Skocz do zawartości

Zdjęcie
* * * * - 4 głosy

Koronawirus a wyjazd do Włoch...

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2753 odpowiedzi w tym temacie

#161 Chertan

Chertan

Użytkownik

• PipPip
  • 263 postów
  • Na forum od: 02.2017
267

Napisano 25 luty 2020 - 17:51

Wrażliwość koronawirusów jest różna. O aktualnym chyba nie wszystko wiadomo. Ogólnie są wrażliwe na wszystkie środki odkażające, powinno wystarczyć nawet zwykłe mycie rąk. Szybko wysychają. Z kolei MERS dłużej niż SARS mógł przetrwać na powierzchniach. Ograniczając się do wyciągów talerzykowych praktycznie eliminujemy ryzyko zakażenia. 😊
  • gajowy01 podziękował za tę wiadomość

#162 grimson

grimson

Użytkownik

• PipPipPip
  • 445 postów
  • Na forum od: 12.2009
192
  • Umiejętności: 5
  • Pyrlandia

Napisano 25 luty 2020 - 18:21

Zestaw profilaktyczno-dezynfekcyjny na czas podróży i/lub pobytu na stoku:

1. żel dezynfekcyjny alkoholowy do rąk 50ml

2. chusteczki do dezynfekcji rąk, twarzy alkoholowe opak. 50 szt

3. chusteczki do dezynfekcji powierzchni bezalkoholowe np do okularów 50 szt

Taki pakuneczek zmieści się w kieszeni kurtki i przyda po każdym użyciu toalety, przed posiłkiem czy kawą w knajpce itp. Ja zabieram to również w dłuuuugą podróż samolotem, właśnie skończyłem zakupy na Allegro i w aptece koło domu, nie wyszło wcale drogo, ale za parę dni może być bardzo drogo :o

To już nie lepiej wskrzepiać się bimberkiem na stoku? Sorry ale nie mogłem się opanować.

Tak się składa że pracowałem na kontrakcie 2.5 roku w Wuhan. W tym właśnie Wuhan w środkowych Chinach. Zostawiłem tam dużo znajomych, z którymi do tej pory mam kontakt na chińskim komunikatorze wechat.

I jak wygląda teraz miasto Wuhan?

- Szkoły, zakłady, komunikacja miejsca, wydarzenia artystyczne/społeczne/sportowe: ban.

- Nie masz maski na twarzy jak wychodzisz max raz na trzy dni na zakupy na dwór: ban, łapie cię policja i papa

- ceny żywności poszły w górę

- ludziom zaczyna brakować jedzenia w domach z racji braku masek [wyjście do sklepu] oraz limitu wyjść poza miejsce zamieszkania j/w

Generalnie Chińczycy jakoś się trzymają w Wuhan, wg mnie miasto będzie zamknięte przynajmniej przez kilka następnych tygodni. I to nie jest kwestia tamtejszej pogody i sezonu grypowego, w Wuhan potrafiłem chodzić w T-shircie pod koniec lutego.

Zobaczcie jak reagują, co prawda drastycznie, władze Chin. Dlaczego tak reagują? Żeby pokazać swojemu ludowi, że władza czuwa, władza reaguje. Mam informacje z Wuhan, że ludzie są już zmęczeni tą sytuacją.

#163 lobo

lobo

Stały bywalec forum

• PipPipPipPipPip
  • 2028 postów
  • Na forum od: 11.2007
1161
  • Umiejętności: 1
  • Trójmiasto

Napisano 25 luty 2020 - 18:37

To już nie lepiej wskrzepiać się bimberkiem na stoku? Sorry ale nie mogłem się opanować.

Mam informacje z Wuhan, że ludzie są już zmęczeni tą sytuacją.

No to wyślij tym biednym ludziom poradę jaką zamieściłeś w swoim poście razem z przepisem na bimberek z pyr. Masz dziwne poczucie humoru lub jesteś jednym z tych "suwerenów" którzy wszystko opierają o bufet bo innych opcji nie znają. Sorry nie mogłem się opanować...

Pozdrawiam

Początek sezonu 09.01.2019 20 dni na nartach. 

Nie ma to jak w Gardenie!  https://youtu.be/0rRTc2geWOI  

#164 grimson

grimson

Użytkownik

• PipPipPip
  • 445 postów
192
  • Pyrlandia

Napisano 25 luty 2020 - 18:42

No to wyślij tym biednym ludziom poradę jaką zamieściłeś w swoim poście razem z przepisem na bimberek z pyr. Masz dziwne poczucie humoru lub jesteś jednym z tych "suwerenów" którzy wszystko opierają o bufet bo innych opcji nie znają. Sorry nie mogłem się opanować...

Bimberek z pyr jest dobry na sobotnie wieczory.

Realne zabezpieczenie przed wirusikiem z Wuhan to szczelna ochrona błon śluzowych, a więc oczy, usta, nos, uszy. Same czyste ręce tu nie pomogą.

#165 lobo

lobo

Stały bywalec forum

• PipPipPipPipPip
  • 2028 postów
  • Na forum od: 11.2007
1161
  • Umiejętności: 1
  • Trójmiasto

Napisano 25 luty 2020 - 18:51

Realne zabezpieczenie przed wirusikiem z Wuhan to szczelna ochrona błon śluzowych, a więc oczy, usta, nos, uszy. Same czyste ręce tu nie pomogą.

Nie siej dezinformacji, maska jest dla tych KTÓRZY JUŻ SIEJĄ WIRUSA, W DODATKU TO POWINNA BYĆ MASKA  Z FILTRACJĄ FFP-3. 

Czyste ręce nie pomogą? W jakim świecie żyjesz?

Pozdrawiam

Początek sezonu 09.01.2019 20 dni na nartach. 

Nie ma to jak w Gardenie!  https://youtu.be/0rRTc2geWOI  

#166 wkg

wkg

Nowy użytkownik

• PipPipPipPipPip
  • 2065 postów
  • Na forum od: 02.2009
1169
  • Umiejętności: 8
  • Warszawa

Napisano 25 luty 2020 - 19:04

Nie ma co się śmiać !

Ziemniak jest akurat dosyć trudnym surowcem. Można robić ze skrobii ale to wcale nie takie łatwe - bez odpowiednich enzymów zrobi się krochmal a i tak trzeba mieszać cały czas.Za to jaki efekt !  Nawet czysta glukoza wysiada : )         

#167 Chertan

Chertan

Użytkownik

• PipPip
  • 263 postów
267

Napisano 25 luty 2020 - 21:14

Myślę że niezłe informacje są na stronie mp.pl/pacjent, starają się je stale aktualizować, pracują też przy tym zakaźnicy, niezależnie od oficjalnych info.

#168 grimson

grimson

Użytkownik

• PipPipPip
  • 445 postów
192
  • Pyrlandia

Napisano 25 luty 2020 - 21:58

Nie siej dezinformacji, maska jest dla tych KTÓRZY JUŻ SIEJĄ WIRUSA, W DODATKU TO POWINNA BYĆ MASKA  Z FILTRACJĄ FFP-3. 

Czyste ręce nie pomogą? W jakim świecie żyjesz?

Czyste ręce to nie wszystko. Czyste ręce są tylko częściowym rodzajem zabezpieczenia w sytuacji, kiedy zbliżamy je do ust/nosa/oczu/uszy. Przez skórę rąk wirus nie ma szans przejść, racja?

Bez pełnego zabezpieczenia głowy, o którym pisałem jak wyżej, samymi czystymi rękami to można upędzić dobry bimberek z pyrów.

#169 yukisan

yukisan

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1052 postów
  • Na forum od: 01.2009
317
  • Umiejętności: 6
  • lubuskie

Napisano 26 luty 2020 - 00:44

Wróciłem z Włoch w sobotę w nocy. W dzień poczytałem o początku ograniczeń w regionie mojego wypoczynku. Nie skojarzyłem wagi zagrożeń i w poniedziałek poszedłem do pracy. Około 11.00 wysłali mnie do domu na kwarantannę i pracę zdalną. Zgłosiłem się telefonicznie do sanepidu, a tam pytanie: "a po co pan do nas dzwoni?".

Patrząc z boku moje amerykańskie korpo zadziałało sprawniej i szybciej niż jakikolwiek organ państwowy. Konkretne komunikaty publiczne pojawiły się dopiero w poniedziałek popołudniu, a firma wyłapała mnie raz-dwa.

Wnioski są bolesne i widać wyraźnie różnice poziomu organizacji oraz dbałości o swoich obywateli/biznes.

Krążą słuchy, że za firewallem panuje zima :o

#170 Chertan

Chertan

Użytkownik

• PipPip
  • 263 postów
267

Napisano 26 luty 2020 - 07:30

A czego byś oczekiwał? Jesteś zdrowy, ryzyko zachorowania i przeniesienia choroby jest małe. Nie poinformowali o tym co masz zrobić, jeżeli pojawią się objawy? Bo akurat to powinni zrobić. Ale żadnych badań nie ma potrzeby, ani izolacji zdrowego człowieka.
  • gajowy01 podziękował za tę wiadomość

#171 yukisan

yukisan

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1052 postów
317
  • lubuskie

Napisano 26 luty 2020 - 09:27

A czego byś oczekiwał?

Oczekiwałbym tego, że mój rząd zadba o mnie szybciej i lepiej niż kapitalista nastawiony na zysk. Ot - czego bym oczekiwał.

#172 Chertan

Chertan

Użytkownik

• PipPip
  • 263 postów
267

Napisano 26 luty 2020 - 09:54

Kapitalista nastawiony na zysk zawsze działa zgodnie ze swoim interesem i lepiej od rządów. Nie sadze, że kiedykolwiek i gdziekolwiek było i jest inaczej. Nawet zgodnie z wytycznymi europejskimi nie wymagasz żadnych działań. Państwo nie może Cię zwolnić z pracy, nie ma podstaw. Pracodawca a i owszem, to on Tobie płaci.
  • mig12345 podziękował za tę wiadomość

#173 Rega

Rega

Użytkownik

• PipPip
  • 238 postów
  • Na forum od: 01.2018
110
  • Umiejętności: 4

Napisano 26 luty 2020 - 10:00

Oczekiwałbym tego, że mój rząd zadba o mnie szybciej i lepiej niż kapitalista nastawiony na zysk. Ot - czego bym oczekiwał.

To jakieś myślenie życzeniowe oparte na widzimisię. Bądźmy poważni, komuniści wpędzili nas w taką nędzę, że całych pokoleń będzie potrzeba na dogonienie kapitalistów i osiągnięcia tego co mogą oni. Roszczeniowcy tego nie przyspieszą a wręcz przeciwnie. 

#174 fomicz

fomicz

Użytkownik

• PipPip
  • 109 postów
  • Na forum od: 03.2008
14

Napisano 26 luty 2020 - 13:28

W komunikatach włoski jest info o wzroście wykrytych osób, ale wszystkie są z tych samych regionów. Nie zamykają kolejnych miast. W Livinio powszechnie obowiązuje oficjalne stanowisko

At the moment the health situation is under control and to date, there have been no cases of contagion from Coronavirus in Livigno, as a matter of facts our area is not considered a risk zone.
The safety of tourists and citizens is our priority; the measures taken at a regional level, should be considered just precautionary.

Apart from these measures, the hotels are open as well as the streets, restaurants, shops, ski lifts, and most of the tourist activities and services offered have not undergone any changes or cancellations.

The
livigno.eu website and the social channels of Livigno are the official tool to consult to receive information in real-time on the situation and will be promptly updated if there are any news or important changes.

Furthermore, we inform that Switzerland, in particulary the Grigion Canton, has communicated that no closure of borders, streets or limits to the international circulation are expected.

Official communication from Federalberghi and the Region of Lombardy for cancellations in Livigno:

“…….In order to provide an indication to the companies concerned, which represents a fair balance between the collective need, and the legitimate interest of the operators, we highlight that bookings cancellations due to force majeure are considered legitimate for: educational trips, congress tourism, or for individuals and groups coming from the areas of Lombardy and Veneto subject to total isolation, or with the obligation of staying home.
Consequently, for cancellations that do not fall under the aforementioned conditions, the operator has the right to apply normal contractual policies… .”

#175 KARMAZYN

KARMAZYN

Nowy użytkownik

• 28 postów
  • Na forum od: 01.2011
12
  • Umiejętności: 7
  • Centrum Polski-miasto od prawie 700 lat

Napisano 26 luty 2020 - 17:08

Wróciłem z Włoch w sobotę w nocy. W dzień poczytałem o początku ograniczeń w regionie mojego wypoczynku. Nie skojarzyłem wagi zagrożeń i w poniedziałek poszedłem do pracy. Około 11.00 wysłali mnie do domu na kwarantannę i pracę zdalną. Zgłosiłem się telefonicznie do sanepidu, a tam pytanie: "a po co pan do nas dzwoni?".

Patrząc z boku moje amerykańskie korpo zadziałało sprawniej i szybciej niż jakikolwiek organ państwowy. Konkretne komunikaty publiczne pojawiły się dopiero w poniedziałek popołudniu, a firma wyłapała mnie raz-dwa.

Wnioski są bolesne i widać wyraźnie różnice poziomu organizacji oraz dbałości o swoich obywateli/biznes.

Ja Cie nie mogę.

Kolego, Twoje posty raczej mówią co KORPO zrobiło z TWOJĄ GŁOWĄ.

#176 Jasiek.

Jasiek.

Użytkownik

• PipPipPip
  • 343 postów
  • Na forum od: 02.2015
432
  • okolice Gliwic

Napisano 26 luty 2020 - 20:00

Człowieki... nie panikujcie. To tylko wirus. Jedźcie na narty... 

Ja mam narty już w aucie. Tylko po to aby się paniką nie zaraziły.

PS. Nie kupujcie masek bo i po co? a ci co robią remont i szlifują gipsy maja przeje...e z cenami

#177 bigmaras

bigmaras

Nowy użytkownik

• Pip
  • 30 postów
15
  • Olsztyn

Napisano 26 luty 2020 - 21:31

Jadę w poniedziałek do Selvy (Val Gardena). Nie powiem, lekkie poczucie niepokoju jest bo jednak sporo znajomych porezygnowało. Na pewno mniej w knajpach będę siedział :)

#178 yukisan

yukisan

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1052 postów
317
  • lubuskie

Napisano 26 luty 2020 - 22:18

Ja Cie nie mogę.

Kolego, Twoje posty raczej mówią co KORPO zrobiło z TWOJĄ GŁOWĄ.

Pudło.

Zamiast mi imputować cokolwiek spójrz na to z mojego punktu widzenia - jak zareagował mój rząd, a jak pracodawca. Dostrzegasz różnicę, czy mam użyć dużej czcionki?

#179 Elosawa

Elosawa

Użytkownik

• PipPip
  • 128 postów
119
  • Lublin

Napisano 27 luty 2020 - 10:54

Taka sytuacja💁‍♂️

Załączone miniatury

• 8EDA172E-3506-44EC-B80F-892B06A5287E.jpeg

#180 a_senior

a_senior

Stały bywalec forum

• PipPipPipPipPip
  • 2035 postów
  • Na forum od: 10.2006
1451
  • Krakow

Napisano 27 luty 2020 - 12:48

Czekam do poniedziałku, ale na 95% rezygnuję z wyjazdu do Sestriere. Sam bym ew. się zdecydował na tak, ale małżonka powiedziała basta. Tym bardziej, że jest dolot i wylot z Bergamo. Niech to szlag... :(