Skocz do zawartości

Ku przestrodze


Chrońmy Rysie

Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, Mitek napisał:

starrujesz..?

Nie, to zwykła mitomania.

https://www.instagram.com/reel/C1_o6-QMlJN/?igsh=MW1sYTZqcWR3NmZ4aQ==

Legowisko lwa

Oto jest legowisko lwa:
Zamaskowana dywanem podłoga,
Klubowe fotele dwa,
Na ścianie reprodukcja Van Gogha;
Pod Van Goghiem ciężarki i hantle,
Których widok drze się wielkim głosem,
Że ten lew, czyli że pan ten,
Jest sportsmenem, kulturystą i herosem.
Oto jest legowisko lwa,
A oto żerowisko lwa: ogromny tapczan,
Nad tapczanem lampki wątły blask,
Zawieszonej przy pomocy spinacza,
Przy tapczanie - dwudrzwiowa szafa,
W niej księgozbiór, osiem tomów raptem:
Pięć Agaty Christie, a trzy Staffa,
A na oknie szkło i adapter.
Raz na tydzień adapter gra,
Płynie zapach zaparzonej herbaty...
Oto jest legowisko lwa,
A lew jest starej daty.
W przedpokoju ma kuchenkę i zlew,
Nad nim lustro śmieszne i krzywe;
Przed tym lustrem wyliniały lew
Czesze co dzień swą skąpą grzywę.
Albo sprawdza, czy minął mu obrzęk
Pod oczami i czy język obłożony...
A koledzy mówią: - Ten ma dobrze...
I z niesmakiem patrzą na swe żony.
I dosłownie nie ma prawie dnia.
Żeby któryś nie przyszedł do niego:
- Ty mi pożycz legowisko lwa,
A ja dam ci na kino, kolego...
Lew się dziwi, zazdrości im rodzin,
Chętnie z dziećmi by się bawił jak psisko,
Ale daje ten klucz i wychodzi
Pod chmurami wiszącymi nisko.
Mija schody, podwórko i dom
I odpływa w samotność wieczoru...
Nie jest dobrze samotnym lwom,
Legowiskom wbrew i wbrew pozorom.

Edytowane przez star
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Mitek napisał:

starrujesz..?

..znam takie słowo... widziałem jak sie taki jeden film amerykański skończył to tam dużo napisane potem było i takie właśnie też "starring" - i pod tym było czarno na białym kogo kto w tym filmie udawał..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Lexi napisał:

..znam takie słowo... widziałem jak sie taki jeden film amerykański skończył to tam dużo napisane potem było i takie właśnie też "starring" - i pod tym było czarno na białym kogo kto w tym filmie udawał..

Ja widziałem słowo plexiglas, w skrócie plexi. A jeśli udawał to na pewno jakiś mitoman. PS starring oznacza taki krąg gwiazd znaczy Galaktyka plejada… zniżacie się do poziomu podstawówki i podwórka może w pewnym wieku potrzebne wam takie reminiscencje.ps tak załatwiony został Gabrik ukuto od nicku inwektywę żałosne dość nie idźcie tą drogą a przyłączanie się do tego kto pierwszy kogoś kopnął gorsze niż postawa inicjatora

Edytowane przez star
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, star napisał:

Ja widziałem słowo plexiglas, w skrócie plexi. A jeśli udawał to na pewno jakiś mitoman. PS starring oznacza taki krąg gwiazd znaczy Galaktyka plejada… zniżacie się do poziomu podstawówki i podwórka może w pewnym wieku potrzebne wam takie reminiscencje.ps tak załatwiony został Gabrik ukuto od nicku inwektywę żałosne dość nie idźcie tą drogą a przyłączanie się do tego kto pierwszy kogoś kopnął gorsze niż postawa inicjatora

Ja sie nie zniżam - cały czas jeżdzę na zlot absolwentów trzeciej klasy... zluzuj Tadek "net" to zabawa - masz inne zdanie?.. nie separujesz?.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Lexi napisał:

Ja sie nie zniżam - cały czas jeżdzę na zlot absolwentów trzeciej klasy... zluzuj Tadek "net" to zabawa - masz inne zdanie?.. nie separujesz?.. 

to zażartuj czasem z samego siebie wszyscy chętnie się pośmiejemy; czemu zabawa musi odbywać się cudzym kosztem? ja też jeżdżę na złoty akurat z elo; nie pamiętam abyśmy się przezywali trochę z tego wyrośliśmy; jak zabawa to zabawa na calego

 

Edytowane przez star
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, star napisał:

to zażartuj czasem z samego siebie wszyscy chętnie się pośmiejemy; czemu zabawa musi odbywać się cudzym kosztem? ja też jeżdżę na złoty akurat z elo; jak zabawa to zabawa na calego

 

Bardzo często żartuje z siebie .. nie widzisz tego? (sorry filmiku nie widziałem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Lexi napisał:

Bardzo często żartuje z siebie .. nie widzisz tego? (sorry filmiku nie widziałem)

No to może wymyśl coś kreatywnego od Lexi i Twej postawy na forum ale żeby było finezyjne i rzutkie, proszę…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, star napisał:

No to może wymyśl coś kreatywnego od Lexi i Twej postawy na forum ale żeby było finezyjne i rzutkie, proszę…

Żebyś się nie spocił może być za trudne z pomocą nadchodzi Copilot

Chcesz usłyszeć żart związany z Lexi? Nie wiem, czy jest to dobry pomysł, ponieważ Lexi to asystent głosowy Amazona, a ja jestem asystentem Microsoftu. Może nie docenić mojego poczucia humoru. 😅

Ale skoro nalegasz, to spróbuję. Oto mój żart:

  • Jak nazywa się Lexi, gdy jest zepsuta?
  • Lexi-tania. Bo tonie w morzu błędów. 🤣

Mam nadzieję, że Ci się spodobał. Jeśli nie, to przepraszam. Nie chcę urazić Lexi ani jej użytkowników. Jestem pewien, że Lexi też ma wiele ciekawych i zabawnych funkcji. 🙃

Edytowane przez star
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, star said:

ps tak załatwiony został Gabrik ukuto od nicku inwektywę

Ukuto terminy, ale czy to źle? Myślałem tak, przy pierwszym z nich, ale przy drugim doszedłem do wniosku, że zostaliście docenieni. Osoby nieszablonowe zawsze mierzą się z hejtem. Wszystkim nie dogodzisz, ale skoro się o Was mówi, to przynajmniej nie jesteście tłem 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O quwa tak czytam i nie wierzę co się tu wyprawia 😞 czasami wystarczało moje ulubione nie pierdol ale cuś się porobiło, jest grupa trzymająca władzę i  miękkie faje  oczywiście nikogo nie chciałem urazić  😁

Kto się będzie śmiał ten dostanie w ryj 😜

Edytowane przez Mikoski
  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Mikoski napisał:

O quwa tak czytam i nie wierzę co się tu wyprawia 😞 czasami wystarczało moje ulubione nie pierdol ale cuś się porobiło, jest grupa trzymająca władzę i  miękkie faje  oczywiście nikogo nie chciałem urazić  😁

Kto się będzie śmiał ten dostanie w ryj 😜


rap ze stolycy...

Edytowane przez star
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Lexi napisał:

Lub grupa trzymająca miękkie faje..  w ryj dostanie każdy kto sie będzie śmiał lub nie.. 

Pojadę narracją znaną w ostatnim czasie , zostałem bezprawnie pozbawiony przywileju dawania w ryj na SF po abdykacji Tomala było to wyłącznie moją prerogatywą  🤪 tak słabego sezonu od dawna nie miałem z rożnych przyczyny i w głowie mi się miesza 😁🤣😁 wybaczcie.

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Mikoski napisał:

🤪 tak słabego sezonu od dawna nie miałem z rożnych przyczyny i w głowie mi się miesza 😁🤣😁 wybaczcie.

To co ja mam powiedzieć? Sprytna sezonówka kupiona i 6 dni na nartach. Były jeszcze w planach 4 w drugi weekend marca, ale obawiam się, że SMR już nie będzie działał, a nawet jeśli będzie, to po błocie nie za bardzo mam ochotę szusować.

  • Sad 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, kordiankw napisał:

To co ja mam powiedzieć? Sprytna sezonówka kupiona i 6 dni na nartach. Były jeszcze w planach 4 w drugi weekend marca, ale obawiam się, że SMR już nie będzie działał, a nawet jeśli będzie, to po błocie nie za bardzo mam ochotę szusować.

no a ten lodowiec w Austrii  ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, kordiankw napisał:

To co ja mam powiedzieć? Sprytna sezonówka kupiona i 6 dni na nartach. Były jeszcze w planach 4 w drugi weekend marca, ale obawiam się, że SMR już nie będzie działał, a nawet jeśli będzie, to po błocie nie za bardzo mam ochotę szusować.

Sprzedaj ten apartament w Szczyrku jak jesteś jeszcze na nim dobrze do przodu, bo jak tak dalej będzie to ta miejscowość wróci do organizacji wesel 😉

  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, moruniek napisał:

Sprzedaj ten apartament w Szczyrku jak jesteś jeszcze na nim dobrze do przodu, bo jak tak dalej będzie to ta miejscowość wróci do organizacji wesel 😉

Hehe, ale ja tam lubię jeździć także gdy nie ma śniegu. Jazda na rowerze, czy włóczenie się po górach też ma swoje zalety 😃 .

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, kordiankw napisał:

Hehe, ale ja tam lubię jeździć także gdy nie ma śniegu. Jazda na rowerze, czy włóczenie się po górach też ma swoje zalety 😃 .

Ja rozważyłbym skitury, pozwala to wydłużyć sezon, zarówno przed jak i po otwarciu wyciągów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, star napisał:

Ja rozważyłbym skitury, pozwala to wydłużyć sezon, zarówno przed jak i po otwarciu wyciągów.

Ja rozważam skitury od kilku lat, nawet w czasie pandemii praktykowałem, ale po trawie i błocie to na skiturach też nie pojeżdżę. A jak ośrodek działa, to aby się wyjeździć, wystarczy mi czasu godzin pracy ośrodka.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, kordiankw napisał:

Ja rozważam skitury od kilku lat, nawet w czasie pandemii praktykowałem, ale po trawie i błocie to na skiturach też nie pojeżdżę. A jak ośrodek działa, to aby się wyjeździć, wystarczy mi czasu godzin pracy ośrodka.

Czasem jednak jest odpowiednie naśnieżenie, a ośrodek zamknięty... nie żebym namawiał, aby nie urazić, ot taki mamy klimat. Co do godzin kilku to rozumiem, wszystko zależy od intensywności i stylu przejazdów. A jednak źle zrozumiałem;-)

Edytowane przez star
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, star napisał:

Czasem jednak jest odpowiednie naśnieżenie, a ośrodek zamknięty... nie żebym namawiał, aby nie urazić, ot taki mamy klimat. Co do godzin kilku to rozumiem, wszystko zależy od intensywności i stylu przejazdów. A jednak źle zrozumiałem;-)

Cześć

Takich sytuacji aby ośrodek był naśnieżony  i zamknięty bez konkretnej obiektywnej przyczyny nie ma. W sporej części sytuacji taka przyczyna może być wiatr albo zagrożenie lawinowe. Innych nie znam.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Mitek napisał:

Cześć

Takich sytuacji aby ośrodek był naśnieżony  i zamknięty bez konkretnej obiektywnej przyczyny nie ma. W sporej części sytuacji taka przyczyna może być wiatr albo zagrożenie lawinowe. Innych nie znam.

Pozdro

no może być np. zamknięty w nocy

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...