Skocz do zawartości

Szczyrk - Czyrna - Solisko


Administrator

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiejsza połączona relacja z COS i SMR. Do około 12:30 nie było prawie ludzi na ośrodku, później zaczęli się zjeżdżać, ale ja powoli już kończyłem jazdę, więc było mi to obojętne. Od 8:00 do 13:00 wyjeździłem się wspaniale. Jazda od odbicia do odbicia - w Szczyrku też czasem można. Na COS trening zawodników ze Słowacji, czarna zablokowana (zjechałem raz). Kopa już mocno wiosenna - stoi się w miejscu, a dwa dni wcześniej można było jeździć bez używania kijków (a jechałem nią jako pierwszy w dniu dzisiejszym). Bardzo fajna dziś 7 i 1. Dość dobrze też zrobiona zamknięta 3, gdzie można było fajnie pojechać. Uważać należy przy zakręcie w prawo i na ściance przed ostatnim zakrętem w lewo. 4 kilka drobnych przecierek. 8 do Rudego Kota ok. Poniżej do przejścia w 10, już słabo. 10 góra, sporo przecierek, powyżej przejścia w dolny odcinek słabo. Dół 10 całkiem ok. choć trochę drobnego kamienia. Na powrocie na COS Ondraszkiem, momentami stała woda i trochę przecierek. Wg. mnie, jak na wiatr, panujące temperatury, to ośrodek trzyma się nadspodziewanie dobrze, choć to raczej już wiosenne nartowanie (a to dopiero połowa lutego).

 

Zaczynamy w COS - zeszła masa śniegu.

COS-du-o-sniegu-ju-zesz-o.jpg

Niektórych przygrzało.

niekt-rych-przygrzalo.jpg

Słowacy jadą na trening.

S%C5%82owacy_na_trening.jpg

Czarna zamknięta, jedziemy na SMR.

Przecierki-na-grani.jpg

Zbójnicka na wyłączność - jest pięknie i widokowo.

Jest-widokowo.jpg

Warunki rano.

Przygotowanie-tras.jpg

Widokowo.   

Widokowo_2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedziemy dalej. Na 4 względnie ok. Kilka przecierek gdzie trzeba uważać.

 

4.jpg

4 dalej.

4-jeszcze-ni-ej.jpg

Solisko - jest dobrze.

Solisko_nie_wygl%C4%85da_%C5%BAle.jpg

Wracamy na 7 - fajnie dziś zrobiona.

7-g-ra.jpg

7 trochę niżej.

7-ni-ej.jpg

7 mój faworyt.

7-m-j-faworyt.jpg

7 dół.

7-d.jpg

 

4-jeszcze-ni-ej.jpg

Solisko - jest dobrze.

Solisko_nie_wygl%C4%85da_%C5%BAle.jpg

Wracamy na 7 - fajnie dziś zrobiona.

7-g-ra.jpg

7 trochę niżej.

7-ni-ej.jpg

7 mój faworyt.

7-m-j-faworyt.jpg

7 dół.

7-d.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ja lubię takie wiosenne nartowanie. Tylko co trenowali Ci biedni Słowacy w takich warunkach. Wracamy na

jak patrzę na te fajne fotki, to przypomina mi się kwietniowa jazda na Hali Szrenickiej i zjazd Lolką jakieś 25 lat temu. Kwietniowa (zaznaczam)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dzisiaj diametralna zmiana warunków. Wczoraj i przedwczoraj było miękko, dziś ładnie zmroziło i trzymało. Było twardo, fajne warunki dla ostrych krawędzi. Miłe spotkanie na stoku z @andy-w@marcinn oraz @johnny_narciarz. Moje dzieci zachwycone "wujkami". Córce szczególnie do gustu przypadł Andrzej i się od niego nie odklejała a na koniec wyłudziła czekoladę. Jeszcze raz dzięki Panowie, za wspólną jazdę i za narciarską animacje moich dzieci. Dodam, że sporo przecierek liznęli śniegiem (tak trochę przypudrowali stok), likwidując sporo niebezpiecznych wcześniej miejsc. Jeżeli będzie mróz, powinni znacznie poprawić warunki na najbliższe dni. 

 

Czego chcieć więcej od życia.

na-forum.jpg

Panie a za czym stoją w tej kolejce ?

IMG-20200219-104248.jpg

I już wiadomo.

IMG-20200219-104558.jpg

Warunki znacznie się poprawiły od wczoraj.

IMG-20200219-120656.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem jechać w przyszłym tygodniu, ale chyba nie ma sensu :(

Jeżeli trafisz tak jak dziś - jazda to strzał w 10. Mają bardzo wydajny ten system naśnieżania i w nocy wykorzystali każdą minutę mrozu.

 

Moruniek, nie masz szutrówek na takie warunki? . Widzę dynki fisy i mi ich żal. Nie wszystko można ominąć chyba☹️

Mam i jeżdżę na nich od wtorku. Dynki są już jak nowe - były w dobrych rękach u Jana Mysłajka. Dziś było tak twardo, że trochę jednak żałowałem, że nie wziąłem Masterów.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dzisiaj odbiłem się od bramek. Nie działały nasze sezonówki. I nie tylko nasze. Komunikat na bramkach "Błąd kodowania". Panu w systemie wszystko działało. Wiec udaliśmy się razem do bramek - błąd kodowania. Wróciliśmy do infocentrum.  Przekodował najpierw moją sezonówkę na nową kartę, pod bramki -  zadziałała. Potem do infocentrum, przekodować karty moich dzieci, tak jakby nie mógł tego zrobić jednocześnie (upierał się, że musi sprawdzić czy zadziała, bo jeszcze nie mieli takiego błędu w systemie). Cała operacja trwała około 35 minut.  

Rano padał śnieg i było mglisto, spadło około 10 cm naturalnego. Dośnieżali też trasy, szczególnie na Pośrednim oraz na trasie z MS (choć z lanc dużo śniegu nie leciało, raczej mżawka). Śnieg pokrył wczorajszy beton, fajna jazda po naturalnym. Im wyżej, tym większa mgła. Po godzinie 12:00 przebiło się słońce. My skończyliśmy jazdę około 12:30, bo byliśmy cali jak sople lodowe. Gdyby nie poranny incydent (kolejny w tym sezonie) z naszymi karnetami, dzień byłby jeszcze lepszy.

 

Mglisto i dżdżysto.

dzisiaj-tak.jpg

 

dzisiaj-tak-2.jpg

Na górze.

na-g-rze-jeszcze-gorzej.jpg

3 znacznie poprawiły się warunki na niej - szkoda że oficjalnie zamknięta i nieprzygotowana.  

3-na-dole.jpg

Poniżej zakrętu.

3-za-zakr-tem.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś pogoda dla maniaków. Albo kochasz narty, albo nie. Na hali Pośredniej wiało momentami tak, że mnie zawracało (a swoje ważę). Do tego podał śnieg, raczej mokry i ciężki. Bardzo mało ludzi na ośrodku (i słusznie, to nie pogoda dla każdego). Dziś moje dzieci miały wolne, jeździłem sam i wyjeździłem się jak głupi. Momentami słaba widoczność, ze względu na śnieg. Do 12:00 nie wyciągałem telefonu po tak padało i wiało, że nie miało to sensu. Najlepsze wg. mnie warunki na 8, 7 i zamkniętej 3. Na Kopie nie byłem (jak byłem na hali - ta kanapa zawsze była zamknięta). W pewnym momencie stanęła gondola i tak stała około 15 minut. Później rozstawili znaki na trasie, że gondola nieczynna i podawali komunikaty przez głośniki, że gondola może stanąć w każdej chwili, ale ona spokojnie sobie działała. 1 od rana w fatalnym stanie. Pierwsze 5 zjazdów na Pośrednim byłem praktycznie sam na trasie, dawno mi się to nie zdarzyło, nie mówiąc już o pustej kanapie. Przy ostatnich zjazdach zaobserwowałem, że instruktorzy jadą na zamkniętą trasę nr 3 z grupkami dzieci. W mojej ocenie, bezpieczniejsze niż zjazd do dołu gondolą, która może w każdej chwili stanąć. 1 tak zryta, że raczej wczoraj wieczorem i dziś rano, to ona ratraka nie widziała. Za to nieczynna 3 była wylizana. Na 4 trochę lodu i bardziej twardo niż na 3 czy 7.

 

Gondolka stoi i czeka na mniejszy wiatr.

Gondolka-stoi-i-czeka.jpg

W tym czasie ustawiono znaki a ona jednak ruszyła.

takie-znaki-na-trasie.jpg

Instruktorzy na 3 z dziećmi.

Instruktorzy-na-3.jpg

 

3-zamkni-ta-i-instruktor-w-tle.jpg

Warunki na 3.

3-a.jpg

 

3-przygotowana.jpg

3 dół.

3-d.jpg

Kolej na Kopę nieczynna.

Zb-jnicka-zamkni-ta.jpg

Warunki wyżej.   

Wy-ej-tak.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem właśnie takiego maila:

 

Krzysztof, w naszym systemie mamy błąd!  Twoja Sezonówka obecnie nie działa  W tym także ta Twoja. Ale nie bój się, możesz iść na narty  nasi pracownicy szybko naprawią Twój karnet. Gdzie znajdę Punkty Obsługi Klienta / Centrum Informacji? Jasna Północ Jasna Południe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejszym dniem rządził wiatr. Rano o 8:00 pod gondolą już brak miejsc, pozostaje 2 parking. To oznaka, że będzie raczej dużo osób. Sezonówki działają, jedziemy na górę. Tam mocno wieje, czy mocniej niż wczoraj, raczej nie ale wyraźnie z innego kierunku. Czynna kanapa na Zbójnicką Kopę - wbijamy, wiedząc że za chwilę zamkną. Stoki przygotowane bardzo, bardzo fajnie. Jest twardo ale nie beton. Wczorajszy opad, bardzo pomógł. Zjazd 7 w dół, wjazd na Pośredni, 2-3 zjazdy z Pośredniego i Solisko stanęło. Bardzo dużo VIP-ów z Fast Passem (impreza sponsora ośrodka), w międzyczasie komunikat o zamknięciu Zbójnickiej Kopy i talerzyka na MS. Gdy dochodzimy do bramek info, że gondola zamknięta. Patrząc co działo się jak ona była jeszcze czynna, kończymy jazdę na SMR. Jako, że nie miałem dość nart, pojechałem jeszcze na COS. Gondolą rano mocno bujało, więc w mojej ocenie trafna decyzja o jej zamknięciu, chyba gdyby nie impreza sponsora - zamknęliby wszystko.  Tu parę zdjęć z SMR, reszta (z COS-u) w wątku z Polska warunki narciarskie. 

 

Na górze cudownie.

Warunki-rano-g-ra.jpg

Warunki bardzo dobre.

Warunki-rano-g-ra-2.jpg

7 przygotowana idealnie.

Tak-ni-ej-na-7.jpg

Hala Pośrednia.

Hala-Po-rednia.jpg

 Około 10:00 się zaczęło - bardzo dziękuję za 4 osoby na 6 osobowej kanapie i Fast Passy. Dalsza jazdy Tu w dniu dzisiejszym nie ma sensu.

Solisko-masakra.jpg

3 zrobiona bardzo dobrze - dziś oficjalnie czynna.

3-przygotowanie.jpg

 

3-do-do-u.jpg

3 za zakrętem.

3-za-zakr-tem.jpg

Gondolka stoi i dynda.

Gondolka-dynda.jpg

Ścianka dolna na 3.

cianka-dolna-na-3.jpg

I dojazd do gondoli.

dojazd-do-gondoli.jpg

Dalsza część relacji z COS-u w wątku Polska warunki narciarskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już ostatnia relacja z mojego 16 dniowego pobytu w Szczyrku. Dzięki dla @andy-w, Marka, Rafała i Oli za wspólną jazdę i miłe spotkanie. Odnośnie dnia wczorajszego to było bardzo miękko i mokro, co natura wcześniej dała teraz odebrała. Ten cały pobyt, to trochę też tak było, że raz było więcej a raz mniej śniegu. Było i piękne słońce, śnieżyce, kompletnie pusto na bramkach, jak i zdarzały się (raczej sporadycznie) kolejki. Były dni w których karty rozdawał wiatr, a były i takie gdzie wiatru nie było. Wczoraj wyszły drobne przecierki, miejscami sporo wody, śnieg miękki i wolny. W sobotę tłoczno a w niedzielę kompletnie pusto. W sobotę twardo i szybko a w niedzielę miękko i wolno. I za te zmienne warunki lubię Szczyrk.

 

Widokowo.

Przygotowanie-tras.jpg

Miejscami tak.

Stan-tras.jpg

 

miejscami-ca-kiem-nie-le.jpg

A miejscami tak.

Przecierki.jpg

Dolna ścianka na 3 jeszcze się trzymała.

3-cianka-nieco-gorzej.jpg

Dojazd do gondoli.

dojaz-do-gondoli.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...