Skocz do zawartości

Koronawirus a wyjazd do Włoch...


lobo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 812
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Możesz mieć co tam chcesz. Jest duże prawdopodobieństwo ze zapłaciłeś mafii (tak tak) 24,80 za maseczkę, która kupili za 20 gr. Nie przedłużajmy tematu. Lekcje o tym dlaczego najszybciej się robi kase w warunkach niedoboru są już w podstawówce (pierwsze rozdziały Lalki Prusa).

„Jako że polskie agencje rządowe zakazały internetowym platformom handlowym sprzedaży maseczek i środków do dezynfekcji wewnątrz kraju, międzynarodowy portal Alibaby od 24 marca 2020 roku zawiesza sprzedaż powyższych produktów klientom w Polsce” – napisano w komunikacie firmy, datowanym na 20 marca. A na to rząd: “Nie prosiliśmy chińskiego rządu o wprowadzenie zakazu sprzedaży maseczek i środków ochronnych przez chińskie platformy online” – przekazał w poniedziałkowym komunikacie resort cyfryzacji. Jak dodano, “celem interwencji polskiego rządu była ochrona polskiego konsumenta i dotyczyła wyłącznie zachęty dla kilku największych platform internetowej sprzedaży na świecie – w tym chińskich – aby wprowadzali odpowiednie narzędzia do przeciwdziałania nieuczciwym praktykom sprzedażowym, na które narażeni są polscy konsumenci (w tym zawyżaniu cen i/lub umieszczaniu informacji mogącej wprowadzić kupującego w błąd)”. “Działanie było następstwem decyzji Premiera o zakazie sprzedaży m.in. środków dezynfekcyjnych i maseczek przez portale OLX i Allegro. Wyłącznie od decyzji chińskich platform online zależy to, czy i w jakim zakresie przychylą się do sugestii rządu RP. Rząd polski nie wywiera żadnego nacisku na suwerenne decyzje gospodarcze Chin” – czytamy w oświadczeniu resortu. W tym samym dniu: https://www.bankier....ch-7844630.html Prezesem spółki jest: https://www.portalsa...nert,51057.html Przypadek?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

„Jako że polskie agencje rządowe zakazały internetowym platformom handlowym sprzedaży maseczek i środków do dezynfekcji wewnątrz kraju, międzynarodowy portal Alibaby od 24 marca 2020 roku zawiesza sprzedaż powyższych produktów klientom w Polsce” – napisano w komunikacie firmy, datowanym na 20 marca.

A na to rząd:

“Nie prosiliśmy chińskiego rządu o wprowadzenie zakazu sprzedaży maseczek i środków ochronnych przez chińskie platformy online” – przekazał w poniedziałkowym komunikacie resort cyfryzacji.

Jak dodano, “celem interwencji polskiego rządu była ochrona polskiego konsumenta i dotyczyła wyłącznie zachęty dla kilku największych platform internetowej sprzedaży na świecie – w tym chińskich – aby wprowadzali odpowiednie narzędzia do przeciwdziałania nieuczciwym praktykom sprzedażowym, na które narażeni są polscy konsumenci (w tym zawyżaniu cen i/lub umieszczaniu informacji mogącej wprowadzić kupującego w błąd)”.

“Działanie było następstwem decyzji Premiera o zakazie sprzedaży m.in. środków dezynfekcyjnych i maseczek przez portale OLX i Allegro. Wyłącznie od decyzji chińskich platform online zależy to, czy i w jakim zakresie przychylą się do sugestii rządu RP. Rząd polski nie wywiera żadnego nacisku na suwerenne decyzje gospodarcze Chin” – czytamy w oświadczeniu resortu.

W tym samym dniu:

https://www.bankier....ch-7844630.html

Prezesem spółki jest:

https://www.portalsa...nert,51057.html

Przypadek?

No i super płyn produkuje PKN Orlen i jak głoszą legendy gdzieś kiedyś będzie....na maseczki rząd też sobie zrobił monopol ...więc może kiedyś się pojawią....a szybkie testy już będą w kwietniu....choć kwiecień długi.... i tylko można się dziwić czemu dotychczasowe działania (typu nie wyłaź z domu ...skutku nie przynoszą )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że ten virus w kwietniu zacznie się odwracać brzuszkiem do góry (zanikać) i tak gdzieś przed końcem maja będzie już jasne, że ustępuje. Oczywiście moje "nadzieje" nie są oparte na żadnych "danych" i w jakimś stopniu są życzeniowe. Ale tak obstawiam (również na giełdzie). Kto da więcej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dodano, “celem interwencji polskiego rządu była ochrona polskiego konsumenta i dotyczyła wyłącznie zachęty dla kilku największych platform internetowej sprzedaży na świecie – w tym chińskich – aby wprowadzali odpowiednie narzędzia do przeciwdziałania nieuczciwym praktykom sprzedażowym, na które narażeni są polscy konsumenci (w tym zawyżaniu cen i/lub umieszczaniu informacji mogącej wprowadzić kupującego w błąd)”.

“Działanie było następstwem decyzji Premiera o zakazie sprzedaży m.in. środków dezynfekcyjnych i maseczek przez portale OLX i Allegro. Wyłącznie od decyzji chińskich platform online zależy to, czy i w jakim zakresie przychylą się do sugestii rządu RP. Rząd polski nie wywiera żadnego nacisku na suwerenne decyzje gospodarcze Chin” – czytamy w oświadczeniu resortu.

W tym samym dniu:

https://www.bankier....ch-7844630.html

Prezesem spółki jest:

https://www.portalsa...nert,51057.html

Przypadek?

10.176.000 zł za kontrakt, czyli ponad 2 zł za sztukę.  Mogę się mylić, ale to są chyba 3-warstwowe, zwykłe z materiału. Uszczelniane na górze drucikiem. Raczej nie takie wpasione z zaworkiem itp. Jeśli mam rację, to zapewne zdajecie sobie sprawę, że te maseczki tyle nie kosztują? Zwłąszcza przy takim zamówieniu... 1/2 może, bardzo naciągając. Raczej w 1/4 bym celował.

 

 

ps. ja jako konsument czuję się ochroniony. Poproszę jeszcze o podobną ochronę na zakupach w lidlu. Zawsze mam tam wrażenie, że płacę więcej, niż kwota za jaką sklep kupił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie - mam nadzieje, ze to nie jest postac osrodkowa, co swiadczylo by o zaatakowaniu CUN przez virusy - a to juz nie jest ladne>

Moze tez produkowac blokera receptorow albo downtuning….. tez niedobrze

moja szwagierska w dzieciństwie przeszła ostre, wirusowe zapalenie "czegoś" - sorry nie pamiętam, co to było. Straciła węch, nie odzyskała. Pare razy o mało co nie puściła chałupy z dymem, bo nie czuła, że jej się coś przypala na kuchence

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całe stado  :)

 

z25823429Q,Poslowie-zostali-wyposazeni-w

 

Totalna hipokryzja władz. Z jednej strony w szpitalach brakuje nawet maseczek chirurgicznych (które dają znikomą ochronę), rękawiczek i wszelkich innych jednorazowych sprzętów ochronnych. Z drugiej strony przynajmniej kilkadziesiąt osób dostaje maseczki FFP2, których (przy aktualnych brakach) powinien używać np. anestezjolog podczas intubacji.

 

Wiecie co jest w tym najśmieszniejsze?

Komunikat na stronie gov.pl

 

Nie zaleca się używania masek na twarz przez zdrowych ludzi w celu zapobieżenia rozprzestrzenianiu się SARS-Cov-2

 

Patrząc na poczynania rządu i ich stosunek do przedsiębiorców czy lekarzy dochodzę do wniosku, że irracjonalna chęć życia i pracowania w tym kraju to nie patriotyzm a masochizm. Cóż, mówili "niech jadą"... może to nie była obelga tylko dobra rada?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj uwaznie post kolegi na ktory odpowiadalem, MOZE wtedy zrozumiesz dlaczego wrzucilem tego linka i ta sucha informacje. 

Kolega ocenial sytuacje jaka jest we Wloszech i  zastanawial sie jaki wpyw na zgony ma koranowirus.

Ta informacja troche rzuca inne swiatlo na szacunki Skyflyera.

Nie pisalem nic o Polsce i wierze/mam nadzieje ze u nas do takiej sytuacji nie dojdzie.

 

Odnośnie naszych rozważań sprzed 3 dni:

 

"Ogólna liczba zgonów we Włoszech w 2020 roku, do 21 marca włącznie, wynosi 135 589. Jeśli podzielimy liczbę zgonów przez 81 dni, które upłynęły od 1 stycznia, daje nam to 1 674 zgony dziennie, 50 218 miesięcznie. W 2018 roku w miesiącu umierało średnio 52 tys. osób. Średnia miesięczna w 2020 roku to tylko 50 tys. (i to w trakcie pandemii). Zastanawia brak informacji w mediach o liczbie zgonów na inne choroby i z przyczyn naturalnych. Można więc odnieść wrażenie, że Włosi przestali umierać na inne choroby i z przyczyn naturalnych. Umierają już tylko na koronawirusa. W liczbie zgonów nie widać żadnej wartości dodanej (tych 4,5 tys., które mamy teraz)"

https://biotechnolog...I2eqXRWwO9AXtD4

 

Teraz pytanie, czy te dane są wiarygodne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwytliwe ale porównujesz gruszki z jabłkami. 

1) Porównujesz liczbę zgonów 2018 z 2020

2) Liczysz i porównujesz średnie długoterminowe i z tego próbujesz wyciągać wnioski dotyczące przypadków ostatnich tygodni a właściwie dni.  

 

Mówiąc szczerze  uczeń szkoły podstawowej za to wyliczenie dostałby pałę :( Nie za błędy w arytmetyce tylko w sposobie myślenia i przyjętych założeniach. Zastanów się co wypisujesz.

 

PS: Tak patrzę jeszcze na te wypociny które rozpowszechniasz.  Każdego dnia w Polsce na raka umiera 270 osób. Pewnie tak. A we Włoszech na COVID codziennie umiera 600-700 osób - prawie trzy razy więcej. Od ofiar największej choroby cywilizacyjnej. Z takim problemem mamy do czynienia. I nikt nie wie jak długo to potrwa. Oprzytomniej ! I nie wypisuj takich rzeczy bo w społeczeństwie jest wiele osób które umieją liczyć tylko dniówkę (a i to nie koniecznie) i łatwo biedaczyska dają się ogłupić takim  intelektualnym wypierdom jakie zalinkowałeś..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwytliwe ale porównujesz gruszki z jabłkami. 

1) Porównujesz liczbę zgonów 2018 z 2020

2) Liczysz i porównujesz średnie długoterminowe i z tego próbujesz wyciągać wnioski dotyczące przypadków ostatnich tygodni a właściwie dni.  

 

Mówiąc szczerze  uczeń szkoły podstawowej za to wyliczenie dostałby pałę :( Nie za błędy w arytmetyce tylko w sposobie myślenia i przyjętych założeniach. Zastanów się co wypisujesz.

 

PS: Tak patrzę jeszcze na te wypociny które rozpowszechniasz.  Każdego dnia w Polsce na raka umiera 270 osób. Pewnie tak. A we Włoszech na COVID codziennie umiera 600-700 osób - prawie trzy razy więcej. Od ofiar największej choroby cywilizacyjnej. Z takim problemem mamy do czynienia. I nikt nie wie jak długo to potrwa. Oprzytomniej ! I nie wypisuj takich rzeczy bo w społeczeństwie jest wiele osób które umieją liczyć tylko dniówkę (a i to nie koniecznie) i łatwo biedaczyska dają się ogłupić takim  intelektualnym wypierdom jakie zalinkowałeś..

To wytłumacz mi co takiego złego jest w tych założeniach?

Ogólna liczba zgonów we Włoszech w 2020 roku, do 21 marca włącznie, wynosi 135 589. Jeśli podzielimy liczbę zgonów przez 81 dni, które upłynęły od 1 stycznia, daje nam to 1 674 zgony dziennie, 50 218 miesięcznie

Ogólna czyli zgony spowodowane Koronawirusem plus wszystkie inne zgony.

Porównane ze średnią wyliczoną z całego roku 2018. Czy to duże przekłamanie ? Nie wiem, ale moim zdaniem po to się liczy średnie by czasami były bardziej miarodajne, bo w jednym roku może być tak że w lutym przejdzie jakiś wirus grypy i wybije 10tyś ludzi,  a w marcu już go nie będzie aura będzie nam sprzyjać i wszyscy co słabsi już zmarli w lutym i umrze tylko 1tyś ludzi..... ale rozumiem, że Ty posiadasz jakieś super dane, że każdego roku to akurat w sierpniu najwięcej ludzi umiera i stąd takie  wnioski ?

 

Co do COVID jeszcze nie wiemy czy ta średnia będzie rosła czy jak dużo wirusologów twierdzi raczej będzie z kolejnymi miesiącami malała. Więc może się okazać, że na koniec roku 2020 średnia zgonów na dzień jest porównywalna jak średnia zgonów za rok 2018 czy 2019.

 

W dodatku autor artykułu odniósł się do "skrajnej" śmiertelności jaka jest we Włoszech...Ty za to na siłę próbujesz udowodnić, że ktoś trywializuje problem i manipuluje danymi, podczas gdy sam ciągle próbujesz manipulować bo już pomijasz średnie z takich państw jak Japonia czy Korea, które są na drugim biegunie.

 

Do Twojego P.S.

PS: Tak patrzę jeszcze na te wypociny które rozpowszechniasz.  Każdego dnia w Polsce na raka umiera 270 osób.

Tu autor chciał pokazać, że w Polsce na samego raka umiera dziennie 270 ludzi i nikt z tego wielkiego szumu nie robi....a to TY dalej podważasz wiarygodność artykułu  posługując się jeszcze większą manipulacją:

A we Włoszech na COVID codziennie umiera 600-700 osób - prawie trzy razy więcej.

1) w Polsce..a we Włoszech.....w Polsce mamy ok 38mln ludzi, populacja Włoch to ponad 60mln ludzi w odniesieniu do tych faktów 38mln-60mln 270-(600-700)

2) na COVID codziennie umiera 600-700 osób , - nie codziennie tylko od kilku dni

 

Więc te wszystkie epitety :

 Oprzytomniej ! I nie wypisuj takich rzeczy bo w społeczeństwie jest wiele osób które umieją liczyć tylko dniówkę (a i to nie koniecznie) i łatwo biedaczyska dają się ogłupić takim  intelektualnym wypierdom jakie zalinkowałeś..

zachowaj dla siebie.

 

Poza tym wielu ludziom sprzedajesz swoje rady typu " wyluzuj...nie panikuj itp. itd." albo przyklaskujesz tego typu uwagom, a z tego co zauważyłem chyba jesteś najbardziej aktywnym użytkownikiem w tym wątku, poza tym często zwracasz uwagę, że już jakiś link/temat się pojawił, co dla mnie świadczy o tym że jednak wnikliwie go analizujesz, dorzucając do tego to co wypisujesz o własnych krokach "zapobiegawczych" i to jak bardzo zaciekle atakujesz wszystkich, którzy zwracają uwagę, że może czasami warto się zatrzymać i zastanowić czy ...diabeł tak straszny jak go malują... mi osobiście pokazuje, że sam delikatnie mówiąc jesteś spięty jak chodzi o COVID...i w dodatku tak zaciekle bronisz wizji którą sobie sam wykreowałeś w swojej głowie, jako jedynie słuszną...

Generalnie miałem olać Twoje wpisy, ze względu na chamstwo....ale denerwuje mnie taka hipokryzja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I pchają te rękawice do gęby i oczu, obmacując wcześniej wszystkie poręcze, klamki itd... ech...

Nie życzę najgorszemu wrogowi.
Aaaa..... jedną i ciekawe dlaczego prawą?
A tak dobry dają przykład.
Myślę, że mogli się bardziej postarać.
Zapomnieli o bandanie, czepku pływackim i fartuszku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie życzę najgorszemu wrogowi.
Aaaa..... jedną i ciekawe dlaczego prawą?
A tak dobry dają przykład.
Myślę, że mogli się bardziej postarać.
Zapomnieli o bandanie, czepku pływackim i fartuszku.

 

 

Chocholi taniec na Titanicu :D

 

Nawiasem - oglądałem dziś na Polsacie (nie ja włączyłem !) wywiad z Szumowskim - facet sprawia bardzo dobre wrażenie. Prowadzący wywiad do pięt mu nie dorósł, zachowywał się jak szczeniak. Szkoda, że Lis wyłączony :(

PIS zawsze wyciąga kompetentnego człowieka na czas kryzysu a potem go topi. Typowo sowiecka technika. Pamiętam jak naziołki organizowały Marsz Niepodległości - nazjeżdżało się faszystowskiej hołoty z połowy Europy i o mało co nam nie narobili obory - sytuację pacyfikował Brudziński. Co się z nim teraz dzieje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...