Skocz do zawartości

Czechy - Spindleruv Mlyn/Svaty Petr


SkiForum

Rekomendowane odpowiedzi

Trochę mi się zmieniło, pewno będę mógł być dziś ok. 15-16 w górach pl/cz, stąd pytanie: w Czechach zwykle 16-18 ratrakują  - czy teraz przy plusach też to robią? W co i gdzie się bawić w godz. 16-18? Ew. jakie miejsce polecacie na dziś z Wrocka?


I jak, działa coś jeszcze wieczorami w Czechach? Bo pamiętam ze oni w połowie marca zazwyczaj kończą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie warunki w H.? Bo rozważam na weekend :)

 

Czarna zamknięta, czerwona przy czarnej ze sporymi odsypami. Zostaje czerwona przy skoczni, no i tu dość równo, dość twardo jak na 15 stopni, ogólnie fajnie. No ale może jednak warto gdzieś indziej się wybrać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czarna zamknięta, czerwona przy czarnej ze sporymi odsypami. Zostaje czerwona przy skoczni, no i tu dość równo, dość twardo jak na 15 stopni, ogólnie fajnie. No ale może jednak warto gdzieś indziej się wybrać?

Ktos wie jak dlugo beda krecic w spindlu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bajecznie z rana. Temp. Koło zera. Twardo. Ratrak. Znaczy sztruks czyli Manchester. Czerwona i czarna do Skiarealu najlepsze. Na Plani testowanie Headow. Wziąłem rebelsy r17 - idą jak burza, stabilne i sprężyste, choć bez nerwu. Ok. 11 już miękko i ciepło bardziej rozjechane niż w Harrachovie ta przy skoczni która jak pisano długo trzyma poziom.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mam pytanie do tych co nie dawno byli w szpindlu. Czy na Świeta warto pojechać pojeździć, warunki jeszcze pozwalają na przyjemna jazdę czy już szkoda czasu i kasy?


Chyba juz nikt nie jeździ, nawet sstar :). Zostają liczne kamerki - na nich Svaty Petr nie wygląda źle.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano Harrachov też działa ale przetarcia widać już.
A ja zbieram siły na strzał dwudniowy do Austrii, co polecacie?
Mróz ma byc w środę - czwartek po Świętach. Gdzie jechać na dwa dni?

Pec, Harrachov i Szpindl zapowiadają ze działają do poniedziałku, a tymczasem zima ma wrócić. Mogliby pokręcić do weekendu :) W Austrii tez ma sypać, Hintertux zapowiada metr opadów do środy :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd wiesz? Pytam o prognozę. Właśnie na Hintertux się szykowalem... Kiedyś łazienka po Zillertalskich Alpach, stare czasy... Stelaż, namiot...


Rano pisali na fejsie :) na stronach z prognozami aż tak optymistyczni nie są, ale faktycznie ma mrozić i padac

Załączone miniatury

  • wp_ss_20170415_0002.png
  • wp_ss_20170415_0003.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dojadę na letnich? PS. Dzięki za info! Narty na tylnych siedzeniach kontrolują?


Cholera wie, zapowiadają opady takze w dolinie. Co do wożenia nart to nie wolno ich wozić w środku? Lata tak jeździłem ;) ale w czwartek kupiłem bagażnik na dach, bardziej niż mandat przemowila do mnie wizja: Stoję w korku na autostradzie, gość wjeżdża mi w tyłek i ostatnie co widzę w zyciu (lub co widzi pasazer) to narty wychodzące z brzucha ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cholera wie, zapowiadają opady takze w dolinie. Co do wożenia nart to nie wolno ich wozić w środku? Lata tak jeździłem ;) ale w czwartek kupiłem bagażnik na dach, bardziej niż mandat przemowila do mnie wizja: Stoję w korku na autostradzie, gość wjeżdża mi w tyłek i ostatnie co widzę w zyciu (lub co widzi pasazer) to narty wychodzące z brzucha ;)

Istnieją znacznie gorsze opcje... A przecież tak czy inaczej, jakoś to trzeba będzie zakończyć. ;) 


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Projekty nowych wyciągów w Czechach na najbliższe sezony:

http://www.lanove-drahy.cz/?page=proj

 

No proszę, podwójny orczyk na Jaworze w Pecu w końcu ma zostać zastąpiony kanapą.

Ciekawe plany dla Spindlerveho, ale coś nie widzę kolejki która miała połączyć Szpindlerowe lokalizacje w jedną karuzelę (czytałem o takich planach).

W Rokytnicach widzę na Lysą Horę nic żwawszego widzę nie planują :(

 

a tak w ogóle Czesi sprowadzają używane wyciągi jak Polacy Passaty ;)


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No proszę, podwójny orczyk na Jaworze w Pecu w końcu ma zostać zastąpiony kanapą.

Ciekawe plany dla Spindlerveho, ale coś nie widzę kolejki która miała połączyć Szpindlerowe lokalizacje w jedną karuzelę (czytałem o takich planach).

W Rokytnicach widzę na Lysą Horę nic żwawszego widzę nie planują :(

 

a tak w ogóle Czesi sprowadzają używane wyciągi jak Polacy Passaty ;)

 

fajne: "použitá lanovka z Kitzbühelu"

 

krzesło na Jaworze w planach już występuje ze 3 lata, a teraz znów odkładają na sezon następny czyli 18/19, daleko ....

słabo coś w SkiResort, w najbliższym sezonie tylko jedna zmiana, używana czwórka w Cernym Dule, dobre i to


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajne: "použitá lanovka z Kitzbühelu"

 

krzesło na Jaworze w planach już występuje ze 3 lata, a teraz znów odkładają na sezon następny czyli 18/19, daleko ....

słabo coś w SkiResort, w najbliższym sezonie tylko jedna zmiana, używana czwórka w Cernym Dule, dobre i to

Do tej pory widziałem w Pecu plany na nowy wyciąg "z drugiej strony" Jawora. A może to właśnie ta kanapa?


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajne: "použitá lanovka z Kitzbühelu"

 

krzesło na Jaworze w planach już występuje ze 3 lata, a teraz znów odkładają na sezon następny czyli 18/19, daleko ....

słabo coś w SkiResort, w najbliższym sezonie tylko jedna zmiana, używana czwórka w Cernym Dule, dobre i to

I ciekawe co planują na Andelu w Janskich. Przede wszystkim mogliby sam stok 3x poszerzyć :)


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory widziałem w Pecu plany na nowy wyciąg "z drugiej strony" Jawora. A może to właśnie ta kanapa?

 

to zależy jak dokładnie czytaleś mape  :)

 

pec_mapa_projekty.jpg

 

to jest mapa z 2014, na Jaworze widać że jest projekt krzesła (na linii obecnego orczyka jest pomarańczowa ikonka z krzesłem) a z drugiej strony pomarańczowy orczyk do Javori Dul,

z dat wynika że orczyk już powinien fungować  ;)

 

podejrzewam że najpierw będzie krzesło na obecnym Jaworze, a później zrobią coś z drugiej strony


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...