Skocz do zawartości

Slalomowe narty dla dwumetrowca


kapa

Rekomendowane odpowiedzi

17 minut temu, star napisał:

Już chciałem cie odsądzać od czci i wiary czy jak tam się to mówi, ale sprawdziłem https://www.dynastar.com/product/speed-963-konect i wychodzi rzeczywiście, ze paździerz, znaczy topola:-) ps rossi i dyna te lepsze zawsze jesion, ashes to ashes dust to dust

Kolego wydaje mi się że operujemy w kompletnie różnych przedziałach cenowych......jeżeli slalomowe komórki Elana są wartości ok 1k, nowsze SL nordica dla dziewczyny też ok 1k.......to deca niech sobie i to bardzo głęboko wsadzi w d......swoje ceny

Edytowane przez Adam ..DUCH
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Adam ..DUCH napisał:

Marek narty za 3600...ciebie chyba ......cię......przepraszam.  Narty poza katalogowe.....katalogowe to czwarta woda po kisielu......4 lub 5 am...q......"idealne narzędzie do technicznych skrętów".....idalne narzedzie do technicznych skrętów to SL 9 z 0.25 na krawędzi a nie paździerz z deca.....

Cze

Sorrrrrry, spojrzałem tylko na parametry, wąska pod butem, skrętna i długość odpowiednia, modelu nie znam, a że droga - no ma 1000 bonusu, więc 2600 to nie takla aż znowu cena zaporowa. Chłopak szuka w Decu nart - a tam Nima z czego wybrać. Szczególnie że SL sobie upodobał. Propozycja @zając świetna - ale dalej kluczy, to już nie wiem. Jak pisałem, chłopak postawny, lubi skręt krótki, szybki w nogach, do poprawy technika ale stabilnie jedzie na tej górce i tym sztruksie, będą z niego ludzie. Musi nartę porządną kupić ale zaczyna chyba za dużo analizować - był zdecydowany na określony rodzaj narty, a teraz chyba portfel zaczyna brać górę. Jest parę świetnych propozycji, ale nie może się zdecydować. Ja bym brał top SL sklep, albo to hybrydę przy jego parametrach, sam widziałeś co w Decu jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Adam ..DUCH napisał:

Kolego wydaje mi się że operujemy w kompletnie różnych przedziałach cenowych......jeżeli slalomowe komórki Elana są wartości ok 1k, nowsze SL nordica dla dziewczyny też ok 1k.......to deca niech sobie i to bardzo głęboko wsadzi w d......swoje ceny

Racja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Marcos73 napisał:

Cze

Sorrrrrry, spojrzałem tylko na parametry, wąska pod butem, skrętna i długość odpowiednia, modelu nie znam, a że droga - no ma 1000 bonusu, więc 2600 to nie takla aż znowu cena zaporowa. Chłopak szuka w Decu nart - a tam Nima z czego wybrać. Szczególnie że SL sobie upodobał. Propozycja @zając świetna - ale dalej kluczy, to już nie wiem. Jak pisałem, chłopak postawny, lubi skręt krótki, szybki w nogach, do poprawy technika ale stabilnie jedzie na tej górce i tym sztruksie, będą z niego ludzie. Musi nartę porządną kupić ale zaczyna chyba za dużo analizować - był zdecydowany na określony rodzaj narty, a teraz chyba portfel zaczyna brać górę. Jest parę świetnych propozycji, ale nie może się zdecydować. Ja bym brał top SL sklep, albo to hybrydę przy jego parametrach, sam widziałeś co w Decu jest.

Generalnie racja, zacząłem kluczyć bo parę postów wcześniej zbiliscie mnie z tropu i zaczęliście sugerować nartę trochę bardziej uniwersalną. @Marcos73generalnie głównym celem dalej jest zakup narty porządnej, jeśli z deca się nie uda to kupię gdzie indziej może nordice tak jak sugerujecie, wolę dopłacić i mieć nartę porządną. Zacząłem się tylko zastanawiać czy narta tak bardzo iednowymiarowa będzie dla mnie odpowiednia czy nie lepszy będzie jednak jakiś kompromis stąd te heady magnum, ale tak jak pisałeś ostateczną decyzję muszę podjąć sam

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, kapa napisał:

Generalnie racja, zacząłem kluczyć bo parę postów wcześniej zbiliscie mnie z tropu i zaczęliście sugerować nartę trochę bardziej uniwersalną. @Marcos73generalnie głównym celem dalej jest zakup narty porządnej, jeśli z deca się nie uda to kupię gdzie indziej może nordice tak jak sugerujecie, wolę dopłacić i mieć nartę porządną. Zacząłem się tylko zastanawiać czy narta tak bardzo iednowymiarowa będzie dla mnie odpowiednia czy nie lepszy będzie jednak jakiś kompromis stąd te heady magnum, ale tak jak pisałeś ostateczną decyzję muszę podjąć sam

Heady magnum jak chcesz się wozić. Może używki. Ja ostatnio kupiłem za sześć stówek komórki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, kapa napisał:

Jeżeli chodzi o styl jazdy to preferuję krótkie skręty tak jak już pisałem, jeżeli chodzi do czego ta narta ma być to nie jakaś jazda zawodnicza ale narta, która da sobie radę w różnych warunkach i będzie możliwie uniwersalna z naciskiem jednak na to żeby bliżej jej było do krótkich niż długich skrętów. Może piszę tutaj o jakimś świętym gralu nart, ale niestety, nie znam się 

Za to @Gabrik zapomniałem o tym, że faktycznie mam film z mojej jazdy także teraz podpinam, właśnie tak jak na tym filmiku preferuję jeździć: https://photos.app.goo.gl/rFuu5q9h5QnctLE68 (zmieńcie sobie jakość na wyższą bo kiepsko widać na domyślnej)

Cześć

Po obejrzeniu filmu - kup porządną nartę SL i zacznij ją wykorzystywać. Masz na to papiery ale trzeba trochę pracy włożyć bo na razie jest to jazda prawo lewo raczej przez lekkie przerzucanie. Sporo zbędnych ruchów ale... jesteś sprawny, szybki, dobra równowaga, nie boisz się.

Możemy pogadać o technice jak chcesz. Może na priv - zapraszam.

A co do nart SL.

Pozdro

  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, RobertKa napisał:

Daj spokój, takie jednowymiarowe sobie kupiłeś? No wiesz?!....

Z rąk mastera mastery czy może być lepiej, do kolekcji, pieknie prezentują się oparte o ścianę.

EAB9A1E2-F40D-47B5-8B82-F7BAD8E62D3A.jpeg

Edytowane przez star
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, star napisał:

Z rąk mastera mastery czy może być lepiej, do kolekcji, pieknie prezentują się oparte o ścianę.

 

Ja bym jakiś stojaczko-wieszaczek dla nich uczyniła, bo pójdzie reakcja łańcuchowa  i wielkie "łubudu" jak się któraś zniecierpliwi że inne jeżdżą, a ona podpiera ścianę 😉

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, zając napisał:

Ja bym jakiś stojaczko-wieszaczek dla nich uczyniła, bo pójdzie reakcja łańcuchowa  i wielkie "łubudu" jak się któraś zniecierpliwi że inne jeżdżą, a ona podpiera ścianę 😉

Bo to bierki są, wyszarpnij slalomkę, żeby się reszta nie zwaliła 🙃.

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, kapa napisał:

@Marcos73 nie mają już 170cm tylko 165 zostało

Cześć

A co to zmieni te 5 cm? Stoisz na nartach pewnie. Narta SL wymaga dobrej i pełnej kontroli równowagi przód tył - zmusi Cię do pracy bo w jeździe jesteś dość statyczny a wykonujesz sporo niepotrzebnych ruchów. No i sztywna taliowana narta zmusi do jazdy ze sterowaniem a nie ślizgania się prawo lewo - zobaczysz będzie OK.

Pozro

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Marcos73 napisał:

Cze

A te chyba nie - mają plastik bezbarwny - z dziurą to tylko komórki chyba są. Ale nie wiem - tak było wcześniej.

pozdrawiam

Cześć

No to zawsze można wyciąć. Tak to przynajmniej był jakiś sens tej dziury a jak ją zakleili to już zupełnie nie rozumiem powodu jej istnienia. Po grzyba wycinać coś co się później zakleja do tego jak przez wiele lat się utrzymywało, że to taki dodatkowy docisk aerodynamiczny.

Stary jak mnie to bawi.

Pozdro

Edytowane przez Mitek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Mitek napisał:

Cześć

No to zawsze można wyciąć. Tak to przynajmniej był jakiś sens tej dziury a jak ją zakleili to już zupełnie nie rozumiem powodu jej istnienia. Po grzyba wycinać coś co się później zakleja do tego jak przez wiele lat się utrzymywało, że to taki dodatkowy docisk aerodynamiczny.

Stary jak mnie to bawi.

Pozdro

Cze

Jak ty Mitku nic nie rozumiesz 🙂, to jak celownik w Mercedesie, wiesz gdzie jedziesz, dla cywilów zaślepione - bo różny śnieg jest, w komórkach dziura bo na betonie śnieg przez nią nie leci, no i jakie foty można trzaskać przez dziurę, żadne narty tego nie potrafią 😉

pozdrawiam

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Chertan dzięki, pytałem, ale przekracza mój budżet, tym bardziej za nartę używaną.

Znalazłem lokalnie przez allegro koło mnie jeszcze 3 takie opcje na używki:
https://allegro.pl/oferta/narty-uzywane-stockli-laser-sc-worldcup-165cm-nu2-11286158162
https://allegro.pl/oferta/narty-uzywane-fischer-rc4-sc-165-cm-nr8410-11875480040
https://allegro.pl/oferta/narty-nordica-dobermann-slr-rb-fdt-dl-165-cm-2019-9378684645

Z czego Nordicę polecałą @zając a @Marcos73 fishery, także może zdecyduje się na któreś z tych nart.

W grę wchodzi jeszcze wypożyczenie typowej slalomówki i zakup jak zobaczę jak taka narta się zachowuje/jak mi się na niej jeździ bo tak naprawdę nigdy na nogach prawdziwej slalomówki nie miałem, i tak jak lubię krótkie skręty na trudnych trasach tak na tych bardziej płaskich już niekoniecznie i świta mi coś bardziej uniwersalnego tak jak część osób doradzała na początku tego wątku.

W każdym razie, dzięki wszystkim którzy udzielili się w tym wątku za wasze porady!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...