Jump to content

Focus

Members
 • Posts

  34
 • Joined

 • Last visited

Focus's Achievements

Explorer

Explorer (4/14)

 • First Post
 • Collaborator
 • Conversation Starter
 • Week One Done
 • One Month Later

Recent Badges

0

Reputation

 1. Jeździłem dzisiaj od 9 do 13. Cały dzień towarzyszyła nam mżawka oraz mgła sięgającą szczytu do hali miziowej, niżej mgła ustepowala. Śnieg mokry i ciężki ale wszędzie grubość pokrywy była zadowalająca. Nawet udało nam się zjechać na dół przez buczyne. Na nartach świeżo po serwisie nie zauważyłem rys, więc warunki śniegowe bardzo dobre. O ile prognoza będzie lepsza to można śmiało jechać ale na freeride to najlepiej było wczoraj.
 2.   Dzięki za relacje.   BTW, czy ktoś wie o co chodzi z orczykiem przy goprówce czemu nie chodzi?
 3. Mam pytanie odnośnie karnetu tymczasowego - musi być wydrukowany czy może być na komórce? Logiczne się wydaję, że to bez znaczenia Ale wolę zapytać wcześniej.
 4. Nie mam nic do orczyków, nie zależy mi na podgrzewanych kanapach z zasłonami z plexy. Od małego jeździłęm do korbielowa gdzie były tylko orczyki, na szczawiny jeździło się z buczynki płajem który miał fragment z górki i trzeba było albo hamować na orczyku albo się rozpędzić i złapać któryś kolejny talerzyk z naprzeciwka.   Nie o to chodzi. Chodzi o to, że te orczyki już nawet nie działają. Jak wspomniałem wyżej, na miziowej działa jeden orczyk z trzech istniejących. Ten dwuosobowy na kopiec od paru lat jest nie czynny a kiedyś tam przecież co roku odbywał się puchar pilska. talerzyk przy goprówce w tym sezonie przestał działać. Jak tak dalej pójdzie to zostanie jedynie trasa z soliska do korbielowa a o jeździe w górnych partiach góry będzie można myśleć jedynie w kategorii skiturów.
 5. Pilsko ma to coś, uwielbiam tam jeździć ale muszę przyznać, że załamać się można jak infrastruktura ośrodka upada. Teraz na hali miziowej można korzystać tylko z jednego wyciągu, już nawet talerzyk przy goprówce nie działa... Jeżeli chce się zjechać z kopca na niebieską lub czerwoną, trzeba potem podejść do wyciągu. Nie wspomnę już o wybudowanej kanapie na buczynce, która nigdy nie posłużyła żadnemu narciarzowi.   Czy doczekamy się jeszcze renesansu Pilska? może potrzeba słowackich pieniędzy, bo jak widać włodarze z Istebnej nie zamierzają inwestować w Korbielów.
 6. Friski,   Planuje jutro wyjśc na pilsko I zjechać - jaką trasą wychodziłeś (piesza?) I jak zjeżdzałeś (dokąd panują warunki pozwalające na swobodny zjazd), Pozdrawiam!
 7. podpinam się do pytania - jakie warunki ?
 8. BTW, byłbym wdzięczny jakby ktoś, kto dzisiaj był mógł opisać warunki na górze. Chce się jutro wybrać ale nie wiem czy warto, z filmiku umieszczonego przez korbielow.net: http://korbielow.net/index.php?id=30   widać trochę minerałów miejscami, no i podają że na czerwonej z miziowej na szczawiny warunki trudne. Jednak całość wygląda obiecująco.
 9. Parking darmowy. Przy kolejce na szczawiny jest kasa. Wypożyczalnie są w dolnej części parkingu więc jak chcesz wypożyczyć to najlepiej tam i potem autem podjechać do góry pod kolejkę. Z buta to jakieś 300m droga do gory a potem jeszcze przez las trzeba przejść jakieś 150m do krzesełka.
 10. ale wypadek miał miejsce na innym taśmociągu - o wiele krótszym, usytuowanym na terenie przedszkola narciarskiego dimbo. Znajduje się ono zaraz powyżej tego długiego, żółtego taśmociągu.
 11. masakra... nowa rzecz i już nie działa. Moje ostatnie 3 wizyty na pilsku wzbudziły już podejrzenie co do tego taśmociągu bo ciągle się zacinał a na jego końcu zawsze coś majstrowali panowie z obsługi.
 12. daj znać jakie warunki w lesie. Pewnie super po ostatnich opadach, ja planuje jutro z rana coś podziałać w tym temacie w szczyrku ale martwie się obecną wysoką temperaturą.
 13. To że u nas nie sypało nie znaczy że tam też nie musiało. Może akurat na tej wysokości sypało dlatego pytam...
 14. jakie warunki na freeride? jest w lesie fajny puszek?
 15. KARNET ZA ZŁOTÓWKĘ Dla narciarzy regularnie odwiedzających wyciągi Szczyrkowskiego Ośrodka Narciarskiego, korzystających z karnetów terminowych istnieje możliwość zakupu karnetu jednodniowego za cenę 1 zł. Aby skorzystać z promocji należy: - W trakcie trwania sezonu narciarskiego 2012/13 nabyć co najmniej czterokrotnie dowolny karnet terminowy – termin musi być za każdym razem wykupiony na tę samą kartę czipową. - Pomiędzy wizytami w Ośrodku nie zwracać karty czipowej w kasie. - Zgłosić w kasie chęć nabycia karty promocyjnej. Jednodniowy karnet promocyjny kosztuje 1 zł, umożliwia korzystanie z wyciągów w dni powszednie (poniedziałek – piątek) do godziny 16:30. Źródło: http://szczyrkowski.pl/#
×
×
 • Create New...