Skocz do zawartości

Szczyrk - Czyrna - Solisko


Administrator

Rekomendowane odpowiedzi

Miało być w tym roku naśnieżanie pod orczykami i... JEST! Chłopaki zasuwają aż miło. Co prawda trochę inaczej sobie to naśnieżanie wyobrażałem ale i tak plus, że im się chce:) [ATTACH=CONFIG]23505[/ATTACH]

Tylko te kosze do których sypali śnieg jakieś takie małe były. W tym tempie pod orczyki do wiosny nie naniosą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejeżdżając dzisiaj przez Szczyrk przyjrzałem się mocniej sytuacji na stokach i powiem szczerze nie wygląda to ciekawie. Śniegu naturalnego jest tylko kilka centymetrów, 2 razy mniej niż np. w Wiśle. Na Skrzycznem widać było że pracują armatki na Kaskadzie, czy naśnieżany był FIS z dołu ciężko stwierdzić. Na trasach w Czyrnej na razie głucha cisza. Nawet armatki nie rozstawione. Naśnieżana jest tylko ośla łączka i tam śniegu mają już sporo, na święta na pewno ruszą. IMAG0136.jpg Jeśli chodzi o Solisko to Golgota aktualnie wygląda tak: IMAG0137.jpg Jedyne pracujące armatki są na 7, ale nie wierzę że w najbliższych dniach trasa ruszy IMAG0138.jpg Na Julianach na 10 armatki rozstawione ale na razie nie pracują... IMAG0139.jpg Jedyne czynne w Szczyrku wyciągi to Biały Krzyż (czynny talerzyk i orczyk). Śniegu na oko maja ok. 30 cm. IMAG0141.jpg Po stronie Wisły wygląda to trochę lepiej, naturalnego śniegu jest zdecydowanie więcej. Dość intensywnie naśnieżany jest dół Cieńkowa oraz cała Nowa Osada. Może w przeciągu tygodnia ruszą ale jeśli nie sypnie porządnie śniegiem to na jakieś rewelacyjne warunki bym nie liczył. Swoją drogą w Beskidach stał się cud. Jeszcze tydzień temu nie było czym naśnieżać, a teraz nagle wszyscy mają wodę...;) PS. Przepraszam za kiepską jakość zdjęć ale robione telefonem, w dodatku na szybko.

Użytkownik krisaz edytował ten post 20 grudzień 2011 - 23:46

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Swoją drogą w Beskidach stał się cud. Jeszcze tydzień temu nie było czym naśnieżać teraz nagle wszyscy mają wodę...;) ...

Moim zdaniem śnieżą tylko 7 bo nie ma wody na więcej. Na przykład na 10. W końcu armatki stoją przygotowane... Ciekawe gdzie te zapowiadane lance na Golgocie i Bieńkuli??? :( Tadek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem śnieżą tylko 7 bo nie ma wody na więcej. Na przykład na 10. W końcu armatki stoją przygotowane... Ciekawe gdzie te zapowiadane lance na Golgocie i Bieńkuli??? :( Tadek

Możliwe, że jest tak jak piszesz. Tylko czemu w takim razie naśnieżają 7? Moim zdaniem to strzał we własne kolano. Logiczne byłoby naśnieżanie łatwej rodzinnej, rodzinnej trasy dostępnej dla każdego. No chyba że to nowe naśnieżanie w Czyrnej to na razie pic na wodę, a na Julianach mają problem z wodą ewentualnie pompami? Co do samej 7 to sytuacja też, przynajmniej na dole, nie wygląda ciekawie. Widać było, ze dopiero co przejechał ratrak rozgarniając to co nasypały armatki a i tak widać było sporo gołej ziemi i lodu. Lanc, pomimo usilnych starań ani na Bańkuli ani na Golgocie nie widziałem... Miejmy nadzieje, że je w ogóle mają:)

Użytkownik krisaz edytował ten post 21 grudzień 2011 - 00:38

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

śmiech na sali... aktualnie pod górami spadło ok 7cm świeżego i dalej sypie chyba ktoś tu liczy że te parę cm świeżego śniegu załatwi sprawę.... dzisiaj przejeżdżałem przez nasze górskie rzeki, i wszędzie bardzo mało wody niby trochę w górach popadało, ale to stanowczo za mało zobaczymy jak przyjdzie ocieplenie w piątek i śnieg stopnieje trochę co będzie dalej z tą wodą
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za www.szczyrkowski.pl W dniu 23 grudnia zostanie uruchomiony wyciąg nr VIII w Solisku oraz trasa nr 7 na odcinku Suche - Solisko. Na trasie zalega 30-40 cm ubitego śniegu, warunki narciarskie bardzo dobre. Po wczorajszych opadach grubość pokrywy śniegowej w górach wynosi od 20 do 30 cm. W dalszej kolejności planowane jest uruchomienie wyciągów z Suchego na Halę Skrzyczeńską. Zapraszamy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"W dniu dzisiejszym czynny jest wyciąg nr VIII w Solisku oraz trasa nr 7 na odcinku Suche - Solisko. Na trasie zalega 30-40 cm ubitego śniegu, warunki narciarskie bardzo dobre. W dniu 24 grudnia zostanie uruchomiony wyciąg nr XII z Suchego do Hali Skrzyczeńskiej. Od pierwszego dnia świąt czynnych będzie 5 wyciągów z Soliska do Małego Skrzycznego. Wyciągi czynne w godzinach 8:00 - 15:00. W dniu 25 grudnia wyciągi czynne od godz. 9:00. Zapraszamy!" - no sam jestem ciekaw - śledzę stronę i kamery już od tygodnia - jeśli ktoś był/będzie proszę o relację
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też uwielbiam Korbielów, ale 5-tka do tego czasu raczej nie ruszy a Szczyrk to jak u wielu sentymenty i wspomnienia, dlatego z całego serca kibicuję Panu Richterowi i całemu SON-owi, obserwuje non stop, co tam słychać i jak potoczy się rozwój po zakupie, ale po ostatnim, sylwestrowym pobycie jeszcze za czasu GAT-u ostrożnie podchodzę do wszystkiego. Chciałoby się pojechać i zjechać ale mam nadzieję, że nie będzie takiego lodowiska, jak rok temu. Dlatego proszę wszystkich, którzy tam byli o relacje, czy rzeczywiście wprowadzone naśnieżanie ruszyło pełną parą i pod SON-em nastąpiła poprawa sytuacji. Sam nie umiem się doczekać, aż spokojnie i bez stresu będzie można delektować się tymi stokami:))

Użytkownik fundu edytował ten post 23 grudzień 2011 - 23:01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też uwielbiam Korbielów, ale 5-tka do tego czasu raczej nie ruszy a Szczyrk to jak u wielu sentymenty i wspomnienia, dlatego z całego serca kibicuję Panu Richterowi i całemu SON-owi, obserwuje non stop, co tam słychać i jak potoczy się rozwój po zakupie, ale po ostatnim, sylwestrowym pobycie jeszcze za czasu GAT-u ostrożnie podchodzę do wszystkiego. Chciałoby się pojechać i zjechać ale mam nadzieję, że nie będzie takiego lodowiska, jak rok temu. Dlatego proszę wszystkich, którzy tam byli o relacje, czy rzeczywiście wprowadzone naśnieżanie ruszyło pełną parą i pod SON-em nastąpiła poprawa sytuacji. Sam nie umie się doczekać, aż spokojnie i bez stresu będzie można delektować się tymi stokami:))

W Korbielowie ruszają !!! Orczyk nr I, trasa Korbielów - Solisko (godz. 9:00 do 15:00) -Krzesełko Baba (godz. 8:00 do 16:00) -Ski - Gruniky (godz. 9:00 do 15:00) Trasy położone w górnych partiach Pilska zostaną dopuszczone do ruchu narciarskiego w przypadku większych opadów śniegu (min. kilkanaście cm). - które prognozowane są na jutro, 24-25 grudzień 2011.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, tak - czytałem - ale z Pilska najbardziej mnie rajcują szczytowe partie - pożyjemy, zobaczymy - z tego co widzę http://szczyrkowski.pl/g/20,warunki - cała trasa nr 7 już ruszyła. Pierwszy plus - szata graficzna i info o warunkach o niebo lepsze niż w GAC-ie;p;)) tylko tam słowo "bardzo dobre" oznaczało coś w stylu"gwiazdy tańczą na lodzie":P czekamy na relacje;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem rano! MINUSY: - parking 10 złoty, - w kasie okazało się, że chodzi tylko jeden odcinek wyciągu Suche-Solisko a pisali na stronie internetowej że otworzą całą trasę nr.7 od DZIŚ! - warunki dostateczne/dobre a pisali że bardzo dobre! PLUSY: - mało ludzi Także szkoda gadać. Życzę Zdrowych i Wesołych Świąt. Pozdrawiam

Załączone miniatury

  • DSC00569.JPG
  • DSC00570.JPG
  • DSC00571.JPG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejeżdżając dzisiaj przez Szczyrk postanowiłem zatrzymać się na chwilę na Solisku żeby zobaczyć te bardzo dobre warunki. Dzień dobry ze strony parkingowego kosztowało 10 zł, jeździć nawet się nie odważyłem. Wiem jedno, ja w tym sezonie u p. Richtera i spółki nie zostawię nawet złotówki. Rozumiem, że pogoda jest jak jest, ale nazywanie tego co jest na stoku bradzo dobrymi warunkami to jawna kpina z klienta. Takich wałków to nawet GAT nie kręcił. Amen.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ooo kurde-czyli póki co,wszystko po staremu. parking miał iść w dół na 5, a wychodzi, że 2 razy więcej. post-GAT-otwskie "bardzo dobre" nadal aktualne:| eh-chciałem przetestować nowy sprzęt, ale póki co z relacji i zdjęć nawet ze starym bym się nie wybrał. no cóż - czekamy na opady - naturalne czy też sztuczne, ale opady, bo na takiej przecierce to tylko narty w rękę i z buta w dół. prosimy o dalsze relacje i fotki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, tak - czytałem - ale z Pilska najbardziej mnie rajcują szczytowe partie - pożyjemy, zobaczymy - z tego co widzę http://szczyrkowski.pl/g/20,warunki - cała trasa nr 7 już ruszyła. Pierwszy plus - szata graficzna i info o warunkach o niebo lepsze niż w GAC-ie;p;)) tylko tam słowo "bardzo dobre" oznaczało coś w stylu"gwiazdy tańczą na lodzie":P czekamy na relacje;)

Też wole sztytowe partie ale na początek powiedzmy,że wystarczy pisali że po dużych opadach ruszy całe pilsko nie wiecie czy dzisiaj w nocy były ??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...