Skocz do zawartości

Narty w grudniu


SzymQ

Rekomendowane odpowiedzi

to prawda.

Mój kłopoty jest taki, że:

1. Mam najbliżej.

2. Ośrodek prawie zawsze czynny, nie jak Szrenica qrde.

Z tego powodu Świeradów od tego sezonu będę traktować troszkę ,,zadaniowo''

- górna stromsza część: albo doskonalenie śmigu, albo krawędzi na szybko niszczejącej trasie

- środek na luziku i dość szybko

- dół - jak górna część, tylko po południu bardziej hardcorowo 😄

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Kaem napisał:

to prawda.

Mój kłopoty jest taki, że:

1. Mam najbliżej.

2. Ośrodek prawie zawsze czynny, nie jak Szrenica qrde.

Z tego powodu Świeradów od tego sezonu będę traktować troszkę ,,zadaniowo''

- górna stromsza część: albo doskonalenie śmigu, albo krawędzi na szybko niszczejącej trasie

- środek na luziku i dość szybko

- dół - jak górna część, tylko po południu bardziej hardcorowo 😄

 

Czy Szklarska, Karpacz, Zieleniec, CG czy Swierardow- mam prawie tak samo daleko. 220-250km w jedna stronę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Kaem napisał:

Za tydzień 15go rusza Świeradów, codziennie, w tym sporo jazd wieczornych. Detale na ich stronie.

Mają tam jakąś sezonówkę w ofercie ?

Parking płatny dodatkowo 20 zł, toaleta 2 zł. Wyznaczają nowe standardy dla narciarzy. Tak się przyglądam, troszkę z boku, bo mają też Pilsko.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Kaem napisał:

to prawda.

Mój kłopoty jest taki, że:

1. Mam najbliżej.

2. Ośrodek prawie zawsze czynny, nie jak Szrenica qrde.

Z tego powodu Świeradów od tego sezonu będę traktować troszkę ,,zadaniowo''

- górna stromsza część: albo doskonalenie śmigu, albo krawędzi na szybko niszczejącej trasie

- środek na luziku i dość szybko

- dół - jak górna część, tylko po południu bardziej hardcorowo 😄

 

Orientujesz się może, czy poza gondolą jest w okolicy jakaś mała górka z wyciągiem/taśmą gdzie dziecko może zacząć szkolić? Będę na weekend w Świeradowie i liczyłem, że córka zacznie przygodę z nartami, ale chyba jeszcze nic nieczynne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, pan_banan napisał:

Orientujesz się może, czy poza gondolą jest w okolicy jakaś mała górka z wyciągiem/taśmą gdzie dziecko może zacząć szkolić? Będę na weekend w Świeradowie i liczyłem, że córka zacznie przygodę z nartami, ale chyba jeszcze nic nieczynne.

Naprzeciwko parkingu gondoli jest stoczek z instruktorami - Anna ski to się nazywa. W zatłoczonych terminach trzeba wcześniej umawiać się na szkolenie.

Nadto, tuż przy dolnej stacji gondoli jest wydzielony teren do nauki z instruktorami Ski & Sun, zazwyczaj sporo dzieciaków tam się uczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, nikon255 napisał:

Panie, a jakies fajne Czechy nie blizej?

Bliżej nic nie ma, najbliżej w Czechach mam do Harrachova.

Gdyby jechać przez Kamienną w kierunku Pecu / Janskich, to troszkę wcześniej jest miejscowość Zacler z miniarealem Prkenny Dul ( Przeklęta Dolina), gdzie stok jest ciekawy i mocno zróznicowany, ale obsługiwany przez szybki orczyk 😄 

W moim odczuciu, dobre są  Janske Laźnie bo długie i urozmaicone trasy, a gondola i krzesła na ogół robią swoje.

Ceny na ten sezon to ok. 800 - 930 KC za 1 dzień, przy zakupie w necie.

Szpindel też dobry, tyle że na ogół nieco więcej ludzi. Co ciekawe, flexi ceny (posiadając kartę Gopass) są relatywnie interesujące, np w styczniu to około 700 KC/ 1 dzień jazdy przy zakupie online.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, moruniek napisał:

Mają tam jakąś sezonówkę w ofercie ?

Parking płatny dodatkowo 20 zł, toaleta 2 zł. Wyznaczają nowe standardy dla narciarzy. Tak się przyglądam, troszkę z boku, bo mają też Pilsko.  

Qrde , o sezonówce nie słyszalem ... generalnie nie jest zbyt tanio: 4 godz. za 130 zł , a 6 godzin za 150 ... + parking 2 dyszki ; cały dzień w Janskich czy Spindlu wychodzi podobnie, a do wyboru jest po kilka przyzwoitych tras w każdym ośrodku .

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Kaem napisał:

Qrde , o sezonówce nie słyszalem ... generalnie nie jest zbyt tanio: 4 godz. za 130 zł , a 6 godzin za 150 ... + parking 2 dyszki ; cały dzień w Janskich czy Spindlu wychodzi podobnie, a do wyboru jest po kilka przyzwoitych tras w każdym ośrodku .

To moze kiedys meeting w Janskich? Mam tyle co do CG czy Ziela, a jeszcze nie bylem 😛

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, nikon255 napisał:

To moze kiedys meeting w Janskich? Mam tyle co do CG czy Ziela, a jeszcze nie bylem 😛

Chętnie, ale niechże coś jeszcze otworzą - tymczasem jest czynny Andel z orczykiem i 1 stokiem , razem jakieś 1300 mb, troszkę za malo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Kaem napisał:

Chętnie, ale niechże coś jeszcze otworzą - tymczasem jest czynny Andel z orczykiem i 1 stokiem , razem jakieś 1300 mb, troszkę za malo.

Jutro zamierzam być w Tylicz.ski (mają otworzyć obie główne trasy). Mam nadzieję - w tej chwili u mnie leje deszcz 😕 

Ktoś będzie?

KK

 

Edit. Jestem. Śnieg doskonały. Pochmurno. Jest ok.

Edytowane przez KrzysiekK
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Na rozgrzewkę i pierwsze koty- Nowa Osada. Stoczek sympatyczny, w sam raz na rozruszanie starych kości.... ,;-)

Warunki -ideał, stok zmrożony ale nie zlodzony. Twardy, naturalny śnieg. Dawno po czymś takim nie jeździłem. Narty jeszcze ostre, można jechać  co się chce. Niestety slońca brak.

Ludzi ciut, na tyle by nie było kolejki i jezdzily niepełne kanapy. 

Slalomki sprawdzone, za chwilę zmiana na Brunerowe dynastary20221220_092457.thumb.jpg.f837da6e3e62e7653a4ad298ab17437a.jpg20221220_092500.thumb.jpg.bddc301efb0501369aa13c16023deb55.jpg20221220_094708.thumb.jpg.28b42ef362bc5717d4d34acefaab5786.jpg20221220_094714.thumb.jpg.e6679c9243973a53fdfb17779fbf6828.jpg20221220_094736.thumb.jpg.864931723ca49e3a663ab71a5face954.jpg20221220_095312.thumb.jpg.6fdfbfc7a530b1761f2f20fa1bb13a81.jpg

Edytowane przez mig
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem sympatyczne. Pierwsze wrażenie po slalomkach nieco dziwne - próbuje ustawić na krawędzi a narta jakoś nie skreca. Choć wiedziałem że tak bedzie, skończyło się przytarciem biodrem... ;-)). Za to ześlizg i śmig.... super. Narty naostrzylem na żyletkę- zrobiły się mocno "czepliwe" i nerwowe. Chyba ciut przytępie.... ale zobaczę jeszcze w innych warunkach. Z poprzednimi dynkami polubiłem się po chyba 3 dniach..  

Edytowane przez mig
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mig napisał:

Całkiem sympatyczne. Pierwsze wrażenie po slalomkach nieco dziwne - próbuje ustawić na krawędzi a narta jakoś mniej skreca. Choć wiedziałem że tak bedzie, skończyło się przytarciem biodrem... ;-)). Za to ześlizg i śmig.... super. Narty naostrzylem na żyletkę- zrobiły się mocno "czepliwe" i nerwowe. Chyba ciut przytępie.... ale zobaczę w innych warunkach. 

Jakbym siebie czytal... 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...