Skocz do zawartości

Nartowanie Krzyśka, Natalii (alias Leosia) i Rafała


KrzysiekK

Rekomendowane odpowiedzi

9 minut temu, Edwin napisał:

Tak mi się wydawało,ale przy tych racetigerach 165 to mikro wyglądają.

dostałem je od byłego dorosłego zawodnika (zawody regionalne DSV) 

wiązania przykręcone na płycie, jedna narta waży 3100g 

gallery_10_99_3759902.thumb.jpg.e79f2df88a4588198011c81d78e1fc75.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Marcos73 napisał:

Pewnie mają większy promień i dlatego trochę cięższe. Jak nie to, to nie wiem.

pozdro

Nie. To na pewno nie to,bo mam jeszcze takie narty.A one mają większy promień, a ważą dwa razy mniej 😁😁 Wybacz Krzysiek, że zaśmiecam temat.

IMG_20240317_103527.jpg

IMG_20240317_103328.jpg

Edytowane przez Edwin
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Edwin napisał:

Nie. To na pewno nie to,bo mam jeszcze takie narty.A one mają większy promień, a ważą dwa razy mniej 😁😁 Wybacz Krzysiek, że zaśmiecam temat.

IMG_20240317_103527.jpg

IMG_20240317_103328.jpg

..musisz krawędzie troche podtuningować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Lexi napisał:

..musisz krawędzie troche podtuningować...

I tu jest problem. Narzędzia mam,tylko nie wiem na jaki kąt ślizgi zrobić 😄Z wiązaniami też mam problem,nie wiem na ile din skalę wypięcia ustawić 😁

Edytowane przez Edwin
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Edwin napisał:

I tu jest problem. Narzędzia mam,tylko nie wiem na jaki kąt ślizgi zrobić 😄Z wiązaniami też mam problem,nie wiem na ile din skalę wypięcia ustawić 😁

No nie doradze.. ale radze używać smaru na korniki.. 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Lexi napisał:

No nie doradze.. ale radze używać smaru na korniki.. 🙂 

Ślizgi ideał przecież, świeczka wystarczy😄A tak serio, może ktoś ma kijki profesjonalne😄 do tych nart. Chętnie przygarnę,bo z tymi co mam to siara,a chciałbym się na nich przejechać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Edwin napisał:

Ślizgi ideał przecież, świeczka wystarczy😄A tak serio, może ktoś ma kijki profesjonalne😄 do tych nart. Chętnie przygarnę,bo z tymi co mam to siara,a chciałbym się na nich przejechać.

A masz strój?

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do porządnego sprzętu,potrzebne dobre kijki, nie obrażaj Victor😄To są bardzo stare narty,a na dodatek wiązania kute w dawnej świdnickiej manufakturze Rachner, która oczywiście była niemiecka kiedyś i miała tradycje...A to moje rodzinne miasto.

Edytowane przez Edwin
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Edwin napisał:

Do porządnego sprzętu,potrzebne dobre kijki, nie obrażaj Victor😄To są bardzo stare narty,a na dodatek wiązania kute w dawnej świdnickiej manufakturze Rachner, która oczywiście była niemiecka kiedyś i miała tradycje...A to moje rodzinne miasto.

Mam trasę https://snow.cz/clanek/4002-svetove-lyzovani-v-peci-pod-snezkou-aneb-historie-majoveho-zavodu strój dobierzesz https://www.idnes.cz/karlovy-vary/zpravy/kiwi-cup-telemark-krusne-hory-neklid.A190316_145151_vary-zpravy_bse/foto/BSE7a07a1_154834_3355285_1.jpg ew https://www.ctidoma.cz/historie/nostalgicke-vzpominky-jak-lyzovali-nasi-predci-vratit-bychom-se-asi-nechteli-ale-stare

Edytowane przez star
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Edwin napisał:

Do porządnego sprzętu,potrzebne dobre kijki, nie obrażaj Victor😄To są bardzo stare narty,a na dodatek wiązania kute w dawnej świdnickiej manufakturze Rachner, która oczywiście była niemiecka kiedyś i miała tradycje...A to moje rodzinne miasto.

Daj coś z siebie -nie idź na łatwiznę , sprzęt masz fantastyczny a w świdnickich lasach na bank coś jeszcze znajdziesz nadającego się do wystrugania/strugania 😅, wiec chwila rzemieślniczej pracy i duma na stoku 😉 wiara czyni cuda 💪 wierzymy w Ciebie 🍻

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, star napisał:

Na tych nartach to ja się odważę zjechać lajtową niebieską. Już widziałem kiedyś Didera Cuche jak zjezdzał na zakończenie kariery,wystarczy.

Choć 50 lat temu jeździłem na niewiele lepszych wiązaniach😄No z tymi 50 to trochę przesadziłem,taki stary nie jestem,ale jakieś 43lata temu😁

Edytowane przez Edwin
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Edwin napisał:

Na tych nartach to ja się odważę zjechać lajtową niebieską. Już widziałem kiedyś Didera Cuche jak zjezdzał na zakończenie kariery,wystarczy.

Choć 50 lat temu jeździłem na niewiele lepszych wiązaniach😄No z tymi 50 to trochę przesadziłem,taki stary nie jestem,ale jakieś 43lata temu😁

Didier miał narty z przykręcanymi krawędziami- były widoczne na jednym z ujęć.  Mimo ze ich nie masz w nartach, to na niebieskiej i miękkim sniegu pojedziesz swobodnie bez jego wygibasów na gigantowym  lodzie.... sprawdzone na przedratrakowej Czantorii.

Edytowane przez mig
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
4 godziny temu, Lexi napisał:

A Ty nie miałeś nigdy?

Osobiście nie. Z drewniaków zrobiłem ogromny skok cywilizacyjny prosto na Rysy Metal z wiązaniami kadra 3... ale znam je, bo były takowe w domu. Któryś z braci miał też  'plastiki' z takimi krawędziami... 

Edytowane przez mig
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, mig napisał:

Osobiście nie. Z drewniaków zrobiłem ogromny skok cywilizacyjny prosto na Rysy Metal z wiązaniami kadra 3... ale znam je, bo były takowe w domu. Któryś z braci miał też  'plastiki' z takimi krawędziami... 

Ja miałem "Pieniny" - one musiały mieć przykręcane skoro pamiętam .. swoją drogą szkoda że teraz tego nie ma - już widzę pytania różnych "rozkminiaczy" - jakim momentem przykręcać krawędzie.. 😉

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Lexi napisał:

Ja miałem "Pieniny" - one musiały mieć przykręcane skoro pamiętam .. swoją drogą szkoda że teraz tego nie ma - już widzę pytania różnych "rozkminiaczy" - jakim momentem przykręcać krawędzie.. 😉

Masz jak w banku dyskusję na 30 stron....

ale co tam krawędzie..... a spytaj ich o precyzyjne  ustawienie siły wypięcia przedniego bezpiecznika..... uprzedzam z gory, że szukanie na nich jakiejkolwiek skali było daremne....

 

Screenshot_20240329_205630_Chrome.thumb.jpg.bbd948f2fd8505a7704f79e3544dbb7f.jpg

Edytowane przez mig
  • Like 2
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym niemniej wszyscy koledzy przeżyli je bezwypadkowo... (cała 4)

Warto rownież zwrocić uwagą na wełniano-ortalionowy goretex o solidnej wiatroszczelności i zerowej oddychalności w mojej kangurce.... jak również na nowatorskie i bardzo skuteczne otwory wentylacyjne w kurtce,  zastosowane przez kolegę obok  (foto na Hali Skrzyczeńskiej chyba 1973). 

Screenshot_20240329_212757_Photos.thumb.jpg.c1dcf2c1b184c85d7bfc1a7ab352d088.jpg

Edytowane przez mig
  • Like 6
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...