Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

head wc rebels i speed czy speed pro.

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
16 odpowiedzi w tym temacie

#1 x22xe

x22xe

Użytkownik

• Pip
  • 64 postów
  • Na forum od: 03.2008
1
  • Umiejętności: 1
  • Dolny Śląsk

Napisano 19 kwiecień 2019 - 14:25

Wiek; 40+,86 kg,wzrost 180, trasy; głównie czerwone. (niebieskie za wolne a czarne za strome brak przyjemności z jazdy) sposób jazdy 80% krawędź,

umiejętności z 5 im więcej  lat tym więcej trzeba poprawiać.Przeciętny czas na stoku ok.6 godz. (jazdy, nie przy barze).

Czas spędzony w sezonie na nartach; 1 tydzień alpy +  raz w tyg wyjazd do Janskich Laźni lub okolice jak pozwala czas.

Narty do 2005 head TR.16 185cm .2005-2010 head wc isl165cm,   2010-2016 head supershape speed 170cm , 2016 atomic redster GS D2 179cm.(model 2013)

Niestety 3 kwietnia na Cernej Horze  uległy rozwarstwieniu obie narty + pęknięcie krawędzi w Atomicu. 

Puki co Heady są sprawne. Ale pojawia się pytanie odnośnie kolejnych gs. Atmic odpadł oglądałem ten sam model w komisach mniejsze lub większe rozwarstwienie.

Pytanie do fachowców których tu jest szanowne grono płyta w modelu pro RC WCR sama w sobie jest płytą usztywniającą  czy to zwykła płyta tylko z możliwością adaptacyjną do tłumnika drgań jak ktoś wywali następne 300zł.. i tu następne pytanie 180 czy 185cm.  Na SuperShape speed świetnie mi się jeździło puki miałem 74kg. Jak przytyłem do 86  w głębokim skręcie  zdarzały mi się obsunięcia na krawędzi może brak techniki lub sztywnośći wzdłużnej. Na atomicu takiego problemu nie było narta fenomenalnie się prowadziła w każdych warunkach na twardym i zmrożonym, w cieniu drzew ,wszędzie a była na tyle sztywna że muldy wszelakie cieła a nie wjeżdżała  na nie co tak strasznie bije w nogi.

YES, I'M A SPEEDOHOLIC

#2 sstar

sstar

Stały bywalec forum

• PipPipPipPipPip
  • 2723 postów
  • Na forum od: 01.2017
1006
  • Umiejętności: 5
  • Łódź/Wrocław

Napisano 19 kwiecień 2019 - 15:50

Wiek; 40+,86 kg,wzrost 180, trasy; głównie czerwone. (niebieskie za wolne a czarne za strome brak przyjemności z jazdy) sposób jazdy 80% krawędź,
umiejętności z 5 im więcej  lat tym więcej trzeba poprawiać.Przeciętny czas na stoku ok.6 godz. (jazdy, nie przy barze).
Czas spędzony w sezonie na nartach; 1 tydzień alpy +  raz w tyg wyjazd do Janskich Laźni lub okolice jak pozwala czas.
Narty do 2005 head TR.16 185cm .2005-2010 head wc isl165cm,   2010-2016 head supershape speed 170cm , 2016 atomic redster GS D2 179cm.(model 2013)
 Niestety 3 kwietnia na Cernej Horze  uległy rozwarstwieniu obie narty + pęknięcie krawędzi w Atomicu. 
Puki co Heady są sprawne. Ale pojawia się pytanie odnośnie kolejnych gs. Atmic odpadł oglądałem ten sam model w komisach mniejsze lub większe rozwarstwienie.
Pytanie do fachowców których tu jest szanowne grono płyta w modelu pro RC WCR sama w sobie jest płytą usztywniającą  czy to zwykła płyta tylko z możliwością adaptacyjną do tłumnika drgań jak ktoś wywali następne 300zł.. i tu następne pytanie 180 czy 185cm.  Na SuperShape speed świetnie mi się jeździło puki miałem 74kg. Jak przytyłem do 86  w głębokim skręcie  zdarzały mi się obsunięcia na krawędzi może brak techniki lub sztywnośći wzdłużnej. Na atomicu takiego problemu nie było narta fenomenalnie się prowadziła w każdych warunkach na twardym i zmrożonym, w cieniu drzew ,wszędzie a była na tyle sztywna że muldy wszelakie cieła a nie wjeżdżała  na nie co tak strasznie bije w nogi.

Popoluj na mastery: Salomon xlab w długości 180 czy lepiej 185, ew. inne Dynastar/Rossignol od serca polecam, bo jeżdżę.
  • x22xe podziękował za tę wiadomość

#3 nikon255

nikon255

Użytkownik

• PipPipPip
  • 350 postów
  • Na forum od: 01.2016
64
  • Umiejętności: 6
  • Poznań

Napisano 19 kwiecień 2019 - 16:09

Popoluj na mastery: Salomon xlab w długości 180 czy lepiej 185, ew. inne Dynastar/Rossignol od serca polecam, bo jeżdżę.

wyslalem mu dobry link do dynkow master 185 :P

#4 FerraEnzo

FerraEnzo

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1215 postów
  • Na forum od: 08.2017
803
  • Umiejętności: 7
  • Kraków

Napisano 19 kwiecień 2019 - 18:25

Siema,

dobrze rozkminiłeś różnicę pomiędzy modelami i.Speed, a i.Speed Pro.

Do niedawna wersja PRO wyróżniała się tyrolską płytą RDX, o taką http://www.skiforum....-1540359184.jpg. To po prostu zawodnicza płyta, a nie szyna pod wiązania rentalowe; z tego względu warto było dopłacić do wersji PRO.

Obecnie nie warto dopłacać, o ile wisi Ci kwestia tłumika (a powinna).

Head wprowadzając nowe płyty RP Evo 14 (tańsza, niedostosowana do tłumika) oraz Race Plate WCR 14 (droższa, dostosowana pod tłumik), zmienił politykę i dał klientom możliwość wyboru, bez konieczności kompromisów. Obydwie powyższe płyty są montowane w nartach komórkowych, to płyty zawodnicze takie jak starsza RDX - wiązanie montuje się na sztywno, tak jak powinno być a nie w szynę, jedyną różnicą jak sam zauważyłeś jest możliwość montażu tłumika w droższej wersji.

O ile nie polecam dopłaty do droższej płyty, tak polecam dopłacić do wiązań Freeflex Evo 16. https://catalog.head...5c7e365f294e1/8Strona 17.

Nie chodzi o samą skalę DIN ale o wykonanie, zwłaszcza piętka, solidna, metalowa, bez diagnola nie ma mowy o luzach.

Jakbyś miał jakieś pytania dotyczące sprzętu Head'a to wal śmiało. Trochę siedzę w temacie, bo mi się podoba i przywiązałem się do marki.

Długość? Mam 178 i 75kg wagi, miałem i.Speed Pro w długości 180. Było ok.

Edit. Piszesz o SuperShape i.Speed. Nie utożsamiaj ich z WCR i.Speed. To inna bajka, na korzyść WCR.

Pozdr

• x22xe podziękował za tę wiadomość

#5 Adam WiDUCH

Adam WiDUCH

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1775 postów
  • Na forum od: 01.2015
1186
  • Umiejętności: 2
  • Rajcza

Napisano 19 kwiecień 2019 - 21:12

Enzo uważaj żeby nie przytyć bo ujedziesz...

https://www.youtube....h?v=NhUgCZ7a5TY. - Ta chwila kiedy twoje dziecko jest lepsze od ciebie - bezcenna :D   :D 

https://www.youtube....h?v=Z3k-foYDtUY.

www.eskider.pl - tyczki slalomowe

#6 sstar

sstar

Stały bywalec forum

• PipPipPipPipPip
  • 2723 postów
1006
  • Łódź/Wrocław

Napisano 19 kwiecień 2019 - 21:17

wyslalem mu dobry link do dynkow master 185 :P

Świetne deski, dobra cena, sprawdzone źródło. Nic tylko brać.

#7 x22xe

x22xe

Użytkownik

• Pip
  • 64 postów
1
  • Dolny Śląsk

Napisano 19 kwiecień 2019 - 22:24

Siema,

Do niedawna wersja PRO wyróżniała się tyrolską płytą RDX, o taką http://www.skiforum....-1540359184.jpg. To po prostu zawodnicza płyta, a nie szyna pod wiązania rentalowe; z tego względu warto było dopłacić do wersji PRO.

Head wprowadzając nowe płyty RP Evo 14 (tańsza, niedostosowana do tłumika) oraz Race Plate WCR 14 (droższa, dostosowana pod tłumik), zmienił politykę i dał klientom możliwość wyboru, bez konieczności kompromisów. Obydwie powyższe płyty są montowane w nartach komórkowych, to płyty zawodnicze takie jak starsza RDX - wiązanie montuje się na sztywno, tak jak powinno być a nie w szynę, jedyną różnicą jak sam zauważyłeś jest możliwość montażu tłumika w droższej wersji.

O ile nie polecam dopłaty do droższej płyty, tak polecam dopłacić do wiązań Freeflex Evo 16. https://catalog.head...5c7e365f294e1/8Strona 17.

Nie chodzi o samą skalę DIN ale o wykonanie, zwłaszcza piętka, solidna, metalowa, bez diagnola nie ma mowy o luzach.

Jakbyś miał jakieś pytania dotyczące sprzętu Head'a to wal śmiało. Trochę siedzę w temacie, bo mi się podoba i przywiązałem się do marki.

Edit. Piszesz o SuperShape i.Speed. Nie utożsamiaj ich z WCR i.Speed. To inna bajka, na korzyść WCR.

Pozdr

Teraz widzę że head WCR ma  od 2017  płytę jakąś Plate 13,WCR PRO ma WCR natomiast  w SG rd jest ta RDX  w supershape jeszcze inne szynowe  normalnie kocioł. Zasadniczo teraz zostaje problem  długości ;WCR  2018 185cm na ff 11mogę mieć od ręki .za 1800 + 200 za zmianę wiązań, Natomiast WCR pro180 cm 2019 to już 2300 + min 200 za zmianę wiązań. Już kij z tym pro tylko czuję że 180 lepiej by mi leżały.. Niby tylko 5cm i 1 m promienia ale na przeludnieniu stoku to ma znaczenie.  A może to taki głupi niepotrzebny strach w końcu atomiki miały promień 18,4 a jak się przycisnęło w skręcie to strasznie się potrafiła wkręcić.Muszę pomyśleć żeby potem nie klnąć.

YES, I'M A SPEEDOHOLIC

#8 x22xe

x22xe

Użytkownik

• Pip
  • 64 postów
1
  • Dolny Śląsk

Napisano 19 kwiecień 2019 - 22:51

Enzo uważaj żeby nie przytyć bo ujedziesz...

Nie wykluczyłem niewłaściwej techniki ,(kładę się do stoku)wciąż nad tym pracuję .  A nadwaga po rzuceniu fajek.

YES, I'M A SPEEDOHOLIC

#9 nikon255

nikon255

Użytkownik

• PipPipPip
  • 350 postów
64
  • Poznań

Napisano 20 kwiecień 2019 - 08:56

Teraz widzę że head WCR ma od 2017 płytę jakąś Plate 13,WCR PRO ma WCR natomiast w SG rd jest ta RDX w supershape jeszcze inne szynowe normalnie kocioł. Zasadniczo teraz zostaje problem długości ;WCR 2018 185cm na ff 11mogę mieć od ręki .za 1800 + 200 za zmianę wiązań, Natomiast WCR pro180 cm 2019 to już 2300 + min 200 za zmianę wiązań. Już kij z tym pro tylko czuję że 180 lepiej by mi leżały.. Niby tylko 5cm i 1 m promienia ale na przeludnieniu stoku to ma znaczenie. A może to taki głupi niepotrzebny strach w końcu atomiki miały promień 18,4 a jak się przycisnęło w skręcie to strasznie się potrafiła wkręcić.Muszę pomyśleć żeby potem nie klnąć.

W dynkach za 1850 wiazan juz nie musisz zmieniac. Tak Ci tylko robie na zlosc :D jak sie napaliles na heady to olac te pare stówek i je bierz :)

#10 sstar

sstar

Stały bywalec forum

• PipPipPipPipPip
  • 2723 postów
1006
  • Łódź/Wrocław

Napisano 20 kwiecień 2019 - 09:18

W dynkach za 1850 wiazan juz nie musisz zmieniac. Tak Ci tylko robie na zlosc :D jak sie napaliles na heady to olac te pare stówek i je bierz :)

Wierność marce.
Często sentyment.
Rozumiem choć kilka razy się złamałem.
Mimo wszystko Rossi/Dyna Man ze mnie.
Mimo, że z 50 dni tylko 10 na tychże.

#11 nikon255

nikon255

Użytkownik

• PipPipPip
  • 350 postów
64
  • Poznań

Napisano 20 kwiecień 2019 - 10:17

ja az nie moge uwierzyc, ze tak skreca R23 :P

https://youtu.be/Ed6Edvvejyg

#12 se7

se7

Użytkownik

• PipPip
  • 164 postów
  • Na forum od: 03.2017
77

Napisano 20 kwiecień 2019 - 11:45

ja az nie moge uwierzyc, ze tak skreca R23 :P

https://youtu.be/Ed6Edvvejyg

Ja wierzę bo mam.

#13 nikon255

nikon255

Użytkownik

• PipPipPip
  • 350 postów
64
  • Poznań

Napisano 20 kwiecień 2019 - 12:02

Ja wierzę bo mam.

tez mam, ale oparte o sciane i sie wsciekam ze ich nie zdarzylem przetestowac :P

#14 x22xe

x22xe

Użytkownik

• Pip
  • 64 postów
1
  • Dolny Śląsk

Napisano 23 kwiecień 2019 - 14:25

Siema,

Pozdr

na podsumowanie head wcr speed 185 za 1800 ,czy centralnie head wcr pro 2018 180 cm i olac te pare stów.Głownie chodzi mi o dobranie długosci wiazanie ,zawszec można zmienić.
YES, I'M A SPEEDOHOLIC

#15 FerraEnzo

FerraEnzo

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1215 postów
  • Na forum od: 08.2017
803
  • Umiejętności: 7
  • Kraków

Napisano 23 kwiecień 2019 - 16:14

na podsumowanie head wcr speed 185 za 1800 ,czy centralnie head wcr pro 2018 180 cm i olac te pare stów.Głownie chodzi mi o dobranie długosci wiazanie ,zawszec można zmienić.

Ja bym wziął 185. Założysz buty i będziesz miał para-gs krótszego do siebie...dziwnie trochę ;)

#16 Pumbek

Pumbek

Nowy użytkownik

• 8 postów
  • Na forum od: 07.2018
4

Napisano 23 kwiecień 2019 - 17:36

Wybaczcie może to jest banalne, zapewne oczywiste dla wielu forumowiczów, ale chciałbym się zapytać dlaczego narty head są generalnie szersze na dziobach i tyłach (w porównaniu z innymi firmami)? Jeżeli ten wątek był gdzieś poruszany na forum to prosiłbym o pokierowanie  :)

#17 wkg

wkg

Nowy użytkownik

• PipPipPipPip
  • 1362 postów
  • Na forum od: 02.2009
815
  • Umiejętności: 8
  • Warszawa

Napisano 23 kwiecień 2019 - 17:38

Nie są ; )