Jump to content

kubad7

Members
 • Posts

  81
 • Joined

 • Last visited

kubad7's Achievements

Enthusiast

Enthusiast (6/14)

 • First Post
 • Collaborator
 • Conversation Starter
 • Week One Done
 • One Month Later

Recent Badges

0

Reputation

 1. Podobnie jak Kasprowy (za żart można uznać 2 osobowa ławkę na goryczkowej, która planują do 2023 zastąpić 4 os krzeslem...powinno być minimum 6 os, ale co ja tam wiem), Gubałówka, Butorowy...Ręce opadają na sama myśl o marnowaniu potencjału narciarskiego Zakopanego i okolic. Na Nosalu cisza.
 2. Ja osobiście bardzo lubię Rossignola, jeśli chodzi o tekstylia narciarskie. Zaraz obok wspomniana HH. Obydwie firmy robią rzeczy porządne, wyjątkowo piękne, ale niestety ceny prowadzą nieraz do bolesnych dylematów
 3. Na pewno jeśli nie byłeś- Val D Isere i Tignes. Kosmos nie mniejszy od 3 dolin. W kierunku Orelle szły takie fajne czerwone typowo gigantowe trasy z szybkim krzeslem i genialnym widokiem:) Jeszcze jedna kwestia. Nie wiem czy zwrociles uwagę na jakość przygotowania tras? Fe-no-me-na-lna. Mulda termin obcy nawet pod koniec dnia. Pomaga im na pewno niska temperatura, ale i tak czapki z głów.
 4. W tej cenie kupowałem ostatnio Xsocksy. Kogoś nieźle poniosła fantazja z tą cena.
 5. Byłem, widziałem, jeździłem, przeżyłem i...na pewno wrócę. Przerobiłem wiele ośrodków alpejskich, Austria jest infrastrukturalnie świetna, Włochy maja swój urok, ale to co zobaczyłem w Val Thorens mnie...oszolomilo. Jeździłeś po trasach w kierunku Orelle?
 6. Nadawać się nadaje (oczywiście mowa o narciarstwie rekreacyjnym), skoro z myślą o tym jest tworzone, ale nie każdego zaspokoi
 7. A kto tu ocenia kogokolwiek? Oceniam firmę i jakość wytwarzanych przez nią produktów, a nie ludzi. Uściśliłem to w poście powyżej. Każdy kupuje to, na co ma ochotę i pieniądze, ale śmieszy mnie pokaźna grupa osób uważająca, ze to co kupuje jest najlepsze. Tam, gdzie nie zależy mi na jakości, biorę coś typu 4f i tyle, ale jestem świadom ze lecę po kosztach i celuje w znośne value względem niskiej ceny i nie wychwalam średniaka pod niebiosa, tylko biorę takim jaki jest nie oczekując cudów.
 8. Akurat w Livigno Polacy stanowią większość populacji, więc nie wyróżniamy się Twój tok rozumowania jak najbardziej podzielam, w narciarstwo jestem w stanie zainwestować duże pieniądze, ale do sportów pobocznych takie 4f może być jak najbardziej.
 9. Nie ma nic złego w znaku rozpoznawczym, po prostu stwierdziłem fakt. Miło spotkać rodaka w miejscu, gdzie się tego nie spodziewasz. Co innego kwestia jakości- są osoby, które ja sobie cenią, inni mają gdzieś. Podobnie ma się kwestia bezpieczeństwa. Nic mi do tego. Jak ktoś ma ochotę, niech jeździ w kasku, czy rekawicach 4f. Zwłaszcza polecam slalomy na tyczkach bez gard w takim sprzęcie. Boleśnie odczujesz różnice, ale co tam możemy się łudzić i twierdzić, że doskonale bo polskie A różnica w cenie między takim 4f a leki to zmowa cenowa tego okropnego zachodu, zaś różnicy jakościowej nie ma.
 10. kubad7

  Marznące stopy

  Masz teraz dużo bajerów dla osób z problemem marznacych stop/dłoni. Zerknij chociaz na jednorazowe wkladki rozgrzewające. Kosztuje to jakieś 5 zł za sztukę i coś tam pomaga.
 11. Jakościowa katastrofa i element rozpoznawczy Polaków na zagranicznych stokach.
 12. Panowie podstawowy bootfitting jest kwestia prozaiczna i polega na niczym innym, tylko działaniu punktowym, bądź calosciowym wysoka temperatura. W grę tutaj wchodzi doświadczenie, wyczucie tematu i chłopska logika. Jedne skorupy poddają się szybciej, inne wolniej. Najbardziej plastyczne są Atomici i Salomony, po przeciwległej stronie skali postawić można chyba Dobermanny od Nordici, które można frezowac, frezowac i końca nie widać. Mowa oczywiście o sklepowkach, inna bajka jest z komórkami. Generalnie jak najbardziej mając odrobine oleju w głowie i przynajmniej jedna prawa rękę, można to zrobić domowymi sposobami. Bootfitting stał się ostatnimi czasy świetnym powodem do zarobku dla małych, nieco chałupniczo funkcjonujących serwisów, które opychają to częstokroć właśnie wyżej wspomnianymi prozaicznymi sposobami. Oczywiście nie mówię tu o miejscach takich jak np. Windsport, gdzie funkcjonuje to na jak najbardziej europejskim poziomie. Chłopakom brakuje może tylko skanera 3D, które to można spotkać w dużych serwisach alpejskich, ale nie zmienia to faktu, ze maja fach w ręku.
 13. Pogoda doskonała, ludzi niewiele, kolejki do wyciągu brak, stok przygotowany idealnie. Wśród nart testowych komórki heada (zarówno sl jak i gs), Salomona (sl), kilka par stockli zarówno sl jak i gs i kupę innych. Co śmieszne, sporo osób jeździ na zdezelowanych nartach z wypozyczalni mimo że pod nosem mają tegoroczne topowe modele za darmo... Ogólnie bardzo małe zainteresowanie testami, można się wyszalec równo. Jeśli ktoś jest chętny na jutro, to zakładam że nie pozaluje.
×
×
 • Create New...