Jump to content

moloo

Members
 • Posts

  74
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by moloo

 1. Mam w domu dwie pary butów. Nordica SpedMachine 130 z sezonu 2019/2020 Nordica Doberman 130 z sezonu 2019/2020 (różnica w cenie to 90 zł, więc pieniądze nie wchodzą w grę) Ogólnie oba modele leżą idealnie, wiadomo ciężko przetestować w domu, w pokoju, ale nie ma wyjścia ... Doberman - delikatne problemy przy wkładaniu i ściąganiu - skorupa dość skutecznie drapie wysokie podbicie, które mam. A zakładam je w plus 20 a nie w minus 20 stopniach. Ktoś ma jakieś uwagi, spostrzeżenia, opinie ... Dzięki za każdą radę
 2. To już chyba zostaje przyszły sezon - ja jeszcze w tym roku na Majówkę do Tatrzańskiej Łomnicy, ale nie z BB, będę blisko więc sobie podjadę. Kupujesz sezonówkę - bo tak szczerze nie do końca mam z kim jeździć na Chopok.
 3. Wybieram się 9-10 kwietnia 2022 na Chopok - nie wiem czy to będzie zakończenie sezonu czy jeszcze nie. Wyjazd z BB - tak, żeby na spokojnie być przed otwarciem na dole. Mam zarezerwowany nocleg dla 2 osób, dwa oddzielne łóżka - za ok. 145 zł / 2 osoby. Ale jakby ktoś chciał tylko transport a nocleg sam sobie znajdzie to nie ma problemu, w 4 powinniśmy się zmieścić. Paliwo ostatnio wyszło mi koło 180-200 zł. Jak ktoś chętny niech pisze.
 4. Wybieram się 9-10 kwietnia 2022 na Chopok - nie wiem czy to będzie zakończenie sezonu czy jeszcze nie. Wyjazd z BB - tak, żeby na spokojnie być przed otwarciem na dole. Mam zarezerwowany nocleg dla 2 osób, dwa oddzielne łóżka - za ok. 145 zł / 2 osoby. Ale jakby ktoś chciał tylko transport a nocleg sam sobie znajdzie to nie ma problemu, w 4 powinniśmy się zmieścić. Paliwo ostatnio wyszło mi koło 180-200 zł. Jak ktoś chętny niech pisze.
 5. Sprzedam 1 voucher na Wiślański Skipass. Cena 50 zł - dałem za niego 60 zł, ale wyskoczył mi wyjazd w 3 Doliny i już go raczej nie wykorzystam.
 6. Chopok 12 lub 13 marzec w zależności kiedy będzie lepsza pogoda - no chyba, że zbierze się ekipa na dwa dni z noclegiem - ale nocleg pasowałoby ogarnąć wcześniej. Mam 3 miejsca w samochodzie, myślę, że zmieścimy się na spokojnie. Wyjazd z BB w sobotę ok. 5:15 (odbiór do dogadania, nawet spod domu 🙂 ) jeździmy do końca, razem albo każdy sam w swoim tempem, swoimi umiejętnościami. Koszt paliwa dzielimy na liczę osób - kiedyś wychodziło to ok. 120 zł (całość), ale teraz ... paliwo z dnia na dzień coraz droższe więc pewnie będzie wyżej. W przypadku 2 dni - w niedzielę jazda też od rana do końca.
 7. Chopok - niedziela - jeden dzień. Dwa, a nawet trzy wolne miejsca w samochodzie. Wyjazd z Bielska - Białej koło 5:15, parkujemy w Lucky, jeździmy cały dzień - na razie ma być 10h słońca, więc pogoda zapowiada się ok. Paliwo ok. 140 zl, podział na liczbę osób.
 8. Hahaha ... nie tylko im się dostało 🙂 🙂
 9. Ktoś na Chopok by się nie wybrał z BB w niedzielę ? Chętnie bym pojechał, ale samemu paliwo się nie kalkuluje - niedziela ma być najlepsza pogodowo - po opadzie.
 10. Jakby ktoś jutro był na Chopoku - o 11-11:15 piwo w Kwaśnickim w Jasnej  
 11. Mam do odstąpienia karnet 4 godzinny na BSA - za darmo. Dwa warunki : - odbiór karnetu osobiście - Bielsko - Biała - karnet jest już na moim e-skipassie i po wykorzystaniu chciałbym, żeby e-skipass do mnie wrócił. Chętnych zapraszam na priv.
 12. Ktoś z Bielska albo przez Bielsko nie wybiera się czasem na Chopok w niedzielę - 10.03 ?
 13.   Jakie zamknięte ???   Jedna tylko - Pretekárska Priehyba - Záhradky.   Pozostałe otwarte - niektóre wyciągi nie chodzą, ale nawet jak nie chodzą to jest alternatywa wyjechania innymi.   Jak już się zdecydowałeś jechać to jedź i tyle ...
 14.   Jak już pisaliśmy niejednokrotnie tutaj - Chopok to góra specyficzna - choć dla mnie / nas cudowna.   Każdy wyjazd na nią to jest jakieś ryzyko - ryzyko wiatru, mgły czy złych / innych warunków.   Ciężko jednoznaczne Ci napisać czy za te 120 zł i w najbliższą sobotę warto - wg prognoz może być różnie - jakieś chmury mają być, ale bezwietrznie ...   Ja bym pojechał, ale nie mogę Cię namawiać, bo w niedziele mi napiszesz, że było ...
 15.   Hmmm... Na Chopok zawsze warto jechać ... zwłaszcza przy takich warunkach pogodowych - póki jest śnieg ...   A czy sensowna jazda, dla mnie tak - dla Ciebie może być nie, każdy ma inne upodobania, inne preferencje ...   Ciężko powiedzieć - ja bym pojechał  
 16.   Też byłem niedziela - poniedziałek, a ze względu na pogodę i super warunki przedłużyłem do wtorku.   Tą górę i specyfikę jazdy na niej trzeba zrozumieć - trzeba trochę pojeździć, żeby mieć na nią dobry "sposób".   Wszystko zależy co lubisz - dla mnie / nas jazda w kwietniu jest najlepszą na Chopoku - ale zależy co kto lubi, niektórzy pukają się po głowach ...
 17.   zależy co kto lubi dla mnie na Chopoku zawsze jest ok, nawet jak ośrodek nieczynny i da się jeździć też jest ok ...   ale na poważnie ...   nie jestem prorokiem, ale powinno być ok ...
 18.   Też byłem wczoraj ... pod Tesco koło 7:45, ale po przejechaniu ronda sznurek samochodu, korka nie było, ale jechało się powoli ... na parkingu Lucky dopiero o 8:10 piąty rząd i daleko od przejścia ... nigdy tak daleko nie stałem ...   Warunki - na północy do 9:30 bomba - potem południe i tam zajebiście, słonko trochę puściło stoki i na wszystkich trasach do 13 jeździło się super. Potem wpadliśmy na pomysł, żeby zobaczyć co na północy, a tam wiatr wywiał wszystko - od szczytu do Konsku Grun warun zajebisty - twarde podłoże, narta wchodziła jak w twarde masełko - tylko nisko "pędzący" śnieg ograniczał widoczność i trzeba było ostrożnie jechać, poniżej do Prehiby, a miejscami nawet niżej - lodowisko. Więc powrót na południe - jazda do 15:30 - tam warunki cały czas dobre, choć dla większości ciężkie - zjazd ze szczytu FISem, który do wypłaszczenia przy szarej - no może trochę wyżej jak powyżej - twarde podłoże, ale nie lód ...   Ogólnie piękny - udany dzień, ludzi bardzo dużo, ale nie staliśmy dłużej niż 5 minut i to tylko do gondoli, zarówno na północy jak i na południu. Ludzie bardziej widoczni na trasach niż w kolejkach - oczywiście "single line" 
 19. Zwolniło mi się miejsce w apartamencie koło Liptovskiego - i miejsce w samochodzie. Wyjazd niedziela ok. 5 Bielsko-Biała - powrót po jeździe w poniedziałek. Koszt noclegu - 16 EURO od osoby plus paliwo - koszt / 2 osoby. Ktoś chętny ?
 20. K... jak Wy dojeżdżanie na tę narty, że nikt pomóc nie chce ???Wysłane z mojego Redmi 4 przy użyciu Tapatalka
 21. Nikt nie odpowiedział na wczorajsze pytanie - może nikt nie jeździ wieczorem do Szczyrku w piątek, ale w niedzielę do Wisły ... to chyba cały Śląsk zapierdziela ...   Chciałem zapytać jak z dojazdem na 8:00 na Skolnity, bo wiadomo później jest kosmos, ale jakby tak próbować być na 7:30 w centrum Wisły to chyba powinno się obejść bez korków ?   Wie ktoś, jechał tydzień temu ... ?
 22. Cześć,   Nigdy nie byłem w piątek - czy w piątek dojazd do Szczyrku na wieczorną jazdę wygląda jak w weekend - czyli stanie w korku ? - chciałem dzisiaj podjechać, ale nie chce mi się stać w korku.   Czy da się jakoś normalnie dojechać ? jutro ferie się zaczynają.
 23. Cześć, na drugim forum jest jakaś zmowa milczenia pewnie znajomości - może ktoś tutaj mi odpowie - może być na priv jeśli ktoś nie chce robić komuś reklamy lub anty reklamy   Ponieważ sam sobie nie serwisuje sprzętu – pewnie powoli czas zacząć – zawsze mam wątpliwości, gdzie zawieść narty do serwisu w Bielsku – Białej lub okolicy. Zawsze byłem zadowolony z „mojego” serwisu - nie zmieniałem go – ostatnio jednak słyszałem trochę złych opinii na jego temat – specjalnie nie piszę o to jaki to serwis jest, aby nie ukierunkować Waszej opinii – choć ja dalej jestem z niego zadowolony. Proszę Was o opinię – pomoc – nie wiem jakie jeszcze informację chcecie – narty jakie mam widać w profilu, wydaje mi się, że jeżdżę dość dobrze …
 24.   Potwierdzam - choć dzisiaj nie byłem, ale wczoraj, więc pewnie dla początkujących lub słabo jeżdżących większej zmiany nie było - warunki trudne lub bardzo trudne … śniegu niewiele, a do tego mgła i wiatr …   Ale, jak się umawiasz na narty z Jaśkiem i całą "grupką" to wiadomo, że pojeździsz … byle kawałek białego było pod nartą i już da się zjechać … tak było w sobotę, a dziś na południu pewnie lepiej …   A … i zaspałem chyba przygotowania do sezonu … wczoraj nogi mi siadały totalnie  
 25. moloo

  Jasna Chopok

  Coś tam zaczyna się dziać ... ciekawe czy zdążą do 30.11 cokolwiek naśnieżyć ... ?  
×
×
 • Create New...