Jump to content

x22xe

Members
 • Posts

  47
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by x22xe

 1. na podsumowanie head wcr speed 185 za 1800 ,czy centralnie head wcr pro 2018 180 cm i olac te pare stów.Głownie chodzi mi o dobranie długosci wiazanie ,zawszec można zmienić.
 2.  Nie wykluczyłem niewłaściwej techniki ,(kładę się do stoku)wciąż nad tym pracuję .  A nadwaga po rzuceniu fajek.
 3. Teraz widzę że head WCR ma  od 2017  płytę jakąś Plate 13,WCR PRO ma WCR natomiast  w SG rd jest ta RDX  w supershape jeszcze inne szynowe  normalnie kocioł. Zasadniczo teraz zostaje problem  długości ;WCR  2018 185cm na ff 11mogę mieć od ręki .za 1800 + 200 za zmianę wiązań, Natomiast WCR pro180 cm 2019 to już 2300 + min 200 za zmianę wiązań. Już kij z tym pro tylko czuję że 180 lepiej by mi leżały.. Niby tylko 5cm i 1 m promienia ale na przeludnieniu stoku to ma znaczenie.  A może to taki głupi niepotrzebny strach w końcu atomiki miały promień 18,4 a jak się przycisnęło w skręcie to strasznie się potrafiła wkręcić.Muszę pomyśleć żeby potem nie klnąć.
 4. vektory 125 https://www.skionlin...r-125,4219.html  użytkuję już  5 rok najwygodniejsze buty jakie miałem. bez problemu cały dzień na stoku. Ale trafić na swoje buty to godz przymiarek. Po piecu żadnych jakichś dziwnych  ucisków itd. ale przed piecem też świetnie leżały. Jak ostatnio sprawdzałem stare buty nordica speedmachine 8 gdzie było odbarczanie wkładki ortopedyczne na miare i inne cuda a vektory po prostu pasują. I tego Ci życzę.
 5. Wiek; 40+,86 kg,wzrost 180, trasy; głównie czerwone. (niebieskie za wolne a czarne za strome brak przyjemności z jazdy) sposób jazdy 80% krawędź, umiejętności z 5 im więcej  lat tym więcej trzeba poprawiać.Przeciętny czas na stoku ok.6 godz. (jazdy, nie przy barze). Czas spędzony w sezonie na nartach; 1 tydzień alpy +  raz w tyg wyjazd do Janskich Laźni lub okolice jak pozwala czas. Narty do 2005 head TR.16 185cm .2005-2010 head wc isl165cm,   2010-2016 head supershape speed 170cm , 2016 atomic redster GS D2 179cm.(model 2013)  Niestety 3 kwietnia na Cernej Horze  uległy rozwarstwieniu obie narty + pęknięcie krawędzi w Atomicu.  Puki co Heady są sprawne. Ale pojawia się pytanie odnośnie kolejnych gs. Atmic odpadł oglądałem ten sam model w komisach mniejsze lub większe rozwarstwienie. Pytanie do fachowców których tu jest szanowne grono płyta w modelu pro RC WCR sama w sobie jest płytą usztywniającą  czy to zwykła płyta tylko z możliwością adaptacyjną do tłumnika drgań jak ktoś wywali następne 300zł.. i tu następne pytanie 180 czy 185cm.  Na SuperShape speed świetnie mi się jeździło puki miałem 74kg. Jak przytyłem do 86  w głębokim skręcie  zdarzały mi się obsunięcia na krawędzi może brak techniki lub sztywnośći wzdłużnej. Na atomicu takiego problemu nie było narta fenomenalnie się prowadziła w każdych warunkach na twardym i zmrożonym, w cieniu drzew ,wszędzie a była na tyle sztywna że muldy wszelakie cieła a nie wjeżdżała  na nie co tak strasznie bije w nogi.
 6. Po lekcji pokory schodze na dobre [1]. Trzeba wrócic do żródeł. Dziękuje wszystkim.
 7. mi też się zbierze za podkręcanie skrętu wewnętrzną nartą.
 8. Dziękuję wszystkim. Już czuje baty na swoim grzbiecie. Ciekawi mnie tylko czy te kijki kiedyś nie były proste (przed szkoleniem) . Będzie kolejna lekcja pokory   i uzmysłowienia mizernoty własnych dokonań narciarskich i zjazd z umiejętnościami na dobre 1.
 9. Niestety śnieg już zaczyna topnieć dziś +9stopni a co niektórzy zjerzdżali tylko w spodniach:D i plecakach:D.
 10. martwi mnie tylko na ile czasu tego śniegu nam starczy
 11. - niestety nie bardzo. Ale to nieistotne ważne że już naśnieżają. Witam ponownie !!!!
 12. Parafrazując kolegę, w tym roku ... miejsce w III zawodach skiforum, w przyszłym poprawie się o ... 11 sekund to też napisał robertw Ambitny jesteś ja harowałem jak koń w kopalni 2 śnieżne sezony żeby zejść 7sekund na tyczkach. A tutaj kolega szaleje z 11sekundami. Ale prawdą jest to że nic tak nie uczy pokory jak jazda wymuszona na czasówce. Człowiek dopiero wtedy widzi jak ogromne ma braki.I co należy poprawić. A potem szlif,szlif i jeszcze raz szlif. I tak do...........siwej brody i bambusowej laski. Użytkownik x22xe edytował ten post 01 kwiecień 2011 - 23:59
 13. Widzisz jak mi komp błędy usuwa????.:confused:I TO JEST TA TECHNOLOGIA!!!!!!! :rolleyes:A jak Napisałem DUŻE to podkreśliło.!!! :confused:I komu tu ufać.!!!! Musze odnowa zainstalować kompa bo mi wpadł w DYSLEKSJE Już poprawiłem w trosce o Twój dobry nastrój i cobyś się nie nabawił jakowejś anomalii wzrokowej.
 14. To już niestety chyba koniec stoku na ten rok.:mad: Bardzo duże prześwity.:mad: Ludzi dziś było bardzo mało.:confused: Jak ktoś chciał poszaleć na krawędziach ile wyciśnie z nart i z tego stoku TO WŁAŚNIE DZIŚ BYŁ TEN DZIEŃ.:D:D Stoisz na czarnej pod gondolą a ONA PUSTA :Do samego dołu. Czasem jakiś zabłąkany zsuwacz :eek:Dziś się śnieg topił pod nartami. Z pozdrowieniami do zobaczenia na stronce Jańskich w listopadzie.:mad: Użytkownik x22xe edytował ten post 01 kwiecień 2011 - 20:31
 15. Jedzie ktoś na Piątek rano na Janskie albo do Szpindra ?
 16. "Małe sprostowanie: Cerny Dul to Czarna Dolina, choć dołów tam nie brakuje" (dzięki) Mniejsza o o drobiazgi ważne że jest alternatywa na kolejki niedzielne.
 17. dzisiaj bałem sie niedzielnych kolejek i śmigłem na Cerny Dół. Tam jeszcze nie byłem. A blisko Jańskich.(alternatywa w razie przemuldowania jańskich). Iiiii bardzo wolne wyciagi ale mało ludzi i znośny stok.
 18. warunki b dobre niestety do 14,30 tłoczno jeden wyciag niedzialał. od 14,30 -17 jest juz luzniej można poszaleć. Na nocnej tez jest lużniej.
 19. Wczoraj byłem na łysej (nocna jazda) warunki warunki były bardzo dobre, kolejek żadnych,jutro pomykam na 12,00 do zobaczyska na stoku. NIE szukajmy dziury w całym,przyjeżdzając wczesniej miałeś czas na kawe i odpoczynek.
 20. Tu jesteś: Strona główna > Urząd > Informacje ogólne > Aktualności > Kupujesz sprzęt sportowy - zwróć uwagę na oznaczeniaKupujesz sprzęt sportowy - zwróć uwagę na oznaczenia< poprzedni | następny > 08.02.2007Kupujesz sprzęt sportowy - zwróć uwagę na oznaczeniaNarty, snowboardy, sanki oraz inne akcesoria, służące dorosłym i młodszym miłośnikom białego szaleństwa, w przeważającej części są bezpieczne - wynika z raportu przygotowanego na zlecenie UOKiKZainteresowanie konsumentów zimowym sprzętem sportowym rośnie. Handlowcy uruchamiają nowe sklepy i poszerzają ofertę. Czy amator sportów na śniegu, nabywający akcesoria odpowiednie do jego umiejętności i zasobności kieszeni, może czuć się bezpieczny? Na zlecenie UOKiK Inspekcja Handlowa skontrolowała 131 podmiotów oferujących sprzęt zimowy - sprzedawców detalicznych, hurtowników, producentów i importerów.Z przygotowanego raportu wynika, że 34 proc. skontrolowanego sprzętu budzi zastrzeżenia. Nieprawidłowości dotyczyły głównie braku informacji o sposobie konserwacji i użytkowania. Przebadano różnorodne konstrukcyjnie i pod względem przeznaczenia produkty: narty i kije, deski snowboardowe, wiązania, buty, a także sanki, ślizgi śnieżne oraz łyżwy. 27 proc. kontrolowanego sprzętu nie posiadało wymaganych informacji i ostrzeżeń dotyczących bezpiecznego korzystania ze sprzętu. Ponadto inspektorzy zwracali uwagę na ewentualne wady konstrukcyjne - jak wynika z analizy użytkownicy mogą zaufać sprzętowi.Na uwagę zasługuje fakt, że większość przedsiębiorców jeszcze podczas kontroli usunęła nieprawidłowości, umieszczając na wyrobach wymagane oznaczenia. Inspekcja Handlowa nałożyła 33 mandaty i skierowała ponad 120 wystąpień pokontrolnych. W trzech przypadkach zakazała dystrybutorowi oferowania produktów.Jednocześnie UOKiK przypomina, że konsumenci korzystający z trwających obecnie sezonowych wyprzedaży zimowego sprzętu powinni pamiętać, że zakup po okazyjnej cenie nie ogranicza możliwości reklamowania go. Jeśli produkt jest wadliwy, w ciągu dwóch lat od daty zakupu przysługuje prawo do reklamacji. Składamy ją sprzedawcy - najlepiej na piśmie.Dodatkowe informacje:Bogdan Pietrzak, Rzecznik prasowy GI IHul. Niedźwiedzia 6E, 02-737 WarszawaTel. (22) 548 72 69E-mail: [email protected]łgorzata Cieloch, Rzecznik prasowy UOKiKPl. Powstańców Warszawy 1, 00-950 WarszawaTel. (22) 827 28 92, 55 60 106, 55 60 314E-mail [email protected] do pobrania http://www.uokik.gov...narty&x=47&y=11 Użytkownik x22xe edytował ten post 19 luty 2011 - 16:56
 21. A może byśmy napisali list motywacyjny z "podziękowaniami" za profesjonalną i obiektywną opinie,oraz tworzenie jakże pozytywnego wizerunku do head ale w Austrii. A w podpisie nick i nr.seryjny i model na którym jezdzimy.- jeżdziliśmy. BYŁY- head TR 16(seria57/185; 229803).Made in Austria.6lat brak usterek:D.Są head iSL WORLDCUP CP13(nr.ser.5/165; 953328) Made in Austria.6 lat brak usterek:D:D:D. MIAŁY BYĆ- head iSPEED WORLDCUP.?:confused::confused::confused: Ps.ostatnio na nartach head widze made in czechy.:eek: Użytkownik x22xe edytował ten post 16 luty 2011 - 20:09
 22. 25 styczeń 2010 ja byłem dzisiaj mrozno i szybko. A co do kolejek to najlepiej jeżdzić w tygodniu rano albo na nocne zjazdy. Co do ubikacji bez przesady jest czysta, wykafelkowana i ciepła (nawet jest ciepła woda dziś sprawdziłem) .czego tu więcej wymagać.a że płatna 1zł.chyba lepiej zapłacić złotówke niż strącić sopla pod drzewem,ktoś to sprząta i należy mu się zapłata.Zasadniczo spędzam czas na stoku szkoda mi czasu na kafejki (chyba że mam karnet wieloprzejazdowy a nie czterogodzinny.)Ale jak kto lubi tak spędza czas. Użytkownik x22xe edytował ten post 25 styczeń 2010 - 20:04
 23. Na ŁysejGórze do zobaczyska pod koniec roku:(.Ale to szybko zleci!!!!!
 24. po pierwszym wypadzie na narty obtarta lewa kostka po wewnętrznej stronie(skutek luzowania klamer i dwóch zjazdów na niedopiętych butach) :(A teraz wrażenia z jazdy sklamrowany but to takie niezwykle dopasowane imadełko jak poprowadzisz tak pujdą :Dnarty żadnych dziwnych nurków narty.:Dtak więc pomimo pięty na życznie :mad:jeśli chodzi o kontrole jazdy buty super. Jeszcze jakieś dwa dni nart i się dogramy na 100%.
×
×
 • Create New...