Skocz do zawartości

Czechy - Spindleruv Mlyn/Svaty Petr


SkiForum

Rekomendowane odpowiedzi

Szpindlerovy w sobote. Super pogoda, zimno, slonce, ludzi znosnie - na podwojne krzeslo przy czarnej i orczyk z biegu. Na 6 osobowa kanape stanie do 15 min. Hromovka rano i na koniec bez czekania.

Trasy jak to w Szpindlu swietnie przygotowane ale na dobrze zrobione narty. Tzn. twardo potem lod ale malo odsypow. Slalom z pomiarem czasu na czerwonej fis przy orczyku super sprawa. Gigant ale podkrecony - lepiej jechac na slalomkach. 

Gigantowe to tam są tylko tyczki;-) Racja ze slalomkami. Jechałem na R18 i dało się, ale nie było to optymalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Wybieramy się jutro popołudniu do Spindla, a w ramach rekonwalescencji ;) będę od piątku z rana na Św. Piotrze. W odróżnienia od Medvedina, jakoś zawsze miałem pecha do tej góry, a jest okazja przejechać wszystko.. Mam pytanie, proszę o odpowiedź. Na Stoch jest dojazd na nartach, czy trzeba się przemieścić po ulicach? To nie kłopot, ale wolałbym mieć informacje z dobrej ręki. Wydaje mi się, że nie bardzo, ale .. ;) Dzięki za info.

 

Sobota - jak się uda. Ktoś może też ma ochotę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@arky albo może ktoś inny, jak tam warunki w Spindlu, bo zastanawiam się nad szybką jednodniówką jutro?

Kolega sstar trafnie odpowiedział, więc mam nadzieję, że się wybrałeś :) Zima w pełni, wczoraj cały dzień jazda w opadzie, stoki bez zarzutu, dużo świeżego materiału (skoro padało cały czas od czwartku),  ale jak na piątek sporo ludzi. Do kanapy niebieskiej trzeba było nawet postać w kolejce. Dziś nie jeździliśmy bo.. mnie du..a i biodro bolą na zmianę, ponieważ wczoraj wieczorem podążając na kolację do centrum wyrżnąłem się na oblodzonym chodniku, haha ;) (nabijam się z samego siebie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega sstar trafnie odpowiedział, więc mam nadzieję, że się wybrałeś :) Zima w pełni, wczoraj cały dzień jazda w opadzie, stoki bez zarzutu, dużo świeżego materiału (skoro padało cały czas od czwartku), ale jak na piątek sporo ludzi. Do kanapy niebieskiej trzeba było nawet postać w kolejce. Dziś nie jeździliśmy bo.. mnie du..a i biodro bolą na zmianę, ponieważ wczoraj wieczorem podążając na kolację do centrum wyrżnąłem się na oblodzonym chodniku, haha ;) (nabijam się z samego siebie).


Witam w klubie. Ja w Kronplatz dostałem nartą, własną, opartą o auto. A chwilę wcześniej zdjąłem przedwcześnie kask!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega sstar trafnie odpowiedział, więc mam nadzieję, że się wybrałeś :) Zima w pełni, wczoraj cały dzień jazda w opadzie, stoki bez zarzutu, dużo świeżego materiału (skoro padało cały czas od czwartku),  ale jak na piątek sporo ludzi. Do kanapy niebieskiej trzeba było nawet postać w kolejce. Dziś nie jeździliśmy bo.. mnie du..a i biodro bolą na zmianę, ponieważ wczoraj wieczorem podążając na kolację do centrum wyrżnąłem się na oblodzonym chodniku, haha ;) (nabijam się z samego siebie).

Wybrałem się wybrałem :)

Warunki jak na koniec marca bardzo zimowe, wczoraj bez opadów, ale słońce mimo prób się nie przebiło. Śniegu nie brakuje, na Piotrze wszystkie trasy czynne, poza czarną na której były zawody.
Ilość ludzi też jak zimą i po kolejkach nie bardzo widać by koniec sezonu się zbliżał.
Pojeździć można całkiem dobrze, w przyzwoitych warunkach, po 14-tej czerwone trasy już dość mocno zdegradowane.

Generalnie też polecam.

20180324_125049.jpg

20180324_113928.jpg

20180324_113932.jpg

20180324_104011.jpg

20180324_104331.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem wczoraj i dziś.

 

Wczoraj zabrakło słońca i było cieplej, po południu troszkę dolne odcinki puszczały.

 

Dziś słonecznie i nieco mroźniej , śnieg do 14tej trzymał do dołu, ludzi nieco mniej jak wczoraj, słowem bajka.

 

Obejrzałem też kawałek 2 przejazdu slalomu mężczyzn w międz. mistrzostwach Czech w NA. Fajne.

 

MOCNO zastanawiam się nad sezonówką na 18/19: 4990 kC na sam Szpindel, 5990 na cały TMR . Musze poniuchaćza dobrą miejscówką na spanie.

 

Mam z domu 2,5 godziny jazdy, więc nie dramat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem średniozaawansowanym narciarzem i wybieram się do Szpindlowego na weekend 6-8.04 i mam kilka pytań:

1. Jest zagrożenie ze nie będzie śniegu??

2. Jazdę na którym stoku polecasz najbardziej

3Jak duże są odległości między Św.Piotrem a Medwiediem.? Można śmiało w 10 min przejechać autem z jednego na drugi?Pozdrawiam

1. Wg mnie snieg bedzie. Bylem dwa tyg temu. Pytanie do kiedy maja wyciagi czynne.

2. O tej porze roku nasloneczniony Medvedin plynie szybciej wiec Sv Petr.

3. Przejedziesz w 5 min autem. 25 min na piechote.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem średniozaawansowanym narciarzem i wybieram się do Szpindlowego na weekend 6-8.04 i mam kilka pytań:

1. Jest zagrożenie ze nie będzie śniegu??

2. Jazdę na którym stoku polecasz najbardziej

3Jak duże są odległości między Św.Piotrem a Medwiediem.? Można śmiało w 10 min przejechać autem z jednego na drugi?Pozdrawiam

Mlesik (dzięki) wyjaśnił prawie wszystko.

 

Sugeruję zakup karnetu w formule ,,Chytra sezonka'' - to wydatek 990 koron, każdy inny dwudniowy będzie droższy .

 

Na tym ,,chytrym'' możesz jeżdzić do ostatniego śniegu w tym sezonie za jednorazowe wydanie 990 koron. W opcji dokładasz 4 000 koron i masz karnet na cały przyszły sezon (ważne do 30 kwietnia).

 

Na Petrze najpierw objedź Hromovkę , a następnie spokojnie przesuwaj się ku Planowi tak, abyś wjeżdżając na trasę 4/ 4a był dobrze rozgrzany ... i ostrożny, bo jest tam kawałek czarnej ściany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Wam za odpowiedzi. Jeździłem trochę w Harrachovie, ale wszyscy mówią, że to trochę inna liga.Mam trochę obaw, żebym nie narozrabiał :-)Ogólnie to wpadnę w piątek po południu(chciałbym się przejechać jeszcze nocą-podpowiedzcie proszę gdzie można), sobota cała dla mnie a w niedzielę tak o 12 będę uciekał.Szacowany termin zakońcenia sezonu to chyba 15.04 także wyciągi powinny hulać.A jaki karnet byście mi polecili na ten piątek wieczór oraz całą sobotę i pół niedzieli?

Jak pisałem - kup ,,chytrą sezonkę'' , to Cię upoważnia do bezlimitowej jazdy do końca obecnego sezonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Dzięki serdeczne. Kupiłem 4 szt. 

Czy dobrze rozumiem: jak już kupiłem to

wchodzę potem w centrum zniżek w narciarstwo i wybieram dla każdego vouchera dzień w którym ma obowiązywać?

Jak kupiłem 4 szt to jeden daję aktywacja na 28 styczeń, nast na 29 styczeń itd?

później tylko do bramki i działa?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Byłem wczoraj w Spindlu.

Masę śniegu. Trasy nieźle przygotowane z rana ale z racji że duży jest opad jest miękko więc muszą się zrobić muldy w ciągu dnia. Największy pozytyw jak na Spindlerovy mało ludzi. Raz do Sv Petra ok. 10 stałem 5 min. Tak praktycznie z biegu.

Niedźwiedź gorzej przygotowany niż Sv. Petr. W weekend mają otworzyć już wszystkie trasy oprócz czarnej Fisowej na Sv. Petrze. Widać chcą ją mega naśnierzyć przed pucharem świata.

Ważne!!! - jeśli ktoś planuje nocleg warto zabrać łańcuchy. Ja na szczęście miałem w bagażniku bo inaczej nie dałbym rady podjechać autem a próbowałem zakończonym pięknym 180 :)

IMG_4117.gif

IMG_4116.gif

IMG_4112.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na czerwonej na Piotrze jest nadal gigant równoległy?

Na szczęście do hotelu nie mam stromego podjazdu, ale łańcuchy do bagażnika wrzucę.

Na tyle śniegu najlepsza trasa Labska. Jade 27 stycznia i nie mogę się już doczekać.

 

Pozdro

Czerwona (wzdluz orczyka) jeszcze nie działa. Mają ją puścić w weekend. Do 27 stycznia pewnie wszystko będzie chodzić. Także nie ma jeszcze giganta - ale tam chyba nie było równoległego. Przynajmniej ja jechałem na pojedynczym z pomiarem rok temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 grudnia chwalili się że jest równoległy

Zdjęcie nawet wstawili

 

Byłem 29 grudnia też. To slalom był dla dzieciaków. Były po prostu zawody zorganizowane a nie że możesz sobie wystartować. Niestety:)

 

Slalom był ustawiony rok temu z pomiarem czasu na czerwonej 4 na Sv Petr. Taki na 20+ sek. W środę stok był jeszcze zamknięty ale dziś widzę że uruchomili więc może razem ze slalomem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem wczoraj w Spindlu.
Masę śniegu. Trasy nieźle przygotowane z rana ale z racji że duży jest opad jest miękko więc muszą się zrobić muldy w ciągu dnia. Największy pozytyw jak na Spindlerovy mało ludzi. Raz do Sv Petra ok. 10 stałem 5 min. Tak praktycznie z biegu.
Niedźwiedź gorzej przygotowany niż Sv. Petr. W weekend mają otworzyć już wszystkie trasy oprócz czarnej Fisowej na Sv. Petrze. Widać chcą ją mega naśnierzyć przed pucharem świata.
Ważne!!! - jeśli ktoś planuje nocleg warto zabrać łańcuchy. Ja na szczęście miałem w bagażniku bo inaczej nie dałbym rady podjechać autem a próbowałem zakończonym pięknym 180 :)
IMG_4117.gif
IMG_4116.gif
IMG_4112.gif

A gdzie cie okrecilo? Zawsze można stanąć przy pierwszym wyciągu z brzegu. Ja kiedyś po wielu nieudanych podjazdów pod Stocha, od góry, choć mogłem okazało się dołem pojechać, zrobiłem z Fabii Kombi BMW i dałem radę. Choć na przelaczce i tak mnie wypychali;-)
Edit jechałem z mamą która zachęcała do walki do Pension Pohoda, świetna miejscowka, tuż przy Stohu. Polecam parking przy Hromovce. Najniżej. Tam chyba da się podjechać. Sv. Petr gorzej pewno, ale lepiej niż do Pension Pohoda górą, zawsze można tam dołem przy Sv. Petrze spróbować do Stoha dojechać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie cie okrecilo? Zawsze można stanąć przy pierwszym wyciągu z brzegu. Ja kiedyś po wielu nieudanych podjazdów pod Stocha, od góry, choć mogłem okazało się dołem pojechać, zrobiłem z Fabii Kombi BMW i dałem radę. Choć na przelaczce i tak mnie wypychali;-)
Edit jechałem z mamą która zachęcała do walki do Pension Pohoda, świetna miejscowka, tuż przy Stohu. Polecam parking przy Hromovce. Najniżej. Tam chyba da się podjechać. Sv. Petr gorzej pewno, ale lepiej niż do Pension Pohoda górą, zawsze można tam dołem przy Sv. Petrze spróbować do Stoha dojechać.

Przy Hromovce byl znak żeby zakładać łańcuchy. Ja spałem w hotelu Palace Hotel. Obróciło mnie podjeżdżając pod niego. https://goo.gl/maps/rU6VXoUsDMm

Wiele osób parkowało na Hromovce i brało taxi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...