Skocz do zawartości

Przebieg


star

Rekomendowane odpowiedzi

Heheh ... tośmy się czasów doczekali : ) Przekraczam granicę do Wrocławia i wreszcie jakaś droga porządna, no i czyste toalety ! Normalnie powrót do cywilizacji :D

 

 

 

Oj zmienia się nasz kraj :lol: , właśnie ostatnio stojąc przed bramkami na autostradzie przykuł mój wzrok taki  oto obraz ..................

Wrocław nawet w czasach PRL słynął z nowoczesnej nietuzinkowej architektury ale obecnie to chyba lekka przesada.

Załączone miniatury

  • wr.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 978
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Dodane grafiki

Fajnie macie. Ja w lekko zakorkowanym mieście mam 13 - 14 litrów/100 km, a to tylko 1.6 turbobenzyna 156 KM. Jak jadę rano to na odcinku 3,8 km między domem a pracą średnie spalanie liczone od uruchomienia nie spada poniżej 20 litrów. Dodam że jeżdżę z wyłączonym start-stop.

Jedyna rada to większy silnik  ;) 

Poszedłem do garażu. Samochód żony: kombi średniej klasy, 2.0 benzyna turbo 245KM, 4,4 kilometra do pracy, niewielkie korki, średnie zużycie paliwa - 10,2 l/100 km  :D  dane z ostatnich prawie 200 kilometrów.

Mój samochód: miejski crossover 1.6 turbo diesel 120 KM do pracy ok. 17 km, różnie z korkami są odcinki z dozwoloną 70km/h, średnie zużycie paliwa - 7,1 l/100, dane z ostatnich 130 kilometrów od ostatniego tankowania. Średnie zużycie mojego rzęcha z ostatnich 40 tys. (pomiędzy 25 a 65 tys.)  to 6,0 (2/3 to jazda po mieście).


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyna rada to większy silnik  ;)

Poszedłem do garażu. Samochód żony: kombi średniej klasy, 2.0 benzyna turbo 245KM, 4,4 kilometra do pracy, niewielkie korki, średnie zużycie paliwa - 10,2 l/100 km  :D  dane z ostatnich prawie 200 kilometrów.

Mój samochód: miejski crossover 1.6 turbo diesel 120 KM do pracy ok. 17 km, różnie z korkami są odcinki z dozwoloną 70km/h, średnie zużycie paliwa - 7,1 l/100, dane z ostatnich 130 kilometrów od ostatniego tankowania. Średnie zużycie mojego rzęcha z ostatnich 40 tys. (pomiędzy 25 a 65 tys.)  to 6,0 (2/3 to jazda po mieście).

245KM co to Porsche?....


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo "Bolid Młodzieży Wiejskiej". :)

 

Majka, takich mocnych benzynowców trochę jest i w to w sferze budżetowej+ także. Np. TDI 2.0 VW w Skodzie Superb (takim jeździ jeden znajomy).

Ja jestem kompletny ignorant w tym temacie. Jak ktoś się mnie spyta, jaki to był samochód, to ja odpowiem "niebieski". Ale ta liczba rumaków mnie zastanowiła :unsure:


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Benzyna 2.0 w Skodzie Superb czy VW Arteon jest oferowana z mocą 280 HP.

Aż tyle chyba nie ma (kupił w 2016-2017). Coś mi chodzi po głowie 220-240 KM. No i oczywiście chodzi nie o silnik TDI (jak napisałem, bo to diesel), ale TSI. BTW przyjemnie to jeździ i nie bierze oleju, choć to nie jest oczywiste.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jedno auto które pali mało (HEV), a drugie w którym nigdy nie policzyłem spalania. Równowaga w przyrodzie musi być :P Co do przebiegu, to chyba najwięcej miałem w moim pierwszym własnym samochodzie, Maździe MX-3. Jak sprzedawałem było chyba 260kkm, podejrzewam że faktycznie mogło być więcej... :) Laguną 3 dokulałem się do 230kkm (2.0dCi) i mimo obiegowych opinii, nic mi nie padło przez blisko 80kkm użytkowania tego auta. Był to mój pierwszy i ostatni diesel. Choć żadnych problemów z nim nie było, to jednak nie przekonałem się do silnika na to paliwo. Lubię obroty :)  


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jedno auto które pali mało (HEV), a drugie w którym nigdy nie policzyłem spalania. Równowaga w przyrodzie musi być :P Co do przebiegu, to chyba najwięcej miałem w moim pierwszym własnym samochodzie, Maździe MX-3. Jak sprzedawałem było chyba 260kkm, podejrzewam że faktycznie mogło być więcej... :) Laguną 3 dokulałem się do 230kkm (2.0dCi) i mimo obiegowych opinii, nic mi nie padło przez blisko 80kkm użytkowania tego auta. Był to mój pierwszy i ostatni diesel. Choć żadnych problemów z nim nie było, to jednak nie przekonałem się do silnika na to paliwo. Lubię obroty :)  

Veeeeery impressive 


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

generalnie w Stanach ludzie "trzymaja" samochody nieco dluzej niz poprzednio...

 

Spowodowane jest to polepszeniem jakosci aut w zasadzie kazdej marki (z czego najgorsze sa europejskie).

 

Ludzie jezdza dluzej, bo niektore marki stale sa bardziej niezawodne (Toyota, Honda) albo jezdza tanszymi markamio, ktore zdecydowanie polepszyly jakosc (Hyundai, Kia)..

 

Niektore marki (Lexus, Acura) maja sktocony "zywot w jednej rodzinie" poniewaz sa to marki luksusowe I ludzie kupujacy je maja wystarczajaco pieniedzy, zeby szybciej zmieniac….

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
Jechałem wolno, jechałem...
http://m.facebook.co...4792077/?type=3
http://avto-nomer.ru/pl/nomer14191320
Ferrari 812 Superfast
Z dedykacją dla FerraEnzo.
812 wyposażony jest w wolnossący silnik V12 o pojemności 6.5L, wywodzący się jeszcze z modelu Ferrari Enzo. Jednostka generuje moc 800 KM przy 8500 obrotów na minutę, oraz 718 NM przy 7000 obrotów na minutę. Jest to najmocniejsza wolnossąca jednostka używana w samochodach osobowych. Stosunek masy do mocy wynosi 2kg/KM

Załączone miniatury

  • DSC_9908.JPG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...