Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Jasna Chopok

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1912 odpowiedzi w tym temacie

#1901 Cybularz

Cybularz

Nowy użytkownik

• 4 postów
  • Na forum od: 01.2019
1

Napisano 11 styczeń 2019 - 19:42

Obejmuje jeśli kupisz minimum 3-dniowy karnet

#1902 heniek08

heniek08

Użytkownik

• PipPip
  • 152 postów
  • Na forum od: 01.2007
9
  • Umiejętności: 6
  • Kalisz

Napisano 14 styczeń 2019 - 19:59

Witam mam do sprzedania gopass jasna termin 21- 25 stycznia normalny.

Zainteresowanych zapraszamy na priv

#1903 tandzio

tandzio

Nowy użytkownik

• 11 postów
3
  • 3city

Napisano 20 styczeń 2019 - 18:00

Cześć, będę w lutym na Chopoku pierwszy raz. Mam parę pytań:

1. Moja Małżonka będzie drugi raz na nartach. Chciałbym wziąć instruktora. Macie namiary na jakąś firmę ew. osobę godną polecenia? Na jaką cenę za godzinę muszę się przygotować? Czy ilość niebieskich tras jest w optymalna?

2.Mojego syna 11 letniego ( 3sezon na nartach) chciałbym dać do szkółki. Zna ktoś szkółkę godną polecenia? 

3. Czy faktycznie opłaca się kupić skipassy przez internet wcześniej?

4.Czy w Słowacji jest obowiązkowe posiadanie łańcuchów?

5. Czy winieta jest niezbędną?

Pozdrawiam

#1904 Skyflyer

Skyflyer

Użytkownik

• PipPipPip
  • 497 postów
  • Na forum od: 11.2006
208
  • Umiejętności: 7
  • Gliwice

Napisano 20 styczeń 2019 - 18:20

Zależy którędy i skąd jedziesz. Osobiście odradzam, bo dla jednego, krótkiego odcinka autostrady między Ruzomberokiem, a Mikulaszem nie warto - tyle samo czasu stracisz na zatrzymanie się przy stacji i ich kupno, niż nadłożysz drogą (ok. 10-15 minut więcej). W szkółkach nie mam rozeznania.

#1905 tandzio

tandzio

Nowy użytkownik

• 11 postów
3
  • 3city

Napisano 20 styczeń 2019 - 18:22

Zależy którędy i skąd jedziesz. Osobiście odradzam, bo dla jednego, krótkiego odcinka autostrady między Ruzomberokiem, a Mikulaszem nie warto - tyle samo czasu stracisz na zatrzymanie się przy stacji i ich kupno, niż nadłożysz drogą (ok. 10-15 minut więcej). W szkółkach nie mam rozeznania.

Dziękuję :)

#1906 broot

broot

Użytkownik

• Pip
  • 72 postów
  • Na forum od: 11.2016
23

Napisano 20 styczeń 2019 - 21:25

Nie jestem pewien co do łańcuchów, ale polecam poczytać trochę o obowiązkowym wyposażeniu samochodu na Słowacji, bo jest tego sporo więcej, niż u nas. Zapasowe żarówki do każdej z lamp, komplet zapasowych bezpieczników, kamizelki odblaskowe koniecznie w kabinie (nie pamiętam, czy tylko dla kierowcy, czy też dla każdego pasażera), linka holownicza, przewody rozruchowe - tego typu rzeczy. Teoretycznie wg prawa europejskiego masz prawo jeździć z takim wyposażeniem, jakie jest wymagane w Polsce, w praktyce jednak dla świętego spokoju lepiej to wszystko mieć, niż potem wykłócać się z policją, czy ich sądami. Aha, ponoć potrafią też wlepić mandat, jeśli masz cokolwiek na szybie przedniej lub bocznej: nawigację, kamerę, itp.

• tandzio podziękował za tę wiadomość

#1907 robertdr

robertdr

Użytkownik

• PipPipPip
  • 557 postów
  • Na forum od: 11.2007
645
  • Umiejętności: 1
  • 3miasto

Napisano 20 styczeń 2019 - 22:04

Nie jestem pewien co do łańcuchów, ale polecam poczytać trochę o obowiązkowym wyposażeniu samochodu na Słowacji, bo jest tego sporo więcej, niż u nas. Zapasowe żarówki do każdej z lamp, komplet zapasowych bezpieczników, kamizelki odblaskowe koniecznie w kabinie (nie pamiętam, czy tylko dla kierowcy, czy też dla każdego pasażera), linka holownicza, przewody rozruchowe - tego typu rzeczy. Teoretycznie wg prawa europejskiego masz prawo jeździć z takim wyposażeniem, jakie jest wymagane w Polsce, w praktyce jednak dla świętego spokoju lepiej to wszystko mieć, niż potem wykłócać się z policją, czy ich sądami. Aha, ponoć potrafią też wlepić mandat, jeśli masz cokolwiek na szybie przedniej lub bocznej: nawigację, kamerę, itp.

BZDURA

taka sama jak "niezgodna" apteczka w Austrii. Istnieje konwencja wiedeńska o ruchu drogowym, która jednoznacznie określa, że kraj rejestracji pojazdu stanowi o jego wyposażeniu. Jedyny przepis dotyczący bezpieczeństwa dotyczy ogumienia - jak na danym terenie wymagane są zimówki, lub łańcuchy to maja być. U nas nie ma obowiązku wożenia żarówek zapasowych, bezpieczników. Jest gaśnica, kamizelka, apteczka. Apteczka z polskim wyposażeniem zgodnym z polskimi przepisami. Kiedyś Austriak chciał nam wlepić mandat za złą apteczkę. Na nich mam konwencję wydrukowaną po niemiecku - pokazałem i się odp...lił. Łapią jeleni co się boją i wolą dać 50 eurasów.

www.domnaklinku.eu

#1908 broot

broot

Użytkownik

• Pip
  • 72 postów
  • Na forum od: 11.2016
23

Napisano 20 styczeń 2019 - 23:03

BZDURA

taka sama jak "niezgodna" apteczka w Austrii. Istnieje konwencja wiedeńska o ruchu drogowym, która jednoznacznie określa, że kraj rejestracji pojazdu stanowi o jego wyposażeniu. Jedyny przepis dotyczący bezpieczeństwa dotyczy ogumienia - jak na danym terenie wymagane są zimówki, lub łańcuchy to maja być. U nas nie ma obowiązku wożenia żarówek zapasowych, bezpieczników. Jest gaśnica, kamizelka, apteczka. Apteczka z polskim wyposażeniem zgodnym z polskimi przepisami. Kiedyś Austriak chciał nam wlepić mandat za złą apteczkę. Na nich mam konwencję wydrukowaną po niemiecku - pokazałem i się odp...lił. Łapią jeleni co się boją i wolą dać 50 eurasów.

Przecież sam o tym wspomniałem w swoim poście. Z jednej strony piszesz, że "BZDURA", a z drugiej strony potwierdzasz jedynie to, co napisałem, że mimo konwencji brak wyposażenia może skutkować przepychankami z policją, na wypadek których wozisz ze sobą konwencję wiedeńską wydrukowaną jak mniemam w języku każdego kraju, przez który przejeżdżasz. Myślę, że lepiej, aby @tandzio miał pełen ogląd sytuacji i mógł podjąć decyzję, co ze sobą zabrać.

#1909 robertdr

robertdr

Użytkownik

• PipPipPip
  • 557 postów
645
  • 3miasto

Napisano 20 styczeń 2019 - 23:27

Przecież sam o tym wspomniałem w swoim poście. Z jednej strony piszesz, że "BZDURA", a z drugiej strony potwierdzasz jedynie to, co napisałem, że mimo konwencji brak wyposażenia może skutkować przepychankami z policją, na wypadek których wozisz ze sobą konwencję wiedeńską wydrukowaną jak mniemam w języku każdego kraju, przez który przejeżdżasz. Myślę, że lepiej, aby @tandzio miał pełen ogląd sytuacji i mógł podjąć decyzję, co ze sobą zabrać.

wożę konwencję tylko po niemiecku, bo tylko w Austrii się czepiają. Nie wożę bezpieczników itp. 

www.domnaklinku.eu

#1910 robertdr

robertdr

Użytkownik

• PipPipPip
  • 557 postów
645
  • 3miasto

Napisano 20 styczeń 2019 - 23:30

Cześć, będę w lutym na Chopoku pierwszy raz. Mam parę pytań:

1. Moja Małżonka będzie drugi raz na nartach. Chciałbym wziąć instruktora. Macie namiary na jakąś firmę ew. osobę godną polecenia? Na jaką cenę za godzinę muszę się przygotować? Czy ilość niebieskich tras jest w optymalna?

2.Mojego syna 11 letniego ( 3sezon na nartach) chciałbym dać do szkółki. Zna ktoś szkółkę godną polecenia? 

Pozdrawiam

AD.3 tak przez neta taniej

AD. 4 tylko tam gdzie są znaki

AD.5 nie kupuj - jedź na Ivachnowa, Partizanska Lupca 

pozdrawiam

www.domnaklinku.eu

#1911 Dany de Vino

Dany de Vino

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1189 postów
  • Na forum od: 09.2014
885
  • Kraków / Białystok

Napisano 21 styczeń 2019 - 04:40

Ostatnio jechałem tam w grudniu. Gdzieś po drodze widziałem znaki dotyczące łańcuchów. To przecież nie jest problem. Jak jeździcie zimą w góry to wrzucajcie łańcuchy do bagażnika bez względu na przepisy i prognozy pogody. Prędzej czy później na pewno się przydadzą. Mnie w ciągu ostatnich pięciu lat przydały się zaledwie dwa razy. Ale w obu wypadkach bez nich bym nie ruszył z miejsca i stał jak ta sierota obrzygana czekając diabli wiedzą ile na jakiś ratunek.   

#1912 Rogue

Rogue

Użytkownik

• Pip
  • 40 postów
  • Na forum od: 11.2014
8
  • Umiejętności: 5
  • Marki

Napisano 21 styczeń 2019 - 08:48

Kupno dzień wcześniej lub tego samego dnia nie robi różnicy, ale np dwa tygodnie wcześniej już tak. I to bardzo.

#1913 denixior

denixior

Nowy użytkownik

• 1 postów
0

Napisano wczoraj, 13:45

Witam wszystkich serdecznie :)

W piątek wyjeżdżam na Chopok i jakiś czas temu zakupiłem na stronie GoPass 5-dniowy skipass. Wybrałem odbiór karty GoPass na miejsu bo już by nie zdążyła dojść. Może ktoś w skrócie napisać jak to wygląda tam na miejsu? Wystarczy że udam się do tego urządzenia i tam wyda mi karte z automatycznie doładowanym skipassem czy muszę udać się do obsługi? Z góry dziękuję