Skocz do zawartości

Dobór nart


patryk30

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Szukam nart o ile to możliwe uniwersalnych. Zaczynam swoją przygodę z narciarstwem na dobre. Do tej pory wypożyczałem sprzęt, ale stwierdziłem, że fajnie by mieć coś swojego. Ogarnąłem buty, teraz czas na narty.  W przyszłym sezonie ruszam pierwszy raz w alpy, 7 dni jeżdżenia, więc koszt wypożyczenia nart to 600-700 zł + rozgrzewkowy wyjazd do białki. Chciałbym abyście doradzili sprzęt w miarę uniwersalny. Będę jeździł tylko po przygotowanych trasach, lubię jeździć  rekreacyjnie jeżeli z rodziną, ale i też chciałbym móc troszkę "poszaleć" co by się szybko nie znudzić. 

Wzrost 180cm

Waga 77kg

34 lata

1. K/M: M
2. Wiek: 30
3. Waga: 77 kg.
4. Wzrost: 180cm.
5. Jak długo jeździsz na nartach? 2 lata
6. Jak się oceniasz wg skali Forum? 3-4/10
7. Jakie masz buty? HEAD FORMULA X flex 100-110 
8. Jakie masz teraz narty? Nie mam
9. Jaki preferujesz promień skrętu, szybkość jazdy? Średni promień skrętu, szybkość... jazda rekreacyjna, ale fajnie też troszkę "docisnąć" aby się nie nudziło .
10. Jakie lubisz trasy, w jakim kraju? Tylko przygotowane, do tej pory tylko Polska. W przyszłym sezonie Włochy, a Polska tylko w ramach rozgrzewki.
11. Jak lubisz jeździć, lub jak chciałabyś jeździć? (turystycznie, sportowo)? Turystycznie, ale i też troszkę sportowo, aby  nie zamulać.
12. Jak z Twoją kondycją, ile dni w sezonie spędzasz na stoku? Kondycja dobra, 10 dni, od otwarcia do zamknięcia. 
13. Możliwości finansowe: Im taniej tym lepiej, najlepiej jeśli znajdzie się coś w okolicy 1500, maks do 2000 zł

Edytowane przez patryk30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, patryk30 napisał:

Cześć,

Szukam nart o ile to możliwe uniwersalnych. Zaczynam swoją przygodę z narciarstwem na dobre. Do tej pory wypożyczałem sprzęt, ale stwierdziłem, że fajnie by mieć coś swojego. Ogarnąłem buty, teraz czas na narty.  W przyszłym sezonie ruszam pierwszy raz w alpy, 7 dni jeżdżenia, więc koszt wypożyczenia nart to 600-700 zł + rozgrzewkowy wyjazd do białki. Chciałbym abyście doradzili sprzęt w miarę uniwersalny. Będę jeździł tylko po przygotowanych trasach, lubię jeździć  rekreacyjnie jeżeli z rodziną, ale i też chciałbym móc troszkę "poszaleć" co by się szybko nie znudzić. 

Wzrost 180cm

Waga 77kg

34 lata

1. K/M: M
2. Wiek: 32
3. Waga: 77 kg.
4. Wzrost: 180cm.
5. Jak długo jeździsz na nartach? 2 lata
6. Jak się oceniasz wg skali Forum? 3-4/10
7. Jakie masz buty? HEAD FORMULA X flex 100-110 
8. Jakie masz teraz narty? Nie mam
9. Jaki preferujesz promień skrętu, szybkość jazdy? Średni promień skrętu, szybkość... jazda rekreacyjna, ale fajnie też troszkę "docisnąć" aby się nie nudziło .
10. Jakie lubisz trasy, w jakim kraju? Tylko przygotowane, do tej pory tylko Polska. W przyszłym sezonie Włochy, a Polska tylko w ramach rozgrzewki.
11. Jak lubisz jeździć, lub jak chciałabyś jeździć? (turystycznie, sportowo)? Turystycznie, ale i też troszkę sportowo, aby  nie zamulać.
12. Jak z Twoją kondycją, ile dni w sezonie spędzasz na stoku? Kondycja dobra, 10 dni, od otwarcia do zamknięcia. 
13. Możliwości finansowe: Im taniej tym lepiej, najlepiej jeśli znajdzie się coś w okolicy 1500, maks do 2000 zł

Proponuję twarde narty, długość min 175cm:

HEAD WC REBELS E- XSR 2024 /177/ + PR 11 - SUPER STAN - HEAD WC REBELS E-XSR 2024 177CM - 14961219162 - Allegro.pl

Narty Atomic Redster G9 Servotec 177cm 2023 - 2278 - 2278 - 14604969614 - Allegro.pl

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpisałem te Völkl Peregrine 72 w gogle i zauważyłem, że są ogólnie dwa modele nart (akurat nie mam na myśli modelu co wskazałeś) jedne z kropką w nazwie, drugie bez np. VOLKL DEACON 72  i VOLKL DEACON 7.2, czym to się różni oprócz tego, że są dwa razy droższe?

A co powiecie o takich HEAD SUPERSHAPE E-TITAN ? Pytam bo znajomy w pracy je miał i poleca.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, patryk30 napisał:

Wpisałem te Völkl Peregrine 72 w gogle i zauważyłem, że są ogólnie dwa modele nart (akurat nie mam na myśli modelu co wskazałeś) jedne z kropką w nazwie, drugie bez np. VOLKL DEACON 72  i VOLKL DEACON 7.2, czym to się różni oprócz tego, że są dwa razy droższe?

A co powiecie o takich HEAD SUPERSHAPE E-TITAN ? Pytam bo znajomy w pracy je miał i poleca.  

Cze

Deacon 72 - bardzo dobra narta - do nauki w sam raz - posłuży dłużej. 7.2 - narta do wypożyczalni - zubożona konstrukcyjnie - tańsza i słabsza - aczkolwiek bardzo podobnie wygląda. E-Titan - dość szeroka narta, Do nauki lepsza e-magnum. Narta bardzo podobna do Deacon 72. Koło 170cm dla Ciebie. Narty skrętne o małym promieniu - relatywnie ws. do długości. Head pewnie nieco tańszy. To takie dłuższe slalomki nieco szersze. Lepiej ciut dłuższą niż za krótka kupić. Nie będzie dużej różnicy jeśli chodzi o skręt, ale dłuższe będę bardziej stabilne przy wyższych prędkościach.

pozdro

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, patryk30 napisał:

Czyli podsumowując.. nie ma sensu pchać się w narty pod wypożyczalnie?


Powinieneś sam szczerze odpowiedzieć sobie na to pytanie czy jest sens kupowania narty na tym etapie będąc 12 dni na śniegu ? Najważniejsze,że masz już swoje buty. 
Planujesz dwa wyjazdy Białka i Włochy . 
Może lepiej przeznaczyć z tych 2 tysi np 10godzin indywidualnych z instruktorem czyli 2h przez pięć kolejnych dni ?…lub poszukać wyjazdu szkoleniowego w grupie jeżeli oczywiście stawiasz na własny progres .

Wypożyczalnia ma  sens bo możesz codziennie lub co drugi wymieniać na inny model,czyli testując będziesz mądrzejszy co Ci pasi itd. 
 

pozdro

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Victor napisał:


Powinieneś sam szczerze odpowiedzieć sobie na to pytanie czy jest sens kupowania narty na tym etapie będąc 12 dni na śniegu ? Najważniejsze,że masz już swoje buty. 
Planujesz dwa wyjazdy Białka i Włochy . 
Może lepiej przeznaczyć z tych 2 tysi np 10godzin indywidualnych z instruktorem czyli 2h przez pięć kolejnych dni ?…lub poszukać wyjazdu szkoleniowego w grupie jeżeli oczywiście stawiasz na własny progres .

Wypożyczalnia ma  sens bo możesz codziennie lub co drugi wymieniać na inny model,czyli testując będziesz mądrzejszy co Ci pasi itd. 
 

pozdro

 

Albo kupić sensowne używki, a resztę przeznaczyć na szkolenie.

pozdro

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kupować nowych - używki (nie wiem skąd jesteś ale jak Wawa to coś polecę) lub wypożyczalnia.

M.

Sam chętnie sięgam po używki (także narciarskie 🙂 ) i nie płaczę choć ostatnio muszę szukać konkretnej marki :). Lepiej pojechać kilka(naście) par nart w sezonie niż wybrać jakiś cudowianek kiedy nie wie się co wybrać. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To czy kupię, czy nie, nie ma żadnego wpływu na godziny z instruktorem... po prostu będą i już 🙂. Zastanawiam się nad zakupem z punktu finansowego. Wypożyczenie nart we Włoszech to 40E dziennie, co daje po obecnym kursie 1000zł + jazdy w Polsce, kolejne PLN wydane na sprzęt którego nie będę miał. Myślałem, że są deski, które w ciemno założę i będę z nich zadowolony, bo chyba nic gorszego na czym jeździłem  w pierwszym moim wyjeździe nie kupię 😅

1 godzinę temu, Marxx74x napisał:

Nie kupować nowych - używki (nie wiem skąd jesteś ale jak Wawa to coś polecę) lub wypożyczalnia.

Nawet niedaleko bo Radom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Marxx74x napisał:

Dla kolegów - czytajcie ze zrozumieniem 3-4/10 .. kolega uczciwie się opisał. 

M.

Szczerze,uważasz że po dwóch sezonach po kilka dni można dać sobie 3-4 ? Toż ta cała segregacja umiejętności to śmiech na sali a rzeczywistość to zupełnie co innego. Kto to wymyślił nie mam pojęcia ale to tylko złudne dowartościowywanie. 

1 początkujący 2 średniozaawansowany 3 ekspert-tyle wystarczy. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, patryk30 napisał:

Czyli podsumowując.. nie ma sensu pchać się w narty pod wypożyczalnie? Jest spora różnica w cenie między magnum a Titan. W linku niżej te drugie mogę wyrwać za 1500 ziko. 

https://ski24.pl/narty-meskie/30000-31416-narty-meskie-head-supershape-e-titan-wiazania-tyrolia-tx-10-z-grip-walk.html#/10-dlugosc_cm-170

Koledzy dobrze radzą - fajną nartę z 2 reki kupisz za nieco ponad 1000zł (taką pod swoje potrzebī) - szukaj z poprzednich sezonów ...lub stuknij do kolegi @Bruner79 coś poradzi.. 🙂

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Victor napisał:

że po dwóch sezonach po kilka dni można

W ostatnim sezonie i w pierwszym również to 10dni po 10 godzin jazdy. Niektórzy te 100 godzin nie wyjeżdżą przez 2 tygodnie 🙂 

 

13 godzin temu, Marxx74x napisał:

40E to nie tak kiedy umawiasz się na więcej dni. 

Pytałem znajomych i czytałem tu na forum, że pakiet z możliwością zmiany nart w trakcie to około 200E, a jak wypożyczę w Polsce narty to mnie to nie urządza bo nie będę miał możliwości testu różnych modeli.

 

12 godzin temu, Lexi napisał:

Koledzy dobrze radzą - fajną nartę z 2 reki kupisz za nieco ponad 1000zł (taką pod swoje potrzebī) - szukaj z poprzednich sezonów

Nie upieram się, żeby to były nówki, używane też mogą być. Więc jeśli masz jakieś propozycje modeli to z chęcią przyjmę. 

 

13 godzin temu, Marxx74x napisał:

Obstaję, że przy tylu dniach na śniegu,

Byłbym więcej dni, ale brak własnych nart to skreśla. Mam do stoku 120 km, wypożyczalnie otwarte do 18, a stok do 22, więc muszę zawijać się wcześniej aby oddać sprzęt. A jak wbijam na stok to jeżdżę od otwarcia do zamknięcia. Tym bardziej szkoda wracać, bo wieczorami robi się dużo luźniej na stokach i fajnie można pojeździć.  Dlatego nie jeżdżę na jedno dniowe wypady, bo po takim niepełnym wyjeździe czuję niedosyt. A na więcej jak jeden  dzień oprócz urlopu i tak nie mogę sobie pozwolić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz parcie na swoje narty to kup Dynastar SL 😉 lub inną z SL ale pełny camber bez zbędnych rockerów ! I się ucz . Masz piękny wiek wszystko przed Tobą . Cierpliwość,fokus i do przodu ! 
 

pozdro

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, patryk30 napisał:

Czyli podsumowując.. nie ma sensu pchać się w narty pod wypożyczalnie? Jest spora różnica w cenie między magnum a Titan. W linku niżej te drugie mogę wyrwać za 1500 ziko. 

https://ski24.pl/narty-meskie/30000-31416-narty-meskie-head-supershape-e-titan-wiazania-tyrolia-tx-10-z-grip-walk.html#/10-dlugosc_cm-170

jak już mają być HEADy to moim zdaniem lepszy był by ten model w długości 177 cm

https://www.sport-bittl.com/en/head-worldcup-rebels-e-xsr-23-24-ski-with-binding::223979.html

a tak ogólnie to kolego @patryk30 nieźle musisz być napalony na to narciarstwo,-10 godzin na stoku non-stop jazdy wytrzymać.

Na jakich stokach do tej pory jeździłeś ?

Jesteś kompletnym samoukiem czy ktoś już Tobie coś pokazywał na początku ?

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

2 godziny temu, Jan napisał:

nieźle musisz być napalony na to narciarstwo,-10 godzin na stoku non-stop jazdy wytrzymać.

Karnet trzeba wyjeździć 🤣 Głównie Białka i Bukowina. Rusiński Express przypadł mi do gustu ze względu na długość i szybki wjazd na górę. Ogólnie wybieram te dłuższe stoki. 

 

2 godziny temu, Jan napisał:

jak już mają być HEADy to moim zdaniem lepszy był by ten model w długości 177 cm

Nie upieram się przy HEADach, marka dla mnie nie ma znaczenia. A jak się będą zachowywać te narty na rozjeżdżonym śniegu i w muldach?

 

2 godziny temu, Jan napisał:

Jesteś kompletnym samoukiem czy ktoś już Tobie coś pokazywał na początku ?

Pierwsze lekcje odbyłem na youtube i w zaciszu domowym, co wydaje się może śmieszne, ale dzięki temu od razu po założeniu nart umiałem jeździć stylem płużnym wykonywać skręt z pługu, a po godzinie już uczyłem się skrętu równoległego.  Później wziąłem dwie godziny z instruktorem, żeby wskazał błędy i pomógł je poprawić, ale za wiele nie było do poprawy.  

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, patryk30 napisał:

Karnet trzeba wyjeździć 🤣 Głównie Białka i Bukowina. Rusiński Express przypadł mi do gustu ze względu na długość i szybki wjazd na górę. Ogólnie wybieram te dłuższe stoki.

no czyli jeździłeś wyłącznie na oślich łączkach, dla samouka ważne jest aby pojechać na stok, na którym dostanie w dupę

1 godzinę temu, patryk30 napisał:

i w muldach?

to co nazywasz muldami to są odsypy i dziury na rozjechanym stoku, muldy wyglądają mniej więcej tak

IMG_7866.thumb.JPG.ab387ecd263e0de112aae5f397fd9b36.JPG

i strzegą ich tzw strażnicy muld, i niestety jak tam zjedziesz nie zależy od nart tylko od Ciebie

te HEADY, o których piszę to naprawdę dobra narta i uważam że za 349 EURO warta uwagi

1 godzinę temu, patryk30 napisał:

dwie godziny z instruktorem

to proponuję na przyszły sezon co najmniej tydzień szkolenia w dobrej szkole

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, patryk30 napisał:

Nie upieram się przy HEADach, marka dla mnie nie ma znaczenia. A jak się będą zachowywać te narty na rozjeżdżonym śniegu i w muldach?

Jak coś, to mam na zbyciu fajną nartę, 1 sezon jeżdżona, 175cm, 71 pod butem i jakiś tam mały promień - ale nie wiem jaki. Muszę się tego pozbyć, bo już za dużo tego dobrego. Kastle PX 71 - te śliczne 😉 ze zdjęcia. W przypadku nart, to akurat nie mam ciśnienia, tylko pytam, ale nie wiem czy zdania nie zmienię.

Kastle1.thumb.jpg.a91bdb00a88f5237a751994ac9a0caad.jpg

Odpowiadam przezornie, da się na nich jeździć w każdych warunkach. 

kastle2.thumb.jpg.ed63f2d00c6393879bbca6c87bba2a35.jpg

pozdro

Edytowane przez Marcos73
  • Like 3
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Jan napisał:

no widzę że Ty to jesteś jeszcze bardziej walnięty niż ja 😀

Mnie też zaczyna brać zbieractwo … trzeba by się z @Mitekspotkac gdzieś w lecie to wybije głupoty z głowy żeby desek mieć takie multum i to starych 

Edytowane przez KrzysiekK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...