Skocz do zawartości

Krajoznawczo po okolicy....


mig

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
15 godzin temu, bubol.T napisał:

Nikodem jeździ już z nami ,więc nawet nie ściągam z dachu bagażnika na rowery. Majówka wzdłuż Soły i wokół jeziora Żywieckiego. Bardzo przyjemne trasy na wyjazdy z 5 latkiem

IMG_20240429_113412364_HDR.jpg

IMG_20240429_135638433_HDR.jpg

IMG_20240428_161258162_HDR.jpg

IMG_20240429_121833511.jpg

A jak oceniasz ten teren pod rolki? Jaki asfalt? Dużo przewyższeń i zjazdów czy raczej płasko?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, KrzysiekK napisał:

A jak oceniasz ten teren pod rolki? Jaki asfalt? Dużo przewyższeń i zjazdów czy raczej płasko?

Cześć

Kup sobie terenowe rolki Krzychu to nie będziesz chciał asfaltować całego świata.

Mnie się też po asfalcie lepiej jedzie, zapewniam, a i średnie ponad 30 robią robotę ale tam gdzie go nie ma - niech go nie będzie.

Pozdro

Edytowane przez Mitek
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, KrzysiekK napisał:

A jak oceniasz ten teren pod rolki? Jaki asfalt? Dużo przewyższeń i zjazdów czy raczej płasko?

Raczej płasko, ale czy na rolki się nadaje to nie wiem, bo nie jeżdżę. Odcinki w Żywcu wzdłuż Soły raczej tak ,bo jest asfalt. Dalej jest kostka więc raczej słabo ,a od baru źródełko w stronę jeziora już droga szutrowa,więc tylko rolki terenowe wchodzą w grę.

IMG_20240429_111130619_HDR.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Mitek napisał:

Cześć

Kup sobie terenowe rolki Krzychu to nie będziesz chciał asfaltować całego świata.

Mnie się też po asfalcie lepiej jedzie, zapewniam, a i średnie ponad 30 robią robotę ale tam gdzie go nie ma - niech go nie będzie.

Pozdro

Mitku, ja jestem wiejski chłopak i od asfaltowania całego świata daleko jestem a o rolkach terenowych pomyśleć warto. Pasowało by obejrzeć jak to w praktyce się sprawuje bo tereny mamy różne i na pewno nie każdy się nadaje. U mnie kółka trzy, dość duże, więc chropowatości się nie boję ale jak już jest trasa rolkowo narciarska to jakość asfaltu, gdy gładki, ma znaczenie i jest przyjemnej. 
 

Gdzie nie ma asfaltu a bardzo potrzebny to lepiej niech będzie chociaż na rowerze zdecydowanie wolę ubite gliniane podłoża dróżek w lesie. 🙂

Pozdrawiam. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Na Kaimówce jeździłem dwa razy w życiu i były to dwa razy kiedy jeździłem jedyne w życiu slalomy. Bardzo fajne przeżycie. Tylko, że... była to nieco inna Kaimóweczka bo minęło jakieś 30 może więcej lat...

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, lubeckim napisał:

O Kaimóweczka 🙂 W sobotę może będzie latanie na Skrzycznem. Jak chcesz z bliska pooglądać sobie dużo glajtów, to zapraszam 🙂

Na glajtach nie latałem, ale kilkaset skoków udało się wykonać, ale to już trochę czasu upłynęło. A glajty widzę z balkonu 😀.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Mitek napisał:

Cześć

Na Kaimówce jeździłem dwa razy w życiu i były to dwa razy kiedy jeździłem jedyne w życiu slalomy. Bardzo fajne przeżycie. Tylko, że... była to nieco inna Kaimóweczka bo minęło jakieś 30 może więcej lat...

Pozdro

Ale w jakim sensie się zmieniła? Bo tam od lat wygląda tak samo. Spychacz tam raczej nie zawitał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kordiankw napisał:

Ale w jakim sensie się zmieniła? Bo tam od lat wygląda tak samo. Spychacz tam raczej nie zawitał.

Cześć

No zielona jest. Jak ja jeździłem to była biała z odcieniem niebiesko-szarego.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Mitek napisał:

Cześć

No zielona jest. Jak ja jeździłem to była biała z odcieniem niebiesko-szarego.

Pozdro

Od pamiętnej tragedii, rzadko była biała i tylko na długości krótszego talerzyka. Co najwyżej przez kilka dni od naśnieżenia, a za chwilę odwilż i wszystko spływało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...