Skocz do zawartości

Sezon 2023/2024


grimson

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 1.03.2024 o 22:08, Spiochu napisał:

"

Jak kupić winietę bez 18-dniowego wyprzedzenia

Od stycznia 2024 zniknęła konieczność wyboru formy przejazdu na „jestem przedsiębiorcą”, aby móc korzystać z austriackiej winiety już w dniu zakupu, bez konieczności zakupu winiety z 18-dniowym wyprzedzeniem. "

 

Tylko czy w ogóle warto te winiety kupować? Dojazd na Hochkar z okolic Wrocławia jest dość specyficzny. Droga bez opłat jest krótsza o 75km a tracimy 30min względem wersji autostradowej.

 

Cze

Jeśli nie będziesz korzystał z płatnych odcinków, nie kupuj. Zawsze to możesz zrobić on-line.

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rohace w niedzielę.

Na pierwszy rzut oka ludzi w cholerę (wjazd na parking o 8:50 i z 8-10 rzędów już zapchane, do tego kolejka do kasy na 20 minut i do pierwszego wjazdu na górę również z dwadzieścia minut).

Ale jak to na Rohaczach, wszystko rozeszło się po knajpach, Salatynach i nie wiadomo gdzie jeszcze, także od 11:30 wjazd z dołu do góry na bieżąco. Na trasie różnie, w zależności od cierpliwości (dla przykładu zdjęcie z 10:29).

Warunki - perfekcyjne, mocno wiosenne (góra +4 / dół +12 + słońce). Przy czym jakby się przyjrzeć pokrywie śnieżnej, to za gruba nie jest. 

 

 

rohace_030324.jpg

Edytowane przez ravick97st
err
  • Like 5
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiosna zbliża się wielkimi krokami. To co jeszcze tydzień temu było pokryte półmetrową warstwą śniegu wygląda obecnie tak jak na dwóch pierwszych zdjęciach. Hitem sezonu pozostaje bez wątpienia Nauders. Wolne od zadęcia SFL oraz ischglowej dyskoteki oferuje genialnie przygotowane trasy a przy okazji bardzo malownicze widoki.  

DSCN0358.JPG

DSCN0359.JPG

DSCN0360.JPG

DSCN0361.JPG

DSCN0362.JPG

DSCN0363.JPG

DSCN0364.JPG

DSCN0365.JPG

DSCN0366.JPG

DSCN0367.JPG

DSCN0368.JPG

DSCN0369.JPG

DSCN0370.JPG

DSCN0372.JPG

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, tomkly napisał:

Wiosna zbliża się wielkimi krokami. To co jeszcze tydzień temu było pokryte półmetrową warstwą śniegu wygląda obecnie tak jak na dwóch pierwszych zdjęciach. Hitem sezonu pozostaje bez wątpienia Nauders. Wolne od zadęcia SFL oraz ischglowej dyskoteki oferuje genialnie przygotowane trasy a przy okazji bardzo malownicze widoki.  

 

Jak rozumiem mamy w planie Nauders na wyjeździe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, tomkly napisał:

Zdecydowanie tak.

Mam dobre wiadomości, w nocy z wtorku na środę w wyższych partiach gór zachodniego Tyrolu spadło jakieś pół metra śniegu. Wczoraj kilka ośrodków pozostawało zamkniętych, tak ich zasypało że nie byli się w stanie odkopać. W Kaunertalu linia śniegu kończyła się na wysokości około 1.200 m.n.p.m. Na dole pewnie znów szybko będzie schodzić ale na górze na bank śnieg się będzie trzymać i to długo. Na lodowcu panują genialne warunki.

Edytowane przez tomkly
  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Marcos73 napisał:

Cze

Zazdrościć ino głośno.

Kacprowy z wczoraj😎

IMG_0017.thumb.jpeg.bcd857326c0ea53a86f7fde19c96d1bb.jpeg

IMG_0019.thumb.jpeg.e3e1a92ca1fc7a2ee9afe3e8c8b7db3d.jpeg

IMG_0018.thumb.jpeg.faa5c3f8eb5edf6141ba65a424380378.jpeg

 Jaworzyna z dzisiaj 2A only for VIP.

IMG_0023.thumb.jpeg.0b6d4cdc5a1dbe3e5195c61ec15b7b76.jpeg

pozdro

Ten u Góry coś wkurwiony musi być bo innego wytłumaczenia nie ma 🤷‍♂️

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, mig napisał:

2(3?)dniówka na Chopoku ale od poniedziałku. 1max2 miejsca w aucie z Rybnika. Ktoś, coś?

982373766_Screenshot_20240312_095930_WeatherRadar.thumb.jpg.ec6b024ff28fa6aa2e6871b87e5f0937.jpg8

 

Może dojadę wtorek i/lub środa... w poniedziałek musze żonę z lotniska odebrać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Marcos73 napisał:

Cze

Ta Sappada to malutki ośrodek i dość nisko położony. Bardzo kameralny, a po infrastrukturze stwierdzam, że tłumów tam nie ma. Mniam.

pozdrawiam

pewnie gdyby nie słynny kurs narciarski to nikt by się nim nie interesował

miałbym prawie 1000 km do przejechania

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Marcos73 napisał:

Cze

Ta Sappada to malutki ośrodek i dość nisko położony. Bardzo kameralny, a po infrastrukturze stwierdzam, że tłumów tam nie ma. Mniam.

pozdrawiam

Cześć 

Nisko to nie wiem między 1200/2000 więc tak w sam raz aczkolwiek to północna ekspozycja więc nawet jak teraz jest dość cieplo to stoki trzymają ok ! 

 

Infra faktycznie cała do wymiany ale pytanie dla kogo ja wymieniać jak jest tu totalnie pusto. Nie mam pojęcia jak ten ośrodek zarabia ? image.thumb.jpg.d4849424dfc54bd59665d2bd48340799.jpg

Od rana śmigam sam do południa  i już praktycznie o tej porze mam dość a za chwilę jeszcze Tadzio szkoleniowo 🤪 da w kość,że nogi będą max wieczorem bolały …. Choć warto 😉

Mi się tu podoba bez tych zbędnych hektarów turystycznych. Cisza,spokój jest gdzie jeździć,karmią dobrze i tanio co najważniejsze . 
 

 

IMG_1320.jpeg

IMG_1324.jpeg

IMG_1323.jpeg

IMG_1319.jpeg

IMG_1318.jpeg

IMG_1314.jpeg

IMG_1316.jpeg

IMG_1325.jpeg

Edytowane przez Victor
  • Like 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Jan napisał:

pewnie gdyby nie słynny kurs narciarski to nikt by się nim nie interesował

miałbym prawie 1000 km do przejechania

Mnie pokazuje 920 km, więc blisko. Inne są ciut dalej lub bliżej. Fajna miejscówka na zlot SF.

pozdro

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Marcos73 napisał:

Fajna miejscówka na zlot SF.

O tym samym wcześniej pomyślałem . 
 

pozdro

ps. Jan za gawrona z walizka 20kg zapłaciłem w dwie str 90€ oczywiście trzeba doliczyć parking i dodatkowo dojazdy między lotniskowe,wiec wyjdzie cenowo podobnie ale co się nie zmęczę to moje . 🛫

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...