Skocz do zawartości

Stockli Laser SL 170cm


kajet24

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

Długo czytam forum, lecz dopiero się zarejestrowałem - oczywiście dlatego że czegoś chcę 🙂

Chciałbym sprzedać używane narty - Stockli Laser SL 170cm 2023 z wiązaniami SRT 2023, zakupione po testach w Solden w zeszłym roku.

Link poglądowy: https://nartyok.pl/narty-stockli/3656-13238-p3656-narty-stockli-laser-sl-srt12-2023.html#/29-plec-uniseks/148-typ_narty_stockli-race/893-dlugosc_narty-170/1256-rocznik-r22_23

Jeśli będzie chętny to wyślę więcej zdjęć (poza jednym w załączniku, oczywiście mowa o niebieskiej narcie 🙂 ) mogę podesłać prywatnie, aktualnie nie mam żadnych ale mam narty przy sobie na wyjeździe, stan oceniam na BDB, praktycznie jak nowe - oczywiście narty będą do sprzedaży po pełnym serwisie na życzenie.

Na stoku były dokładnie 12 dni od zakupu. Niestety pochopny zakup, po 4 dniach testowania bardzo mi przypadły do gustu, ale dłużej jeżdżąc stwierdziłem ze zdecydowanie lepiej czuje sie w czymś szerszym i dłuższym, bo najzwyczajniej w świecie przeceniłem moją technikę jeśli chodzi o wykorzystanie wszystkich walorów tych nart.

Ciężko mi podać cenę - rok temu zapłaciłem za nie ok. 6200 PLN, nie wiem za ile mógłbym je odsprzedać, pierwszy raz odsprzedaje narty, zawsze "zajeżdżałem" do końca więc ciężko mi wycenić używany sprzęt - poproszę ewentualne propozycje albo wskazówki bardziej doświadczonych kolegów (a takich tu nie brakuje) jak to można wyceniać.

 

Pozdrawiam,

Kajetan.

IMG_3752.HEIC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, kajet24 napisał:

Witajcie.

Długo czytam forum, lecz dopiero się zarejestrowałem - oczywiście dlatego że czegoś chcę 🙂

Chciałbym sprzedać używane narty - Stockli Laser SL 170cm 2023 z wiązaniami SRT 2023, zakupione po testach w Solden w zeszłym roku.

Link poglądowy: https://nartyok.pl/narty-stockli/3656-13238-p3656-narty-stockli-laser-sl-srt12-2023.html#/29-plec-uniseks/148-typ_narty_stockli-race/893-dlugosc_narty-170/1256-rocznik-r22_23

Jeśli będzie chętny to wyślę więcej zdjęć (poza jednym w załączniku, oczywiście mowa o niebieskiej narcie 🙂 ) mogę podesłać prywatnie, aktualnie nie mam żadnych ale mam narty przy sobie na wyjeździe, stan oceniam na BDB, praktycznie jak nowe - oczywiście narty będą do sprzedaży po pełnym serwisie na życzenie.

Na stoku były dokładnie 12 dni od zakupu. Niestety pochopny zakup, po 4 dniach testowania bardzo mi przypadły do gustu, ale dłużej jeżdżąc stwierdziłem ze zdecydowanie lepiej czuje sie w czymś szerszym i dłuższym, bo najzwyczajniej w świecie przeceniłem moją technikę jeśli chodzi o wykorzystanie wszystkich walorów tych nart.

Ciężko mi podać cenę - rok temu zapłaciłem za nie ok. 6200 PLN, nie wiem za ile mógłbym je odsprzedać, pierwszy raz odsprzedaje narty, zawsze "zajeżdżałem" do końca więc ciężko mi wycenić używany sprzęt - poproszę ewentualne propozycje albo wskazówki bardziej doświadczonych kolegów (a takich tu nie brakuje) jak to można wyceniać.

 

Pozdrawiam,

Kajetan.

IMG_3752.HEIC 1 MB · 1 pobranie

Kurna kupowałem sztekli sl za 600 nie za 6000 używki;-) Ale to stare narty były;-) dobrze wiedzieć o serwisie we Wrocku.

Edytowane przez star
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, star napisał:

Kurna kupowałem sztekli sl za 600 nie za 6000 używki;-) Ale to stare narty były;-) dobrze wiedzieć o serwisie we Wrocku.

Za tyle kupowałem nowe 🙂 Oczywiście nie chcę ich sprzedać za tyle samo, rozumiem że to sprzęt używany ale ciężko mi podać cenę bo nie umiem go sam wycenić, czego nie ukrywam. Niestety tu się zbyt szybko zauroczyłem i przeceniłem swoje umiejętności - mój błąd 🙂 Mądry Polak po szkodzie 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, kajet24 napisał:

Za tyle kupowałem nowe 🙂 Oczywiście nie chcę ich sprzedać za tyle samo, rozumiem że to sprzęt używany ale ciężko mi podać cenę bo nie umiem go sam wycenić, czego nie ukrywam. Niestety tu się zbyt szybko zauroczyłem i przeceniłem swoje umiejętności - mój błąd 🙂 Mądry Polak po szkodzie 🙂 

Kiedyś to była przyjemna, skrętna slalomka, coś się zmieniło? Dla mnie najbardziej funowa, że się tak wyrażę, że slalomek na jakich jeździłem w długości 165, kręci jak szalona;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, star napisał:

Kiedyś to była przyjemna, skrętna slalomka, coś się zmieniło? Dla mnie najbardziej funowa, że się tak wyrażę, że slalomek na jakich jeździłem w długości 165, kręci jak szalona;-)

U mnie to na pewno brak techniki żeby to w pełni wykorzystać a też podejrzewam że pare kilogramów na wadze które dotarło w rok nie pomaga moim nogom w kondycji 😇

Stare Majesty dają mi więcej frajdy, to oczywiście subiektywna opinia 🙂 Tak czy siak - są na sprzedaż, ciężka decyzja podjęta 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

No cóż, nie zabrzmi to pocieszająco ale przepłaciłeś sporo już przy kupnie. Stockli to relatywnie drogie narty a do tego nieco przeszacowane snobistycznym echem.

Narta to zwykły SL, bliżej narty popularnej, do tego w bardzo nietypowej długości a więc przy sprzedaży - zakładając, że narta jest w stanie idealnym - musisz liczyć się ze sporą stratą. Osobiście radziłbym - jeżeli oczywiście masz inne narty - zachować te, bo to narta wartościowa, nauczyć się jeździć jak należy i cieszyć ze sprzętu.

Druga opcja to wystawić drogo, licząc na jelenia. Na Stockli może się ktoś połasić.

Realnie tak to widzę.

Pozdrawiam i odradzam podejmowanie impulsywnych decyzji kupna jakichś nart na/czy zaraz po testach, na postawie odczuć z jazdy na tychże  - zazwyczaj jest to strzał w .... przysłowiowy płot, ze względu na specyfikę testów.

Edytowane przez Mitek
  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, kajet24 napisał:

Za tyle kupowałem nowe 🙂 Oczywiście nie chcę ich sprzedać za tyle samo, rozumiem że to sprzęt używany ale ciężko mi podać cenę bo nie umiem go sam wycenić, czego nie ukrywam. Niestety tu się zbyt szybko zauroczyłem i przeceniłem swoje umiejętności - mój błąd 🙂 Mądry Polak po szkodzie 🙂 

Latem w hali narciarskiej Neuss była wyprzedaż rocznika 22/23 po tzw. testach za 700 euro. Nie wiem czy ktoś kupił bo stały tam miesiąc. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, kajet24 napisał:

U mnie to na pewno brak techniki żeby to w pełni wykorzystać a też podejrzewam że pare kilogramów na wadze które dotarło w rok nie pomaga moim nogom w kondycji 😇

Stare Majesty dają mi więcej frajdy, to oczywiście subiektywna opinia 🙂 Tak czy siak - są na sprzedaż, ciężka decyzja podjęta 🙂

co do ceny tu masz jakąś wywoławczą https://allegrolokalnie.pl/oferta/narty-stockli-laser-sl-170

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stockli SL to pierwsza narta, która mnie wykopyrtnęła na plecy po "oddaniu", czułem respekt, ale w istocie, to powinna być względnie normalna narta, szkoda sprzedawać, jako Mitek pisze. Ona się nie zestarzeje przy nieużywaniu. No ale skoro decyzja jest... Całkiem niedawno, no ze 3 lata już będą (więc inflacja) prawie nowe GS Stockli szły za 2 tysie. Te 3500 z linku trudno będzie dostać, zwłaszcza że nieco starsza i bardziej używana. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, star napisał:

Kiedyś to była przyjemna, skrętna slalomka, coś się zmieniło? Dla mnie najbardziej funowa, że się tak wyrażę, że slalomek na jakich jeździłem w długości 165, kręci jak szalona;-)

Testowałem dwa tygodnie temu Lasery SL 165 cm na Kaunertalu i nie przypadły mi do gustu. Są szybkie jak chodzi o prędkość natomiast mało reaktywne, jakby zbyt ciężkie. Na komórkach Heada jeździ się o wiele dynamiczniej a także (subiektywnie) przyjemniej. 

Edytowane przez tomkly
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, tomkly napisał:

Testowałem dwa tygodnie temu Lasery SL 165 cm na Kaunertalu i nie przypadły mi do gustu. Są szybkie jak chodzi o prędkość natomiast mało reaktywne, jakby zbyt ciężkie. Na komórkach Heada jeździ się o wiele dynamiczniej a także (subiektywnie) przyjemniej. 

to ciekawe bo ja mam porównanie z komórkami Rossi i uważam, że sztekle są bardzo reaktywne, nawet rzekłbym nieco nerwowe, ale ja mam stary model, może coś zmienili?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, star napisał:

to ciekawe bo ja mam porównanie z komórkami Rossi i uważam, że sztekle są bardzo reaktywne, nawet rzekłbym nieco nerwowe, ale ja mam stary model, może coś zmienili?

Nie jeździłem na starszym modelu, to co testowałem to narty tegoroczne. Komórki Rossignola niestety nie znam. Wybierzmy się kiedyś na narty razem to potestujemy wspólnie - Ty WC Rebels a ja Rossi.

Edytowane przez tomkly
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, grimson napisał:

około tysiąc pińcet euro za używane narty? masakra.

Cześć

Ty no kurde rzeczywiście. W tym sezonie kupiłem już w taki czy inny sposób cztery pary nart ( w tym dwie pary komórek, jedne nowe) i wydałem mniej więcej tyle...

Wiesz to jest sprytne wykorzystanie sytuacji przez sprzedających i kupujący - tak jak kolega, jak nie ma naprawdę solidnej wiedzy co i jak - jest złapany w kleszcze własnych pragnień. Dlatego uważam, że Kajetan powinien zostawić sobie te narty bo to naprawdę dobry sprzęt.

Pozdro

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Koledzy podstawowe pytanie z jakimi komórkami porównujecie. Wersji może być multum tak w kwestii sztywności narty jak i poszczególnych jej części a odczucia będą skrajnie różne. Nie znam się na nartach SL ale Kacper przejeździł ich wiele i bywało, że się złapałem. Różnica w obrębie Rossi są naprawdę duże. Od sztywnych naprawdę pancernych chyba na trzech blachach do narty elastycznej bardziej niż sklepówka. Co ciekawe narta z PŚ - mieliśmy też taką jedną - wcale nie była super sztywna.

Tak, że takie porównania nie mają zbytnio sensu.

Pozdro

Edytowane przez Mitek
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Mitek napisał:

Cześć

Ty no kurde rzeczywiście. W tym sezonie kupiłem już w taki czy inny sposób cztery pary nart ( w tym dwie pary komórek, jedne nowe) i wydałem mniej więcej tyle...

Wiesz to jest sprytne wykorzystanie sytuacji przez sprzedających i kupujący - tak jak kolega, jak nie ma naprawdę solidnej wiedzy co i jak - jest złapany w kleszcze własnych pragnień. Dlatego uważam, że Kajetan powinien zostawić sobie te narty bo to naprawdę dobry sprzęt.

Pozdro

Dlatego myślę Mitku że "testowanie" nart ma jednak sens ..choćby dla tego że obedrze potencjalnego nabywce "narty idealnej" ze złudzeń (tym samym pozwoli zaoszczędzić).

Zdravim

(Zieliński w finale miksta AO.. 👍)

Edytowane przez Lexi
  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Lexi napisał:

Dlatego myślę Mitku że "testowanie" nart ma jednak sens ..choćby dla tego że obedrze potencjalnego nabywce "narty idealnej" ze złudzeń (tym samym pozwoli zaoszczędzić).

Zdravim

(Zieliński w finale miksta AO.. 👍)

Cześć

Ale co rozumiesz przez testowanie? Co ci da Marek porównanie dwóch nart jak będą inaczej przygotowane albo zrobisz to w innych warunkach? Szybciej zaadaptujesz technikę niż wyjdą różnice.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Mitek napisał:

Cześć

Ale co rozumiesz przez testowanie? Co ci da Marek porównanie dwóch nart jak będą inaczej przygotowane albo zrobisz to w innych warunkach? Szybciej zaadaptujesz technikę niż wyjdą różnice.

Pozdro

Dlatego wziąłem w cudzysłów.. chodzi o to że masz okazje zapiąć nartę jaką chcesz i nagle okazuje sie że ona nie jest cudowna i nie zrobi z ciebie mistrza podobnie jak tysiące słów napisanych w necie i setki obejrzanych filmów. 

Nie chodzi o dobór nart tylko o rozwianie mitu... (oczywiście narty z plamą potwierdzają regułę 😉 )

Zdravim

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, tomkly napisał:

Nie jeździłem na starszym modelu, to co testowałem to narty tegoroczne. Komórki Rossignola niestety nie znam. Wybierzmy się kiedyś na narty razem to potestujemy wspólnie - Ty WC Rebels a ja Rossi.

te moje rossi to f13 znaczy r13 stare jak mój nick https://www.skionline.pl/sprzet/narty,16-17,rossignol,hero-fis-sl-r21wc,9040.html ostatnio na nich troche jezdzilem w kamiensku i czarnej gorze w dosc roznych warunkach, stabilne, jak czolg, ale nie kreca jak szalone, trza przymusic, promien inny, sztywnosc inna itd juz mastery w dlugosci o 10cm dluzsze i r18 zdaja sie podobnie skretne ps Mitek ma sporo racji co do testow, te akurat moje troche na nich pojezdzilem, to tu to tam

Edytowane przez star
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Mitek napisał:

Cześć

Ty no kurde rzeczywiście. W tym sezonie kupiłem już w taki czy inny sposób cztery pary nart ( w tym dwie pary komórek, jedne nowe) i wydałem mniej więcej tyle...

Wiesz to jest sprytne wykorzystanie sytuacji przez sprzedających i kupujący - tak jak kolega, jak nie ma naprawdę solidnej wiedzy co i jak - jest złapany w kleszcze własnych pragnień. Dlatego uważam, że Kajetan powinien zostawić sobie te narty bo to naprawdę dobry sprzęt.

Pozdro

Nówka sztuka na stronie producenta to 1099 euro:

Laser SL | Stöckli (stoeckli.ch)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Lexi napisał:

Dlatego wziąłem w cudzysłów.. chodzi o to że masz okazje zapiąć nartę jaką chcesz i nagle okazuje sie że ona nie jest cudowna i nie zrobi z ciebie mistrza podobnie jak tysiące słów napisanych w necie i setki obejrzanych filmów. 

Nie chodzi o dobór nart tylko o rozwianie mitu... (oczywiście narty z plamą potwierdzają regułę 😉 )

Zdravim

Cześć

Sądzę, że kumam co miałeś na myśli bo...Cię znam. Zawsze podkreślam - i chyba się zgodzisz - ze zamienianie się nartami, próbowanie różnych nart, jest znakomitym elementem szkoleniowym. Ale obiektywnej wartości nie ma żadnej. Dlatego też wszelkie opisy jak to ktoś jeździł na takiej to a takiej narcie i szczegółowo opisuje jak ta narta chodzi w jakim skręcie wkładam między bajania Sabałowe w kontekście jakiejś obiektywnej wartości pomocnej przy wyborze czy ocenie nart

 Zbyt dużo zmiennych wpływa na odczucia z jazdy.

Pozdro

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...