Skocz do zawartości

Kasprowy Wierch - Kolej Linowa


SkiForum

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 447
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

To dość czesto występująca 'biała ciemność'... zachmurzone niebo i białe tło = zupełny brak kontrastów i szczegółow na śniegu, jazda na slepo. Niektórym błędnik wręcz wariuje....


Wyjątkowo wredne zjawisko. Niby wszystko widać, a jazda trudna jak w gęstej mgle. Parę razy się zastanawiałem, czy gogle z filtrem polaryzacyjnym by choć trochę pomogły.
Widziałem kiedyś dwóch facetów jadących w białej ciemności po muldach, jak by wszystko widzieli. Tylko oni jechali tak dobrze, że pewnie do "oglądania" ukształtowania terenu wystarczały im nogi ;).
Tadek



Cześć

He he - fajnie, że Ci się udało z pogodą. Na Kasprowym takie rzeczy to powiedziałbym norma. Jazda na ślepo czy też na płaskim tak totalny brak punktów odniesienia że nie wiadomo czy sie jedzie czy stoi. Kasprowy to poważna góra i jak ktos tam wcześniej pisze, że jedzie na "tą miejscówkę" to mnie litość bierze.
Jak jest pięknie i słonecznie to jest przyjemnie ale pogoda tam może sie zesrac tak szybko, że nie wiesz kiedy to nastąpiło nawet. Kasprowy wymaga szacunku.
Pozdrowienia serdeczne

Mig ,Tadeusz
Dokładnie ...w pierwszej chwili myslałam ,że ze na coś nie tak )... stanęłam przez chwile i obserwowałam ...najprawdopodobniej na Gąsienicowej tego nie było bo narciarze wjeżdżający od strony Gąsienicowej na ten górny trawers tracili równowagę po prostu

Na dole samego kotła było to całkiem fajne bo juz było dośc płasko ,rozluźniłam sie i takie super uczucie jak na falach morskich ..
Ogólnie takie rozluźnienie bardzo pomaga ..tylko bądź madry i weź sobie powiedz ,zeby sie rozluźnic jak nic nie widzisz na stromym albo jak jest tak wąsko :rolleyes:

Piękna pogoda to niewatpliwie super ...Mitek ja bym zmiany pogody nie nazwała zesr..em :D
dla mnie urok Kasprowego to też ta zmienność ..róznorodność ...Byłam dwa razy na KW(w zeszłym roku i teraz) w sumie 4 dni i każdy dzień byl inny ...warunki kazdego dnia też ..powiedziałabym ,ze rózniły sie i to bardzo....
Choc słoneczko tez przyjemne szczególnie rzy Szałasie taki swojski klimat ...wogóle Goryczkowa klimat jedyny w swoim rodzaju...nawet z tymi krzesłami choc zastanawiam sie jak nogi mieszczą osobniki o słusznym wzroście :) choc z Gasienicowej tez sa piekne widoki
Pare zdj nie najlepszej jakości bo z tel 13/14 .04)
2013-04-14 10.58.27.jpg

P.S. szkoda ,ze nie zrobiłam tej jasnej ciemności -ciekawe jakby to wyszlo

Załączone miniatury

  • 2013-04-14 11.02.26.jpg
  • 2013-04-13 08.20.49.jpg
  • 2013-04-13 08.20.54.jpg
  • 2013-04-13 09.49.03.jpg
  • 2013-04-13 10.54.52.jpg
  • 2013-04-13 10.54.57.jpg
  • 2013-04-13 11.01.32.jpg
  • 2013-04-14 09.08.45.jpg
  • 2013-04-14 09.08.48.jpg
  • 2013-04-14 09.08.53.jpg
  • 2013-04-14 09.09.15.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

2a8nqyd.png

 

Zwróćcie uwagę na cenę za pojedynczy bilet na krzesło. 20 zł to o ile pamiętam 100% więcej niż ostatnio. To wygląda tak jakby pkl chciało walczyć z tymi, co wybierają podejście na nogach do Goryczkowej. Przykre się to wszystko zaczyna robić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

 

Zwróćcie uwagę na cenę za pojedynczy bilet na krzesło. 20 zł to o ile pamiętam 100% więcej niż ostatnio. To wygląda tak jakby pkl chciało walczyć z tymi, co wybierają podejście na nogach do Goryczkowej.(...)

Może tak jest ale tam chyba nie idą procesje jak na Giewont latem?

Prawie wszędzie pojedyncze krzesło czy wagon jest drogie. W SK sięga nawet 10eu/os.!

Nie chcę bronić PKG ale od czegoś musieli zacząć ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwróćcie uwagę na cenę za pojedynczy bilet na krzesło. 20 zł to o ile pamiętam 100% więcej niż ostatnio. To wygląda tak jakby pkl chciało walczyć z tymi, co wybierają podejście na nogach do Goryczkowej. Przykre się to wszystko zaczyna robić...

Wiecej niz 100%, w zeszlym sezonie bylo 8/6 za Goryczkowa :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej od podwyżki w bardzo dochodowej firmie. A może już nie jest dochodowa?

Może nie będzie dochodowa a to się okaże chyba dopiero po sezonie?

 

Nie wiem co jest lepsze - niższe ceny i 2-godzinna kolejka do kolejki w Kuźnicach w sezonie czy wyższe i mniej turystów do niej a więcej na trasie? Nie wiem też czy problem PKG można odnieś do sytuacji w PKP - mieli turystyczne bilety do 50% i mnóstwo klientów ,a narzekali.

Teraz  mają głównie promocje i też narzekają ,a Regionalne co miesiąc generują po 50mln złPL(?) długów - czyżby sytuacja bez wyjścia?

A może wszystkie te problemy potrzebują czasu na "wyprostowanie"?

 

W Zakopanem uruchamiają wielką promocję. Za ceną ma pójść jakość!

Co ciekawe, w połowie grudnia br, niektóre ON i knajpy/ pensjonaty mają promocję na 50% ale KW/ PKG chyba tam nie ma?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.skiforum....prowy-za-99-zl/

 

Jak rozumiecie zniżkę dla PTTK:

Dla członków PTTK udzielany jest rabat  wysokości 10% na przejazdy góra, góra-dół lub dół. Dodatkowo 10% rabat na zakup kart czasowych na przejazdy:
• KL Gąsienicowa
• KL Goryczkowa
?

 

Czasowych przejazdów na powyższe w cenniku nie ma, ale o zniżce mowa. Wypadałoby w takim razie żądać czasowego wyłącznie na obie kolejki, jak w ubiegłym sezonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Główny problem Kasprowego jest taki, że infrastruktura zatrzymała się w czasie minimum 20 lat wstecz, a ceny niestety cały czas rosną. Dopóki nie wymienią krzesła na Goryczkowej, nie zrobią jakiegoś dośnieżania w dolnych partiach stoków, to wszystko będzie zjeżdżać po równi pochyłej. W ogóle, to nie zdziwiłbym się jakby nadzór w końcu zamknął krzesło w Goryczkowej. 

 

Bardzo lubię stoki Kasprowego i tym bardziej jest mi przykro jak widzę, że wszystko tam jest tak beznadziejne i nie widać szans na choćby minimalną poprawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Główny problem Kasprowego jest taki, że infrastruktura zatrzymała się w czasie minimum 20 lat wstecz (...)

Pójdę jeszcze dalej i powiem ,że tam nie ma nawet poziomu z lat 60-tych ub.w. z całym Zakopanem w tle!

Ich koniec pamiętam przez mgłę a ojciec opowiadał mi ,że FIS-owskie zawody kilka lat wcześniej były naprawdę na wysokim poziomie!

Podobnie jest ze Szczyrkiem. Wystarczy popatrzeć w kierunku Biłej.

Jeszcze na pewno coś by się znalazło w samych Karkonoszach ale to już zupełnie inna historia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś wie kiedy start? W weeknd będzie coś chodziło czy nie? pzdr

 

wlasnie otrzymalem info od pkl:

 

"Witam!

Nie zostaną otwarte - musi być ponad 100 cm śniegu, żeby było na stoku bezpiecznie (przykryte kamienie i kosówki). Obecnie jest 70cm, a samo przygotowanie stoku trwa na bieżąco."

 

najgorsze jest to ze na stronie nie ma zadnego info ze nie otwieraja. troche ludzi moze sie oszukac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info Addict, biorę tury. Btw, nowy cennik to niezłe k**$*wo dla tych co śpią w Muro i na Kondratowej (ew.chcieli zaoszczędzić kase/ czas i podejść).To był zawsze dobry sposób, żeby po taniości sobie pośmigać od samego rana bez napinki w kolejce. Teraz cena jest taka sama czy sie korzysta z kolejki czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki news, a jeszcze tego nie ma na forum :-)

Nowy minister sportu lobbuje za sztucznym naśnieżaniem na Kasprowym,

czyżby to był kolega Bachledy ?

(...)

Raczej jest to człowiek na odpowiednim miejscu.

Dopiero dzisiaj rano o tym usłyszałem na Trójce.

Zbiornik ma powstać na Myślenickich Turniach.

Automatycznie nastąpił sprzeciw "zielonych" gdyż uważają  ,że armatki wypędzą stamtąd ostatnią zwierzynę typu: miś, świstak i kozica!

Natomiast Dyrektor TPN stwierdził ,że sztuczne naśnieżanie na narodowym Dobru nie przystoi i jest  bezsensowne gdyż przez 1/3 roku wieją tam wiatry, i śnieg tak czy tak się tam nie utrzyma.

Co dopiero mają powiedzieć pod Chopokiem do Lukowej? - tam dopiero mają problem z wiatrem ,200dni w roku - KW to pikuś! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Byłem dziś (w niedzielę), więc w kilku słowach...

Wybrałem się na pewniaka, jako że miało być słonecznie... i tak też było.

 

img01.jpg img04.jpg

 

Warunki jak widać na obrazkach - na Gąsienicowej przyzwoicie, bez niespodzianek, choć trasa nieco zwężona.

Coś ostatnio delikatnie dopadało, bo śnieg w miarę nowy, bez porannej tarki i bez kaszy. W czasie dnia powychodziło trochę "śliskiego",

ale nic, co by bardzo przeszkadzało. Z racji pogody było sporo ludzi dziś (jak na ten sezon), choć oczywiście wejście do wagonika rano o 9

z marszu. Jak na tą porę roku i taką super pogodę... wróć... tak już jest od ładnych kilku lat, że na dole rano się nie stoi w kolejce :)

Mimo, że wszyscy sądzą inaczej :>

Na stoku momentami trochę tłoczno, zwłaszcza że część trasy była odgrodzona na zawody. Popołudniu już totalne pustki.

 

Goryczkowa zamknięta... kiedyś musiał nadejść dzień, że zjadę kolejką na dół... ale jeszcze nie dziś :D

Z dołu wyglądało, że cośtam śniegu na nartostradzie jeszcze jest. Po upewnieniu się, że skipass dzienny pozwoli wyjechać drugi raz

wagonikiem oraz, że nie trzeba stać w kolejce pieszych mając bilet, wybrałem się na dół. W tym momencie muszę zmienić zdanie

odnośnie sensowności zmian w cenniku, tzn. możliwość wielokrotnego jeżdżenia wagonem jednak jest ok - gdy Goryczkowa nie chodzi,

taka opcja jest przydatna, a na dole faktycznie wchodzi się do kolejki z marszu, nie oglądając się na ogonek czekających :D

Gdyby tylko te pozostałe zmiany nie były takie idiotyczne (brak opcji na same krzesła, 20pln za jeden wyjazd...)...

 

Jak wspomniałem Goryczkowa zamknięta i ponoć filance straszyły mandatami, ale jadąc uważnie da się zjechać prawie na sam dół,

tj. pod "Energetyka". Czasem coś wystaje spod śniegu, głównie "trawo-patyki", najgorzej oczywiście na buli i kawałek poniżej, ale trasa ogólnie jest biała.

W Scyrku u pana Stanisława R. to by się to zapewne nazywało "Warunki Dość Dobre" :P

Śniegu za mało, żeby uruchomić wyciąg, ale tak na mój gust, to wystarczyłby jeden solidny 20-25cm opad i trochę pracy w kilku newralgicznych miejscach.

Gorzej, że się na ten opad w tym sezonie chyba już nie doczekamy :/

 

Przy okazji jadąc na dół nartostradą można się przekonać, czemu naśnieżanie na Kasprowym, to wyjątkowo trudny temat...

Bo, wtedy gdy byłoby najbardziej potrzebne, przy takiej suszy jak obecnie - zamiast potoków są kamienie... lekko zwilżone...

 

Ogólnie dzień na plus: 25 zjazdów Gąsienicową + 3 zjazdy na sam dół

http://www.alpinerep...5643&vId=754493

 

Na dokładkę raczej smutny obrazek - fragment lasu, a raczej to co z niego zostało między Kuźnicami, a Myślenickimi...

img12.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...