Skocz do zawartości

Prognoza Pogody


Marcin33

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,6tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Wygląda na to, że przez kolejne 10 dni, a może i do końca Grudnia opadów nie będzie. Teraz delikatnie popruszyło w niektórych rejonach, ale to tyle w najbliższym czasie. Od dziś do Niedzieli lekki mróz w górach, nawet całodobowy. Potem ocieplenie. Katastrofy nie ma, zima jest słabiutka, ale jest.

Nic dodać nic ująć. Jakaś szansa na opady jest około 20 ale na razie trudno coś powiedzieć. Opady to ogólnie największy problem jeśli chodzi o prognozy. Np teraz wszystkie prognozy pokazują że ma być bez opadów a sypie gęsty śnieg. Jak tak będzie sypało to spokojnie 10 cm spadnie do wieczora czyli wróci to co było do czwartku zeszłego tygodnia. Pytanie o halny jest otwarte cały czas. Nie pozostaje nic innego jak w weekend wybrać się na narty. Chyba najlepsze opcja to pingwin w Wiśle.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic dodać nic ująć. Jakaś szansa na opady jest około 20 ale na razie trudno coś powiedzieć. Opady to ogólnie największy problem jeśli chodzi o prognozy. Np teraz wszystkie prognozy pokazują że ma być bez opadów a sypie gęsty śnieg. Jak tak będzie sypało to spokojnie 10 cm spadnie do wieczora czyli wróci to co było do czwartku zeszłego tygodnia. Pytanie o halny jest otwarte cały czas.

Nie pozostaje nic innego jak w weekend wybrać się na narty. Chyba najlepsze opcja to pingwin w Wiśle.

Moja szklana kula mówi że u Ciebie sypie:;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No skolnity w Wiśle się rozwinął. Polecam jeszcze Siglany.

Siglany to ale mnie trochę nuda. Skolnity ma super tą trasę jedna z niewielu gdzie trasa jest zupełnie inna niż wyciąg. To właśnie mi się tam podoba. Jeszcze jak czerwona jest otwarta to 4h spokojnie jest co robić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zastanawiam się czy jeden dzień czy trzy. Pewnie wyjdzie po środku czyli dwa dni

W poniedziałek po południu będzie podchodziła bardziej ciepła masa a więc jest szansa że będzie w niej panowała równowaga stała, która jest warunkiem wystąpienia tego zjawiska. Ale dojdzie albo i nie dojdzie do Karkonoszy. Za to we wtorek ciepła masa powinna swoim zasięgiem objąć całe południe Polski. Z tym że siła wiatru nie będzie zbyt duża. Oczywiście nad górami robi się dysza, więc halny powinien wiać troszkę mocniej niż wynika to z prognozy. Z tym że to zjawisko będzie najbardziej intensywne w Karkonoszach. Więc  u Ciebie powinny być bardzo dobre warunki do pracy przy domu:;)  Zobaczymy jak będzie:;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm. Za oknem ciemno jak w nocy cały czas minus a Ty się pytasz. Tak jest na południu wschodzie i północy. Nawet byłem w szoku gdy oglądałem film z piątku z przekopu mierzei wiślanej i było biało. Zaskoczyło mnie to że utrzymuje się tam minus co za tym idzie też śnieg. Przekop Mierzei Wiślanej -2020.12.11: https://youtu.be/1fQ68hDYEV8 Paskudna pogoda patrząc na prognozy nawet na popularnych portalach to nie mam szans by u mnie śnieg stopniał na drodze. W sobotę firma została na pierwszym podjeździe. We wtorek mają z rana podjąć kolejną próbę. Nic mi nie pozostaje tylko sypać na własną ręką solą najgorsze miejsca bo na pogodę liczyć nie ma szans. Edit: Tu znów oglądam film z piątku z modernizacji lk 93 Budowa wiaduktu kolejowego nad DK1 - kilka godzin…: https://youtu.be/nZqegj-gM0Q
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pogodzie pogody na kolejne 10 dni same nudy, żadnych ciekawych zjawisk do komentowania.

Porządnej zimy nie widać, porządnej odlilży też nie widać, ani większych opadów. Zima będzie się kręcić wokól Polski i polskich gór jak przysłowiowy "smród po gaciach" czyli niby tak, ale jednak nie do końca. W dzień plus, w nocy minus.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pogodzie pogody na kolejne 10 dni same nudy, żadnych ciekawych zjawisk do komentowania. Porządnej zimy nie widać, porządnej odlilży też nie widać, ani większych opadów. Zima będzie się kręcić wokól Polski i polskich gór jak przysłowiowy "smród po gaciach" czyli niby tak, ale jednak nie do końca. W dzień plus, w nocy minus.

Tragedia. Pogoda się rysuje do końca drugiej dekady fatalna cały czas stratusy lodowe mgły chyba najgorszy typ pogody. Szklanka na drogach to będzie norma. Co ciekawe nikt oficjalnie nie skreślił zimy na święta to cały czas sprawa otwarta.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zima raczej nie zdąży na święta. Atak zimy już całkiem prawdopodobny rysune się zaraz po świętach. Ale zobaczymy. Jeszcze sporo czasu mamy. Może koniec roku mile zaskoczy.

Może być tak że jak już człowiek skreślił białe święta to nagle zrobi pogoda na psikusa. Nie ma co się martwić bo ciepła wielkiego nie widać a coraz częściej pojawia się zimno. Nawet jak nie będziecie mieli na święta jeszcze zimy na nizinach to może na Sylwka będzie zimowo. Trzymam kciuki za wersję ze świętami bo w tych czasach naprawdę wielu by humor się poprawił.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miejmy nadzieję. Grudzień ma być bardzo suchy, Styczeń już normalny, a Luty mokry: https://www.cpc.ncep...uPrece3Mon.html

Wiosna i jesień są miesiącami wymiany, czyli z duża dynamiką. A miesiące spokojne to Sierpień i Luty, czyli suche. Na Luty obój buty. Oczywiście pogoda zawsze może nam zrobić nam psikusa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A miesiące spokojne to Sierpień i Luty, czyli suche.

Od jakiegoś czasu odnośnie Lutego zdecydowanie nie. Poprzednia zima to dość mokry Luty, a potem susza w Marcu i Kwietniu. To jest nowość i wszystko wskazuje na to, że 2021 będzie podobny. Sucha wiosna to olbrzymie straty w rolnictwie i wysokie ceny w sklepach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od jakiegoś czasu odnośnie Lutego zdecydowanie nie. Poprzednia zima to dość mokry Luty, a potem susza w Marcu i Kwietniu. To jest nowość i wszystko wskazuje na to, że 2021 będzie podobny. Sucha wiosna to olbrzymie straty w rolnictwie i wysokie ceny w sklepach.

Nie mam danych jak w innych okolicach ale przez ostatni rok poziom wody w studni wzrósł mi o prawie 3m (początek grudnia). Czy to oznaka ze susza cofa się? Nie wiem. Taki fakt z pomiaru.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy się jak Cię zatrzyma patrol ich policji i każe dać papierek z testem to im odpalisz, że sobie przyjechałeś na kilka godzin? Kto to zweryfikuje? To oni mają ograniczenie w przemieszczaniu się a my od tak możemy się u nich szwendać? Tranzyt to bym zrozumiał.

1. Mamad nigdzie nie jeździ, a już na pewno nie na narty - chyba, że w Karakorum.

2. Do Czech potrzebny jest PCR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...