Jump to content

Kasprowy Wierch - Kolej Linowa


SkiForum
 Share

Recommended Posts

Zakopane - Kolej Linowa Kasprowy Wierch Krótki opis ośrodka krótki opis ośrodka krótki opis ośrodka. Strona ośrodka: Kasprowy Wierch Położenie Północne i północno-wschodnie stoki Kasprowego Wierchu Dojazd Dojazd autem: do Kuźnic tylko ze specjalnym pozwoleniem TPN Dojazd PKS: autobusami i mikrobusami z dworca PKS do Kuźnic Parkingi (Ilość miejsc, cena, odległość od stoku) Niestrzeżone, płatne (1 zł/godz.), przy Rondzie w Zakopanem 2 km od Kuźnic, dalszy dojazd możliwy mikrobusami oczekującymi na parkingu (2-3 zł/os.). Miejscowości (krótka charakterystyka miejscowości w jakiej znajduje się ośrodek, lub miejscowości sąsiednich) Kasprowy Wierch (1985 m) to najbardziej znana, najbardziej zatłoczona, ale i najlepsza dla narciarzy góra w Polsce. Jej szczyt znajduje się na głównej grani w Tatrach Zachodnich. Od centrum Zakopanego Kasprowy Wierch jest odległy w linii prostej o ok. 7 km. Spośród opadających ze szczytu czterech dolin: Goryczkowej, Gąsienicowej, Kasprowej i Cichej Liptowskiej na Słowacji do uprawiania narciarstwa zjazdowego nadają się dwie pierwsze. Noclegi Hotel Górski PTTK Kalatówki Trasy (liczba tras, długość tras, poziom trudności, mapki) Mapa Tras Kolej Linowa Kasprowy Wierch: DANE TECHNICZNE: Rodzaj - kolej kabinowa Czas jazdy - czas jazdy koleją 20 minut Długość - 4291,59 Wysokość stacji dolnej - 1027 m n.p.m. (Kuźnice) Wysokość stacji pośredniej - 1352 m n.p.m. (Myślenickie Turnie) Wysokość stacji górnej - 1959 m n.p.m. (Kasprowy Wierch) Różnica wysokości - 936 Średnie pochylenie - 22 % Pojemność - wagon zabiera jednorazowo 30 osób Zdolność przewozowa - 180 os/h Dodatkowa informacja: Kolej kursuje co 10 minut, wagon zabiera jednorazowo 30 osób, czas jazdy koleją 20 minut. Przy zakupie biletów powrotnych (do góry i w dół) przewidywany czas pobytu na Kasprowym Wierchu 1 godzina 40 minut. Czas zejścia z Kasprowego Wierchu ok. 2,5 godziny, szlak przez Myślenickie Turnie lub Halę Gąsienicową Rozkład jazdy Ceny (cennik karnetów itp) Cennik Kamera online (link do strony z kamerą online na stok) Kamera online Aktualne warunki (link do strony z aktualnymi warunkami) Warunki pogodowe Serwis narciarski (czy jest/są serwisy narciarskie, + można coś więcej ceny, godziny itp) Instruktorzy / Opieka nad dziećmi Wyżywienie (gdzie można zjeść, jakie jedzenie, jakie ceny) Galeria zdjęć http://www.galeriana...pane/index.html
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • Replies 447
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 2 months later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
Witam wszystkich, jeżdzę już na dechach kawał czasu, od 5 roku życia, i zjeździłem już trochę gór i stoków, ale na kasprowym nie miałem jeszcze okazji pośmigać, tej zimy chcemy tam pojechać i w końcu to zaliczyć, ale nie wiem czego się mogę tam spodziewać, w związku z tym pytanie o wasze opinie co do świętej góry narciarzy - jak jest z wyciągami, jakie kolejki, ceny, warunki, obsługa itp itd, oczywiście liczę na jakieś wskazówki od was czy też tzw "patenty" :) aby dzień był udany ;) Pozdrawiam wszystkich i życzę długiego sezonu!!! ;)
Link to comment
Share on other sites

Witam. Polecam Kasprowy po sezonie jak skończą się wszystkie ferie. I najlepiej omijać weekend. Poniedziałek-piątek w marcu to jest to. Jedyny problem to taki, że jeśli będzie wiało i koleje staną to o tej porze roku inne okoliczne stoki poza Nosalem mogą być już zamknięte. W Kuźnicach najlepiej być jak najwcześniej, żeby potem nie stać długo w kolejce. Ewentualnie można iść na piechotę do krzesełka na Goryczkowej. Przygotować się na każde warunki pogodowe bo z Kasprowym nigdy nie wiadomo. Nie wiem jakie ceny są w tym roku, może jak ktoś był to niech napisze. Pozdrawiam i życzę udanych zjazdów. www.pkl.pl
Link to comment
Share on other sites

Witam wszystkich, wybieram sie w tym roku na polską świętą górę narciarzy, bo jeszcze nie miałem okazji tam jeździć, w związku z tym prosze o wasze opinie na temat tego miejsca, jakie wrażenia z jazdy, czy są kolejki, kiedy najlepiej jechac itp, wszelkie wskazówki będą przydatne :) Pozdrawiam wszystkich i dzieki wielkie :)
Link to comment
Share on other sites

Jeździ się świetnie, polecam "gąsienicową" , ja byłem w środku tygodnia tak że kolejek na szczycie nie było prawie w ogóle, a jak długo się czego do koleji liniowej to nie wiem, bo ja bylem grupa zorganizowaną umówiony na 9.
Link to comment
Share on other sites

1. Do Kuźnic wracaj przez Goryczkową. Jak byś raz z ciekawości chciał poznać nartostradę Gąsienicowa - Kuźnice, najpierw upewnij się u Toprowców jakie są warunki i jeśli ok to jedź, ale zarezerwuj sobie na to jakąś godzinę. Nieraz trzeba podchodzić (Karczmisko). Jechałem tam tylko raz kilkanaście lat temu, po opadzie śniegu i miejscami miałem kłopoty ze znalezieniem drogi. 2. Pomimo większego wagonika wjazd na Kasprowy to na pewno sporo stania, szczególnie w weekend. Im wcześnie będziesz w Kuźnicach, tym lepiej. Chociaż nie trzeba być przed 5 rano jak za dawnych lat. :) . 3. Trasa w Gąsienicowej jest trochę krótsza (350 m różnicy poziomów) od Goryczkowej (600 m różnicy poziomów). Zwykle są na niej lepsze warunki narciarskie. (więcej śniegu, brak kamieni, brak lodu). Czyli wszystkie te "przyjemności" spotkasz na Goryczkowej. 4. Widokowo troszkę piękniejsza jest Gąsienicowa, ale dojście do Goryczkowej z górnej stacji kolejki także z przepięknym widokiem na Tatry Zachodnie i Kopy Liptowskie. 5. Narciarsko obie trasy są najpiękniejsze na świecie :). Najpierw śmig hamujący w stromych kotłach, dalej śmig klasyczny albo karwing w dolnej części kotłów, potem szus przez wypłaszczenie moreny dennej, dalej śmig przez ciągle zmieniające się stoki do dolnych stacji krzeseł. W tym roku chyba nie będę tam jeździł :( 6. Na Goryczkowej po charakterystycznym trawersie w lewo, bardzo często trafia się na lity lód. zwykle można go ominąć trawersem w prawo. Miej oczy szeroko otwarte, patrz którędy jadą dobrzy i bardzo dobrzy narciarze. Jeśli Twoja towarzyszka jeździ gorzej od Ciebie, pierwszy raz pojedź przez Goryczkową sam. Znajdź optymalną trasę. 7. Zwracaj uwagę (Goryczkowa) na tereny zagrożone lawinami!!!!!!!! Oczywiście o Kasprowym można pisać i gadać całymi tygodniami. Jeśli jesteś odporny na kłopoty infrastrukturalne i potrafisz się zachwycić Tatrami - będziesz zadowolony. Pozdrawiam. Tadek
Link to comment
Share on other sites

Dzięki za obszerne wskazówki, o coś takiego mi chodziło, co do problemów infrastrukturalnych, przyzwyczajenie do nich mamy chyba we krwi, w końcu całe życie w Polsce.. codziennie mamy jakieś problemy infrastrukturalne :) kocham Tatry więc na pewno mi się spodoba :) pozdrawiam ;)
Link to comment
Share on other sites

1. Do Kuźnic wracaj przez Goryczkową. Jak byś raz z ciekawości chciał poznać nartostradę Gąsienicowa - Kuźnice, najpierw upewnij się u Toprowców jakie są warunki i jeśli ok to jedź, ale zarezerwuj sobie na to jakąś godzinę. Nieraz trzeba podchodzić (Karczmisko). Jechałem tam tylko raz kilkanaście lat temu, po opadzie śniegu i miejscami miałem kłopoty ze znalezieniem drogi...

Gasienicowa po opadzie piekna sprawa:)Fakt, ze trudna orientacyjnie,ale lubie ja za to i jej urozmaicenie:). Jesli sie jej nie zna to lepiej ostroznie jechac.Jesli chcialbys nia kiedys zjechac tu jest OPIS
Link to comment
Share on other sites

A ile to jest mniej więcej km i jak busy kursują, bo bo chciał być pod stacją kolo 7... Aha i jeszcze jedno- da się zjechać do kuźnic na nartach z Kasprowego? Kiedyś schodziłem z Kasprowego tą trasa koło murowańca, ale nie wiem czy w zimie (teraz w lutym...) da się, jak wygląda trasa, czy jest dla mocno zaawansowanych...?
Link to comment
Share on other sites

Wiem Lutek, czytałem to na pkl, ale dalej nie wiem jak wygląda ta trasa. Czy ona jest jakoś ratrakowana czy to sam puch, jaki jest stopień trudności... I jeszcze jedno: czy na stacji na Kasprowym w razie potrzeby można wykupić karnet by zjechać na dól ? (kupie tylko bilet do góry i potem po skończonej jeździe będę chciał zjechać z powrotem do Kuźnic)
Link to comment
Share on other sites

Lepiej zjeżdżać trasą przez Goryczkową, jest bardziej popularna i po południu już będzie wyjeżdżona. Nartostrada przez Gąsiennicową (koło Murowańca) jest mniej uczęszczana i można się zgubić jak nie znasz trasy. Na nartostradę z Goryczkowej zjeżdżasz przy dolnej stacji wyciągu krzesełkowego obok szałasu - nie sposób nie trafić. Możesz na górze kupić bilet powrotny pod warunkiem że nie jest za późno i na górze nie czeka tłum turystów do zwiezienia z wykupionymi miejscówkami. Generalnie nastaw się na zjazd nartostradą - jest w miarę szybka (na początku) i po prostu fajna. Pozdrawiam, życzę udanych zjazdów. PS: Jak śniegu nie zabraknie to nie tylko do Kuźnic zjedziesz :)
Link to comment
Share on other sites

Jeżeli jesteś z grupą to można podjechać taksówką (oszczędzasz na parkingu i na skibusie :)). Wkładasz buty już na kwaterze (oszczędzasz na depo :)) ładujesz się do taxi i podjeżdżasz pod same schody do kolejki. Ja na tygodniu płaciłem 20zł a wniedzielę 25.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share


×
×
  • Create New...