Skocz do zawartości

Sytuacja w UA


grimson

Rekomendowane odpowiedzi

17 godzin temu, RobertKa napisał:

Cała nasza gospodarka opiera się na paliwach kopalnych z rosji. Europa jest uzależniona energetycznie. Oby ta wojna spowodowała również zmianę myślenia i zwrot ku zielonej energii. Rosja nawet teraz dostaje 500 mln euro dziennie za paliwa. Wszyscy opłacamy ruskie bydło i zbrodnie putina. Ale możemy nie tankować na shellu czy lukoilu.

Może w końcu dotrze do co niektórych, że nie ma dobrych ruskich. Jest tylko bydło.

Wróg zza zachodniej granicy skutecznie wyleczył się z zielonej energii.

Notowania polskich kopalń ostro w górę. Ceny praw do emisji mocno w dół. 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naiwnością jest zwalać wszystko na Putina i robić z niego psychopatę. Przecież po aneksji Krymu w Rosji panowała euforia i Putin wygrał wtedy wybory. Ktoś na niego głosował. Teraz żołnierze rosyjscy, którzy dostali się do niewoli, mówią, że oni nie chcieli tu być, że są wbrew swojej woli. To stara pieśń. Ktoś strzela do Ukraińców, ktoś ich okupuje, ktoś zabija kobiety i dzieci. To nie tylko Putin, to jego wojsko - zwykli Rosjanie.

  • Like 4
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie najbardziej spodobał się fragment dotyczący przyczyn wojny a w szczególności roli jaką odegrało odejście liderki "światowej opozycji": kanclerz Merkel. Oby więcej tak "ciekawych" artykułów, autorka pisze dla Onetu, więc musi być prawda.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, tomkly napisał:

Jakby przejrzeć artykuły z ostatnich lat, to w podobnym tonie zostały napisane o Saddamie, Baszszar-al-Said, Zajn-al-Abidi czy o Kaddafim. Każdy z nich został wysadzony z fotelu, lub były takie intensywne próby. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, grimson napisał:

Jakby przejrzeć artykuły z ostatnich lat, to w podobnym tonie zostały napisane o Saddamie, Baszszar-al-Said, Zajn-al-Abidi czy o Kaddafim. Każdy z nich został wysadzony z fotelu, lub były takie intensywne próby. 

 

Bardzo liczę na skuteczną realizację tego samego scenariusza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kordiankw napisał:

Naiwnością jest zwalać wszystko na Putina i robić z niego psychopatę. Przecież po aneksji Krymu w Rosji panowała euforia i Putin wygrał wtedy wybory. Ktoś na niego głosował. Teraz żołnierze rosyjscy, którzy dostali się do niewoli, mówią, że oni nie chcieli tu być, że są wbrew swojej woli. To stara pieśń. Ktoś strzela do Ukraińców, ktoś ich okupuje, ktoś zabija kobiety i dzieci. To nie tylko Putin, to jego wojsko - zwykli Rosjanie.

Cześć

Naiwnością jest zwalać wszystko na PIS i robić z nich psychopatów. Przecież po wyborach panowała euforia, przyznano 500+ i inne sociale. Ktoś na nich głosował. Teraz Ci, którzy widzą, że Państwo jest rozmontowywane po kawałku mówią, że nie chcieli tego, że to wbrew ich woli. To stara pieśń. Ktoś zabiera ludziom ich wolność, ktoś niszczy ich kraj, ktoś ...

Ale czy Ty na nich głosowałeś Witek...

Pozdro

  • Like 3
  • Thanks 1
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Mitek napisał:

Cześć

Naiwnością jest zwalać wszystko na PIS i robić z nich psychopatów. Przecież po wyborach panowała euforia, przyznano 500+ i inne sociale. Ktoś na nich głosował. Teraz Ci, którzy widzą, że Państwo jest rozmontowywane po kawałku mówią, że nie chcieli tego, że to wbrew ich woli. To stara pieśń. Ktoś zabiera ludziom ich wolność, ktoś niszczy ich kraj, ktoś ...

Ale czy Ty na nich głosowałeś Witek...

Pozdro

Ci co na nich głosowali nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami. Ja nie jestem ich wspólnikiem.

  • Like 5
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, kordiankw napisał:

Ci co na nich głosowali nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami. Ja nie jestem ich wspólnikiem.

Cześć

Czyli Rosjanie, którzy nie głosowali na putina - upraszczam - nie są jego wspólnikami, czy są?  Czy nie są ale są bo są rosjanami - celowo z małej choć ja bym pisał Rosjanami....

Czyli jak jest człowiek czy nazwa człowieka się liczy?

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli PIS wcieliłby was do wojska i kazał strzelać Np. do Czechów, zrobilibyście to?

Putin sam nie lata z karabinem, ktoś za niego odwala robotę. Można jeszcze zrozumieć zaskoczone "dzieciaki" z poboru, ale zawodowi lotnicy czy kierujący artylerią to już mordercy z wyboru.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież jako osobie światłej nie będę wspominać o propagandzie, blokowaniu info i takich tam. Ostatni test był jednoznaczny.

I dlatego - teraz już jestem  pewien, że głosowałeś na PIS - szczerze aż się dziwię bo postrzegałem Cię zawsze jako człowieka na poziomie. Jestem w szoku.

Pozdrowienia serdeczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, RobertKa napisał:

Heh, standardowa sytuacja. Wróg u drzwi, a my zawsze jeden na drugiego plujemy. Polaczki...

Nie ma o co kruszyć kopii. Ten światły osobnik, co to by zaprowadzał porządek na stoku waląc w mordę, a w życiu „utylizowal” ścierwo i śmieci, jak przyjdzie co do czego, to powie „ale ja się nigdy nie biłem”. Mocny zza klawiatury po kilku głębszych. Pożytek z niego żaden.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, kordiankw napisał:

Nie ma o co kruszyć kopii. Ten światły osobnik, co to by zaprowadzał porządek na stoku waląc w mordę, a w życiu „utylizowal” ścierwo i śmieci, jak przyjdzie co do czego, to powie „ale ja się nigdy nie biłem”. Mocny zza klawiatury po kilku głębszych. Pożytek z niego żaden.

Bo pożytek jest tylko z tych co się biją. Reszta jest nic nie warta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...