Skocz do zawartości

Kotelnica Białczańska


Administrator

Rekomendowane odpowiedzi

Z tym FIS-em to możesz mieć problem bo on zwykle jest dostępny tylko teoretycznie (do 12:00 zazwyczaj jest zarezerwowany na treningi). Od piątku po południu będę w Jurgowie, przejazdem mogę rzucić okiem na Białkę. Zwróć uwagę, że zaczynają się ferie dla mazowieckiego, dolnośląskiego, opolskiego i zachodniopomorskiego (zastanów się czy jest sens jechać akurat do Białki).

Jakbyś mógł rzucić okiem na Białkę byłoby super, ale bez spiny :)

Zostajesz na weekend w Jurgowie ? Może tam się wybiorę.

Właśnie wiem, że ferie ale moje ulubione Słotwiny maja masę przetarć...nie wiem czy im się uda dośnieżyć do soboty...:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś mógł rzucić okiem na Białkę byłoby super, ale bez spiny :)

Zostajesz na weekend w Jurgowie ? Może tam się wybiorę.

Właśnie wiem, że ferie ale moje ulubione Słotwiny maja masę przetarć...nie wiem czy im się uda dośnieżyć do soboty... :(

Nie zostaję do 28 stycznia w Jurgowie. Na Białkę rzucę okiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wieczorem odwiedziłem Kaniówkę i Kotelnicę (Białka w całej okazałości).

Jazda od 16:00 do 18:00. Podchodząc do jazdy dość sceptycznie zastałem perfekcyjnie przygotowane stoki narciarskie. Absolutnie cały kraj powinien się od nich uczyć jak przygotować stoki (a zwłaszcza TMR), jak je naśnieżać, kiedy i jak ratrakować itp. Bardzo mało muld, bardzo rzadko wychodzi lód. Śnieg mimo, że sztuczny przygotowany perfekcyjnie (przypominam, że była to jazda w godzinach od 16:00 do 18:00, która nie wymaga zakupu dodatkowego karnetu do jazdy wieczornej). Najlepiej przygotowana trasa to FIS 2 (fajne nachylenie i szybki orczyk), trasa pusta, jakbym miał ją do wyłącznej dyspozycji. Nowy łącznik z Kaniówki, sprawdza się świetnie.

 

Łącznik Kaniówki z Kotelnicą.

acznik_Kani_wki_z_Kotelnic.jpg

Łącznik cd.

cznik_cd.jpg

Kotelnica warunki.

Kotelnica_warunki.jpg

Kotelnica warunki cd.

Kotelnica_warunki_a.jpg

Kotelnica_warunki_b.jpg

FIS 2 - SUPER WARUNKI (najlepsze jaki spotkałem w tym sezonie - 17 dni na nartach)

2_FIS_warunki.jpg

FIS 1 - w przygotowaniu

1_FIS_w_przygotowaniu.jpg

W drodze powrotnej 6.

6_warunki_a.jpg

I 6 cd.

6_warunki_c.jpg

Kolejki do wyciągów umiarkowane.

Kotelnica_kolejki_o_17.jpg

I powrót na Kaniówkę  nowym łącznikiem.

nowy_zjazd_do_Kani_wki.jpg

Warunki na Kaniówce, poprawne choć do Kotelnicy im sporo brakowało.

Warunki_Kani_wka.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super! Powiedzcie mi gdzie są wszyscy narciarze ? Mazowieckie i Śląskie ferie a ludzi na stokach nie widać...

Ogólnie jechałem w tym terminie z pewnym przerażeniem (ale jestem związany feriami syna). Jak dla mnie jest bardzo mało osób na stokach. Jedynie przeszkadzają w jeździe pociągi (niektórzy fantazyjni opiekunowie ciągną za sobą sznur np. 16 maluchów w skos stoku), skutecznie blokując cały stok. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wczoraj wieczorem odwiedziłem Kaniówkę i Kotelnicę (Białka w całej okazałości).

Jazda od 16:00 do 18:00. Podchodząc do jazdy dość sceptycznie zastałem perfekcyjnie przygotowane stoki narciarskie. Absolutnie cały kraj powinien się od nich uczyć jak przygotować stoki (a zwłaszcza TMR), jak je naśnieżać, kiedy i jak ratrakować itp. Bardzo mało muld, bardzo rzadko wychodzi lód. Śnieg mimo, że sztuczny przygotowany perfekcyjnie (przypominam, że była to jazda w godzinach od 16:00 do 18:00, która nie wymaga zakupu dodatkowego karnetu do jazdy wieczornej). Najlepiej przygotowana trasa to FIS 2 (fajne nachylenie i szybki orczyk), trasa pusta, jakbym miał ją do wyłącznej dyspozycji. Nowy łącznik z Kaniówki, sprawdza się świetnie.

 

 

FIS 2 to nie najlepiej przygotowana trasa, bo pewnie wszystkie są tak samo dobrze przygotowane, tylko najmniej zmęczona. Nie dziwię się, że ludzie tam nie jeżdżą bo jest na niej orczyk. Cieszysz się w Białce, że jeździsz na orczyku, trochę to słabe  ;)

Krytykowanie jeżdżących pociągów dzieci, to już wogóle jest katastrofalne. Wstyd mi za Ciebie, że zabawy dzieci Ci przeszkadzają  :P

 

A jeśli chodzi o resztę to zgoda, pracownicy TMR w Polsce dojdą do takiego poziomu utrzymania stoków za pięć lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, że przygotowanie stoków w Białce to jak na nasze warunki mistrzostwo, często standard chociaż w pobliskich Czechach. Dwójka z orczykiem to fajna opcja, jak ktoś woli z kanapą to szóstka, ale tam zawsze więcej luda i szybsza degradacja trasy. Do innych miejsc w pl podchodziłem zwykle z podejrzliwoscia, choć zakończenie sezonu w pustym i twardym stoku w Kamieńsku udane. Teraz mimo falstartu polubiłem chaos w Zieleńcu, dużo możliwości. Kartoflisko na głównej kanapie, ale wyratrakowana z prawej na nocnej od 18. Do tego urok miejsca i możliwości pojechania bokiem, laskiem. Jak dla mnie infrastrukturalne numer dwa. Choć nie samą infrastrukturą żyje narciarz;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, że przygotowanie stoków w Białce to jak na nasze warunki mistrzostwo, często standard chociaż w pobliskich Czechach. Dwójka z orczykiem to fajna opcja, jak ktoś woli z kanapą to szóstka, ale tam zawsze więcej luda i szybsza degradacja trasy. Do innych miejsc w pl podchodziłem zwykle z podejrzliwoscia, choć zakończenie sezonu w pustym i twardym stoku w Kamieńsku udane. Teraz mimo falstartu polubiłem chaos w Zieleńcu, dużo możliwości. Kartoflisko na głównej kanapie, ale wyratrakowana z prawej na nocnej od 18. Do tego urok miejsca i możliwości pojechania bokiem, laskiem. Jak dla mnie infrastrukturalne numer dwa. Choć nie samą infrastrukturą żyje narciarz;-)

Witam

 

Od pobliskich "Czechów" można dostać po buzi, za takie gadanie.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FIS 2 to nie najlepiej przygotowana trasa, bo pewnie wszystkie są tak samo dobrze przygotowane, tylko najmniej zmęczona. Nie dziwię się, że ludzie tam nie jeżdżą bo jest na niej orczyk. Cieszysz się w Białce, że jeździsz na orczyku, trochę to słabe  ;)

Krytykowanie jeżdżących pociągów dzieci, to już wogóle jest katastrofalne. Wstyd mi za Ciebie, że zabawy dzieci Ci przeszkadzają  :P

 

A jeśli chodzi o resztę to zgoda, pracownicy TMR w Polsce dojdą do takiego poziomu utrzymania stoków za pięć lat.

FIS 2 jest najlepiej przygotowana, w moim subiektywnym odczuciu, ma zdecydowanie najszybszy śnieg.

 

Ja zawsze wybieram orczyk jak jest szybszy od kanapy obok i tego staram się uczyć swoje dzieci (noszenia nart, kijków zresztą też).

 

Mi zabawy dzieci absolutnie nie przeszkadzają, przeciwnie, niech bawią się jak najwięcej. Sam jeżdżę ze swoją dwójką (syn 7,5 roku, córka 4,5 roku) i się fajnie bawimy razem na stoku. Mi chodzi o fantazję pseudo-instruktorów (jeden Pan okazał się nauczycielem WF, drugi ma kurs wychowawcy), którzy wozili 2 grupy (jedna 16 osób, druga 14) i ustawiali ich w poprzek stoku blokując cały zjazd. Było to po prostu niebezpieczne, zwłaszcza dla tych dzieci, których rodzice wysłali je na zimowisko. Sytuacja miała miejsce na Litwince. Podjechałem, porozmawiałem i zwróciłem im uwagę, że mogą grupę ustawić z boku stoku, jeden pod drugim. Wydaje mi się, że jeden opiekun nie zapanuje nad 16-giem dzieci na stoku (słabo jeżdżących). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznaję że są niesamowici, najpierw łącznik do Kaniowki teraz 2c. Może kiedyś połączą się z Rusin Ski. Choć inny właściciel.. ew. wrogie przejęcie;-)

Podobno taki mają plan, co z tego wyjdzie zobaczymy. Chyba to jedyny z możliwych ruchów na ich terenie, bo rozbudować już nie bardzo mają się gdzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...