Skocz do zawartości

Szczyrk - Czyrna - Solisko


Administrator

Rekomendowane odpowiedzi

Na właśnie nie. Znajomi byli na wieczornej i napisali, że wiatr kompletnie ustał. W ciągu dnia faktycznie wiało.

To nie wiem. U mnie wiatru nie było a mieszkam z drugiej strony góry za to w Szczyrku wiało. Nad ranem był największy mróz tej zimy -10.3 stopnia. Jednak była inwersja do tego Szczyrk po stronie cieplejszej więc mogło być -4 stopnie może wyżej. Tam nie mam stacji meteo. Może co przykre widzą że wiosna do końca lutego więc czy jest sens. Nie wiem. Wiem że obecnie koszt samego prądu na godzinę nasniezania dla SMR to 40 tyś zł. Ja osobiście bym dał sobie siana gdybym był właścicielem. Jednak jako posiadacz sezonowki patrzę w drugą stronę. Wir polarny rozpadnie się około połowy lutego zima przyjdzie około połowy marca przed nami wiosna. Patrząc obiektywnie sensu brak. Szkoda energii i przyrody. To moje wnioski. Zimy tej zimy już nie będzie. Trzeba liczyć na wiosnę:(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie wiem. U mnie wiatru nie było a mieszkam z drugiej strony góry za to w Szczyrku wiało. Nad ranem był największy mróz tej zimy -10.3 stopnia. Jednak była inwersja do tego Szczyrk po stronie cieplejszej więc mogło być -4 stopnie może wyżej. Tam nie mam stacji meteo. Może co przykre widzą że wiosna do końca lutego więc czy jest sens. Nie wiem. Wiem że obecnie koszt samego prądu na godzinę nasniezania dla SMR to 40 tyś zł. Ja osobiście bym dał sobie siana gdybym był właścicielem. Jednak jako posiadacz sezonowki patrzę w drugą stronę. Wir polarny rozpadnie się około połowy lutego zima przyjdzie około połowy marca przed nami wiosna. Patrząc obiektywnie sensu brak. Szkoda energii i przyrody. To moje wnioski. Zimy tej zimy już nie będzie. Trzeba liczyć na wiosnę :(

Tych twoich wypocin ( skopiowanych lub nie) nie da się czytać. Przestań tak bronić tego ośrodka. Tutaj to już osiągnąłeś szczyt. Koszt energii 40 tyś złotych  za godzinę naśnieżania? Nie dość, że leżysz z polskiego to i z matmą słabo. Przecież przy założeniu że płacą złotówkę za kilowatogodzinę to będzie około 40 MW (MEGA WATÓW) mocy.  Elektrociepłownia w B-B według Wikipedia ma moc elektryczną osiągalną  77 MW.

Jeżeli się mylę to niech ktoś mnie poprawi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tych twoich wypocin ( skopiowanych lub nie) nie da się czytać. Przestań tak bronić tego ośrodka. Tutaj to już osiągnąłeś szczyt. Koszt energii 40 tyś złotych za godzinę naśnieżania? Nie dość, że leżysz z polskiego to i z matmą słabo. Przecież przy założeniu że płacą złotówkę za kilowatogodzinę to będzie około 40 MW (MEGA WATÓW) mocy. Elektrociepłownia w B-B według Wikipedia ma moc elektryczną osiągalną 77 MW. Jeżeli się mylę to niech ktoś mnie poprawi.

Strasznie trudno czytać ludzi bez mózgu. G mnie interesuje ile produkuje elektrociepłownia. Polecam popatrzeć jak produkuje kupuje i sprzedaje się prąd. Chyba że myślisz że Bielsko ma prąd z elektrociepłowni to gratulacje głupoty. Koszt pracy jednej armatki SUPERSNOW to 70zł za godzinę i to tylko prąd. TYLKO PRĄD. Ja będąc właścicielem dwa razy bym pomyślał czy opłaca się wydać 100 baniek by o dobę przedłużyć sezon. Idzie wiosna i to nie z halnego a z zachodu. Przed nami zima w drugiej połowie marca może na początku kwietnia ale nie w lutym. Jako posiadacz sezonowki chciałbym i 2 metry śniegu ale szkoda energii kasy i środowiska. Tu coś więcej na temat oczekiwań jednej i drugiej strony https://www.google.c...ieg/l87mntn.amp I przestań robic z siebie glupa. Prąd który masz może pochodzić i z Francji. Elektrociepłownia Bielsko dobre:-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doba śnieżenia wyszłaby prawie 1 mln zł. I to za samą energię. A gdzie reszta ;)

Niezłe kwoty. Gdzie reszta. Sam bym wszedł w ten biznes. Jednak pewnie bym liczył na śnieg z nieba. Koszty są jak dla mnie potężne. Zapytaj Gorala jego kuzyn a mój kolega ma wyciąg w Ciscu. Zmodernizowal ośrodek będę tam w sobotę to zrobie fotki i wrzuce bo warto. Jeden dzień można sobie pojeździć. P.S. Mówimy tu o puszczeniu wszystkiego co mają. Z praktyki wiemy że chyba tego jeszcze nie zrobili.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strasznie trudno czytać ludzi bez mózgu. G mnie interesuje ile produkuje elektrociepłownia. Polecam popatrzeć jak produkuje kupuje i sprzedaje się prąd. Chyba że myślisz że Bielsko ma prąd z elektrociepłowni to gratulacje głupoty.

Koszt pracy jednej armatki SUPERSNOW to 70zł za godzinę i to tylko prąd. TYLKO PRĄD. Ja będąc właścicielem dwa razy bym pomyślał czy opłaca się wydać 100 baniek by o dobę przedłużyć sezon. Idzie wiosna i to nie z halnego a z zachodu. Przed nami zima w drugiej połowie marca może na początku kwietnia ale nie w lutym.

Jako posiadacz sezonowki chciałbym i 2 metry śniegu ale szkoda energii kasy i środowiska.

Tu coś więcej na temat oczekiwań jednej i drugiej strony
https://www.google.c...ieg/l87mntn.amp

I przestań robic z siebie glupa. Prąd który masz może pochodzić i z Francji. Elektrociepłownia Bielsko dobre:-)

Coś mi tu nie pasuje....armatka przy maksymalnym obciążeniu około 30 kw
1 kWh 55gr
http://www.nobles.pl...ml/armatki.html
Lance są o wiele tańsze w eksploatacji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi tu nie pasuje....armatka przy maksymalnym obciążeniu około 30 kw
1 kWh 55grhttp://www.nobles.pl...ml/armatki.html
Lance są o wiele tańsze w eksploatacji.

Pociągnę dalej :)
Gdyby Szczyrk miał 100 takich armat a nie ma to koszt godziny naśnieżania to 1650 zł DOBA 39600 zł.
Lance to połowa kosztów. Żaden ośrodek nie udźwignie miliona za prąd na dobę na same armatki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi tu nie pasuje....armatka przy maksymalnym obciążeniu około 30 kw
1 kWh 55gr
http://www.nobles.pl...ml/armatki.html
Lance są o wiele tańsze w eksploatacji.

Marcinos perdoli jak zwykle, przedsiębiorstwa mają wyższe stawki, nawet jeśli liczyć 1 zł za kWh, to jest 30 zł za armatę, 100 armat to 3 tys. za h. a nie 40. Lance mniej prądu biorą, licząc urządzenia dodatkowe - jakies pompy itp., to pewnie nie więcej niż 5k PLN, a pewnie dużo mniej, bo tyle sprzętu to nie mają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcinos perdoli jak zwykle, przedsiębiorstwa mają wyższe stawki, nawet jeśli liczyć 1 zł za kWh, to jest 30 zł za armatę, 100 armat to 3 tys. za h. a nie 40. Lance mniej prądu biorą, licząc urządzenia dodatkowe - jakies pompy itp., to pewnie nie więcej niż 5k PLN, a pewnie dużo mniej, bo tyle sprzętu to nie mają.

Ja nie pier.... to są oficjalne dane firmy SUPERSNOWN. Widzę że wiesz lepiej niż producent. Do tego pompy jeśli chodzi o lance to kompresory. Teraz latwo policzyć ile kosztuje w BSA uruchoomienie wszystkich armatek. Do tego trzeba policzyć pompy plus zmagazynowanie wody plus filtry i obsługa. Szkoda wspominać o przygotowaniu stoku. Obstawiam że w tylko BSA godzina to koszt około 10 tys zł. Tam jest ile 2 km tras?? Do 30 km trochę brakuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie pier.... to są oficjalne dane firmy SUPERSNOWN. Widzę że wiesz lepiej niż producent. Do tego pompy jeśli chodzi o lance to kompresory.

Teraz latwo policzyć ile kosztuje w BSA uruchoomienie wszystkich armatek. Do tego trzeba policzyć pompy plus zmagazynowanie wody plus filtry i obsługa. Szkoda wspominać o przygotowaniu stoku. Obstawiam że w tylko BSA godzina to koszt około 10 tys zł. Tam jest ile 2 km tras?? Do 30 km trochę brakuje.

Pokaż mi dane techniczne supersnow, ja pokazałem dane producenta, jak nie to jesteś kłamcą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokaż mi dane techniczne supersnow, ja pokazałem dane producenta, jak nie to jesteś kłamcą.

"Stanowisko zajął również Dyrektor Sprzedaży Rafał Topolski, reprtezentujący firmę "SUPERSNOW". - Jako jeden z czołowych światowych producentów urządzeń naśnieżających oraz kompleksowych systemów naśnieżania możemy potwierdzić, że jedna armatka śnieżna SUPERSNOW zużywa średnio 20 kW na godzinę. Nasze urządzenia mają szereg zastosowań, które są przyjazne środowisku m.in.: innowacyjny hybrydowy zespół wodny czy konstrukcja wirnika zmniejszająca poziom hałasu pracującej armatki. Godzina pracy jednej armatki, i to biorąc pod uwagę tylko pobór prądu, wynosi średnio ok. 70 złotych. A na jeden metr sześcienny śniegu potrzeba ok. 400–500 litrów wody" Na tym się opieram. Jeszcze jakieś pytania??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Stanowisko zajął również Dyrektor Sprzedaży Rafał Topolski, reprtezentujący firmę "SUPERSNOW". - Jako jeden z czołowych światowych producentów urządzeń naśnieżających oraz kompleksowych systemów naśnieżania możemy potwierdzić, że jedna armatka śnieżna SUPERSNOW zużywa średnio 20 kW na godzinę. Nasze urządzenia mają szereg zastosowań, które są przyjazne środowisku m.in.: innowacyjny hybrydowy zespół wodny czy konstrukcja wirnika zmniejszająca poziom hałasu pracującej armatki. Godzina pracy jednej armatki, i to biorąc pod uwagę tylko pobór prądu, wynosi średnio ok. 70 złotych. A na jeden metr sześcienny śniegu potrzeba ok. 400–500 litrów wody" Na tym się opieram. Jeszcze jakieś pytania??

no 70 zł nawet dla 100 armat to 7 tys. zł, daleko do 40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Stanowisko zajął również Dyrektor Sprzedaży Rafał Topolski, reprtezentujący firmę "SUPERSNOW". - Jako jeden z czołowych światowych producentów urządzeń naśnieżających oraz kompleksowych systemów naśnieżania możemy potwierdzić, że jedna armatka śnieżna SUPERSNOW zużywa średnio 20 kW na godzinę. Nasze urządzenia mają szereg zastosowań, które są przyjazne środowisku m.in.: innowacyjny hybrydowy zespół wodny czy konstrukcja wirnika zmniejszająca poziom hałasu pracującej armatki. Godzina pracy jednej armatki, i to biorąc pod uwagę tylko pobór prądu, wynosi średnio ok. 70 złotych. A na jeden metr sześcienny śniegu potrzeba ok. 400–500 litrów wody"

Na tym się opieram. Jeszcze jakieś pytania??

20 kw nawet licząc po 1 zł to daje 20 zł za godzinę pracy samej armatki gdzie jest 50 zł??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...