Skocz do zawartości

Zdjęcie
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
109 odpowiedzi w tym temacie

#101 sstar

sstar

Stały bywalec forum

• PipPipPipPipPipPip
  • 4910 postów
  • Na forum od: 01.2017
2474
  • Umiejętności: 5
  • Łódź/Wrocław

Napisano 04 luty 2021 - 23:22

Cześć

Wybacz Joasiu ale pieprzysz.

Każdy uraz czy kontuzja jest do wyleczenia oraz do zapomnienia.

I to nie jest kwestia lat tylko tygodni lub miesięcy. Kwestia siły determinacji oraz wytrwałości.

Pozdrowienia

Bzdura. Znam takich co mieli 20 operacji i ciagle się bujają po jednej standardowej sp... operacji. Świat jest bogatszy od twoich wyobrażeń. Determinacja czasem tylko pogarsza sprawę.

#102 Joanna Sm

Joanna Sm

Użytkownik

• PipPipPip
  • 457 postów
1114
  • Umiejętności: 6

Napisano 04 luty 2021 - 23:58

Cześć
Wybacz Joasiu ale pieprzysz.
Każdy uraz czy kontuzja jest do wyleczenia oraz do zapomnienia.
I to nie jest kwestia lat tylko tygodni lub miesięcy. Kwestia siły determinacji oraz wytrwałości.

Pozdrowienia

Mówi Mitek z krzywą nóżką?
Przepraszam, to strasznie głupie co napisałam.
Rozumiem, że masz taką wizję i w sumie bardzo dobrze, że wróciłeś do formy po swoich urazach.
Oczywiście, że wybaczam wulgaryzmy - zmniejszają ból....
Również mój!
  • sstar podziękował za tę wiadomość

#103 Mitek

Mitek

Uprzywilejowany cwaniaczek

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 14970 postów
  • Na forum od: 11.2007
10164
  • Umiejętności: 8
  • Warszawa

Napisano 05 luty 2021 - 07:42

Mówi Mitek z krzywą nóżką?
Przepraszam, to strasznie głupie co napisałam.
Rozumiem, że masz taką wizję i w sumie bardzo dobrze, że wróciłeś do formy po swoich urazach.
Oczywiście, że wybaczam wulgaryzmy - zmniejszają ból....
Również mój!

Cześć

Właśnie o to chodzi, że prostą. Miałem 5 operacji różnego rodzaju, związanych z krótszym lub dłuższym procesem zdrowienia i dochodzenia do formy. Kluczem we wszystkich wypadkach jest... nie tracenie tej formy, posiadanie jej po prostu. Wszyscy lekarze zwracali na to uwagę a już wypadku zabiegów planowych (jak protezowanie) to była podstawa. Dlatego też pomimo solidnego bólu oraz kłopotów z poruszaniem się starałem się być czynny do tego stopnia, że na 10 dni przed operacją przejechałem jeszcze 90 km na rowerze.

Niestety ludzie tego nie rozumieją mając wizję, że operacja, naprawienie czegoś co się zepsuło ich automatycznie uzdrowi.

Do tego wszystkiego polecam rehabilitację typu sportowego.

Pozdrowienia

• Estka podziękował za tę wiadomość

#104 mario33

mario33

Nowy użytkownik

• PipPipPip
  • 321 postów
  • Na forum od: 01.2009
324
  • podstolicznie

Napisano 19 luty 2021 - 09:18

Jest jeszcze fajniej  :blink:

Podejrzenie zmęczeniowego złamania 5 kości śródstopia w nodze lewej. Prawdopodobnie dlatego cholerstwo tak boli  :lol: Trzymajcie kciuki za MRI. A na razie zakaz obciążania lewej nogi, co jak przypominam przy rehabilitacji PRAWEGO kolana jest dość poważną przeszkodą na tym etapie.

Ażeby humor troszkę chociaż dopisywał, lekarz sprzedał mi newsa, że po takich przejściach kształt stopy się zmieni. Będę sobie mógł kupić nowe buty narciarskie i wkładki na następny sezon buahahhahaa  :wub:

PS: Beata, nie spotkamy się na nartach w tym sezonie... przepraszam.

#105 mig12345

mig12345

Stary maruda

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 7510 postów
  • Na forum od: 02.2008
6722
  • Umiejętności: 2
  • Rybnik, Ustroń

Napisano 19 luty 2021 - 10:38

Trzymaj sie.... Powodzenia.

#106 .Beata.

.Beata.

Użytkownik

• PipPip
  • 218 postów
  • Na forum od: 03.2019
446
  • Umiejętności: 4
  • Poznań

Napisano 19 luty 2021 - 19:13

Podejrzenie zmęczeniowego złamania 5 kości śródstopia w nodze lewej. Prawdopodobnie dlatego cholerstwo tak boli  :lol: Trzymajcie kciuki za MRI. A na razie zakaz obciążania lewej nogi, co jak przypominam przy rehabilitacji PRAWEGO kolana jest dość poważną przeszkodą na tym etapie.

Ażeby humor troszkę chociaż dopisywał, lekarz sprzedał mi newsa, że po takich przejściach kształt stopy się zmieni. Będę sobie mógł kupić nowe buty narciarskie i wkładki na następny sezon buahahhahaa  :wub:

Nie ostatnia to przecież zima. Ogarniemy się do następnego sezonu!
Daj znać co Ci tam na zdjęciu wyszło i co dalej.

#107 Joanna Sm

Joanna Sm

Użytkownik

• PipPipPip
  • 457 postów
1114
  • Umiejętności: 6

Napisano 19 luty 2021 - 19:18

Strasznie mi przykro!!!
...uhmm kiedyś sobie po prostu tak złamałam 5 tą śródstopia jak wywinęłam kozła na obcasach na schodach...
To się szybko wygoiło.... jakieś 6 tygodni- jak dobrze pamietam, to zalecili but ze sztywną podeszwą....
Wydaje mi się, że but narciarski będzie idealnie sztywny. Dopytaj ....
Może nawet pozwoli Ci w nim spać??!???!!!!
  • mario33 podziękował za tę wiadomość

#108 sstar

sstar

Stały bywalec forum

• PipPipPipPipPipPip
  • 4910 postów
2474
  • Łódź/Wrocław

Napisano 19 luty 2021 - 19:25

Agresywna rehabilitacja się kłania. Zdrowia. Śródstopie boli. Miałem zle złożone. Potem łamane. Potem wyciągane. Ech.. Teraz jak dużo pochodzę to boli i czasem się blokuje jakiś staw, to po zbyt głęboko osadzonym drugie stabilizującym. Ale da się żyć.

#109 Mitek

Mitek

Uprzywilejowany cwaniaczek

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 14970 postów
  • Na forum od: 11.2007
10164
  • Umiejętności: 8
  • Warszawa

Napisano 20 luty 2021 - 14:45

Cześć

Spoko przechodzisz i się zrośnie.

Moja żona swego czasu nad morzem złamała paluch w dwóch miejscach - graliśmy w nogę na plaży i przykopała w jakiś kamień. Spuchło i bolało więc następnego dnia wybraliśmy się do Gdyni do ortopedy  - 2h samochodem. Ale gdy przejeżdżaliśmy przez jakieś Choczewo, czy inną wiochę zauważyła, że jest dostawa do miejscowej szmaciarni. Stwierdziła, że stopa to już właściwie nie boli, do Gdyni daleko, dużo pójdzie na wachę i w ogóle z pewnością są fajne rzeczy. No i zamiast do lekarza poszła do lumpexu.

Dwa dni później już zrobiliśmy z 50 km na rowerkach i kontynuowaliśmy wakacje. O tym, że kość była złamana dowiedziała się we wrześniu bo poszła sobie zrobić taki kontrolny rtg.

Tak, że głowa do góry Mariusz i nic się nie martw. Życie jest za krótkie by chorować...'

Pozdrowienia

#110 jan koval

jan koval

FreeRiders

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 10109 postów
  • Na forum od: 09.2006
4490
  • Umiejętności: 9
  • oryginalnie z p-nia

Napisano 22 luty 2021 - 18:59

akurat zlamanie 5 kosci srodstopia nie jest takie niewinne (zalezy od umiejscowienia. Strefa II ma duza "zdolnosc" do niegojenia sie, co czesto  wymaga leczenia operacyjnego

Wiec - ostroznie!!!

pozdrawiam JK "...w słownictwie Kovala każda narta poniżej 180cm to łyżwa ..." ( Jabol)

Plecak z ABS Mammut ProProtection 35l na sprzedaz - contact priv

http://blistergearre...pas-airbag-pack