Skocz do zawartości

Kotelnica Białczańska


Administrator

Rekomendowane odpowiedzi

Połączenie jest doskonale widoczne, nie zauważyłeś ? Jak wjeżdżasz wyciągiem widać lampy do oświetlenia tasy, wystarczy spojrzeć w lewo. Co do 6a, moim zdaniem trasa fajnie zrobiona, nie zauważyłem żadnych problemów w niedzielę. 

To jest jakoś poniżej górnej stacji? Właśnie nie widziałem, ale tylko przez chwilę się przyglądałem z samej góry. W pn 6 IMO była średnio zrobiona jak na tak wczesną godzinę, ale z 2 str oni tam raczej nie olewają przygotowania tras więc może mi się wydawało :)


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest jakoś poniżej górnej stacji? Właśnie nie widziałem, ale tylko przez chwilę się przyglądałem z samej góry. W pn 6 IMO była średnio zrobiona jak na tak wczesną godzinę, ale z 2 str oni tam raczej nie olewają przygotowania tras więc może mi się wydawało :)


6ka zwykle dość szybko się wyslizguje, niewiele trzeba.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dojazd do parkingu Jankulakowski mnie interesuje z Szaflar, a dokładniej przez Gliczarów Dolny skrót, jeździł ktoś tamtędy?

 
Ja latem jeździłem w tych rejonach na rowerze. Z Szaflar musisz się dostać do miejsca oznaczonego na mapie(jest tam znak "GÓRNY PARKING NOWA KOLEJ", a potem drogą szutrową już na sam parking.

 

Miejsce na mapie: https://www.google.p...218,15.8z?hl=pl

 

Zjazd na drogę szutrową: https://www.google.p...12!8i6656?hl=pl


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podajesz trasę przez Lesnicę i Groń, ja chcę przez Termy i Gliczarów Dolny.

 

https://www.google.p...97933!1m0?hl=pl

 

Serio tak ciężko zaznaczyć sobie punkt początkowy? ;)

 

Poza tym żadnej trasy nie podałem, tylko punkt w którym musisz odbić na drogę szutrową. Obojętnie z której strony byś nie jechał musisz się tam dostać ;)


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździł ktoś w tym tygodniu na wieczornych jazdach? Są kolejki czy na którymś wyciągu da się bez czekania jeździć?

Witam!
Nie jeździłem ale myślę że nie będzie kolejek na wyciągu nr III(trasa 6,6a) , VIII (trasa 9) i I (trasa 3) , II (trasa 2a,2b).
Generalnie tam gdzie sa aktualnie najgorsze warunki na trasach tam najmniej ludzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, może obadam jutro lub pojutrze. Póki co jednak Kaspro z rana. Co do Bachledowej, rok temu byłem i mam kiepskie wspomnienia, wpuszczają turystów do zjazdu i zwalniają przy tym wyciąg. Na górę jechało się przez to ponad 25 min. Z rana pewnie tak nie będzie ale ja byłem po 12. Na Jezercach tego nie ma, ale musiałem na niebieskiej jeździć.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja spędziłem tam Święta Bożego Narodzenia z nartami na nogach.

 

Na nocnych jazdach jeździłem po niebieskich 3,4 oraz czerwonej 6/6A. Widziałem że niebieska 7 oraz 8 też była czynna.

 

Kolejek nie było, stałem maksymalnie 15 sekund :D w kolejce do kanapy.

 

 

  Nie było za dużo lodu na wieczornych ?? Ja jeździłem do 16 i obok tej fisowskiej jeździło się ok ( nawet komuś sama narta zjechała z samej góry).Reszta tras to tłok i dużo luźnego zmrożonego śniegu a pod spodem prawie lód więc mi się na tym średnio jeździło bo ciężko było wyczuć gdzie się człowiek dokopie do lodu a gdzie nie .


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie było za dużo lodu na wieczornych ?? Ja jeździłem do 16 i obok tej fisowskiej jeździło się ok ( nawet komuś sama narta zjechała z samej góry).Reszta tras to tłok i dużo luźnego zmrożonego śniegu a pod spodem prawie lód więc mi się na tym średnio jeździło bo ciężko było wyczuć gdzie się człowiek dokopie do lodu a gdzie nie .

Czy to pierwszy post niepolityczny? Dziękuję i pozdrawiam!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  Nie było za dużo lodu na wieczornych ?? Ja jeździłem do 16 i obok tej fisowskiej jeździło się ok ( nawet komuś sama narta zjechała z samej góry).Reszta tras to tłok i dużo luźnego zmrożonego śniegu a pod spodem prawie lód więc mi się na tym średnio jeździło bo ciężko było wyczuć gdzie się człowiek dokopie do lodu a gdzie nie .

 

Nie nazwałbym tego lodem. Raczej kasza śniegowa [temperatura na plusie], do tego muldy oraz dobrze "utwardzone" podłoże. Tak dobrze, że aż kijek nie dał się w nie wbić.

 

Widziałem na wieczornych jazdach dużo upadków, w tym kilka spektakularnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek sezonu z rana jak znalazł. Czerwona 6(a) od sasa do lasa na kilka skrętów na maxa, bo pusto. Eksploracja Kaniowki, powrót kanapą i krótkim orczykiem, długi orczyk to inna firma, płatny więc uwaga, aby nie zjechac za bardzo na lewo. Fajnie jakby z Rusin Ski kiedyś połączyli ale firma inna... No i ratraki ruszyły na fisowki więc może wkrótce otwarcie 1-2. Urban legends o kers w headach się dowiedziałem, na wyciągu, wie może ktoś jak to dziala? To jest narta panie, patrz fotka. Po południu deszcze niespokojne.
PS bonusem msza na Groniu.
Edit:
http://www.skionline...newsy,3525.html

Załączone miniatury

  • DSC_9731.JPG
  • DSC_9749.JPG
  • DSC_9724.JPG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek sezonu z rana jak znalazł. Czerwona 6(a) od sasa do lasa na kilka skrętów na maxa, bo pusto. Eksploracja Kaniowki, powrót kanapą i krótkim orczykiem, długi orczyk to inna firma, płatny więc uwaga, aby nie zjechac za bardzo na lewo. Fajnie jakby z Rusin Ski kiedyś połączyli ale firma inna... No i ratraki ruszyły na fisowki więc może wkrótce otwarcie 1-2. Urban legends o kers w headach się dowiedziałem, na wyciągu, wie może ktoś jak to dziala? To jest narta panie, patrz fotka. Po południu deszcze niespokojne.
PS bonusem msza na Groniu.
Edit:
http://www.skionline...newsy,3525.html

Warto jechać ? Jesteś tam jeszcze czy już wróciłeś ? Myślę co by się nie wybrać w tym tygodniu. A KERS head'a to nie urban legend tylko marketing. W teorii działa tak:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czy ktoś był ostatnio ?

Chcę się wybrać w weekend i zastanawiam się jak warun. Na kamerkach nie widać przetarć, nadchodzi ochłodzenie.

Jeździł ktoś z Was na FIS 2 ? Jak tam z warunkiem ? Głównie interesuje mnie ta trasa bo zapewne będzie masa ludzi.

Z góry dziękuje za info.

Z tym FIS-em to możesz mieć problem bo on zwykle jest dostępny tylko teoretycznie (do 12:00 zazwyczaj jest zarezerwowany na treningi). Od piątku po południu będę w Jurgowie, przejazdem mogę rzucić okiem na Białkę. Zwróć uwagę, że zaczynają się ferie dla mazowieckiego, dolnośląskiego, opolskiego i zachodniopomorskiego (zastanów się czy jest sens jechać akurat do Białki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...