Skocz do zawartości

Prognoza Pogody


Marcin33

Rekomendowane odpowiedzi

Po drugie, wszystkie prognozy są kopią. Wszystkie prognozy świata są przez kogoś liczone, czyli przez jakieś komputery. A autorskie są interpretacje, które Marcin robi całkiem fajne.

Trochę Ci logika siada. Jeżeli wszystkie prognozy są kopią to...... skąd się biorą. A "autorskie interpretację" Mamada może i całkiem fajne - o ile akurat nie są chamską zrzynką prognoz innego gościa. No i jego sposób obrony sprawdzalności tych prognoz, nawet jeżeli całkiem nie trafił.......... że o pogardzie dla języka polskiego nie wspomnę. Ogólnie mam ubaw. Wysłane z mojego Mi 9 SE przy użyciu Tapatalka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,6tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Jak pisałem wczoraj. Kolega wrzucił mi że Łukasz o Rabczewski mówią o ochłodzeniu na 1 listopada więc musiałem sprawdzić czy prognozy trochę się nie zmieniły. Faktycznie się zmieniły i zapowiada się trochę inny scenariusz. Ochłodzenie powinno przyjść wcześniej gdzieś w połowie 3 dekady. Akurat na wszystkich świętych powinno znów pojawić się ocieplenie i słońce. Być może pojawi się znów halny. Ostatnio to norma że jest dokładnie na odwrót niż piszą Ci dwoje. Jednak ogólnie przed nami przeplatanka pogodowa. Nudy nie widać. Listopad dalej ma spore szanse zapisać się w normie i też nie popieram ich wersji ze będzie ciepły z Babim Latem. Spore ochłodzenie szykuje się około połowy 1 dekady listopada. Kto wie czy nie sypnie śniegiem. Kręci to bardzo wszystko nudy nie widać. Zobaczymy jak to będzie. Na polu/dworze szaro zimno brrr. Halny przybywaj. 5e5253db3ea9b58e348230e8df6a340f.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę Ci logika siada. Jeżeli wszystkie prognozy są kopią to...... skąd się biorą.

A "autorskie interpretację" Mamada może i całkiem fajne - o ile akurat nie są chamską zrzynką prognoz innego gościa.
No i jego sposób obrony sprawdzalności tych prognoz, nawet jeżeli całkiem nie trafił.......... że o pogardzie dla języka polskiego nie wspomnę.

Ogólnie mam ubaw.


Wysłane z mojego Mi 9 SE przy użyciu Tapatalka

Arnold to ty ? Z Pludrów?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam i dochodzę do wniosku, że Marcin mógłby być dobrym politykiem. :) Nikt nie wmówi mu, że czarne jest czarne a białe jest białe. :D

 

Marcin a tak poważnie. Zyskałbyś +10 do respektu, gdybyś umiał uderzyć się w pierś i przyznać do błędu. Wszyscy wiemy, że długoterminowe prognozy to loteria. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam i dochodzę do wniosku, że Marcin mógłby być dobrym politykiem. :) Nikt nie wmówi mu, że czarne jest czarne a białe jest białe. :D Marcin a tak poważnie. Zyskałbyś +10 do respektu, gdybyś umiał uderzyć się w pierś i przyznać do błędu. Wszyscy wiemy, że długoterminowe prognozy to loteria.

Dołączona grafika
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz że z głupotą się nie walczy ona zawsze była jest i będzie ...

No, w zasadzie nie walczę. Tak tylko się droczę ;)

 

 

Ty naprawdę jesteś idiotą. Czyli z Tobą też kończymy dyskusję. Mam już debila teraz dołączył idiota.

Królowa dała prognozę na najbliższe dni:

https://krolowasuper...onca-i-cieplej/

Za chwilę pewnie w komentarzach Lukas napisze swoją .... Już więc wiesz co zrobić .... jedno zdanie stąd, a drugie stąd ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Trochę Ci logika siada. Jeżeli wszystkie prognozy są kopią to...... skąd się biorą.

A "autorskie interpretację" Mamada może i całkiem fajne - o ile akurat nie są chamską zrzynką prognoz innego gościa.
No i jego sposób obrony sprawdzalności tych prognoz, nawet jeżeli całkiem nie trafił.......... że o pogardzie dla języka polskiego nie wspomnę.

Ogólnie mam ubaw.


Wysłane z mojego Mi 9 SE przy użyciu Tapatalka

Mógłbyś wyłączyć stopkę:;)

Są kopią z dużych opracowań zrobionych przez takie organizacje jak NOAA - globalny i potem też dużych - regionalnych. W tej chwili nikt nie bazuje na "ręcznych" opracowaniach. Cały świat meteo ze sobą współpracuje. Instytuty takie jak IMGW(znam ludzi od nich i są bardzo fajni ale samej organizacji za bardzo nie trawię) czy ICM który prognozy bardzo lubię. Więc za każdą z przedstawianych prognoz stoi jakaś duża organizacja. I w tym sensie są to kopie kogoś. Każda z dużych organizacji jest jednocześnie biorcą danych i jednocześnie dla innych je użycza. Tak to już jest. Fajnie że chcą ze sobą współpracować. W moim ukochanym lotnictwie a szczególnie w szybowcach, które ze względu na swoją specyfikę potrzebuje wyjątkowo specjalistycznych i precyzyjnych danych. Okazuje się że większość w świecie bazuje na modelu komputerowym pewnego starszego pana(pow.70) z NOAA. Dopuścił do tego chyba dwie osoby. Z prognoz jednego z nich ja też korzystam. Komputery różnie liczą, oczywiście zgodnie z logiką w nich zawartą. Rolą "szamana" jest właśnie zinterpretować to komputery policzyły. Pracując ileś lat z jakiś modelami można się zorientować które narowy modelu coś sugerują albo o czymś nie mówią, więc wiem że będzie tak a nie inaczej. A na końcu jest rzeczywistość która czasami skrzeczy:;) I to jest w tym najfajniejsze. Tak że Marcin, pisz jak najwięcej, bardzo chętnie poczytam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...