Skocz do zawartości

Nowe Sl


drozd

Rekomendowane odpowiedzi

36 minut temu, drozd napisał:

Kaem 🙂 jakies dziesiec lat temu zmienilem babe z 175 cm  na 164cm w kapeluszu.

Jakos nie umiem siebie wyobrazic  z <dlugimi> nartami.

Każda baba lubi jak chłop ma coś długiego, niech to będą narty chociaż 😉, @KrzysiekK coś wie o długości nart i ile dodają rezonu. Możesz podpytać.

pozdro

  • Like 1
  • Haha 2
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Marcos73 napisał:

Każda baba lubi jak chłop ma coś długiego, niech to będą narty chociaż 😉, @KrzysiekK coś wie o długości nart i ile dodają rezonu. Możesz podpytać.

pozdro

Dodaje sobie czym mogę … rezonu też … po prostu są takie dni … i dowiedziała się o tym cała grupa narciarzy czekająca przy bramkach dolnej stacji owego dnia zlotu. 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, drozd napisał:

Raczej jedna narta ,nie ze wzgledu na oszczednosci a ze wzgledu na lenistwo.

to kup sobie coś porządnego bo przy Twoich gabarytach to SL 165 wygląda jak od dziecka.

Jakieś allmountainy conajmniej 180 cm długie np

- Stöckli Montero AX 183 cm

-Atomic Redster Q 9.8. Revoshock 181 cm

- Völkl Deacon 84 182 cm

- Fischer RC One 86 GT 182 cm

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, nikon255 napisał:

do tych pierwszych chyba nie wejda buty z Grip Walk

Chyba tak, wiązanie powinno być z oznaczeniem GW. Z kolei w tych drugich jest zbyt słaby model, dla masy 115 kilo trzeba wziąć 14-tkę. W każdym razie chodzi o to, żeby wskazać na konkretny model narty, bo to jest w tej chwili (w mojej subiektywnej ocenie co oczywiste) najlepsza narta sportowa na rynku. Jeśli musiałbym wybrać jedną nartę to nie e-SL Rebel ani e-GS Rebel (niezależnie od wersji) a właśnie e-Race Pro.

Edytowane przez tomkly
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, drozd napisał:

Kaem 🙂 jakies dziesiec lat temu zmienilem babe z 175 cm  na 164cm w kapeluszu.

Jakos nie umiem siebie wyobrazic  z <dlugimi> nartami.

Drozd, nie ma problemu: załatw sobie albo komórki SL 165 , albo pierwsze slalomki i będziesz szczęśliwy.

Na tym temat w zasadzie może zostać zamknięty.

 

Pd. Ewentualnie fajne łyżwy zafasuj - moja żona jest świetną łyżwiarką, podpowie jakby co.

Pzdr, 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, tomkly napisał:

Chyba tak, wiązanie powinno być z oznaczeniem GW. Z kolei w tych drugich jest zbyt słaby model, dla masy 115 kilo trzeba wziąć 14-tkę. W każdym razie chodzi o to, żeby wskazać na konkretny model narty, bo to jest w tej chwili (w mojej subiektywnej ocenie co oczywiste) najlepsza narta sportowa na rynku. Jeśli musiałbym wybrać jedną nartę to nie e-SL Rebel ani e-GS Rebel (niezależnie od wersji) a właśnie e-Race Pro.

Mnie się zdaje , że pan Drozd nie chce podpowiedzi, ale slalomki.

W tym celu wystarczy udać się do właściwego sklepu i drogą transakcji handlowej takowy towar nabyć.

Nie pomagajmy niepotrzebnie tym, którzy pomocy nie chcą. Już mi się to troszkę znudziło (bardzie w życiu jak na forum).

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaem chyba mnie zle zrozumiales.

Od kad pojawily sie narty tailowane z dlugosci 200 przeszedlem na dlugosc 160-165.

Inny swiat .

Poruszajac sie przez ostatnie 25 lat tylko na SL mam teraz brac narte All??

Trudno mi to zrozumiec. Z wiekiem czlowiek staje sie twardoglowy.

Kiedys bylo prosciej *buty Tatry potem Fabosy,narty to jakies epoxy cos tam .

Dzis tego pelno kazdy poducent zachwala ze jego najlepsze ,technologie z Nasa itp i czlowiek sie gubi.

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, drozd napisał:

Kaem chyba mnie zle zrozumiales.

Od kad pojawily sie narty tailowane z dlugosci 200 przeszedlem na dlugosc 160-165.

Inny swiat .

Poruszajac sie przez ostatnie 25 lat tylko na SL mam teraz brac narte All??

Trudno mi to zrozumiec. Z wiekiem czlowiek staje sie twardoglowy.

Kiedys bylo prosciej *buty Tatry potem Fabosy,narty to jakies epoxy cos tam .

Dzis tego pelno kazdy poducent zachwala ze jego najlepsze ,technologie z Nasa itp i czlowiek sie gubi.

 

Jeśli Twoje narty sl11 dają ci większą pewność i lepiej trzymają krawędzie niż sl9; to rodzi się pytanie czy ze względu na charakterystykę czy może długość?

Mam 180 cm wzrostu i co za tym idzie wagę znacznie poniżej Twojej. Nie wyobrażam sobie (pewnie kwestia deficytów 😉) pewnej jazdy na narcie 160. A takowej narty jako jedynej to już w ogóle.

Co do All - posiadam head i race (nie pro - czyli z inną płytą) w dł 175 i to świetna uniwersalna narta. Jeżdżę też na pierwszej katalogowej  SL w dł 168.

I gdybym miał wybierać między nimi to biorę tego All w ciemno 😉 . Z wyjątkiem przypadku, że jazda tylko w tłoku w PL.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, drozd napisał:

Kaem chyba mnie zle zrozumiales.

Od kad pojawily sie narty tailowane z dlugosci 200 przeszedlem na dlugosc 160-165.

Inny swiat .

Poruszajac sie przez ostatnie 25 lat tylko na SL mam teraz brac narte All??

Trudno mi to zrozumiec. Z wiekiem czlowiek staje sie twardoglowy.

Kiedys bylo prosciej *buty Tatry potem Fabosy,narty to jakies epoxy cos tam .

Dzis tego pelno kazdy poducent zachwala ze jego najlepsze ,technologie z Nasa itp i czlowiek sie gubi.

 

Drozd, być może źle mnie zrozumialeś ... 

Powiem tak po naszemu, po forumowemu, bo po tych dyskusjach i podpowiedziach ten czas przyszedł - otóż masz 190 cm i 115 kg.

Te gabaryty coś musi nieść , także na śniegu. a narta się jednak wypracowuje wskutek zużycia w jakiś sposób (choć nikt nie wie, na ile np.  narta jeżdżona pod dużym chłopem straciła swoje właściwości).

Twoje ostatnie narty mają coś koło 10 lat. OK.

Proponuję zamienić aktualne narty na (po mojemu, wg skali ważności) :

 1. Komórki SL 165 lub - jeśli ,,boisz się'' komórek : pierwsze sklepowe SL. W takim razie proponowałbym 170 cm.  

2. Hybrydy, o których wcześniej pisałem, z promieniem rzędu 15 m.

3. Albo inny Twój wybór .

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.02.2024 o 15:48, drozd napisał:

poruszam się po dobrze przygotowanych stokach o różnym nachyleniu

tak  z ciekawości zapytam:

jak stok się zdewastuje, rozmięknie, zrobią się odsypy (zw. przez niektórych muldami)

albo napada świeżego i nie wyratrakują to kończysz jazdę albo wcale nart nie zapinasz ?

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Jan staram sie byc na stoku max wczesnie ,wiadomo ze narty typu SL sa wazkie pod butem i jazda na slabo przygotowanych stokach daje srednia przyjemnosc.

Staram sie wybierac dosc duze osrodki z dobra infrastruktura wiec warunki na ogol sa b dobra i dobre.

Ostatnio bedac w Livigno jeszcze kolo 11 mozna bylo sztruks na trasach znalezc.

 

Kaem przekonales mnie,w czasie najblizszego wyjazdu wezme z dobrej wypozyczalni narty z grupy All i przetestuje na sobie.

 

lucky_luke w Polsce na nartach zadko bywam,bylem w Szczyrku ,bylem w Czarnej Gorze ilosc ludzi  zniecheca  mnie do jazdy.

Edytowane przez drozd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, drozd napisał:

Jan staram sie byc na stoku max wczesnie ,wiadomo ze narty typu SL sa wazkie pod butem i jazda na slabo przygotowanych stokach daje srednia przyjemnosc.

Staram sie wybierac dosc duze osrodki z dobra infrastruktura wiec warunki na ogol sa b dobra i dobre.

Ostatnio bedac w Livigno jeszcze kolo 11 mozna bylo sztruks na trasach znalezc.

 

Kaem przekonales mnie,w czasie najblizszego wyjazdu wezme z dobrej wypozyczalni narty z grupy All i przetestuje na sobie.

 

lucky_luke w Polsce na nartach zadko bywam,bylem w Szczyrku ,bylem w Czarnej Gorze ilosc ludzi  zniecheca  mnie do jazdy.

Jazda w Alpach na sl to dla mnie po 2h katorga. Nogi wchodzą do d**y że hej 😉

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

lucky_luke nie mam z jazda powyzej 2 h problemu.

Jedynie  po kontuzjach koszykarskich mam taka narosl na piecie ,w czasie przerwy chetnie pozbywam sie jednego buta.

 Zwykle zawsze miewalem >kryzys dnia trzeciego> w  tym roku o dziwo nie bylo problemow.

Mniej alkoholu, wiecej ruchu z kobieta i sauna moze zrobilo swoje.

Teraz leze w lozku z korona na glowie i mam za swoje 🙂

Edytowane przez drozd
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiejąc twoje obawy i potrzebę dokładniejszej porady, zwróćmy uwagę na kilka kluczowych aspektów.

Pierwszą kwestią do rozważenia jest fakt, że twoje preferencje jeździeckie są bardzo istotne. Wydaje się, że cenisz sobie kontrolę i pewność w skrętach, co Śl 11 zapewniają lepiej niż atomic sl9. To istotne, ponieważ im bardziej jesteś komfortowy i pewny swoich nart, tym lepsza będzie twoja jazda.

Jednak należy również wziąć pod uwagę inne czynniki, takie jak rodzaj terenu, na którym najczęściej jeździsz. Skoro preferujesz dobrze przygotowane stoki o różnym nachyleniu, Śl 11 mogą być dobrą opcją, ponieważ są bardziej uniwersalne i dynamiczne.

Jednakże, zważywszy na fakt, że krawędzi już prawie nie ma, wymiana może być konieczna. Dlatego ważne jest, abyś również rozważył aspekt finansowy i dostępność alternatywnych opcji.

Wreszcie, warto byłoby przetestować różne modele nart, jeśli masz taką możliwość, aby upewnić się, że wybierasz narty, które najlepiej odpowiadają twoim potrzebom i preferencjom.

Podsumowując, z powodu preferencji i doświadczenia sugeruję dalsze zastosowanie Śl 11, ale warto również uwzględnić inne czynniki, takie jak stan techniczny i finanse, przed podjęciem ostatecznej decyzji.

😊

Edytowane przez Mateusz199
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Mateusz199 napisał:

To istotne, ponieważ im bardziej jesteś komfortowy i pewny swoich nart, tym lepsza będzie twoja jazda.

Bardzo trafne slowa ,bedac mlodszym czlowiekiem mniej sie  kalkulowalo szlo sie bardziej na zywiol .Teraz jesli na stoku nie czuje sie komfortowo moja jakos jazdy wyraznie spada.Bylo tak np.przy slabej widocznosci.Dzien byl bury i nie bylo wogule widac konturow na sniegu.Wszystko jedno jakie okulary gogole.

Przy moich gabarytach i wieku ,wywrotka z reguly konczy sie odstawieniem nart na jakis czas .(dzien ,dwa godzine roznie).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, drozd napisał:

Jan staram sie byc na stoku max wczesnie ,wiadomo ze narty typu SL sa wazkie pod butem i jazda na slabo przygotowanych stokach daje srednia przyjemnosc.

Staram sie wybierac dosc duze osrodki z dobra infrastruktura wiec warunki na ogol sa b dobra i dobre.

Ostatnio bedac w Livigno jeszcze kolo 11 mozna bylo sztruks na trasach znalezc.

jak gdzieś jadę i nie mam możliwości zabrania 2 par nart to zabieram Grizzly

gallery_10_99_15517.jpg.e6f5e7173681a0de7885ff85301afa70.jpg

rano pokrętło na Power i wtedy mam SL , kiedy zaczyna robić się miękko albo mam ochotę na freeride to pokrętło na Criuse

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, drozd napisał:

Bardzo trafne slowa ,bedac mlodszym czlowiekiem mniej sie  kalkulowalo szlo sie bardziej na zywiol .Teraz jesli na stoku nie czuje sie komfortowo moja jakos jazdy wyraznie spada.Bylo tak np.przy slabej widocznosci.Dzien byl bury i nie bylo wogule widac konturow na sniegu.Wszystko jedno jakie okulary gogole.

Przy moich gabarytach i wieku ,wywrotka z reguly konczy sie odstawieniem nart na jakis czas .(dzien ,dwa godzine roznie).

Masz świadomość, że odpisujesz tzw. sztucznej inteligencji? 🙂

  • Like 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...