Skocz do zawartości

Uszkodzenie łękotki ?, nic nie widać na usg..


mario33

Rekomendowane odpowiedzi

Poleci ktoś kolagen, który wspomoże odbudowę chrząstek w kolanie mojej żony? Nie chcę kupować byle czego a na rynku jest mnóstwo preparatów. 

Dostała wynik rezonansu i na pękniętą ląkotkę bez rozwarstwienia i ma się zrastać. Oprócz tego zerwane krzyżowe i tutaj ma czekać i będą oceniać czy będzie konieczna operacja. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

I tu się z Tobą - chyba po raz pierwszy 🙂 - zdecydowanie nie zgodzę. Znam przynajmniej paru porządnych fachowców i żaden ! nie zaleca ani nie zalecał w działaniach pourazowych jakichkolwiek specyfików tylko porządny zabieg i sensowna rehabilitacja. Znam natomiast parę osób, które przy różnego rodzaju mniej lub bardziej zaawansowanych stanach zwyrodnieniowych stosowały (wcale nie tanie) kuracje i... gówno to krótko mówiąc dało.

Ale myślę kluczowe jest tu zdanie porządnego specjalisty. Skoro kolega szuka jakiegoś leku to chyba nie robi tego bo przeczytał w sieci tylko jakiś lekarz mu go zalecił. Choć dziwne, że tu o to pyta a nie lekarza prowadzącego.

Ortopedia ma więcej wspólnego z mechaniką niż z farmacją, tak przynajmniej mi się jawi po czterech ortopedycznych operacjach i kilkunastu innych urazach.

Pozdro

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście dyskutowanie tych opcji na forum jest chybione, bo od tego jest rozmowa z konkretnym specjalistą na temat KONKRETNEGO przypadku, jednej recepty przecież nie ma. Chorób kolana związanych ze zwyrodnieniem jest wiele, jeszcze dochodzi kwestia po ostrych urazach, jak przy pęknięciu łąkotki. Bo gdy ogólnie popatrzy się po wynikach badań, to wszelkie suplementacje kolagenem, czy innymi glukozaminami czy chondroitynami, nie jest zalecane z uwagi na co najwyżej znikomą i nieistotną skuteczność. Osocze bogatopłytkowe pewne zalecenia ma, ale to indywidualna kwestia, też tego jakie są oczekiwania. A wyniki badań mogą się nieco różnić zależnie od grupy, ciężkości czy miejsca uszkodzeń. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja. Najgorzej, jak jeden spec mówi żeby brać - bo się zrośnie, drugi mówi że to bez sensu - bo łąkotki się nie zrastają, a trzeci - że generalnie może tak - a może tak; lub ratować i zszywać - tudzież usunąć co trzeba, bo i tak pęknie, zwłaszcza na nartach. I co wtedy? - ano wtedy studiujesz statystykę urazów łąkotek. Teraz niczego nie biorę, i zszywać też nie zamierzam, ot takie moje przemyślenia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie dyskutuję metody leczenia tylko zapytałem o to jaki kolagen brać. W międzyczasie znajomy polecił mi preparat i zobaczymy czy coś to pomoże. Może tylko psychicznie, ale to też dobrze, a kto wie czy nie bardziej istotne. 

Jak na razie czekamy na to, że samo się zregeneruje i kolano bez krzyżowego będzie działać w miarę normalnie. Oczywiście jak tylko będzie możliwość to włączymy rehabilitację ruchową. 

Z ortopedami to jest różnie (przerabiałem półtora roku temu w przypadku córki), i są różne metody leczenia i na coś się trzeba zdecydować. Oczywiście dużo zależy od wieku i ogólnego stanu fizycznego pacjenta. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, brachol napisał:

Ja nie dyskutuję metody leczenia tylko zapytałem o to jaki kolagen brać. W międzyczasie znajomy polecił mi preparat i zobaczymy czy coś to pomoże. Może tylko psychicznie, ale to też dobrze, a kto wie czy nie bardziej istotne. 

Jak na razie czekamy na to, że samo się zregeneruje i kolano bez krzyżowego będzie działać w miarę normalnie. Oczywiście jak tylko będzie możliwość to włączymy rehabilitację ruchową. 

Z ortopedami to jest różnie (przerabiałem półtora roku temu w przypadku córki), i są różne metody leczenia i na coś się trzeba zdecydować. Oczywiście dużo zależy od wieku i ogólnego stanu fizycznego pacjenta. 

Cześć

Skąd jesteś?

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...