Skocz do zawartości

Dynastar...kto wie?


Gabrik

Rekomendowane odpowiedzi

Mnie się wydaje, że odpowiednikiem u Rossignola będzie poniższa narta (przy czym to model 2020/21): 
https://ski24.pl/narty-meskie/25650-20883-narty-sportowe-gigantowe-rossignol-hero-master-r22-look-spx15.html

Jeździło mi się na niej lepiej niż na Atomiku G9 o mniejszym promieniu skrętu (19,4m). 

Edytowane przez tomkly
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, tomkly napisał:

Mnie się wydaje, że odpowiednikiem u Rossignola będzie poniższa narta (przy czym to model 2020/21): 
https://ski24.pl/narty-meskie/25650-20883-narty-sportowe-gigantowe-rossignol-hero-master-r22-look-spx15.html

to są detale, generalnie rossi zeszłoroczny i tegoroczny i ten dynastar to prawie to samo (tak się wydaje), pozostaje kwestia płyty.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, tomkly napisał:

Mnie się wydaje, że odpowiednikiem u Rossignola będzie poniższa narta (przy czym to model 2020/21): 
https://ski24.pl/narty-meskie/25650-20883-narty-sportowe-gigantowe-rossignol-hero-master-r22-look-spx15.html

Jeździło mi się na niej lepiej niż na Atomiku G9 o mniejszym promieniu skrętu (19,4m). 

Znane z łatwego zacieśniania skrętu, mam kupić właśnie od Mastera32. Promień 21.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, star napisał:

Znane z łatwego zacieśniania skrętu, mam kupić właśnie od Mastera32. Promień 21.

Takie też miałem wrażenie, że bardziej chętnie skręcają pomimo swojego promienia niż Atomiki o promieniu jednak zauważalnie mniejszym - 19,4m na narcie 183cm. Mówiąc wprost to Rossignole jeździły całościowo lepiej, szybciej, energetyczniej a narty Atomika były jak dla mnie rozczarowujące. Przyznam że bardzo mnie to zdziwiło, gdyż przed testami obstawiałbym w ciemno, że narty na A. będą dużo lepsze. 

Edytowane przez tomkly
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, tomkly napisał:

Takie też miałem wrażenie, że bardziej chętnie skręcają pomimo swojego promienia niż Atomiki o promieniu jednak zauważalnie mniejszym - 19,4m na narcie 183cm. Mówiąc wprost to Rossignole jeździły całościowo lepiej, szybciej, energetyczniej a narty Atomika były jak dla mnie rozczarowujące. Przyznam że bardzo mnie to zdziwiło, gdyż przed testami obstawiałbym w ciemno, że narty na A. będą dużo lepsze. 

Cześć

A wiesz dlaczego tak jest?

Dynastar i Rossignol to to samo.

Pozdro

Edytowane przez Mitek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Mitek napisał:

Cześć

A wiesz dlaczego tak jest?

Dynastar i Rossignol to to samo.

Pozdro

Tego zdążyłem się już domyśleć, natomiast dalej nie wiem natomiast dlaczego Rossignole jeździły lepiej niż Atomiki. Nie spodziewałbym się tego przed testami. 🙂

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Gabrik napisał:

Star, przecież już masz?!

Teraz dodam 5cm, wiesz jak jest, rozmiar robi różnicę, no i Mitek przestanie się śmiać, ze niby damski rozmiar, a serio trafiają się w dobrej cenie, z dobrego źródła, zawsze mogę te 175 ci opchnąć kiedyś;-) ps chcę stać się kolekcjonerem mastersów rossi:-) ambitny plan na zimę;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, tomkly napisał:

Takie też miałem wrażenie, że bardziej chętnie skręcają pomimo swojego promienia niż Atomiki o promieniu jednak zauważalnie mniejszym - 19,4m na narcie 183cm. Mówiąc wprost to Rossignole jeździły całościowo lepiej, szybciej, energetyczniej a narty Atomika były jak dla mnie rozczarowujące. Przyznam że bardzo mnie to zdziwiło, gdyż przed testami obstawiałbym w ciemno, że narty na A. będą dużo lepsze. 

Do jakich Atomiców te porównanie odczuć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, tomkly napisał:

Tego zdążyłem się już domyśleć, natomiast dalej nie wiem natomiast dlaczego Rossignole jeździły lepiej niż Atomiki. Nie spodziewałbym się tego przed testami. 🙂

No to dlaczego, bo jestem ciekaw? Pewnie chodzi o te 0,4 m w promieniu Atomiców? Tak myślałem, że jest decydujące. 😉

A czy sprawdzałeś jak te narty się gną? Gdzie są punkty o większej elastyczności, w którym miejscu się zaczynają, jak się popatrzy z boku to to może być nawet widać w konstrukcji...

Acha... To że na jakiejś narcie Ci się lepiej jeździ to wcale nie znaczy, że jest to lepsza narta.

Pozdrowienia

Edytowane przez Mitek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...