Skocz do zawartości

gogle fotochromatyczne czy wymienna szybka?


Rekomendowane odpowiedzi

16 minut temu, Marcos73 napisał:

Czyli co? Mam jeździć na pogodę? Kruca fuks, niepotrzebnie pytałem, a dopiero co wyszedłem z depresji po przekraczaniu linii spadku stoku😉.

pozdro

  Arcos, po przekroczeniu linii spadku stoku już nic nie jest takie samo.

Edytowane przez star
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, Marcos73 napisał:

Czyli co? Mam jeździć na pogodę? Kruca fuks, niepotrzebnie pytałem, a dopiero co wyszedłem z depresji po przekraczaniu linii spadku stoku😉.

pozdro

Ja na niepogodę jeździł nie będę, pada deszcz, chyba się zwijam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Marcos73 napisał:

Czyli co? Mam jeździć na pogodę? Kruca fuks, niepotrzebnie pytałem, a dopiero co wyszedłem z depresji po przekraczaniu linii spadku stoku😉.

pozdro

Błędny wniosek, każda pogoda jest dobra do jazdy. Mgła jest zaś szczególnie dobra, bo uczy propriocepcji. Nawiasem mówiąc można się paru sztuczek nauczyć, które ułatwiają jazdę. 

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, KrzysiekK napisał:

A tak co do gogli etc … czy wam też gogle mają skłonność na nos się zsuwać skutecznie zmniejszając światło otworów nosowych utrudniając wentylację ? 🤣 

Mam kask i gogle Black Sheep … i takie rzeczy się dzieją 😞 

Masz źle dobrane gogle do kasku.

  • Like 1
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.01.2024 o 23:19, Mitek napisał:

Marek, zacząłeś jeździć zbyt twardo.

Może, ale przy pewnej prędkości to trzeba wyprzedzać zamiary - bo tego się nie da inaczej zrobić. Sygnały z mózgu idą, że jest idealnie równo, w rzeczywistości tak już nie jest, a chwilę wcześniej tak było. 

pozdro

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Marcos73 napisał:

Może, ale przy pewnej prędkości to trzeba wyprzedzać zamiary - bo tego się nie da inaczej zrobić. Sygnały z mózgu idą, że jest idealnie równo, w rzeczywistości tak już nie jest, a chwilę wcześniej tak było. 

pozdro

Idziesz w transcendencję, nie chodzi o przeznaczenie i wizualizację w światach równoległych? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cze

Właśnie przyszły Briko - nowe gogle. S3 - ciemna - ale ładn, niebieskie lustro. S2 chyba ok, szare lustro tak de facto jak w moich fotochromach, ale że stała - to będzie raz ciemniej, raz jaśniej. S1 różowa- nie wiem, bo zafoliowana - nie ściągam, bo do kasku musze przymierzyć. Wydają się duże, ale szyba zasłania całą ramkę. Śpiochu i Maras. Do Piotrka - trochę się pozmieniało, system wymiany prosty i banalny. Praktycznie cały obwód na magnesie - wskakuje bez problemu, małe wypustki gdzieniegdzie centrujące, ramka bardzo elastyczna. Maras - żeby zgubić szkło - to chyba trzeba mocno przy....bać. Na zdjęciach nie widać, ale są 2 zaczepy mechaniczne plastikowe - duże, przy gumach. Samoistnie nie spadną, tu nie ma szans. Jest klik przy zakładaniu. Są na tyle duże, że chyba bez ściągania rękawiczek da rade wymienić. Ale.... zawsze jest ale, plan był na piersi wozić S0 na wymiankę. Przez te zaczepy to strach. Wywrotka i będę ją nosił dożywotnio, a Żona będzie lody lizać przez szybę 🙂. Jeszcze to S0 muszę kupić na czasie, a to może być problem, bo w PL nie znalazłem.

pozdro

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 19.01.2024 o 23:08, Marcos73 napisał:

Cze

Gogle do zwrotu niestety, mam objaw KrzsiaK, jak je założę to przestaję oddychać nosem. Są zdecydowanie za duże, a takie fajne były - amerykanckie.

pozdro

Ja poradziłem sobie z problemem gogli wpadających na nos na sposób a’la Adam Słodowy light tak, że na pustą łepetynę ubieram najpierw buff a dopiero potem kask. Tym sposobem kask idzie trochę w górę i nie ciśnie na gogle które nie cisną na nos. Buff jest przydatny bo po styraniu idzie w kieszeń a na łepetynę ubieram nowy, suchy i mam przyjemnie w Szczeć. Po powrocie do domu Buffy piorę pod prysznicem i na następne nartowanie jest miło i przyjemnie. Cieszę się że mogłem pomóc. 
 

🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...