Skocz do zawartości

Co znaczy kultowa miejscówka? Które miejscówki są kultowe?


polm

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 78
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

taka, że ta pierwsza ozdoba juz tam jest od dawna  

 

Mitek, nie wymagaj ode mnie wykładu z historii kultury europejskiej. Byłoby znacznie poniżej Twojego poziomu... :-)

 

 

PozdrawiamM

 

Którą kulturę masz tu na myśli? Może Swarożyc czy Świętowit??? 

 

:D  :D  :D

 

Pozdro

Wiesiek


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się z pewnością czepiam ale nie tylko miejsc nadmiernej ekspansji symboli religijnych. Nie podoba mi się też np we WRO wszystko co się rozegrało wokół tzw Centrum Południowego gdzie wpierw postawiono paskudny, lowcostowy wysokościowiec Sky Tower a następnie wydano zgodę na postawienie niskiej mieszkaniówki. W wyniku tego w krajobrazie WRO przez następne kilkadziesiąt lat będzie straszył pojedynczy brzydki "komin" wystający z linii zabudowy miasta. W planach zaś była tam wyspa zgrabnych wysokościowców. Jednak o ile obszar miejski w sumie uważam za i tak "stracony" to w terenach mniej zurbanizowanych, zbliżonych do natury oczekiwałbym zdecydowanie bardziej przemyślanych interwencji w krajobrazie. 

Tym bardziej, że nie ma żadnego aspektu praktycznego a jedynym celem jest zawłaszczenie przestrzeni publicznej. Ciekawe jak byście postrzegali olbrzymią reklamę Coca Coli na Świnicy? Pewnie zaraz pojawią się tutaj różnej maści wyjaśnienia próbujące uzasadnić różnicę. Ale dla mnie różnica jest niewielka. To wielkie logotypy umieszczone na wysokich punktach tak aby swoim zasięgiem ogarniały jak największą przestrzeń.

 

Pozdro

Wiesiek

No kolego nie obrażaj "architektów" za sky towera,

po pierwsze jak się leci A4 w kierunku  WRO od Opola to przypomina on co innego niż "komin" ... ;)

po drugie, ja przy jego budowie też jedną cegiełkę postawiłem - ale to już inna historia (jest sentyment do tego budynku, co prawda wygląda jak wygląda, co gorsza, postawiony gdzie postawiony)

 

Pozdrawiam


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...