Skocz do zawartości

Sezon 2023/2024


grimson

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, grimson napisał:

Podejście 1000m na B Fis. Początkowo słonecznie, potem pojawiły się chmury i mleko. Pod butem miękko, zapadalem się na dobre 10cm. Na parkingu rano 5 st C. 

Stok oczywiście pusty, jak przygotowałem się do zjazdu to na górę skuterem jechała obsługa  Luxtorpedy.

Przy ściance na B zauważyłem betonowy blok do podpięcia ratraka- nieużywany.

Po zakończeniu zjazdu widziałem skiturowca podchodzącego na górę. Ale on zasuwał, ja wg GPS szedłem w górę w tempie 1,1km/godz.

Teraz śniadanie, pakowanie i niestety do domu.

 

 

 

 

 

 

 

Tak do wiadomości. Egzamin na toprowca między innymi wymaga wejścia z Kuźnic przez Myślenickie Turnie na Kasprowy w czasie poniżej godziny + wiek. Pewnie latem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Marcos73 napisał:

Oooo, to sporo jak na PL. Ale krótki pobyt. Pewnie stoki fajne w CG, nigdy tam nie byłem. Po tym sezonie, jak Twoja Żona nie będzie chciała jechać do Włoch/Austrii/Szwajcarii na narty, to tego nie zrozumiem (ale kobiety czasami to ciężko zrozumieć). No i jak dla mnie to mało skrętów u Ciebie jest 😉

pozdrawiam

To było R30.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, brachol napisał:

Tak do wiadomości. Egzamin na toprowca między innymi wymaga wejścia z Kuźnic przez Myślenickie Turnie na Kasprowy w czasie poniżej godziny + wiek. Pewnie latem. 

Nie mam z tym problemu. Wchodziłem w kompletnym stroju narciarskim, w butach, GS i kijki w rękach. Nachylenie stoku 20-30%, do tego zapadalem się w śniegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, grimson napisał:

Nie mam z tym problemu. Wchodziłem w kompletnym stroju narciarskim, w butach, GS i kijki w rękach. Nachylenie stoku 20-30%, do tego zapadalem się w śniegu.

Ja nie mówię, że masz problem. To było bardziej pod kątem tego gościa na skiturach, że szybko. Wiadomo, że w butach narciarskich będziesz szedł wolniej. Może latem sprawdzisz się na Kasprowym? 😉 

Ja ubrany jak na zjazdówki to bym się nie podjął wchodzenia, buty to wiadomo, że muszą być, ale reszta raczej coś lżejszego, podczas zjazdu od razu nie zmarzniesz tym bardziej, że na GS to z 4 skręty i na dole...

Ale co kto lubi. 

Edytowane przez brachol
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, grimson napisał:

To było R30.

Cze

No wiem, że to narta poważna, ale na mojej niepoważnej r17 czy 18m zrobiłbym pewnie 6-8x tyle (jak nie więcej)skrętów na tak długiej trasie (pewnie V max niższy niż Twój, ale ok 80 km/g by wyszło) . Bo jest długa nawet jak na polskie realia. W Zwardoniu jakąś 150cm r9 dostaniesz, tam jedynki z przodu brakuje w stosunku do CG 😉. Nie zrobisz ani pół skrętu na swoich nartach.

pozdro

 

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Marcos73 napisał:

Cze

No wiem, że to narta poważna, ale na mojej niepoważnej r17 czy 18m zrobiłbym pewnie 6-8x tyle (jak nie więcej)skrętów na tak długiej trasie (pewnie V max niższy niż Twój, ale ok 80 km/g by wyszło) . Bo jest długa nawet jak na polskie realia. W Zwardoniu jakąś 150cm r9 dostaniesz, tam jedynki z przodu brakuje w stosunku do CG 😉. Nie zrobisz ani pół skrętu na swoich nartach.

pozdro

 

Chcesz mnie ukatrupić z tym R9 xD

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj testowałem dwie nowe narty Stockli z tego sezonu: sklepową gigantkę 182 cm z radiusem 18,7 m oraz topowego race carvera w wersji Pro o długości 180 cm z radiusem 16,3 m. Ta druga jak dla mnie lepsza, osiągi praktycznie identyczne jak w GS natomiast dużo większa przyjemność z jazdy, daje większego kopa. GS w wersji master jest bardziej miękki, przyjazny ale nie ma w sobie takiego genu sportowej agresji. Nie widziałem takiej narty wcześniej na żywo więc zrobiłem zdjęcia. 

DSCN0235.JPG

DSCN0236.JPG

DSCN0237.JPG

Edytowane przez tomkly
  • Like 5
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od wczoraj kręcimy się po okolicznych stokach. Zaczęliśmy od dolnych partii Pilska i tam sytuacja jest delikatnie mówiąc słaba. Miejscami na Buczynce i kolei baba jest więcej ziemii niż śniegu. Kolej kamienna wczoraj nie chodziła. Dzisiaj Czarny Groń i mimo mocno dodatnich temperatur, kilkanaście na plusie i słońce ,brak mrozu nawet w nocy i to od kilkunastu dni, stok trzyma się świetnie. Wiadomo,że warunki mocno wiosenne ,ale bardzo udany dzień na nartach. Po raz kolejny utwierdziłem się, że to dobry ośrodek narciarski i znają się na swojej robocie.

Jutro trzeba uderzyć najwyżej jak się da , czyli na Pilsko

IMG_20240215_132331258_HDR.jpg

IMG_20240215_121121882_HDR.jpg

IMG_20240215_114922056_HDR.jpg

IMG_20240215_111511863_HDR.jpg

Edytowane przez bubol.T
  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Jan napisał:

na środku stoku śnieg już brązowy czy tak tylko na zdjęciu wyszło ?

Tak,przy takiej pogodzie nie ma co się dziwić,że coś gdzieś już puszcza ,faktycznie się dwa większe przetarcia szczególnie jedno ale bez obaw 😉

Zdecydowanie powinni zebrać  z boków i narzucić na środek ale ja nie kierownik pewnie wiedzą co robić 🤷‍♂️ 

Edytowane przez Victor
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Jan napisał:

masz jeszcze jakieś plany na Alpy w tym sezonie ?

Nie wiem jak Victor, ale ja mam w planie jutro Sillian, pojutrze Kals-Matrei, w poniedziałek St. Jakob, we wtorek znów Kals-Matrei a w środę Kitzbuhel. Dwa dni przerwy i w następną sobotę powrót do SFL. 🙂

Edytowane przez tomkly
  • Like 4
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Jan napisał:

masz jeszcze jakieś plany na Alpy w tym sezonie ?

Tak !!!
Sezon ciągle trwa,właśnie dziś z rana pytałem żonę jak u niej w grafiku 9-16 marca (tu klaruje się wyjazd szkoleniowy ),a ona-co znowuuuu? 🤣 jak jest okazja to trzeba łapać,padła odp 😉 grafik idealnie pasi z możliwością wyjazdową . Jeżeli nie wypali choć nie sądzę bo jak już coś mam w głowie to mam,zostanie wielkanocna Francja albo trzy doliny albo Tignes na tydzień ale bank jeszcze coś bo do kolejnego sezonu trzeba będzie długo czekać a nie usiedzę na czterech  . 

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Victor napisał:

Tak !!!
Sezon ciągle trwa,właśnie dziś z rana pytałem żonę jak u niej w grafiku 9-16 marca (tu klaruje się wyjazd szkoleniowy ),a ona-co znowuuuu? 🤣 jak jest okazja to trzeba łapać,padła odp 😉 grafik idealnie pasi z możliwością wyjazdową . Jeżeli nie wypali choć nie sądzę bo jak już coś mam w głowie to mam,zostanie wielkanocna Francja albo trzy doliny albo Tignes na tydzień ale bank jeszcze coś bo do kolejnego sezonu trzeba będzie długo czekać a nie usiedzę na czterech  . 

Tadeo w Sappadzie?

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...