Skocz do zawartości

Sytuacja w UA


grimson

Rekomendowane odpowiedzi

36 minut temu, Authorrr napisał:

Tylko dlaczego światowej jak najbardziej kłopotliwie zaczyna się żyć w UE? Tu nadal chcą zakazać zaraz kotłów na gaz oczywiście węgiel też. Kwestia pompowania zakupu elektrycznych aut to kolejna kwestia, strefy czystego transportu,... Za chwilę cyfrowe pieniądze i inne bzdety. Co to ma wspólnego z całym światem? Jedzenia też jest pod dostatkiem tylko trzeba nauczyć się racjonalnej konsumpcji. Jak coś pierdolnie to tutaj w Europie bo podobne głupoty nie są obecne gdzie indziej a przynajmniej nie globalnie na tak dużym obszarze z tak sporą ludnością.

Już cwaniaczki straszą paliwem po 15 zł... bo musi się Wielki Braciszek łaskawie dogadać z Saudami i o zgrozo Iranem... Jaja do sześcianu to już powoli zaczynają być.

Drugi akapit jest poza moim zasięgiem rozumowania. Z pierwszym zgadzam się w 100 proc. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Peter napisał:

Naprawdę ktoś jeszcze wierzy w to, że zaraz będzie zakaz używania kotłów gazowych i węglowych?

Ty mieszkasz w ogóle u nas w kraju czy nie bardzo...? Węglowych masz w Krakowie i za chwilę w okolicach tego miasta. Nawet w kominku nie można palić. Reszty nie śledzę więc się nie wypowiem ale na pewno są terminy tylko dalsze. Na wszystko masz okres przejściowy może i dotację na inne opcje jak pompa ciepła. A nawet jak nie wierzysz i inni też to po jakiego grzyba od kilku lat są tego typu art; https://businessinsider.com.pl/twoje-pieniadze/ue-szykuje-zakaz-piecow-na-wegiel-i-gaz-oto-terminy/gyxd6td  Jeszcze obecnie jak podnosi to ciśnienie do max.

@Adam ..DUCHale czego nie rozumiesz? Straszą eksperty 15 zł za litr jeśli USA nie dogada się w sprawie większego wydobycia z Saudami i Iranem.

Edytowane przez Authorrr
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Authorrr napisał:

Ty mieszkasz w ogóle u nas w kraju czy nie bardzo...? Węglowych masz w Krakowie i za chwilę w okolicach tego miasta. Nawet w kominku nie można palić. Reszty nie śledzę więc się nie wypowiem ale na pewno są terminy tylko dalsze. Na wszystko masz okres przejściowy może i dotację na inne opcje jak pompa ciepła. A nawet jak nie wierzysz i inni też to po jakiego grzyba od kilku lat są tego typu art; https://businessinsider.com.pl/twoje-pieniadze/ue-szykuje-zakaz-piecow-na-wegiel-i-gaz-oto-terminy/gyxd6td  Jeszcze obecnie jak podnosi to ciśnienie do max.

@Adam ..DUCHale czego nie rozumiesz? Straszą eksperty 15 zł za litr jeśli USA nie dogada się w sprawie większego wydobycia z Saudami i Iranem.

Zapewniam, że w całej Polsce ludzie używają węgla jako opału, to obszary objęte zakazami są ewenementem.

Akurat  zakaz  w Krakowie nie jest związany z jakimś "spiskiem" tylko jest walką z monstrualnym syfem, który tam panował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Authorrr napisał:

Ty mieszkasz w ogóle u nas w kraju czy nie bardzo...? Węglowych masz w Krakowie i za chwilę w okolicach tego miasta. Nawet w kominku nie można palić. Reszty nie śledzę więc się nie wypowiem ale na pewno są terminy tylko dalsze. Na wszystko masz okres przejściowy może i dotację na inne opcje jak pompa ciepła. A nawet jak nie wierzysz i inni też to po jakiego grzyba od kilku lat są tego typu art; https://businessinsider.com.pl/twoje-pieniadze/ue-szykuje-zakaz-piecow-na-wegiel-i-gaz-oto-terminy/gyxd6td  Jeszcze obecnie jak podnosi to ciśnienie do max.

@Adam ..DUCHale czego nie rozumiesz? Straszą eksperty 15 zł za litr jeśli USA nie dogada się w sprawie większego wydobycia z Saudami i Iranem.

I niech się dogadać/nie dogada ...mam to głęboko w dupie.....oddam ostatnia skarpetę żeby moje wnuki pod kremlowskim murem zamiast zwiedzać mauzoleum bandyty oddawały urynę w publicznym kiblu...

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Adam ..DUCH napisał:

I niech się dogadać/nie dogada ...mam to głęboko w dupie.....oddam ostatnia skarpetę żeby moje wnuki pod kremlowskim murem zamiast zwiedzać mauzoleum bandyty oddawały urynę w publicznym kiblu...

Najsampierw Polska będzie musiała się zmierzyć z rosnąca inflacja, brakiem węgla, zakłóceniami w dostawie gazu, paliwem w dwucyfrowej cenie. Jak to wytrzymamy to zostaje poczekać (ile lat?), aż ruskie zejdą do poziomu jaskiniowca z powodu nałożonych sankcji.

Chociaz jestem zdania, ze sankcje mocniej uderzają w EU, niż w Putina. Ten się śmieje z takiego postępowania, w końcu ruskie to bida z nędza, pomijając większe miasta. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, grimson napisał:

Najsampierw Polska będzie musiała się zmierzyć z rosnąca inflacja, brakiem węgla, zakłóceniami w dostawie gazu, paliwem w dwucyfrowej cenie. Jak to wytrzymamy to zostaje poczekać (ile lat?), aż ruskie zejdą do poziomu jaskiniowca z powodu nałożonych sankcji.

Chociaz jestem zdania, ze sankcje mocniej uderzają w EU, niż w Putina. Ten się śmieje z takiego postępowania, w końcu ruskie to bida z nędza, pomijając większe miasta. 

Nie Polska tylko ja, Ty i nasze dzieci....trudno wojna jest...nie pojadą niektórzy na narty do Włoch, w lato na Ibizę, nie kupimy nowego niepotrzebnego auta, komórki czy telewizora, napalimy chrustem a wszystko po to aby zdusić czerwonego pająka i aby Nasze wnuki mogły spać spokojnie...to czas poświęceń ...ja gotowy jestem a Ty ....

  • Like 3
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Adam ..DUCH napisał:

Nie Polska tylko ja, Ty i nasze dzieci....trudno wojna jest...nie pojadą niektórzy na narty do Włoch, w lato na Ibizę, nie kupimy nowego niepotrzebnego auta, komórki czy telewizora, napalimy chrustem a wszystko po to aby zdusić czerwonego pająka i aby Nasze wnuki mogły spać spokojnie...to czas poświęceń ...ja gotowy jestem a Ty ....

Adamie warto przypomnieć sobie historię. Mam na myśli konkretnie wdrożenie i konsekwentną realizację doktryny Reagana. Dzięki temu ruchowi wyrwaliśmy się spod sowieckiej łapy i mieliśmy 30 lat rozwoju w tempie niebywałym w naszej historii. To wszystko dzięki temu, znienawidzonemu przez kacapów, Wujkowi Samowi. Nawet jakieś kilka lat spowolnienia rozwoju jest żadną ceną za kolejne 30 lat spokoju dla naszych dzieci i wnuków. Trzeba patrzeć w przód!

Mam nadzieję, że tym razem już do wszystkich decydentów na świecie dotrze, ze ruskiego trzeba walić w mordę przy każdej okazji. Nieustająco pamiętać o historii tego pojebanego narodu.  A przede wszystkim nie żywić go, nawet jeśli trochę (bo umówmy się, że trochę) pogorszy się jakość naszego życia.

Dla wszystkich (w tym i kacapskich pomagierów) troszkę historii.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Doktryna_Reagana

  

Edytowane przez Wujot
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Adam ..DUCH napisał:

Nie Polska tylko ja, Ty i nasze dzieci....trudno wojna jest...nie pojadą niektórzy na narty do Włoch, w lato na Ibizę, nie kupimy nowego niepotrzebnego auta, komórki czy telewizora, napalimy chrustem a wszystko po to aby zdusić czerwonego pająka i aby Nasze wnuki mogły spać spokojnie...to czas poświęceń ...ja gotowy jestem a Ty ....

Ja jestem zdania, że od biedowania Polski ruskim się nie pogorszy.

Powtórze się, sankcje EU nie zdają egzaminu. Rusek zbierał środki finansowe przez dobre kilkanaście lat, teraz częściowe odcięcie od rynku zbytu dla ropy, gazu i węgla spowoduje, że szybko znajdą nowe  kraje chętne na surowce energetyczne w dobrej cenie. Czytam na Onetach, jak to u ruskich sadzą już zimniory, ceny szaleją a ludzie sterczą w kolejkach do bankomatów. Jest to sprzeczne z informacją od moich znajomych z branży turystycznej, mówiącą o potopie ruskich turystów.

Poza tym, Putin jest/będzie na kroplówce finansowej z Chin. 

Zastanawia mnie postępowanie naszego rządu. W imię rozkazu płynącego z USA, nasi wspaniali politycy skazują nas na chrust-plus, paliwo w cenie wina, tonę węgla w cenie tygodniowego pobytu w **** hotelu, nie mówiąc o gazie. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przestań się powtarzać, tylko się pakuj i przenieś się do tego kraju dobrobytu. Jak się dobrze zakręcisz to będziesz na czołówkach we wszystkich kacapskich programach, jak ten dezerter na Białorusi. Może też uda ci się podłączyć pod tą chińska kroplówkę i nie będziesz musiał zbierać chrustu. 

  • Thanks 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, kordiankw napisał:

Przestań się powtarzać, tylko się pakuj i przenieś się do tego kraju dobrobytu. Jak się dobrze zakręcisz to będziesz na czołówkach we wszystkich kacapskich programach, jak ten dezerter na Białorusi. Może też uda ci się podłączyć pod tą chińska kroplówkę i nie będziesz musiał zbierać chrustu. 

Skąd pomysł ze jestem pro-putinowski? 
 

Zenujace, ze używasz reguły „kto nie z nami, ten przeciw nam”.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, kordiankw napisał:

U mnie jest siódma. Z okna hotelu widzę te prospekty leninowskie i cieszę się z bycia POLAKIEM.

Unikasz odpowiedzi na pytanie.

Aaaa, przepraszam najmocniej. Na stronie 9 tego wątku chwaliłem I Gwardyjska Dywizje Pancerna im Bohaterów Wyzwolenia za błyskawiczna kontrofensywę pod Kijowem. Na stronie 11 napisałem laurkę dla Putina za wyjątkowo celna strategie w Charkowie. Strona 20 to poemat nt połączenia funkcji pilota samolotu Su-27 i doktora na uniwerku we Władywostoku. Strona 32 to mój zachwyt nad polityka monetarna Rosji. Ostatnie dwie strony to już tylko dzganie w chore z nienawiści oczy zgniłych kapitalistów z Zachodu.

Masz racje chłopie.

Edytowane przez grimson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, grimson napisał:

Ja jestem zdania, że od biedowania Polski ruskim się nie pogorszy.

Powtórze się, sankcje EU nie zdają egzaminu. Rusek zbierał środki finansowe przez dobre kilkanaście lat, teraz częściowe odcięcie od rynku zbytu dla ropy, gazu i węgla spowoduje, że szybko znajdą nowe  kraje chętne na surowce energetyczne w dobrej cenie. Czytam na Onetach, jak to u ruskich sadzą już zimniory, ceny szaleją a ludzie sterczą w kolejkach do bankomatów. Jest to sprzeczne z informacją od moich znajomych z branży turystycznej, mówiącą o potopie ruskich turystów.

Poza tym, Putin jest/będzie na kroplówce finansowej z Chin. 

Zastanawia mnie postępowanie naszego rządu. W imię rozkazu płynącego z USA, nasi wspaniali politycy skazują nas na chrust-plus, paliwo w cenie wina, tonę węgla w cenie tygodniowego pobytu w **** hotelu, nie mówiąc o gazie. 

To niech szukają.......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Adam ..DUCH napisał:

I niech się dogadać/nie dogada ...mam to głęboko w dupie.....oddam ostatnia skarpetę żeby moje wnuki pod kremlowskim murem zamiast zwiedzać mauzoleum bandyty oddawały urynę w publicznym kiblu...

Ciężko z takimi dziecinnymi argumentami. Jak ktoś ma słabo finansowo, ma kredyty i tak dalej to nie koniecznie będzie to skarpeta tylko np. miejsce zamieszkania a to już słabo. Po drugie ja się nawet zgadzam tylko jak będzie paliwo po 15 zł to rusek będzie zarabiał praktycznie tyle samo nawet przy sporo mniejszej sprzedaży tak jak robi to obecnie. Wiec się ponownie pytam skoro tak uzależniliśmy się, wojna była planowana latami czemu nie było planu B i właśnie zdławienia ich finansowo? Dogadują się jak już pół domu jest w ogniu.

Jeden tutaj ziora z okna hotelu... Ja pierdole o ile to nie delegacja to jak pisałem nie ma to o czym i z kim rozmawiać. Ludzie oderwani od rzeczywistości przeciętnego Kowalskiego. Słowo "polaryzacja" poglądów się kłania. Można i tak ale to patologia jest i już.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, grimson napisał:

Skąd pomysł ze jestem pro-putinowski? 
 

 

Ano stąd, że nic innego nie robisz tylko narzekasz na wysokie ceny towarów, które ewentualnie po niższej cenie moglibyśmy mieć z Rosji. Jeżeli byłbym naczelnym rosyjskim propagandzistą to dokładnie taką narracje nakazałbym stosować w przekazie dnia a właściwie codziennie.

  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Peter napisał:

Ano stąd, że nic innego nie robisz tylko narzekasz na wysokie ceny towarów, które ewentualnie po niższej cenie moglibyśmy mieć z Rosji. Jeżeli byłbym naczelnym rosyjskim propagandzistą to dokładnie taką narracje nakazałbym stosować w przekazie dnia a właściwie codziennie.

Faktycznie, narzekam. Rozumiem, ze Ciebie takie wysokie ceny cieszą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba by było narzekać przypomnę na u nas wyróżniającą się drożyznę gdybyśmy jako kraj przyfrontowy byli przygotowani a choćby na ten węgiel. A tu nikt nawet dupy nie ruszy by chcieć uspokoić sytuację. Kopalnie już zapowiadają podwyżkę dla największych odbiorców x3. Jak zaczną się redukcje i upadłości firm to będą to te ostatnie skarpety. Pomijam dziecinadę w takim podejściu gdzie choćby Indie i Chiny kupują jak leci. Idzcie się obrazić na Chinoli i nie kupujcie nic z ich metką bo wspierają Putina a jedyna słuszna u nich partyja realizuje przekaz propagandowy Moskwy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@grimsonna konkurencyjnym forum jeden z forumowiczów nadział się na wendetę "bogoli" jak uznał, że należy do "klasy średniej" i nie widzi u znajomych zarobków nawet w IT powyżej 2-cyfrówki. Tu siedzi jak pisałem wielu byłych ubeków, ich dzieci, resortowcy w tym byli najemnicy i żołnierze z wielo tys emeryturkami. Plus wielu po prostu tych co im się dobrze powodzi czy to zawodowo czy w biznesie. Dla nich skarpeta to co najwyżej brak nowego autka albo nartowania na lodowcu. Jak pisałem ludzie całkowicie oderwani od świata tak samo jak nasi politycy. Czy benzyna będzie po 8 czy 20 zeta to dla nich mało istotne. Nawet mają w dupie to, że ktoś ich robi w jojo i to tak solidnie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Authorrr napisał:

@grimsonna konkurencyjnym forum jeden z forumowiczów nadział się na wendetę "bogoli" jak uznał, że należy do "klasy średniej" i nie widzi u znajomych zarobków nawet w IT powyżej 2-cyfrówki. Tu siedzi jak pisałem wielu byłych ubeków, ich dzieci, resortowcy w tym byli najemnicy i żołnierze z wielo tys emeryturkami. Plus wielu po prostu tych co im się dobrze powodzi czy to zawodowo czy w biznesie. Dla nich skarpeta to co najwyżej brak nowego autka albo nartowania na lodowcu. Jak pisałem ludzie całkowicie oderwani od świata tak samo jak nasi politycy. Czy benzyna będzie po 8 czy 20 zeta to dla nich mało istotne. Nawet mają w dupie to, że ktoś ich robi w jojo i to tak solidnie.

Narty to nie hobby dla posiadaczy karty VIP w Domach Pomocy Społecznej. Stad na forum, moim zdaniem, jest większość klasy średniej. 

Tylko co to za klasa średnia, jak zaraz paliwo przebije 10zl, miniraty kredytów hipotecznych wzrosną o 300 i więcej %. 
 

Jedyna branża, która będzie miała żniwa to zakłady pogrzebowe. Ilość samobójców pobije wszelkie rekordy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...