Skocz do zawartości

Szkolenie/nauczanie dzieci


Adam ..DUCH

Rekomendowane odpowiedzi

18 godzin temu, Jan napisał:

a na tym przykładzie dobrze czy za wcześnie na kijki ?

 

Wg mnie w sam raz. 🙂 Ale ten czas leci. Twoja Lea to teraz juz prawie panna na wydaniu. 🙂 Moje dzieci jeździły z kijkami od pierwszych "kroków". Filmików niestety niet, bo w tamtych czasach rzadko się je robiło i nie było smartfonów. 😉 Ale mam dwa zdjęcia z samych początków. Syn, 3.5 roku, w Bukowinie i córka, 4.2, w Hirmentaz (Francja).

bretig22.jpg

bukowina34.jpg

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, a_senior napisał:

Ale ten czas leci.

I dlatego nie możemy porównyać szkolenia naszych dzieci i naszych wnuków.

To jest około 30 lat kiedy diametralnie zmienił się sprzęt.

Wtedy nieużywanie kijków było nie do pomyślenia, skręt równoległy na "ołówkach" bez wbicia kijka był 

dla początkujących niewykonalny.

Teraz narty są krótsze, same skręcają a dzieci w szkółkach zamiast kijków dostają kierownice.

Zobacz filmik z nowoczesnego szkolenia

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, widzewiak_z_gor napisał:

To Nasz Kolega z Forum - Mazby, serdecznie Pana pozdrawiam, jeśli jeszcze czyta Pan SkiForum.

Sam System skuteczny, miałem przyjemność jeździć z Uczniami Pana Mazusia.

 

Serdecznie pozdrawiam.

może napisz do kolegi @Mazby

przydał by się na forum ktoś kometentny w tej dziedzinie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, widzewiak_z_gor napisał:

To Nasz Kolega z Forum - Mazby, serdecznie Pana pozdrawiam, jeśli jeszcze czyta Pan SkiForum.

Sam System skuteczny, miałem przyjemność jeździć z Uczniami Pana Mazusia.

 

Serdecznie pozdrawiam.

O... to musimy pogadać.

POzdro

A skoro np. Adam jest niekompetentny i wzywany jest Zbyszek jako wyrocznia.

To może pogadamy o szkoleniu POWAŻNIE!

POzdro

Edytowane przez Mitek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mitku, z chęcią bym się spotkał z Tobą, Adamem, Mazbym, Janem na stoku i poznał wasze metody nauczania, pewnie byłby to piękny narciarski dzień.

Osobiście nie zamierzam zawracać Mazbiemu, jak i nikomu innemu czterech liter i wzywać tutaj jako wyrocznię, nie napisałem nigdzie też, że Adam jest niekompetentny jako Instruktor.

 

Serdecznie pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jan. Nie mam zwyczaju oceniać pracy i metodyki innych instruktorów. Odnośnie SKI 21 wypowiedziałem się w wątku "materiały szkoleniowe". Moim zdaniem jest to metoda kontrowersyjna co nie oznacza że nie stosuję pewnych jej elementów - chodzi o tzw "zerówki" z naturalną tendencją do jazdy równoległej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...