Skocz do zawartości

Sytuacja w UA


grimson

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, grimson napisał:

Będzie grubo.

Kaczor wizytując UA propaguje reakcje NATO w Ukrainie. Bełkocze o misji pokojowej i zamknięciu nieba nad UA.

Cholera, ten gość pcha nas w wojnę. USmani zachwyceni, będą dojeżdżać ruskich polska krwią.

Trzeba się pakować.


 

Tylko jeszcze musi go ktoś posłuchać, a w NATO chyba nie mamy za mocnego głosu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, brachol napisał:

Tylko jeszcze musi go ktoś posłuchać, a w NATO chyba nie mamy za mocnego głosu. 

Najbardziej mnie martwi to, ze Kaczor jest oderwany od rzeczywistości. Zamiast patrzyć na dobro biednych Polaków, to patrzy na interesy innych krajów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, grimson napisał:

Najbardziej mnie martwi to, ze Kaczor jest oderwany od rzeczywistości. Zamiast patrzyć na dobro biednych Polaków, to patrzy na interesy innych krajów. 

Mnie bardziej dziwi po co tam pojechał razem z premierem, albo powinien jechać sam, albo zostać w domu.

To że jest oderwany to już dawno wiedziałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena hurtowa PB 95 już poniżej 6zł. Ropa poniżej 100USD. Złotówka też się umacnia.

Do tego banksterzy zaczynają rozwijać ofertę stałego oprocentowania (chcą ubrać kredytobiorców na górce).

Czyżby sytuacja się uspokajała?

Choć ja na razie nie widzę tych pozytywnych scenariuszy. Wygląda raczej, że ten chaos potrwa jeszcze długo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalnie stek analiz wojennych powyżej, no tak, przecież każdy musi mieć opinię, bo mu się wydaje że czai. Ponieważ mi też się wydaje, to ograniczę się do przemyślenia dotyczącego tego, jaka popieprzona ideologia stoi za tym wszystkim. Dowiedziałem się wczoraj o istnieniu niejakiego Aleksandra Dugina. Facet jest realnym twórcą sposobu myślenia osób stojących za agresjami Rosji. Trudno to ogarnąć, z resztą facet sam ma problemy z ogarnięciem swojego życia, bo ewolucja jego sposobu myślenia i poglądów była spora na przestrzeni lat. W każdym razie w tym kontekście przyrównywanie ideologii do faszyzmu z czasów przed II wojną światową nie jest tak odległe. W sumie czytanie nawet skrótów jego koncepcji to momentami przerażająca lektura. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Spiochu napisał:

Zajmij się już lepiej tą swoją budowlanką, bo poza wulgaryzmami to chyba niewiele słów znasz.

Mnie przynajmniej stać by jeździć w prawdzie GÓRY  i dość często na nasze kopce  a ty tylko płaczesz że nie masz kasy ,granice otwarte świat przed tobą zobaczymy co osiągniesz. JA po 15 latach wróciłem i nie mówię że u nas nie ma możliwości,  chyba że jest się cipą .

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Goebels mógłby się uczyć propagandy od pismaków.

Czytam teraz wypociny o „najlepszym wywiadzie na swiecie” w wykonaniu Kliczki. O pogromcy czołgów z Syrii, ze 140 zniszczonymi czołgami, który zaraz będzie wspierał UA (M.Witmann niech sie schowa). Do tego dodaje rzewną historie o 3 letnim dzieciaku, które za czasy Majdanu w 2014r chodziło po placu z troskliwie nałożonym przez tatę na klatkę piersiowa żeliwnym elementem pieca, żeby powstrzymać kule snajpera.

Wtf?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Mikoski napisał:

😂🤣

Moje posty z premedytacją są tak ostre żeby oddzielić ziarno od plew ,co  jak widać jest bardzo skuteczne . Dalej takie będą bo tu jest jeszcze wolność słowa i nie zamierzam się ograniczać w mówieniu co myślę .

 

23 minuty temu, Spiochu napisał:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Chertan napisał:

Normalnie stek analiz wojennych powyżej, no tak, przecież każdy musi mieć opinię, bo mu się wydaje że czai. Ponieważ mi też się wydaje, to ograniczę się do przemyślenia dotyczącego tego, jaka popieprzona ideologia stoi za tym wszystkim. Dowiedziałem się wczoraj o istnieniu niejakiego Aleksandra Dugina. Facet jest realnym twórcą sposobu myślenia osób stojących za agresjami Rosji. Trudno to ogarnąć, z resztą facet sam ma problemy z ogarnięciem swojego życia, bo ewolucja jego sposobu myślenia i poglądów była spora na przestrzeni lat. W każdym razie w tym kontekście przyrównywanie ideologii do faszyzmu z czasów przed II wojną światową nie jest tak odległe. W sumie czytanie nawet skrótów jego koncepcji to momentami przerażająca lektura. 

Przecież na tym polegają fora, żeby przedstawiać opinie. Dyskutować, analizować argumenty itd. Oczywistym jest, że w off-topicu nikt nie będzie ekspertem, co jednak dalej nie wyklucza ciekawej dyskusji.

Niestety jakieś typki wolą rzucać obelgi z budowy zamiast normalnie rozmawiać, jak cywilizowani ludzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Spiochu napisał:

Przecież na tym polegają fora, żeby przedstawiać opinie. Dyskutować, analizować argumenty itd. Oczywistym jest, że w off-topicu nikt nie będzie ekspertem, co jednak dalej nie wyklucza ciekawej dyskusji.

Niestety jakieś typki wolą rzucać obelgi z budowy zamiast normalnie rozmawiać, jak cywilizowani ludzie.

Nie potrzebuję forum , przyjedź na stok to w twarz ci powiem że jesteś cipą.

Ps którą można kupić za kilka srebrników bo zawsze ci brakuje.

Edytowane przez Mikoski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Spiochu napisał:

Przecież na tym polegają fora, żeby przedstawiać opinie. Dyskutować, analizować argumenty itd. Oczywistym jest, że w off-topicu nikt nie będzie ekspertem, co jednak dalej nie wyklucza ciekawej dyskusji.

Niestety jakieś typki wolą rzucać obelgi z budowy zamiast normalnie rozmawiać, jak cywilizowani ludzie.

Tylko, że z wymiany opinii to wolałbym mieć inspiracje, o które przy czytaniu tego wątku jednak trudno. Przepychacie się w kilka osób i nawet gdyby ktoś jeszcze chciał opinię wyrazić, to raczej nie ładował by się w te zębatki, bo go zaraz ktoś zmiażdży. Więc robi się wzajemna wymiana wyzwisk i tyle by było z forum.

Damian, przynudzasz już z tą cipą, mam nadzieję, że na wyjeździe będziesz miał szerszy repertuar słownictwa. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Chertan napisał:

Tylko, że z wymiany opinii to wolałbym mieć inspiracje, o które przy czytaniu tego wątku jednak trudno. Przepychacie się w kilka osób i nawet gdyby ktoś jeszcze chciał opinię wyrazić, to raczej nie ładował by się w te zębatki, bo go zaraz ktoś zmiażdży. Więc robi się wzajemna wymiana wyzwisk i tyle by było z forum.

Damian, przynudzasz już z tą cipą, mam nadzieję, że na wyjeździe będziesz miał szerszy repertuar słownictwa. 

No niestety tak to wygląda. W wielu wątkach, pojawiają się osoby, które nie potrafią się odnieść merytorycznie do tematu tylko skupiają się na atakach i wyzwiskach. Później całe forum staje się nieciekawe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Chertan napisał:

Tylko, że z wymiany opinii to wolałbym mieć inspiracje, o które przy czytaniu tego wątku jednak trudno. Przepychacie się w kilka osób i nawet gdyby ktoś jeszcze chciał opinię wyrazić, to raczej nie ładował by się w te zębatki, bo go zaraz ktoś zmiażdży. Więc robi się wzajemna wymiana wyzwisk i tyle by było z forum.

Damian, przynudzasz już z tą cipą, mam nadzieję, że na wyjeździe będziesz miał szerszy repertuar słownictwa. 

Ta szuja sprzedałaby cię przy pierwszej  okazji ! On tylko liczy zyski i straty .

 

 

Edytowane przez Mikoski
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rosji nie trzeba nowych ideologów i ideologii.  Wystarczą te które są i działają skutecznie od 500 lat, czyli od czasów pierwszych "carow". Ideologii ubranej w religię, carstwo "trzeciego Rzymu" i "zbierania ziemi ruskiej". Czemu akurat ma  te ziemię zbierać władca Moskwy już ideologia nie wspomina ale tak przypadkiem wypadło. Metody odziedziczone po Mongolach z 13tego wieku i takie juz zostaly do dzisiaj. Albo ktos dostanie jarłyk cara Putina albo pol grama polonu. Po 200 latach gdy zabraklo juz "ruskiej ziemi" dołożono "imperium"... i tak to leci. Upadek Zsrr to taki "wypadek przy pracy". Wystarczy wziąć sie do roboty i zagonic nazad niepokornych do rosyjskiej szczesliwosci....

Historycznie Rosja zaczęła być groźna po zajęciu Ukrainy w połowie 17tego wieku.  Teraz ma okazję dostać nie tylko Zadnieprze ale i resztę.  Uwarunkowania są podobne.  Nie czas teraz myśleć że "nasza chata z kraja" i niech sie martwią inni, że trzeba rozważyć rację obu stron, że Ukry to wolynscy mordercy, że dostają więcej niż Polacy, i całą litanię serwowana dziennie przez nasycony rosyjską agenturą internet  i pożytecznych idiotow robiących to za darmo. Przyjamniej tu tego nie róbcie.  

Edytowane przez mig
  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, mig napisał:

Rosji nie trzeba nowych ideologów i ideologii.  Wystarczą te które są i działają skutecznie od 500 lat, czyli od czasów pierwszych "carow". Ideologii ubranej w religię, carstwo "trzeciego Rzymu" i "zbierania ziemi ruskiej". Czemu akurat ma  te ziemię zbierać władca Moskwy już ideologia nie wspomina ale tak przypadkiem wypadło. Po 200 latach gdy zabraklo juz "ruskiej ziemi" dołożono "imperium"... i tak to leci do teraz. Upadek Zsrr to taki "wypadek przy pracy". Wystarczy wziąć sie do roboty i zagonic nazad niepokornych do rosyjskiej szczesliwosci....

Historycznie Rosja zaczęła być groźna po zajęciu Ukrainy w połowie 17tego wieku.  Teraz ma okazję dostać nie tylko Zadnieprze ale i resztę.  Uwarunkowania są podobne.  Nie czas teraz myśleć że "nasza chata z kraja" i niech sie martwią inni, że trzeba rozważyć rację obu stron, że Ukry to wolynscy mordercy, że dostają więcej niż Polacy, i całą litanię serwowana dziennie przez nasycony rosyjską agenturą internet  i pożytecznych idiotow robiących to za darmo. Przyjamniej tu tego nie róbcie.  

Tak jak piszesz. Potrzebna jest zdecydowana reakcja i to teraz, jeszcze w Ukrainie. Ale to oznacza reakcje całego NATO a nie samej Polski. A NATO raczej nie kiwnie palcem. Co nam zatem pozostaje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...