Skocz do zawartości

Nowe Sl


drozd

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, star napisał:

nie ma sklejek Jesionowo-bukowych, albo jedno albo drugie to taki xor, wykluczające się możliwości, jako domieszka do jednego z powyższych dochodzi coś mniej twardego np topola

ps co do am to tak tworzą się legendy, jedno nieudane doświadczenie i voila, ja miałem dwa pozytywne:-) przebijam;-) scott the ski elastyczna choć ciężka a kastle bmx sztywna choć lekka ot prawie jak skiturowa nanga Dynafita żadna z powyższych nie zbliżała się wagowo do komórek czy masterow to tak a propos podobieństw lub raczej ich brakow

Twoje doświadczenia, chociaż cenne, są trasowo niemiarodajne.... 🙂

Edytowane przez mig
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Edwin napisał:

 

A przy okazji pozdrowionka dla Ciebie😄

A dziekuje serdecznie i odwzajemniam! Twoje cykliny z plexi służą skutecznie do dzisiaj.... a to już 10 lat mija (szok jak czas ucieka)

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, mig napisał:

Twoje doświadczenia, chociaż cenne, są trasowo niemiarodajne.... 🙂

Tak tak rozumiem, narty w 90 procentach użytkowałem właśnie na trasie. No może 80;-)

90A670FC-441B-4EF5-BF3E-984E903B224B.jpeg
465D407B-C95D-4BB9-BA3B-75C234B872AC.jpeg

Edytowane przez star
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawiło się w mojej głowie pytanie.

Czy w ostatnim roku dwóch na rynku pojawił się jakiś dramatycznie wielki postęp.

Czy narty danych producentów z roku na rok jakoś dramatycznie się nie różnią? Technologie w produkcji nart są raczej skończone.Czy czasem nie jest to tylko często przypudrowane starszych modeli,lekka zmiana grafiki i oczywiście cen?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, drozd napisał:

Pojawiło się w mojej głowie pytanie.

Czy w ostatnim roku dwóch na rynku pojawił się jakiś dramatycznie wielki postęp.

Czy narty danych producentów z roku na rok jakoś dramatycznie się nie różnią? Technologie w produkcji nart są raczej skończone.Czy czasem nie jest to tylko często przypudrowane starszych modeli,lekka zmiana grafiki i oczywiście cen?

Czasem są gorsze. Nowa niby ulepszona konstrukcja, a w rzeczywistości tańsza w produkcji i dająca inną albo gorszą charakterystykę nart. Tak się chyba stało w przypadku Atomica model S9 i pewnie inne z tymi płytkami na wierzchu narty.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, drozd napisał:

Czyli te z tymi drutami były lepsze?

To jak mi się wydaje jest do tłumienia niechcianych drgań.

 

 

A jakie niechciane drgania odczuwasz na nartach bez drutów? Nie ma żadnego wyraźnego postępu. Zwłaszcza w zaawansowanych nartach. W niższych półkach czasem zrobią mniej zepsute. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, drozd napisał:

Czyli te z tymi drutami były lepsze?

To jak mi się wydaje jest do tłumienia niechcianych drgań.

 

 

Tam się więcej zmieniło niż tylko ten system do tłumienia drgań. Stare mają minimalny rocker (którym się nigdy nie chwalili tak minimalny jest), nowe już tego nie mają - ale tak na oko oceniałem patrząc na czyjeś narty. Inny jest bok narty (był sidewall jest ultrawall), . Nie jeździłem na nowych więc nie wiem jaki jest efekt. Jednym może zmiana pasować innym nie.

Edytowane przez Harnaś
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, brachol napisał:

I jeszcze opis nart stworzony przez marketingowców, z roku na rok coraz lepsze...

..lub sztuczną inteligencję (coby sie lepiej pozycjonowało):

- dla ambitnych: wzorowane na nartach komórkowych,  wytworzone na wzór nart zawodniczych, najnowsze technologie...

- dla amatorów: łatwe, wybaczające błędy, nie potrzebujące żadnych umięjętności czy śniegu......

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...