do setki. Obłęd. 

I po co komu Ferrari albo Lambo? :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 978
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Dodane grafiki

Tylko Tesla to jest to auto, co samo się spala

 

Spalam się... 

Dla ciebie spalam się... 

 

Kazik już o tym kiedyś śpiewał :D 
 

 

A45 swego czasu był dostępny na allegro za 160k brutto. Także obłęd jest również cenowy.

 

Ja podawałem ceny cennikowe.

20 - 25  % rabatu w Mercedesie jest nie tylko możliwe, ale nawet standardowe. Tym bardziej w obecnych czasach, gdy targety leżą i kwiczą.  Tam było deczko więcej, zwłaszcza, że pewnie nie był to golas. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spalam się... 

Dla ciebie spalam się... 

 

Kazik już o tym kiedyś śpiewał :D 

 

Piosenka fajna, ale parkujesz sobie zwykłym autem na Nowym Targu albo w NFM, to są miejskie parkingi podziemne na których są ładowarki elektryczne.

A obok Ciebie ładuje się Tesla z ładowarki, wracasz a tu auto spalone.

Ja wiem, mało prawdopodobne, raz na rok ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja podawałem ceny cennikowe.

20 - 25  % rabatu w Mercedesie jest nie tylko możliwe, ale nawet standardowe. Tym bardziej w obecnych czasach, gdy targety leżą i kwiczą.  Tam było deczko więcej, zwłaszcza, że pewnie nie był to golas.

 

 

Nie chodzi o rabat. Wtedy cena katalogowa to było chyba 180k. Auta bardzo zdrożały w ostatnich latach.

Zresztą te rabaty raczej nierealne dla podstawowych modeli. Da się kupić A35 poniżej 150k brutto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bawiłem się wczoraj autokatalogiem by Samar. W filtrze wpisałem trzy wymogi: automat, napęd na 4 i przyspieszenie poniżej 5 sekund

Okazało się się taka A klasa 35 AMG jest jednym z najtańszych i najszybszych samochodów  spełniających te wymogi - 4,7 sek i 192.000 zł w HB oraz 4,8 sek i 194.000 zł w sedanie.

Tańsze są: Audi S3 - 191.000 zł (4,8 sek.), Mini Clubman JC Works - 170.400 zł (4,9 sek), VW T-Roc R - 167.000 zł (4,8 sek) i VW Golf R Variant - 167.000 zł (4,9 sek)

Można też "trochę" dopłacić (239.900 zł) i mieć A 45 AMG i 4,0 sekundy do setki albo jeszcze odrobinę dorzucić (259.400 zł) i mieć A 45 S AMG i niewyobrażalne 3,9 sekundy do 100 km/h

Obie wersje - A 45 i A 45 S to z kolei najtańsze opcje żeby mieć 4 lub mniej sekundy do setki. Za to 1.000 zł droższa (260.490 zł) jest... Tesla 3 i tutaj mamy 3,3 sekundy do setki. Obłęd. 

I po co komu Ferrari albo Lambo? :)

Focusa nie chciałeś? Ale tam rzeczywiście ręczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Focusa nie chciałeś? Ale tam rzeczywiście ręczna.

 

Ja nie zamierzam kupować żadnego z wymienionych aut :D Tak  od czasu do czasu bawię się konfiguratorem. Jak znajduję wolniejszą chwilę to łażę też po salonach motoryzacyjnych. Takie hobby :) Z zazdrością patrzę na Zachara (autocentrum), Pertyna (pertyn ględzi) albo Bąka (caroseria), że mają tak fajną robotę... 

Jak sprzedam w końcu C klasę to kupię coś tańszego, mniej rzucającego się w oczy a wręcz pospolitego  i wygodniejszego. Ciekawe czy zgadniesz co? :)

 

PS.

Znalazłem też idealny samochód na narty. Dojedzie pod każdy stok, zabierze mnóstwo sprzętu i po drodze wygra parę pojedynków ze świateł. I nie jest to G klasa AMG, tylko...

Land Rover Defender 2.0 Si4 PHEV - 404 KM i 5,6 do setki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takiego kolegę który chodzi ma MotoShow na Targach w Poznaniu w dzień dla dziennikarzy żeby obejrzeć samochody i hostessy.

 

A to akurat nic dziwnego. Też tak robiłem :) i polecam. Nie trzeba żadnej akredytacji, wystarczy kupić droższy bilet na press day. No i wziąć jeden dzień urlopu, bo impreza dla dziennikarzy i pseudodziennikarzy ma miejsce w czwartek. Mniej ludzi, wszystkie samochody pootwierane (w weekend jest już inaczej), żadnych barierek, co chwile jakieś konferencje prasowe albo inne eventy. Jazdy próbne dostępne bez konieczności odstania 3 godzin w kolejce. No i hostessy :D Nie wiem czy ładniejsze niż w weekend, ale bardziej rzucają się w oczy.

 

Podobnie przy pokazach lotniczych staram się brać spotter pack (o ile cena nie jest z kosmosu), mimo, że nie fotografuje samolotów i zadowalam się wyłącznie ich oglądaniem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..... są wirtualne zegary, są sensowne plany serwisowo/gwarancyjne.... 

Szwagier jeździ Pasatem - takie w fajnej wersji (R-Line 272 KM). W aucie w ciągu roku 2 razy wysiadł cyfrowy kokpit. Pan w serwisie mówił, że dobrze że auto na gwarancji, bo po gwarancji koszt naprawy to 14 tyś. 

 

Bardzo fajnym autem na narty/rodzinnym jest Tiguanem Allspace (Seat ma też odpowiednik, który jest tańszy).

 

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ja jestem eco - przez 24 lata posiadania prawa jazdy, tylko przez 1,5 roku jeździłem dieslem.

Moja ulubiona firma Honda zrezygnowała w CRV z diesla: 1,5 l benzyna z turbo ( mam taki w Civic ) lub hybryda. 1,5 l z turbo w Civic jest bardzo ekonomiczny. Nie ma paska rozrządu, nie ma 2-masy, skrzynia biegów bajka. Uwaga: wymiana oleju co 10 k. Pod koniec roku znaczne rabaty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja ulubiona firma Honda zrezygnowała w CRV z diesla: 1,5 l benzyna z turbo ( mam taki w Civic ) lub hybryda. 1,5 l z turbo w Civic jest bardzo ekonomiczny. Nie ma paska rozrządu, nie ma 2-masy, skrzynia biegów bajka. Uwaga: wymiana oleju co 10 k. Pod koniec roku znaczne rabaty.

A to dobry diesel był, ten 2.2. i 1.6 podobno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Szwagier jeździ Pasatem - takie w fajnej wersji (R-Line 272 KM). W aucie w ciągu roku 2 razy wysiadł cyfrowy kokpit. Pan w serwisie mówił, że dobrze że auto na gwarancji, bo po gwarancji koszt naprawy to 14 tyś. 

 

 

Mój tylko 170KM, ale bez R, choć elastyczność zadowalająca. Bagażnik bezkresny;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To było swego czasu bardzo fajne auto. Teraz przy jego cenie i polityce rabatowej VW, bardzo niszowe, wymagające konesera. Na Audi Q7 dostajesz ponad 10% wyższy rabat, tak że Q7 po rabatach, potrafi być dużo tańsza od VW  (przy takiej samej flocie aut firmowych). 

 

Dziś jakieś Q z RS widziałem na mojej wiosce Skierniewice:-)

Moze https://wokolmotoryz...erwsze-rendery/

Choć raczej RS Q3

https://spidersweb.p...tback-premiera/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Kombinuję bo chciałbym Ci napisać, że świetny wybór ale jeżeli jakiegoś rodzaju samochodów zdecydowanie nie znoszę to tzw. samochodów rodzinnych...

 

 

Pozdrowienia

 

Jaki rodzinny?

Przecież ja bezdzietny kawaler jestem :D

I po ostatnich wydarzeniach nie zapowiada się, żeby ten status miał się szybko zmienić...

 

Tak naprawdę to Touran jest prawdziwym SUVem w rozumieniu Sport Utility Vehicle. Rowery wejdą, narty wejdą, przespać się można. Idealny samochód... I aż dziwne, że mianem Sportsvana VW nazywa upośledzoną odmianę Golfa a nie Tourana. Powinno być odwrotnie

Dla porównania - tak wygląda zapakowane kombi na 6 dniowy wyjazd wakacyjny jednej osoby (faceta):

IMG_20200825_181717.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki rodzinny?

Przecież ja bezdzietny kawaler jestem :D

I po ostatnich wydarzeniach nie zapowiada się, żeby ten status miał się szybko zmienić...

 

Tak naprawdę to Touran jest prawdziwym SUVem w rozumieniu Sport Utility Vehicle. Rowery wejdą, narty wejdą, przespać się można. Idealny samochód... I aż dziwne, że mianem Sportsvana VW nazywa upośledzoną odmianę Golfa a nie Tourana. Powinno być odwrotnie

Dla porównania - tak wygląda zapakowane kombi na 6 dniowy wyjazd wakacyjny jednej osoby (faceta):

attachicon.gifIMG_20200825_181717.jpg

Sorry sese, nie przypieprzam się, ale to wszystko dla jednej osoby??? Na sześć dni? Co tam chowasz? I teraz sorry - podpaski???

Kombi, bagażnik i złożony tył.Wchodzę w to, co przemycasz :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry sese, nie przypieprzam się, ale to wszystko dla jednej osoby??? Na sześć dni? Co tam chowasz? I teraz sorry - podpaski???

Podpasek brak :D

Ale są:

1) rower 29er w rozmiarze XL

2) narty 182 cm

3) buty narciarskie

4) rolki

5) 3 kaski :) Wiem głupie to, ale skoro mam kaski do nart, roweru i wspinaczki to wziąłem wszystkie 3

6) ciuchy narciarskie (jak wyjeżdżałem we Wrocławiu było 28 stopni - nie mogłem mieć kurtki narciarskiej na sobie)

7) jakiś szpej do wspinaczki - uprząż, dwie lonże, "kawałek" liny

8) dwie pary spodni, pięć koszulek, dwie pary spodek, bielizna

9) druga para butów

10) żarcie i picie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpasek brak :D

Ale są:

1) rower 29er w rozmiarze XL

2) narty 182 cm

3) buty narciarskie

4) rolki

5) 3 kaski :) Wiem głupie to, ale skoro mam kaski do nart, roweru i wspinaczki to wziąłem wszystkie 3

6) ciuchy narciarskie (jak wyjeżdżałem we Wrocławiu było 28 stopni - nie mogłem mieć kurtki narciarskiej na sobie)

7) jakiś szpej do wspinaczki - uprząż, dwie lonże, "kawałek" liny

8) dwie pary spodni, pięć koszulek, dwie pary spodek, bielizna

9) druga para butów

10) żarcie i picie

Czyli - letni wyjazd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sese w ciągu 6 dni:
- Jeździłeś na nartach
- Rowerze
- Rolkach
i jeszcze się wspinałeś?

Nie uważasz, że to bez sensu?
Może spróbuj się ograniczyć do jednej ew. dwóch dyscyplin na danym wyjeździe.

Dla 2 osób każde normalne* auto jest wystarczająco pojemne. Nawet Panda. Jedynie rowery do środka nie wejdą.
*- mx5 czy lotusa elise nie liczę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...