Jump to content

rower :)


jark
 Share

Recommended Posts

2 minuty temu, brachol napisał:

Cześć

Obniżka cen na zwykłe rowery wynika z rosnącej popularności elektryków i to chyba w tym kierunku pójdzie.

Fajna specyfikacja za sensowną cenę. 

pozdro

Piotrek

Na dzień dzisiejszy zakup full-a analogowego to ..... wyczyn. Generalnie w tym ogromnym sklepie to 50% elektryki, trochę prostych rowerów HT i gravele. Nie jest łatwo.

pozdro

Link to comment
Share on other sites

Teraz, Marcos73 napisał:

Piotrek

Na dzień dzisiejszy zakup full-a analogowego to ..... wyczyn. Generalnie w tym ogromnym sklepie to 50% elektryki, trochę prostych rowerów HT i gravele. Nie jest łatwo.

pozdro

Marek

ale w końcu trafiło na fachowca...

Wiedzieli, że nie wyjdziesz póki czegoś nie kupisz.

pozdro

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Mitek napisał:

Cześć

Poza nazwą wszystko ma fajne. Rozumiem, że miałeś dać 9000 ale urwałeś pewnie z 1000-1500pln?

Ja mam zwyczaj negocjowania wszędzie, raczej dla zabawy niż z realnym celem i zazwyczaj udaje się coś ugrać.

Pozdro

Cze

Jeszcze nic nie urwałem, ale jest taka możliwość, no bo oczywiście już to zaznaczyłem. NIe wiem ile będzie możliwe do urwania, generalnie to jestem przygotowany na kwotę ze strony. Trudno cos sensownego kupić za tą kwotę i w tej specyfikacji, wbrew pozorom, to nie ma aż takiego wyboru.

pozdro

Link to comment
Share on other sites

2 minuty temu, brachol napisał:

Marek

ale w końcu trafiło na fachowca...

Wiedzieli, że nie wyjdziesz póki czegoś nie kupisz.

pozdro

Piotrek

Oczywiście przeszukałem sieć + opiniował mi to kumpel, co ma o tym lepsze pojęcie. Generalnie to mu wysłałem wszystkie propozycje i wybrał ten, jako taki dość rozsądny wybór w tym budżecie. Generalnie w tej specyfikacji nic nie da się kupić w tej cenie. Ja zwykle jak już jadę, to kupuję. Jakąś wiedzę zbieram wcześniej, bo sprzedawca z wiedzą jakąkolwiek to ze świeczką szukać. Tu też tak było. Gość skanował QR i czytał mi netu co ten rower ma. No przecież stoi i widać. A jakbyś zapytał o cokolwiek specjalistycznego, to chyba by zrejterował. Ale wybór maja ogromny.

pozdro

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)
Godzinę temu, Marcos73 napisał:

Generalnie w tej specyfikacji nic nie da się kupić w tej cenie.

Mnie gość w sklepie Centrum Rowerowe pokazał 4-5 full MTB poniżej 10000 zł. Padło na dwa, które zaproponowałem córce, w tym jeden to ten "twój":

https://www.centrumrowerowe.pl/rower-mtb-corratec-revolution-ilink-elite-pd50404/

https://www.centrumrowerowe.pl/rower-mtb-lapierre-zesty-cf-6-9-pd50031/

Trochę sie różnią prócz ceny. Np. skokiem amortyzacji. Corratec - 120 cm, Lapierre (znaczy kamień po francusku :)) - 150 cm. Do jeżdżenia po nierównych laskach może lepszy mniejszy skok? Nieco inna rozmiarówka. M w Corratec zaczyna się od 175 cm w górę, a Francuz - 169 cm. Corrtec ma hamulce SRAM, wg Spiocha takie sobie, Francuz - Shimano. Cóż, osiołkowi w żłoby dano... 🙂

Edited by a_senior
Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)
Godzinę temu, a_senior napisał:

Mnie gość w sklepie Centrum Rowerowe pokazał 4-5 full MTB poniżej 10000 zł. Padło na dwa, które zaproponowałem córce, w tym jeden to ten "twój":

https://www.centrumrowerowe.pl/rower-mtb-corratec-revolution-ilink-elite-pd50404/

https://www.centrumrowerowe.pl/rower-mtb-lapierre-zesty-cf-6-9-pd50031/

Trochę sie różnią prócz ceny. Np. skokiem amortyzacji. Corratec - 120 cm, Lapierre (znaczy kamień po francusku :)) - 150 cm. Do jeżdżenia po nierównych laskach może lepszy mniejszy skok? Nieco inna rozmiarówka. M w Corratec zaczyna się od 175 cm w górę, a Francuz - 169 cm. Corrtec ma hamulce SRAM, wg Spiocha takie sobie, Francuz - Shimano. Cóż, osiołkowi w żłoby dano... 🙂

Cze

Jeśli córce będzie służył tylko do jazdy miasto i trochę teren, ale mało wymagający to ja wybrałbym CORRATEC. Jest to rower bardzo podobny do mojego Rockridera i moim zdaniem świetnie się sprawdza jako rower dość mocno uniwersalny. Jest lekki a zawieszenie daje radę w zróżnicowanym terenie. Oczywiście nie nadaje się do bardziej ambitnych singli ze względu na mały skok zawieszenia i .... słabe hamulce. Mam te same i są słabe. Ale też wszystko zależy od jazdy. Generalnie jeśli miałby by to być rower tylko i wyłącznie dla mojej Żony wybrałbym ten, ale pragmatycznie jako wielozadaniowy będzie prawdopodobnie La pierre, bo syn także będzie go użytkował, a być może i ja okazjonalnie do jakiejś bardziej ambitnej jazdy. Duży skok przeszkadza podczas jazdy po płaskim, oczywiście da się to zblokować, ale ręcznie. W swoim mam blokadę na kierownicy i jest to o tyle dobre, że ma 3 pozycje, można zblokować dumper lub całą amortyzację. O ile w coratec będzie to łatwiejsze, bo dumper jest bliżej ręki, to w La pierre będzie to wymagało większej ginastyki. W Coratec na rozblokowaniym zawieszeniu też da radę jeździć po płaskim, bo mały skok powoduje że tak bardzo się nie traci energii na pompowanie zawieszenia podczas pedałowania. U mnie nie ma tego problemu, bo mam to pod ręką i w każdej chwili mogę zmienić z fula na HT i odwrotnie. To tylko taka uwaga jako użytkownika co cos tam na podobnym rowerze km zrobił. A propos hamulców, to sram jest bardziej wyczuwalny i lepiej dozuje siłę hamowania niż Shimano (te są bardziej 0/1) i dla osób o mniejszym doświadczeniu będą wygodniejsze w użytkowaniu. Czasami potrzebujemy zwolnić i to się robi łatwo, nie koniecznie musimy przelecieć przez kierownicę, czy też wpaść w poślizg 🙂

Oczywiście nie jest powiedziane, że moja Żona nie zdecyduje się na Corratec - na razie to wstępna decyzja i raczej moja, jako gościa praktycznego do bólu. Kilka pieczeni na jednym ogniu chcę upiec.

BTW, to Maras ( @Lexi), ma fajne używki wysokiej klasy. Jeśli dla Twojej córki nie stanowi to problemu, warto rozważyć. Ja kupuję na firmę, więc na starcie mam 42% taniej, bo tyle mogę odliczyć. Ale jeśli bym kupował "prywatnie" na pewno bym się mocno zastanowił nad sensownym rowerem używanym. 

pozdro

Edited by Marcos73
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, Marcos73 napisał:

Cze

Zamówiłem L, ale finalnie wybór będzie dokonany przez użytkowników. W sklepie mają S oraz M, ale to dla żony i syna po części i generalnie jak przyjedzie to wybiorą rozmiar odpowiedni. To chyba najlepsze rozwiązanie. Niestety nie mieli w sklepie większej ramy w obrębie tego modelu (są wyższe o lepszej specyfikacji). Ale uważam że ta jest wystarczająca dla przyszłych użytkowników. Dla mnie M byłby dobry prawdopodobnie, ale wg producenta to rozmiar graniczny.

pozdro

A ile mają wzrostu? Dłuższe ręce/nogi czy przeciętne?

Dla Ciebie brałbym S 

Ten rower jest bardzo duży. Nie patrz na zalecenia producenta ani literkę S czy M tylko na reach i stack

Tutaj jest odpowiednio:

S = Reach 435mm (tyle samo co moj Giant w M)  Stack 617mm (moj giant w M 590mm)

M - Reach 460mm Stack 626mm 

L - Reach 480mm Stack 635m (to jest rozmiar na 190cm co najmniej)

Źródło:

https://www.greenbike.pl/rower-gorski-trail-lapierre-zesty-cf-69-100-gotowy-do-jazdy-p-10743.html?gad_source=1&gad_campaignid=13159743791&gbraid=0AAAAACvBgwxDPEzGb40xK_pQzAd-W1EzV

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, a_senior napisał:

Mnie gość w sklepie Centrum Rowerowe pokazał 4-5 full MTB poniżej 10000 zł. Padło na dwa, które zaproponowałem córce, w tym jeden to ten "twój":

https://www.centrumrowerowe.pl/rower-mtb-corratec-revolution-ilink-elite-pd50404/

https://www.centrumrowerowe.pl/rower-mtb-lapierre-zesty-cf-6-9-pd50031/

Trochę sie różnią prócz ceny. Np. skokiem amortyzacji. Corratec - 120 cm, Lapierre (znaczy kamień po francusku :)) - 150 cm. Do jeżdżenia po nierównych laskach może lepszy mniejszy skok? Nieco inna rozmiarówka. M w Corratec zaczyna się od 175 cm w górę, a Francuz - 169 cm. Corrtec ma hamulce SRAM, wg Spiocha takie sobie, Francuz - Shimano. Cóż, osiołkowi w żłoby dano... 🙂

Corratec - w gory padaka. Stara geometria, slabe hamulce, gorsze amory.

Co do rozmiarow jest odwrotnie Corratec jest mniejszy niz ten Lapierre.

Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)
52 minuty temu, Marcos73 napisał:

Cze

Jeśli córce będzie służył tylko do jazdy miasto i trochę teren, ale mało wymagający to ja wybrałbym CORRATEC. Jest to rower bardzo podobny do mojego Rockridera i moim zdaniem świetnie się sprawdza jako rower dość mocno uniwersalny. Jest lekki a zawieszenie daje radę w zróżnicowanym terenie. Oczywiście nie nadaje się do bardziej ambitnych singli ze względu na mały skok zawieszenia i .... słabe hamulce. Mam te same i są słabe. Ale też wszystko zależy od jazdy. Generalnie jeśli miałby by to być rower tylko i wyłącznie dla mojej Żony wybrałbym ten, ale pragmatycznie jako wielozadaniowy będzie prawdopodobnie La pierre, bo syn także będzie go użytkował, a być może i ja okazjonalnie do jakiejś bardziej ambitnej jazdy. Duży skok przeszkadza podczas jazdy po płaskim, oczywiście da się to zblokować, ale ręcznie. W swoim mam blokadę na kierownicy i jest to o tyle dobre, że ma 3 pozycje, można zblokować dumper lub całą amortyzację. O ile w coratec będzie to łatwiejsze, bo dumper jest bliżej ręki, to w La pierre będzie to wymagało większej ginastyki. W Coratec na rozblokowaniym zawieszeniu też da radę jeździć po płaskim, bo mały skok powoduje że tak bardzo się nie traci energii na pompowanie zawieszenia podczas pedałowania. U mnie nie ma tego problemu, bo mam to pod ręką i w każdej chwili mogę zmienić z fula na HT i odwrotnie. To tylko taka uwaga jako użytkownika co cos tam na podobnym rowerze km zrobił. A propos hamulców, to sram jest bardziej wyczuwalny i lepiej dozuje siłę hamowania niż Shimano (te są bardziej 0/1) i dla osób o mniejszym doświadczeniu będą wygodniejsze w użytkowaniu. Czasami potrzebujemy zwolnić i to się robi łatwo, nie koniecznie musimy przelecieć przez kierownicę, czy też wpaść w poślizg 🙂

Oczywiście nie jest powiedziane, że moja Żona nie zdecyduje się na Corratec - na razie to wstępna decyzja i raczej moja, jako gościa praktycznego do bólu. Kilka pieczeni na jednym ogniu chcę upiec.

BTW, to Maras ( @Lexi), ma fajne używki wysokiej klasy. Jeśli dla Twojej córki nie stanowi to problemu, warto rozważyć. Ja kupuję na firmę, więc na starcie mam 42% taniej, bo tyle mogę odliczyć. Ale jeśli bym kupował "prywatnie" na pewno bym się mocno zastanowił nad sensownym rowerem używanym. 

pozdro

Tak, z hamulcami to prawda Shimano dzialaja 0-1. Dlatego polecam Magure. Bardzo mocne i latwa modulacja.

Skok zawieszenia ma znikome przelozenie na jazde po plaskim. Bardziej to zalezy od samej konstrukcji ramy i ustawien amortyzatorow. U siebie nie uzywam blokad. Na plaskim nic nie buja. Czuc roznice tylko na bardzo stromym podjezdzie.

Edited by Spiochu
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Trzeba lubić lub być dobrze zakręconym

Mam trzy rowery w sklepowym ustawieniu i do amatorskiej przejażdżki od dzwona jadą,hamują i jest ogólnie zajebiscie  . W miejskim nawet łańcuch mam od nowości choć klocki wymieniłem 😂

Link to comment
Share on other sites

38 minut temu, Spiochu napisał:

A ile mają wzrostu? Dłuższe ręce/nogi czy przeciętne?

Dla Ciebie brałbym S 

Ten rower jest bardzo duży. Nie patrz na zalecenia producenta ani literkę S czy M tylko na reach i stack

Tutaj jest odpowiednio:

S = Reach 435mm (tyle samo co moj Giant w M)  Stack 617mm (moj giant w M 590mm)

M - Reach 460mm Stack 626mm 

L - Reach 480mm Stack 635m (to jest rozmiar na 190cm co najmniej)

Źródło:

https://www.greenbike.pl/rower-gorski-trail-lapierre-zesty-cf-69-100-gotowy-do-jazdy-p-10743.html?gad_source=1&gad_campaignid=13159743791&gbraid=0AAAAACvBgwxDPEzGb40xK_pQzAd-W1EzV

Oboje maja pow. 180 cm. Oboje są podobnych proporcji, długie nogi i dość długie ręce. Ja w sklepie jeździłem na M i byłby dla mnie dobry, ale siodło było zbyt nisko - jak dla mnie, a że to jest carbon, to jest zabawa z przestawianiem, więc gościowi odpuściłem. Jest tor w sklepie z "kocimi łbami" oraz dwie hopki - a tu było ok. Bez ustawienia podstawowych parametrów tak na szybko to trudno cos powiedzieć. Zamówienie L jest prewencyjne, lepiej mieć wybór, niż kupować coś na siłę. Finalny wybór będzie jak będą oba rozmiary czyli M oraz L i to będą próbować przyszli użytkownicy i wówczas te podstawowe parametry będą musieli dość dobrze ustawić. To będzie szereg kompromisów, ale przede wszystkim pod Żonę. Więc przede wszystkim komfortowa pozycja na rowerze, co oczywiście trudno stwierdzić po 2 rundkach w sklepie. Dla syna pewnie lepszy byłby mniejszy, bo bardziej manewrowy, ale on pewnie będzie tylko na nim tłukł single w okolicznym Lasku Wolskim i miejscówki inne z kumplami, Żona raczej płaskie i pagórki z gorszymi drogami (ale jednak to drogi, szutry czy leśne dobrze przygotowane ścieżki), ale raczej łagodne o niskiej skali trudności. To rower tylko do lokalnej jazdy, a tej jest sporo, bo jeździmy cyklicznie i zwykle wybieramy fragmenty ciekawszych dróg okolicznych - nie tylko ścieżki rowerowe - asfaltowe. Coratec dla niej (i tylko dla niej) będzie do tej jazdy także dobrym wyborem, bo przesiadka ze starego HT z amorem sprężynowym to i tak będzie kosmos. Pomijam fakt napędu 1-rzędowego (teraz ma 3x11) i problemy z wachlowaniem przerzutkami. To jest łatwiejsze na jednorzędówce. Dla przeciętnego użytkownika geometria roweru (a to są nowe rowery) jest mało istotna i generalnie nie są to archaiczne modele. Pozycja ma być wygodna. To jakbyś początkującemu narciarzowi dobierał kąty jak dla zawodnika. Kumpel kupił teraz nowy rower, ale jest bardzo zaawansowany i on docenił nową geometrię, bo stwierdził, że nowy jest dużo bardziej zwrotny, mimo większej masy i niesamowicie klei, cokolwiek to znaczy. A zmienił na analoga na elektryka. BTW z karbonową ramą, a robi na rowerze cuda i go nie oszczędza. Co do pracy zawieszenia na płaskim, to zależy od dystansu. Na krótkich nieodczuwalne i nie przeszkadza, na dłuższych już to czuć. Płaskie - to ogólne pojęcie - przecież są i zjazdy, jak i podjazdy - zawsze. To po pewnym dystansie zaczyna być odczuwalne. Jest też sporo innych aspektów, jak choćby dalszy serwis jak i gwarant. Te prostsze komponenty są tańsze w eksploatacji jak również teoretycznie mniej obsługowe i awaryjne. Tu jest wiele aspektów do rozważenia.

pozdro

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

32 minuty temu, Lexi napisał:

Dzięki Maras za dobre słowo (i reklamę) ale to oferta była tylko dla Ciebie.. 😄

Sorka nie wiedziałem. A reklama Ci się przyda, chociaż nie wiem czy jej potrzebujesz, kto Cię zna, wie że jesteś "porządna firma".

pozdro

Link to comment
Share on other sites

Godzinę temu, PaVic napisał:

Trzeba lubić lub być dobrze zakręconym

Mam trzy rowery w sklepowym ustawieniu i do amatorskiej przejażdżki od dzwona jadą,hamują i jest ogólnie zajebiscie  . W miejskim nawet łańcuch mam od nowości choć klocki wymieniłem 😂

Paweł, ja też kupuję gotowe zestawy, bo dla laika tak jest łatwiej. Tu gość kupił body i cały rower zmodyfikował, pewnie było to tańsze niż gotowiec ze sklepu, a przynajmniej modernizację można rozciągnąć w czasie.

pozdro

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)
30 minut temu, Marcos73 napisał:

Oboje maja pow. 180 cm. Oboje są podobnych proporcji, długie nogi i dość długie ręce. Ja w sklepie jeździłem na M i byłby dla mnie dobry, ale siodło było zbyt nisko - jak dla mnie, a że to jest carbon, to jest zabawa z przestawianiem, więc gościowi odpuściłem. Jest tor w sklepie z "kocimi łbami" oraz dwie hopki - a tu było ok. Bez ustawienia podstawowych parametrów tak na szybko to trudno cos powiedzieć. Zamówienie L jest prewencyjne, lepiej mieć wybór, niż kupować coś na siłę. Finalny wybór będzie jak będą oba rozmiary czyli M oraz L i to będą próbować przyszli użytkownicy i wówczas te podstawowe parametry będą musieli dość dobrze ustawić. To będzie szereg kompromisów, ale przede wszystkim pod Żonę. Więc przede wszystkim komfortowa pozycja na rowerze, co oczywiście trudno stwierdzić po 2 rundkach w sklepie. Dla syna pewnie lepszy byłby mniejszy, bo bardziej manewrowy, ale on pewnie będzie tylko na nim tłukł single w okolicznym Lasku Wolskim i miejscówki inne z kumplami, Żona raczej płaskie i pagórki z gorszymi drogami (ale jednak to drogi, szutry czy leśne dobrze przygotowane ścieżki), ale raczej łagodne o niskiej skali trudności. To rower tylko do lokalnej jazdy, a tej jest sporo, bo jeździmy cyklicznie i zwykle wybieramy fragmenty ciekawszych dróg okolicznych - nie tylko ścieżki rowerowe - asfaltowe. Coratec dla niej (i tylko dla niej) będzie do tej jazdy także dobrym wyborem, bo przesiadka ze starego HT z amorem sprężynowym to i tak będzie kosmos. Pomijam fakt napędu 1-rzędowego (teraz ma 3x11) i problemy z wachlowaniem przerzutkami. To jest łatwiejsze na jednorzędówce. Dla przeciętnego użytkownika geometria roweru (a to są nowe rowery) jest mało istotna i generalnie nie są to archaiczne modele. Pozycja ma być wygodna. To jakbyś początkującemu narciarzowi dobierał kąty jak dla zawodnika. Kumpel kupił teraz nowy rower, ale jest bardzo zaawansowany i on docenił nową geometrię, bo stwierdził, że nowy jest dużo bardziej zwrotny, mimo większej masy i niesamowicie klei, cokolwiek to znaczy. A zmienił na analoga na elektryka. BTW z karbonową ramą, a robi na rowerze cuda i go nie oszczędza. Co do pracy zawieszenia na płaskim, to zależy od dystansu. Na krótkich nieodczuwalne i nie przeszkadza, na dłuższych już to czuć. Płaskie - to ogólne pojęcie - przecież są i zjazdy, jak i podjazdy - zawsze. To po pewnym dystansie zaczyna być odczuwalne. Jest też sporo innych aspektów, jak choćby dalszy serwis jak i gwarant. Te prostsze komponenty są tańsze w eksploatacji jak również teoretycznie mniej obsługowe i awaryjne. Tu jest wiele aspektów do rozważenia.

pozdro

W gorach wieksza rama jest lepsza dla zaawansowanych co sie scigaja lub jezdza szybko i skacza daleko. Podobnie jak gs na nartach.

Takze dla zony  predzej powinien pasowac M.

Geometria jest bardzo istotna, rowniez dla poczatkujacych, przy czym moga potrzebowac nieco innej niz zawodnicy. Poczatkujacy latwiej ogarnie krotszy rower albo z mniejszym kolem. Natomiast bardzo nowoczesne katy ulatwia mu zjazdy/podjazdy. Na tych archaicznych bedzie latwiej o glebe lub strach przed bardziej stromym terenem.

Co do bujania to Twoj rower z deca ma inna konstrukcje zawieszenia. Bujanie przy pedalowaniu moze byc bardziej odczuwalne niz w moim giancie. Jest to tez bardzo zalezne od ustawien dampera.

 

Edited by Spiochu
Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, Spiochu napisał:

W gorach wieksza rama jest lepsza dla zaawansowanych co sie scigaja lub jezdza szybko i skacza daleko. Podobnie jak gs na nartach.

Takze dla zony  predzej powinien pasowac M.

Geometria jest bardzo istotna, rowniez dla poczatkujacych, przy czym moga potrzebowac nieco innej niz zawodnicy. Poczatkujacy latwiej ogarnie krotszy rower albo z mniejszym kolem. Natomiast bardzo nowoczesne katy ulatwia mu zjazdy/podjazdy. Na tych archaicznych bedzie latwiej o glebe lub strach przed bardziej stromym terenem.

Co do bujania to Twoj rower z deca ma inna konstrukcje zawieszenia. Bujanie przy pedalowaniu moze byc bardziej odczuwalne niz w moim giancie. Jest to tez bardzo zalezne od ustawien dampera.

 

Piotrek, ale oba rowery są nowoczesne i takie też są geometrie ram. Są różne bo ich przeznaczenie jest inne. Góry, to bardzo szerokie pojęcie, trasy raczej light i to bardzo. W moim rowerze amortyzacja jest słaba, bo mały skok i inne przeznaczenie roweru. Dla mnie wystarczające. Moje standardowe kółko to 30km z możliwością rozszerzenia do 50km. W weekend 50-80km nawet 100. Niestety po pewnym dystansie to bujanie zaczyna przeszkadzać, ja z tym nie mam problemu, bo blokuję dumper z kierownicy. Ale w rowerach o dużym skoku już to będzie odczuwalne, bo tam można dużo bardziej komfortowo zestroić zawieszenie (u mnie taki złoty środek, wystarczająco komfortowe, a nie dobija w krytycznych momentach). Konstrukcja zawieszenia jest bardzo podobna w tego typu rowerze jak u innych producentów. 

pozdro

Link to comment
Share on other sites

Godzinę temu, Marcos73 napisał:

Piotrek, ale oba rowery są nowoczesne i takie też są geometrie ram. Są różne bo ich przeznaczenie jest inne. Góry, to bardzo szerokie pojęcie, trasy raczej light i to bardzo. W moim rowerze amortyzacja jest słaba, bo mały skok i inne przeznaczenie roweru. Dla mnie wystarczające. Moje standardowe kółko to 30km z możliwością rozszerzenia do 50km. W weekend 50-80km nawet 100. Niestety po pewnym dystansie to bujanie zaczyna przeszkadzać, ja z tym nie mam problemu, bo blokuję dumper z kierownicy. Ale w rowerach o dużym skoku już to będzie odczuwalne, bo tam można dużo bardziej komfortowo zestroić zawieszenie (u mnie taki złoty środek, wystarczająco komfortowe, a nie dobija w krytycznych momentach). Konstrukcja zawieszenia jest bardzo podobna w tego typu rowerze jak u innych producentów. 

pozdro

Jesli w Twoim rowerze buja to wcale nie oznacza ze jak kupisz inny z wiekszym skokiem to bedzie bujac bardziej. Systemy zawieszen sa bardzo rozne. Kazdy ma wady i zalety. Tutaj mozesz przeczytac jakie rodzaje sa obecnie stosowane:

https://www.1enduro.pl/systemy-zawieszenia-porownanie/

Sprobuj tez zmienic tlumienie odbicia w swoim damperze. Byc moze istnieje lepsze ustawienie niz masz obecnie. U mnie 4 kliki dziela jazde bez bujania od kompletnego telepania przy pedalowaniu, gdzie dluzsza jazda jest niemozliwa.

A geometria tego Coratec jest kiepska*. Sa rowery downcountry znacznie lepiej zaprojektowane. Np Synonym Tr1, ktory tez ma 120mm skoku.

*- przynajmniej to co znalazlem. Twoj sklep nie podaje danych.

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, Marcos73 napisał:

Niestety po pewnym dystansie to bujanie zaczyna przeszkadzać, ja z tym nie mam problemu, bo blokuję dumper z kierownicy.

Może starczy dobić nieco - przypomnij mi jak będziesz

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

1 minutę temu, Lexi napisał:

@PaVic ..nie ma śmiacia - nie każdy ma pompkę do amortyzatorów..

Cześć

Nie każdy ma pompkę ale moda teraz taka że lepiej kupić kolejny rower. Zawsze fajnie wygląda w garażu. 😉

Pozdro

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Godzinę temu, Lexi napisał:

Może starczy dobić nieco - przypomnij mi jak będziesz

Mam dobity, przed sezonem sprawdzałem i jest ok. Nie ma zawieszenia, które idealnie sprawuje się w każdych warunkach. Ustawienie na niektórych nawierzchniach działa lepiej a na niektórych gorzej. Każdy amortyzator ma możliwość blokowania, po cos to jest. Jeżdżę z Michałkiem, co całe życie na rowerze spędza, jest zaawansowanym riderem. Chłop na powrocie z Lasku blokuje dumper, bo se bidusia nie potrafi ustawić😀. Choćbyś posty i argumentację wielkości „Ksiąg Jakubowych” to o tak nic nie trafia. W sumie Mercedesy są najlepsze, bo mamy. Twój de facto nie może być wygodny bo ma starą „geometrię” a brak dotyku i kamer skreśla go dla początkujących.

pozdro

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)
37 minut temu, Marcos73 napisał:

W sumie Mercedesy są najlepsze, bo mamy. Twój de facto nie może być wygodny bo ma starą „geometrię” a brak dotyku i kamer skreśla go dla początkujących.

Otóż to 😂 jak bym pokazał jak wygląda blacha po 12 latach użytkowania kobiety to 🤦‍♂️ więc nie pokaże 🤪 kamery muszą być ! 
 

😂

Przypomniało mi sie jak czarodzieje z PL prostowali próg Ursusem 😂😂😂 jak znajdę film to wrzucę bo to historia którą uwieczniłem-złote rączki mechaniki blacharstwa samochodowego . Asy !! Trzeba przyznać że robotę zrobili obłędną ciągnikiem 😂 nikt by nie poznał że był w tym miejscu uderzony chyba że miernikiem po szpachli 🥳

Edited by PaVic
Link to comment
Share on other sites

15 minut temu, Lexi napisał:

@PaVic ..nie ma śmiacia - nie każdy ma pompkę do amortyzatorów..

Maras, ostatni przejazd z filmiku Pawła. Otóż pojechaliśmy na single rodzinnie. Moja Żona pierwszy raz😀. Oczywiście wszyscy jej wszyscy tłukli na zakrętach szeroko. Michałek jej fotel opuszczał, a ona notorycznie go podnosiła, w końcu go zjebała, a on z pełen spokoju tłumaczył, że będzie jej łatwiej. No i poszła, pierwszy skręt i ciasnym torem jak ten gość😀
pozdro

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...