Skocz do zawartości

Kasprowy Wierch - Kolej Linowa


SkiForum

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 447
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Coś się nie popisali z tym cennikiem. Od jutra skipass dzienny wychodzi drożej (115) niż karta dzienna z wyjazdem kolejką (70+40). Promocja plusa nadal aktualna, wisi dużo banerów reklamujących to.

A tak przy okazji... ostatnie ocieplenie niestety zrobiło spore spustoszenie na dole Goryczkowej :/ Nie to, żeby było mało śniegu, ale... najpierw ocieplenie, potem chwycił mróz i w rezultacie "piękny" lodoszreń od buli w dół. Dzisiaj bardziej gipsowato się zrobiło, ale nadal było to łyżwiarstwo figurowe... oby coś porządniej sypnęło.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak przy okazji... ostatnie ocieplenie niestety zrobiło spore spustoszenie na dole Goryczkowej :/ Nie to, żeby było mało śniegu, ale... najpierw ocieplenie, potem chwycił mróz i w rezultacie "piękny" lodoszreń od buli w dół. Dzisiaj bardziej gipsowato się zrobiło, ale nadal było to łyżwiarstwo figurowe... oby coś porządniej sypnęło.

To prawda co piszesz, lecz można się przenieść przecież na Gąsienicową. Jeździłem od czwartku do soboty i stan trasy idealny przez cały dzień.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orientujecie się - ta poniedziałkowa zniżka -20% działa na kartę dzienną(piszą, że na czasowe, ale dzienna to też w końcu czasowa)? By skorzystać z 20% zniżki muszę skipass kupić przy jednej z kolejek krzesełkowych? Przy tym burdelu z cenami i tak opłaca się bardziej na górze skipassy kupować...

Użytkownik francuz2 edytował ten post 04 marzec 2013 - 04:35

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda co piszesz, lecz można się przenieść przecież na Gąsienicową. Jeździłem od czwartku do soboty i stan trasy idealny przez cały dzień.

Pytanie do Aligatora . Jeździłeś do soboty to może Ty napiszesz dokładnie jak to jest z tymi skipassami i i dziennymi a także z tą promocją poniedziałkową. Dzwoniłam na podane w nowej stronce PKL tel. ale włącza się automatyczna sekretarka /... wciśnij 1. potem 2 potem 4 itd.../ nie pogadasz z automatem a minuty lecą .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skipass to= wyjazd kolejką na Kasprowy + karta czasowa,dzienna, 20% w poni.jest na skipass ,skipassy można kupić tylko w Kuźnicach. Tel.Pkl 182015356

Co Ty wincek piszesz? Gdzie w takim razie kupują skipasy Ci którzy podchodzą pod Goryczkową?
Odpowiedzi są trzy. Jedni podchodzą bo lubią, drudzy bo nie chcą stać w kolejce w Kuźnicach a trzeci właśnie z oszczędności. Lub połączenie różne tych punktów...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co Ty wincek piszesz? Gdzie w takim razie kupują skipasy Ci którzy podchodzą pod Goryczkową?
Odpowiedzi są trzy. Jedni podchodzą bo lubią, drudzy bo nie chcą stać w kolejce w Kuźnicach a trzeci właśnie z oszczędności. Lub połączenie różne tych punktów...

Dobrze pisze ja tez sie zastanawialam .Po prostu skipass to jak wincek pisze kolejka +karta czasowa a na Goryczkowa jak podchodzisz to kupujesz karte czasowa lub na pkt .Ot tak nazwali .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ci co podchodzą na Goryczkową to kupują kartę.
http://www.pkl.pl/ka...ienicowa/Cennik

Fakt, nie doczytałem, nawet mi się nie chciało. Może dlatego że wszędzie skipass to skipass, tylko na Kasprowym mają swoje nazwy.

Nie którzy chyba mają problem z czytaniem

Daruj sobie wincek takie teksty... ;)

Swoją drogą, to dla mnie niepojęte jest dlaczego narciarze muszą płacić za bilet na wagonik? 2 tygodnie temu jechałem na górę pierwszym wagonikiem i przysłuchiwałem się rozmowie jakiś tam ludzi z goprowcem i on mówił między innymi, że kiedyś to była góra narciarzy a turystów traktowano jako intruzów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo wtedy jeżdżenie byłoby wogóle za darmo.Nartostradą na dół ..wagonikiem w góre ...za darmochę ...

Fakt, w tym przypadku, tyle że mało ludzi wybrałoby taki wariant. Na górze jest o wiele ciekawiej a nartostrada w dół jest dobra ale na zakończenie dnia.
Dla mnie dobrym rozwiązaniem byłoby że za kupienie tzw. karty całodziennej wyjazd na górę jest za darmo. Można dużo rzeczy dla narciarzy, trzeba tylko chcieć. Zniżka i to tylko na skipass i to tylko w poniedziałek oraz zniżka na plusa, którą Panie w okienku klną jak szewc i której w dodatku na Kuźnicach nie można kupić tylko na górze to tak żeby było coś. W rzeczywiśtości mało kto chyba z tego korzysta, wcześniej go szlag trafia a w dodatku przedłuża się oczekiwanie przy kasie, bo każdy pyta i pyta.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A pro po oczekiwania przy kasie - czy rano są duże kolejki do kasy i jak "długie" tzn na ile godz. stania ??????????? - i jeszcze jedno ? jeżeli kupię w Kużnicach w poniedziałek Skipass z 20% zniżką to chyba zniżki na Plusa, na górze, już nie dostanę ????:confused:

Użytkownik kolorado123 edytował ten post 05 marzec 2013 - 01:03

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, w tym przypadku, tyle że mało ludzi wybrałoby taki wariant. Na górze jest o wiele ciekawiej a nartostrada w dół jest dobra ale na zakończenie dnia.
Dla mnie dobrym rozwiązaniem byłoby że za kupienie tzw. karty całodziennej wyjazd na górę jest za darmo. Można dużo rzeczy dla narciarzy, trzeba tylko chcieć.

Ale po co mają coś robić jak i tak klienci są ;).

To państwowy moloch w którym nikt nie myśli kategoriami biznesowymi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ to o czym piszecie przecież istnieje i nazywa się: "skipass". Mało tego, istnieje również opcja "turystyczna" czyli podejście do dolnej stacji krzesła na piechotę i tym samym oszczędność kilkudziesięciu złotych - nazywa się to: "karta czasowa na wyciągi". Wolelibyście, żeby nie było tej drugiej opcji, czy co?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest podejście z Kuźnic do dolnej stacji Goryczkowej piechotą ??? A ile godzin to zajmie ?

Oui, podejście zajmuje w zależności od wybranego wariantu: - 1h przy spokojnym marszu, - 1h przy ofensywnym marszu (40min podejście, 20min reanimacja :D), istnieją warianty pośrednie, też ok. 1h ;) Tylko warto pamiętać o 2 rzeczach: 1. iść w zwykłych butach, narciarskie w plecaku 2. narty przytroczone do plecaka Wtedy to jest całkiem fajna wycieczka w górach, a nie mordęga :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko warto pamiętać o 2 rzeczach: 1. iść w zwykłych butach, narciarskie w plecaku 2. narty przytroczone do plecaka

ja polecam jednak buty trekkingowe (buty niezwykłe;)) bo to jeszcze nie jest maj a narty biorę jak widły na bary - do drugiej garści kije, wtedy lepsza równowaga i nie haczy się o drzewa:cool:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oui, podejście zajmuje w zależności od wybranego wariantu: - 1h przy spokojnym marszu, - 1h przy ofensywnym marszu (40min podejście, 20min reanimacja :D), istnieją warianty pośrednie, też ok. 1h ;)...

Pytanie jak długo podchodzi się na Goryczkową pojawia się kilka razy do roku, sam parę razy już odpowiadałem. Ale tak rewelacyjnej odpowiedzi jak fafa jeszcze nie czytałem ani nie napisałem... :D pozdrawiam Tadek :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy ma prawo pytać bo chyba po to jest forum i chyba po to zostało założone . Co roku rejestrują się nowi użytkownicy więc pytania powtarzają się a kto chce , ma dobrą wolę i odpowiednią wiedzę więc odpowiada lub nie. Po co te złośliwości. Chyba forum jest po to żeby wymieniać informacje .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez obrazy, to nie zlosliwosci to humor. :) Kasprowy to magiczna gora a nie jakis byle lodowiec na ktory sie wjezdza gondola i mloci gora-dol bez opamietania, ewentualnie mierzac czas na bramkach. Tu ozywaja wspomnienia (w ktorych zjazd na nartach jest czasem tylko szczegolem). Wyobraznia pracuje na mysl o kims kto pierwszy raz bedzie sie drapal na pod Goryczkowa (przeklnie na wieki czy zlapie bakcyla, przezyje wspaniala przygode idac z malzonka czy skonczy sie rozwodem? itd.). Rycho65: moze Twoja niedojedzona tuszonka znaleziona przy szlaku ratowala mi zycie kiedy kocher ze strawa przewrocil wiatr i zanosilo sie na kibel w sniegu bez jedzenia?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...