Skocz do zawartości

Byłeś ostatnio na nartach - pochwal się.


spyder

Rekomendowane odpowiedzi

Gdzie jeździłeś?

 

Małe Ciche ,Jurgów i znowu MC i powiem tyle, że chyba  wole MC  niż w Białke Tatrzańską, bo tam zawsze tłoczno.

Miejscowe uskoki/różnica poziomów pomiędzy lewą, a prawą stroną były naprawdę mordercze jak na pierwsze dni, ale wrażenia z jazdy po tym fragmencie po prostu bezcenne, zwłaszcza ,że widoczność była kiepska, więc najpierw nie czuło się gruntu pod nogami i reagowało już w locie :D 

 

 Pamiętam , że w MC sporo osób miało problem z wczytaniem karnetu na bramce, bo każdy machał nim przed wyświetlaczem, a antena była ukryta wcześniej w ekranie z reklamą i nigdzie nie napisali " tu przyłożyć" i ludzie się denerwowali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,2tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Przed Nowym Rokiem zawitaliśmy do Whitefish w Montanie.
Dobry okres niezbyt zimno -6 w bazie a -12 na górze.
Nocna jazda - krzesło Nr2 płynna -zerowa kolejka -tylko frontowy południowy stok- więc trochę zlodzeń, córka przejęta nocnymi klimatami.
Codziennie kilka centymetrów świeżego śniegu. Czarne trasy otwarte, ale dużo wystających roślin
Tył -północny miękki. Pogoda - pochmurnie i mgielnie. Góra taka, że widać tylko 4 krzesła do przodu.
Jeden dzień z widokiem na park lodowcowy na północ i jezioro na południe- niesamowite piękne miejsca.
Niestety infrastruktura dość stara - krzesełko nr 5 - wolne, do tego- psuło się i stawało co 1 minutę chyba tak 8 razy.
Nr. 7 - również utknąło i mechanik wystartował po dobrych 5-10 minutach.
Jedynie orczyk i przód działał jak należy. Jak na taką porę roku-
nie było tłoku i dobre warunki śniegowe, cenowo dużo taniej niż ośrodki w Kolorado.

Zawsze miło poczytać relacje "zza oceanu". Jeśli masz czas i ochotę wrzucaj takie rodzynki częściej. Dzięki! 

 

Zachód US to moje narciarskie marzenie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed Nowym Rokiem zawitaliśmy do Whitefish w Montanie.
Dobry okres niezbyt zimno -6 w bazie a -12 na górze.
Nocna jazda - krzesło Nr2 płynna -zerowa kolejka -tylko frontowy południowy stok- więc trochę zlodzeń, córka przejęta nocnymi klimatami.
Codziennie kilka centymetrów świeżego śniegu. Czarne trasy otwarte, ale dużo wystających roślin
Tył -północny miękki. Pogoda - pochmurnie i mgielnie. Góra taka, że widać tylko 4 krzesła do przodu.
Jeden dzień z widokiem na park lodowcowy na północ i jezioro na południe- niesamowite piękne miejsca.
Niestety infrastruktura dość stara - krzesełko nr 5 - wolne, do tego- psuło się i stawało co 1 minutę chyba tak 8 razy.
Nr. 7 - również utknąło i mechanik wystartował po dobrych 5-10 minutach.
Jedynie orczyk i przód działał jak należy. Jak na taką porę roku-
nie było tłoku i dobre warunki śniegowe, cenowo dużo taniej niż ośrodki w Kolorado.

 

 

Zawsze miło poczytać relacje "zza oceanu". Jeśli masz czas i ochotę wrzucaj takie rodzynki częściej. Dzięki! 

 

Zachód US to moje narciarskie marzenie. 

WF jest swietne, dodatkowa zaleta - stos blisko (nieco ponizej 2h drogi ) do Fernie

 

2 elementy, ktore wyrozniaja WF : duza ilosc dni ze slaba widocznoscia, oraz  stosunkowo duze niebezpieczenstwo tzw Tree Wells - wyjatkowe paskudztwo, czyhajace na nierozwaznych.

Osobiscie lubie sie dorwac do orczyka (jedyny na stoku) , ktory jest czynny tylko w weekend'y: wtedy pierwsi maja laczny opad z 4-5 ostatnich dni!!!!

Fernie: niesamowita perla wzgledem terenu - Anaconda jest swietna!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na Bjelasnice jeździliście? Zniszczenia wojenne już odbudowane?
Mieszkałem w Sarajewie przez prawie rok na przełomie 2004/2005. Przez dwie doby spadło jakieś 80 cm śniegu. Miasto było sparaliżowane, bo śnieg trzeba było wywozić ciężarówkami.
Jednego dnia na stoku Jahoriny mialem grad, śnieg, deszcz a na koniec wyszdła tęcza.

Jeździliśmy tylko na Jahorinie Bośniacy trochę olewająco podchodzą do przygotowania stoków nawet Jahorina nie chodziła cała a śnieg był. W samym Sarajewie ślady wojny do dzisiaj są widoczne mieszkaliśmy blisko lotniska tunel był obowiązkową pozycją oraz to co zostało z toru saneczkowego.
Sylwestra spędziliśmy w restauracji kuchnia i muza regionalna będzie co wspominać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zachęceni prognozami i kończącym się sezonem urlopowym, postanowiliśmy skoczyć do...taaaadam Białki (sic!). 

Moją decyzję można podsumować poniższym memem:

 

818c587334_czemu.jpg

 

Podobnie jak w drugi dzień świąt, zaczęliśmy od Remiaszowa. Niestety tym razem już koło 9:30 było ciasno na stoku. Szybka ucieczka w stronę Jankulakowskiego. Tam kilka zjazdów i dalej na 6. Nawet na 6 dzikie tłumy i co chwilę upadki i kamikadze jadący na krechę. Na Kotelnicę już nie jechaliśmy. 

 

Od godziny 9:00 do 12:30 udało się zrobić zaledwie kilka fajnych, ostrzejszych zjazdów. Reszta to meandrowanie w tłumie i stanie w kolejkach...jedyny plus dzisiejszego dnia to pączek i kawa z widokiem na Tatry. Niestety nawet tę słodką chwilę, spier**** rzut oka na kamerki w Krynicy...w południe dosłownie kilka osób na stoku. Co mnie/nas podkusiło na wyjazd do Białki, mając co najmniej kilka ON w promieniu 30km od domu? Nie wiem...szatan jakiś. :P

 

Warunki bardzo dobre, śniegu dużo, mróz cały cały czas. Jeśli komuś nie przeszkadza tłok na trasach i stanie w kolejkach to polecam. 

 

IMG_1129.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj Sabat-Krajno, mały stoczek w Świętokrzyskiem. Warunki jak na obecną zimę ok, chociaż ratrakować na pewno nie mogą. Jest taśma oraz Tatrapoma dwu torowa. Z racji braku ludzi, czynna tylko jedna lina i ze speedem na pół gwizdka. Obok śmieszny park miniatur, całkiem dużych. Górka mała, ale że bez kolejki to całkiem na plus. Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika Dołączona grafika
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj Sabat-Krajno, mały stoczek w Świętokrzyskiem. Warunki jak na obecną zimę ok, chociaż ratrakować na pewno nie mogą. Jest taśma oraz Tatrapoma dwu torowa. Z racji braku ludzi, czynna tylko jedna lina i ze speedem na pół gwizdka. Obok śmieszny park miniatur, całkiem dużych. Górka mała, ale że bez kolejki to całkiem na plus.


9e0f8bbe5114715212ce2b1fd12647d4.jpg3bf2f7aa66a544506d963df5cd9bb459.jpgd5a6cce434b2816954cb0c1949a4f413.jpg82ac6f5246d226d4d34349d13b7a66fa.jpgfed37aa2a6f0749cc4b2c8c3b08b405f.jpg

db0ac10c3a2990ef122b28eceeef44b9.jpg

Na bezrybiu i rak ryba;-) Fajnie, że komuś się chce. A co to za nartki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na bezrybiu i rak ryba;-) Fajnie, że komuś się chce. A co to za nartki?

no dokładnie, ale byłem puczyć 6-cio latkę stawiać pierwsze kroki, bardziej to niż żeby pojeździć. Jej się podobało, to najważniejsze. A narty aż zrobiłem zdjęcie, bo dali mi ten paździerz w wypożyczalni. Jakieś Salomony, pianka, do tego tępa i wyklepana jak nie wiem. No nie dało się jechać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dokładnie, ale byłem puczyć 6-cio latkę stawiać pierwsze kroki, bardziej to niż żeby pojeździć. Jej się podobało, to najważniejsze. A narty aż zrobiłem zdjęcie, bo dali mi ten paździerz w wypożyczalni. Jakieś Salomony, pianka, do tego tępa i wyklepana jak nie wiem. No nie dało się jechać :)

Elegancko sparowane z butami:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dokładnie, ale byłem puczyć 6-cio latkę stawiać pierwsze kroki, bardziej to niż żeby pojeździć. Jej się podobało, to najważniejsze. A narty aż zrobiłem zdjęcie, bo dali mi ten paździerz w wypożyczalni. Jakieś Salomony, pianka, do tego tępa i wyklepana jak nie wiem. No nie dało się jechać :)

Wyglądają na 20 letnie
Verse 500???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dokładnie, ale byłem puczyć 6-cio latkę stawiać pierwsze kroki, bardziej to niż żeby pojeździć. Jej się podobało, to najważniejsze. A narty aż zrobiłem zdjęcie, bo dali mi ten paździerz w wypożyczalni. Jakieś Salomony, pianka, do tego tępa i wyklepana jak nie wiem. No nie dało się jechać :)

Wyglądają na 20 letnie
Verse 500???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...