Jump to content

techset

Members
 • Posts

  261
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

techset's Achievements

Community Regular

Community Regular (8/14)

 • First Post
 • Collaborator
 • Conversation Starter
 • Week One Done
 • One Month Later

Recent Badges

0

Reputation

 1. 12 K za rower czy wejście do parku to chora kara, w każdym kraju UE, a w PL to już w ogóle.
 2. 10.176.000 zł za kontrakt, czyli ponad 2 zł za sztukę.  Mogę się mylić, ale to są chyba 3-warstwowe, zwykłe z materiału. Uszczelniane na górze drucikiem. Raczej nie takie wpasione z zaworkiem itp. Jeśli mam rację, to zapewne zdajecie sobie sprawę, że te maseczki tyle nie kosztują? Zwłąszcza przy takim zamówieniu... 1/2 może, bardzo naciągając. Raczej w 1/4 bym celował.     ps. ja jako konsument czuję się ochroniony. Poproszę jeszcze o podobną ochronę na zakupach w lidlu. Zawsze mam tam wrażenie, że płacę więcej, niż kwota za jaką sklep kupił.
 3. Ciekawa analiza, jak było to sorry: https://www.polityka...7glVUIBajKf3-7Y Jeśli pójdziemy w tym kierunku, a szanse są, to IMO, sezonu narciarskiego za rok nie będzie. Za dwa może będzie, jeśli tylko właściciele ośrodków przetrwaną nadchodzący. Trzeba iść w skitury, jak ktoś nie na sprzętu to pewnie teraz, bo za rok każdy na ten pomysł wpadnie i nie będzie szpeju albo będzie drogi. To takie bardziej przyziemne rzeczy, a z poważniejszych, zastawianie się czy kryzys będzie jest IMO mocno nie na miejscu, bo on już się rozpoczął. Kwestia jak mocno w nas uderzy ale raczej mocniej niż cokolwiek w ciagu ostatnich 30 lat. Niektórzy się nabijają z osób które zastawiają się nad bronią, jednak sprawy mogą pójść takim kierunku, że to wcale nie będzie śmieszne. Takie tam pesymistyczne przemyślenia.
 4. https://medium.com/@...az-37539a6383bf Ciekawa analiza, pokazuje ile osób może być obecnie zrażonych w PL. Uogólniając, między 27 a 100x więcej, niż dane oficjalne.
 5.   Dziękuję, jeżdżę dopiero 30 pare lat a tak poważnie, chodzi mi ogólnie o odpychanie się "na płaskim", zazwyczaj po zejściu z krzesła, czy wysiadce z gondoli do stoku jest te kilkanaście m gdzie trzeba się odepchnąć.
 6. Również jeżdzę bez pętli i nie ma żadnej różnicy z czy bez. Jedyne przypadki gdzie "gubię" kijka, to odpychanie się po wyjściu z wyciągu. Nie wiem dokładnie czemu, ale chyba wtedy talerzyk głebiej się wbija w śnieg, a odpychając się trzymam za górną część rękojeści, przez co uchwyt jest luźniejszy. Wtedy muszę się za te 3m cofnąć po kija
 7.   Dokładnie, w moich sprawdzałem, to będzie kilkanaście kilo tak na oko. Dodatkowo, są kierunki przyłożenia siły, gdzie wypięcie po prostu nie jest możliwe. 
 8. Używam tego systemu od tego sezonu, ostatnie 10 lat jeździłem bez pętli, ale że dostałem rękawice pod ten system to stwierdziłem, że kupie kije do nich. Pierwsze 10 dni jeździłem z zapiętymi, później miałem upadek na tyczkach, gdzie kijek stanął na sztorc w moim kierunku i system nawet nie miał szansy zadziałać. Kamizelka z żółwikiem uratowała mi żebra. Wróciłem do jazdy bez wpinania się w cokolwiek.
 9. Byłem kilka dni temu. Ogólnie jeździ się nieco inaczej, techniki płużne - praktycznie bez zmian. Równolegle jest różnica, której na razie nie udało mi się przeskoczyć. Miałem problem ze zmianą krawędzi i przekroczeniem linii spadku stoku bez pomocy pługa. Taśma bardzo "łapie", wrażenie zupełnie nieosiągalne na śniegu. Jakby jechać np na bardzo ostrych nartach z wklęsłymi ślizgami? Do tego trzeba się przyzwyczaić. Niestety przydarzył mi się też upadek. Na wysokiej prędkości taśmy, tak podobno tak łatwiej się nauczyć, zbyt mocno postawiłem narty bokiem i prawdopodobnie obciążyłem górną, lub złapało dolną, wszystko było tak szybko, że nie zdążyłem nic zrobić. Poleciałem odstokowo i przywaliłem w taśmę głową, szczęką i nosem. No jakby mnie podciął Chuck Norris... takiego dzwona nie miałem chyba nigdy na nartach. Straciłem na ułamek sek przytomność i przez około godzinę dochodziłem do siebie, żeby w ogóle wsiąść w auto. Jakby nie kask to byłby dramat. Więc, cytując klasyka, tak średnio jestem zadowolony ale już prawie do siebie doszedłem tylko łeb mnie trochę boli... Może jeszcze spróbuję, ale na pewno w kasku FF, bez tego nie ma opcji. Z tego co widziałem, instruktorzy jeżdżą fajnie i wygląda to bardzo podobnie do tego co można zrobić na śniegu. Może jak się sezon skończy, to zrobię kolejną próbę, jako rodzaj treningu, natomiast na pewno będę dużo ostrożniejszy.
 10. On się tam na tyły odchylił, moim zdaniem to późniejsze wypięcie to tylko konsekwencja tego. Chyba, że coś niedowidze bo na tel Cało z tego wyszedł?
 11. Mam wymienione Salomony 175 r15 od tego sezonu. Jeżdżone dopiero dwa dni. Dobre na twardym, na brei nieco gorzej ale też jadą. Wg mnie przodów nie mają jakoś wyraźnie miększych(a szkoda, bo lubie). Promień mógłby też być minimalnie większy, jak w Rush-17. To tak z uwag które zauważyłem, jazda mi się podoba.
 12. Ps. Chociaz jak patrze na filmik powyżej, to trasy na N moga być lepsze.
 13. Zobacz na kamerkach, tam warunki się dość szybko zmieniają. Nie wiem czy gondola jeździ, jeśli nie da się zjechać, w lato np nie jeździła jak byłem. Oba ośrodki są fajne, jeździłem w połowie lutego kiedyś na Sud, po 11 typowa tatrzańska wiosna, ale mi sie bardzo podobało. N jest chyba mniej wystawiony na słońce, więc tam mkże być nieco dłużej twardo. Generalnie obadaj wpierw czy to w ogóle chodzi. Wybór sprzętu był lepszy na N, stoki ciekawsze za to raczej na S. Pzdr
 14. Właśnie bardziej mnie martwi rozwalenie pokrętła o coś albo nartą przy dzwonie. Samo BOA jest chyba mało awaryjne podczas zwykłego używania. A co do rzepów, to lubią się zapchać śniegiem i wtedy w ogóle nie działają. Aczkolwiek model wydaje się dość interesujący.
 15. A jak się sprawdza sznurowanie BOA w butach skiturowych? Nigdy nie używałem, jakieś doświadczenia? I jak z wytrzymałością takiego patentu?Tutaj jeszcze pokrętło jest w w miarę neutralnym miejscu, bo z przodu, ale widziałem jakieś Fishery, które mi się podobały z pokrętłem na bocznej ściance buta. Wydaje mi się, że łatwo można je uszkodzić zawadzając o przeszkody terenowe etc.
×
×
 • Create New...