Skocz do zawartości

Dobór nowych lub używanych wiązań przy jak najmniejszym budżecie, po prostu najtańsze - sensowne


Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

Mam narty blizzard firebird xoc, dali mi w sklepie złe wiązania. Sprzedałem je za 100 zł na olx. Podejrzewam, że nowe wiązania wyniosłyby mnie teraz minimum 400 zł, czyli smutno. 

Mój rozmiar buta to 42, jeśli ma to jakiekolwiek znaczenie. 

Jakie wiązania potrzebuję kupić używane lub nowe, aby pasowały do nartek?

Jeżeli jestem zorientowany, to bez wiercenia w tej narcie się nie obejdzie tak? (Bo słyszałem, że w najnowszych modelach nart, już się tylko wsuwa wiązania, a nie wierci?)

 

Pozdrawiam.

Kamil 

zdjęcie poglądowe, żeby nie było wątpliwości 

a573eb0648469b3430def80b70cf.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, kamil1418 napisał:

Dzień dobry,

Mam narty blizzard firebird xoc, dali mi w sklepie złe wiązania. Sprzedałem je za 100 zł na olx. Podejrzewam, że nowe wiązania wyniosłyby mnie teraz minimum 400 zł, czyli smutno. 

Mój rozmiar buta to 42, jeśli ma to jakiekolwiek znaczenie. 

Jakie wiązania potrzebuję kupić używane lub nowe, aby pasowały do nartek?

Jeżeli jestem zorientowany, to bez wiercenia w tej narcie się nie obejdzie tak? (Bo słyszałem, że w najnowszych modelach nart, już się tylko wsuwa wiązania, a nie wierci?)

 

Pozdrawiam.

Kamil 

zdjęcie poglądowe, żeby nie było wątpliwości 

a573eb0648469b3430def80b70cf.jpeg

Zrób zdjęcie rejonu montażu wiązań, bo na dziobie to będzie trudno...

Na czym polegała 'złość' wiązań że sklepu i czemu tam nie oddałeś?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Te Blizzardy mają blisko 20 lat, tak więc kup sobie tanie, sprawne wiązania i daj je do przykręcenia w pobliskim serwisie.

Przykładowo: https://m.olx.pl/d/oferta/wiazania-narciarskie-tyrolia-slcarve100-2-serwis-krako59-CID767-IDXJiYi.html

Nie opłaca się kupować nowych wiązań do starych dech tego typu, czyli dla osób początkujących.

https://www.skionline.pl/sprzet/narty,04-05,blizzard,firebird-xo4,1216.html

 

 

Pozdrawiam.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Link z olx niestety nie działa

 

Dla osób ciekawych czemu nie oddałem do sklepu, bo zabrałem się za "montaż" późno, i sklep przestał istnieć, mimo wynalezienia numeru telefonu, poszukali i stwierdzili że nie mają już do moich nart wiązań 

 

Dlaczego tamte były złe ktoś by zapytał?

 

A bo rzekomo były do nowszego typu , czyli na wsuwki, prawdopodobnie każde wiązania da się przewiercić ale serwis z Kobylnicy radził mi sprzedać te wiązania i albo zakupić u nich używane z montażem, albo nowe z neta i do nich na montaż.

 

Jestem w szoku że moja narta jest rzekomo 20 letnia, a nie około maks 5.

 

Co do zdjęcia to dodam jak wstanę.

 

 

 

Nadal nie poznałem odpowiedzi jakiego typu wiązania mam szukać by było dobrze dobrane do moich nart?Link z olx niestety nie działa

Dla osób ciekawych czemu nie oddałem do sklepu, bo zabrałem się za "montaż" późno, i sklep przestał istnieć, mimo wynalezienia numeru telefonu, poszukali i stwierdzili że nie mają już do moich nart wiązań 

Dlaczego tamte były złe ktoś by zapytał?

A bo rzekomo były do nowszego typu , czyli na wsuwki, prawdopodobnie każde wiązania da się przewiercić ale serwis z Kobylnicy radził mi sprzedać te wiązania i albo zakupić u nich używane z montażem, albo nowe z neta i do nich na montaż.

Jestem w szoku że moja narta jest rzekomo 20 letnia, a nie około maks 5.

Co do zdjęcia to dodam jak wstanę.

 

Nadal nie poznałem odpowiedzi jakiego typu wiązania mam szukać by było dobrze dobrane do moich nart?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.12.2023 o 15:45, widzewiak_z_gor napisał:

Cześć.

Te Blizzardy mają blisko 20 lat, tak więc kup sobie tanie, sprawne wiązania i daj je do przykręcenia w pobliskim serwisie.

Przykładowo: https://m.olx.pl/d/oferta/wiazania-narciarskie-tyrolia-slcarve100-2-serwis-krako59-CID767-IDXJiYi.html

Nie opłaca się kupować nowych wiązań do starych dech tego typu, czyli dla osób początkujących.

https://www.skionline.pl/sprzet/narty,04-05,blizzard,firebird-xo4,1216.html

 

 

Pozdrawiam.

Podlinkować raczej bardziej chyba to https://www.skionline.pl/sprzet/narty,04-05,blizzard,firebird-xoc,1348.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.

 

Link nie działa bo wiązania już sprzedane, ale są kolejne i kolejne.

Link: https://m.olx.pl/d/oferta/wiazania-narciarskie-marker-vr12-z-wada-36-serwis-krako59-CID767-IDXJqNh.html

 

Link do Użytkownika:

https://m.olx.pl/oferty/uzytkownik/4SRHU/

 

Serdecznie pozdrawiam i życzę Wesołych Świąt!🌠

Edytowane przez widzewiak_z_gor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.12.2023 o 15:45, widzewiak_z_gor napisał:

 

Już drugi raz została odpowiedź z kolejnymi wiązaniami, zamiast podać mi typ wiązań. Jestem zielony, i serio nie wiem jaki typ wiązań mam kupować do tych nart 😞

Edytowane przez kamil1418
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, kamil1418 napisał:

Już drugi raz została odpowiedź z kolejnymi wiązaniami, zamiast podać mi typ wiązań. Jestem zielony, i serio nie wiem jaki typ wiązań mam kupować do tych nart 😞

Mimo, że to forum narciarskie, to nie sądzę żeby ktoś z nas był w stanie pomóc. Powód prozaiczny - te narty to jest jakaś prehistoria i nikt nie będzie wiedział dlaczego jakaś konkretna para wiązań tam nie pasuje a które akurat pasować będą. Większość ma narty innej generacji z zainstalowaną na stałe płytą i fabrycznie dobranymi wiązaniami. Osobiście kupiłbym cokolwiek byle jak najtaniej, po wcześniejszym sprawdzeniu organoleptycznym czy to pasuje do butów. Nie widzę sensu inwestowania więcej jak 100 zł w narty o podobnej wartości.

Edytowane przez tomkly
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, tomkly napisał:

Mimo, że to forum narciarskie, to nie sądzę żeby ktoś z nas był w stanie pomóc. Powód prozaiczny - te narty to jest jakaś prehistoria i nikt nie będzie wiedział dlaczego jakaś konkretna para wiązań tam nie pasuje a które akurat pasować będą. Większość ma narty innej generacji z zainstalowaną na stałe płytą i fabrycznie dobranymi wiązaniami. Osobiście kupiłbym cokolwiek byle jak najtaniej, po wcześniejszym sprawdzeniu organoleptycznym czy to pasuje do butów. Nie widzę sensu inwestowania więcej jak 100 zł w narty o podobnej wartości.

Cześć

Dzięki Tomek bo już myślałem, że nikt tu prawdy nie napisze, a to takie proste.

Dzięki

Edytowane przez Mitek
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.12.2023 o 15:01, widzewiak_z_gor napisał:

Te wiązania z podanego linka powinny być dobre. Nie zamieściłeś zdjęcia środkowej sekcji nart, z otworami po starych wiązaniach. 

Drugi link do Olx zawiera kontakt do sprzedającego, który z pewnością dopasuje wiązania do tych piankowych Firebirdów Turbo Geli. 👋😃

jakie otwory, mordo, te narty nie były nigdy użyte, były kupione jako nowe ze sklepu sportowego, po prostu była wyprzedaż.

zaraz wstawię zdjęcia środka nart, wait

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proszę bardzo, mogłem to faktycznie wstawić od razu, by uniknąć zbędnych dziwnych niemiłych komentarzy i dyskusji na temat, że te narty to rzekoma prehistoria, prehistoria to by była jak by te narty były naostrzone na końcu ze szpikulcem i drewniane

pozdrawiam i szczęśliwego nowego roku 

IMG-20231224-WA0004.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, kamil1418 napisał:

proszę bardzo, mogłem to faktycznie wstawić od razu, by uniknąć zbędnych dziwnych niemiłych komentarzy i dyskusji na temat, że te narty to rzekoma prehistoria, prehistoria to by była jak by te narty były naostrzone na końcu ze szpikulcem i drewniane

pozdrawiam i szczęśliwego nowego roku 

IMG-20231224-WA0004.jpeg

Jakby były choć trochę drewniane to także nowoczesność nie jedynie prehistoria, ew. ponadczasowość. Linkowałes sam mordo do jakiegoś skionline a tam prawią ze tyrolia sl 100 fabrycznie montowana była. Kup pan narty gratis https://ski24.pl/narty/8253-2738-narty-head-shape-rx-tyrolia-sl-100.html a jak wolisz męskie https://ski24.pl/narty/10948-2900-narty-head-rev-ar-tyrolia-sl-100.html narty znaczy

Edytowane przez star
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Np i nastała jasność. Czyli jak pisał Tomek- cokolwiek, byle tanie. 

Ja popytałbym w serwisach, często mają jakieś wiązania z demontażu po zniszczonych nartach, zwykle w  dobrym stanie technicznym  i wizualnym (wiązania trudniej zniszczyć niż narty). Niech przykrecą, cena też byłaby stosowna. 

@Star - mam gdzies  w warsztacie tyrolie sl100 prawie nowka sztuka, ale one są na szynę, wiec niezbyt.... zostały po headach z podobnego rocznika (milenialsy)

Edytowane przez mig
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, kamil1418 napisał:

proszę bardzo, mogłem to faktycznie wstawić od razu, by uniknąć zbędnych dziwnych niemiłych komentarzy i dyskusji na temat, że te narty to rzekoma prehistoria, prehistoria to by była jak by te narty były naostrzone na końcu ze szpikulcem i drewniane

pozdrawiam i szczęśliwego nowego roku 

IMG-20231224-WA0004.jpeg

Cześć

Drogi Kamilu, nie obrażaj się bo to nie są komentarze niemiłe tylko realne. Ta narta to konstrukcyjna prehistoria i pogódź się z tym. Życzę Ci aby były stosownie przez te 20 lat przechowywane. Obok mnie stoją nowe Polsporty Gorce E560, też nie dziurowane co nie znaczy, że ich wartość nie jest jedynie muzealna. Taka prawda.

Koledzy dobrze radzą. Kup albo załatw za darmochę jakiekolwiek wiązanie, niech Ci gdzieś zamontują i baw się dobrze.

Pozdro

Edytowane przez Mitek
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, kamil1418 napisał:

proszę bardzo, mogłem to faktycznie wstawić od razu, by uniknąć zbędnych dziwnych niemiłych komentarzy i dyskusji na temat, że te narty to rzekoma prehistoria, prehistoria to by była jak by te narty były naostrzone na końcu ze szpikulcem i drewniane

pozdrawiam i szczęśliwego nowego roku 

IMG-20231224-WA0004.jpeg

Pod te narty pasują praktycznie każde wiązania które mają opcję montowania bezpośrednio do narty bo narta jest płaska w miejscu jego  montażu. 
 

ale….

Najlepiej byłoby zamontować płytę do nart a na nią potem wiązania. 

W tym momencie cały sens tej operacji jest totalnie bez sensu bo podejmujesz:

- koszt zakupu płyty 

- koszt zakupu wiązan 

- koszt usługi montażu płyty

- koszt usługi montażu wiązań 

Wychodzi parę stowek..

Za parę stówek kupisz używki w bdb stanie ze współczesną geometrią jeżdżące zdecydowanie lepiej niż te nowe 🙂 

 

 

 


 

Edytowane przez master32
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
33 minuty temu, kamil1418 napisał:

sory, że się nie odzywałem, ale nowy rok oraz święta, model butów też dodam, bo widzę, że wszystko trzeba tutaj podać tak jak w serwisie, również model buta, zaczekajcie 😛

Do "świeżej" narty będą pasowały każde kompletne wiązania. Jeżeli chcesz mega budżetowo to na portalach aukcyjnych jest mnóstwo leciwego sprzętu za góra 150 pln. Ja osobiście mam w zapasie fajne Markery MR ale czekam aż @Mitek zdecyduje rozstać się z swoimi Polsportami😀

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Adam ..DUCH napisał:

Do "świeżej" narty będą pasowały każde kompletne wiązania. Jeżeli chcesz mega budżetowo to na portalach aukcyjnych jest mnóstwo leciwego sprzętu za góra 150 pln. Ja osobiście mam w zapasie fajne Markery MR ale czekam aż @Mitek zdecyduje rozstać się z swoimi Polsportami😀

Cze

I tak i nie. 1). Buty (z GW do wiązań z GW/bez GW (alpine) - do wszystkiego), 2). szerokość ski stopów - jest różna i zazwyczaj nie jest to regulowane.

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Marcos73 napisał:

Cze

I tak i nie. 1). Buty (z GW do wiązań z GW/bez GW (alpine) - do wszystkiego), 2). szerokość ski stopów - jest różna i zazwyczaj nie jest to regulowane.

pozdro

Przepraszam ale ja nie mam bladego pojęcia co to jest GW ale domyślam się że do niczego mi nie jest potrzebne😀, odnośnie stoperów - mówimy o normalnych nartach - gdzieś tak max 70 pod butem😎🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Adam ..DUCH napisał:

Przepraszam ale ja nie mam bladego pojęcia co to jest GW ale domyślam się że do niczego mi nie jest potrzebne😀, odnośnie stoperów - mówimy o normalnych nartach - gdzieś tak max 70 pod butem😎🤣

Cze

Co do wiązań - wystarczy sprawdzić taliowanie narty swojej i dawcy. To proste. Natomiast GW w bucie może być problematyczne. Grup Walk - to system (może za dużo powiedziane - raczej specjalnie ukształtowana podeszwa buta umożliwiająca w nim bezpieczniejsze chodzenie). Ty masz pewnie Alpine - czyli zupełnie płaską, która pasuje do wszystkiego. Niestety ów leciwy sprzęt który podesłałeś może być jeszcze bez GW i będzie problem, bo przerabiać nowe buty do starych nart i wiązań? Trochę bez sensu.  Bo najprościej to wywalić i założyć liftery - ale nie zawsze jest to możliwe, bo o ile kształt zewnętrzny GW jest znormalizowany, to już montaż i kształt od strony podeszwy - to fantazja producenta butów. Na zużywających się GW też można zarobić 😉

Tu masz więcej informacji, warto wiedzieć bo można się na takiej błahej rzeczy przejechać.

https://skiracecenter.pl/info/co-to-jest-grip-walk/

pozdrawiam

Edytowane przez Marcos73
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...