Skocz do zawartości

Narty dla 53-latka


grego69

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, star napisał:

Ja jezdzilem chyba na tych rc4 sc trzeba dynamicznie i wtedy fajnie. Atomikow nie znam. PS przygotowanie nart może robić różnice 

Star

To jedne z lepszych nart jakie miłem, do dzisiaj żałuje że je sprzedałem. Tu rzekłbym pancerna slalomka, ciężkie i twarde, żel na zewnętrznej stronie narty powodował że żadne kolejki nie straszne były, jak sprzedawałem to zdjęć nie mogłem zrobić bo wychodziły jakby narta była prosto z fabryki, takie zabezpieczenie. 

Ale to był chyba strzał w kolano Fischera - szybciutko z tego zrezygnowali - chyba sprzedaż stanęła 🙂
pozdrawiam 

Unknown.jpg.ab337b8821f2aeb14ecdc828f70a9783.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje X9 nie były WB - nie mogę takich znaleźć w katalogu ?! - może to jakoś model do wypożyczalni. Natomiast w ubiegłym tygodniu jak nawaliło pół metra śniegu, córka, wzięła z wypożyczalni Deacon 80 (akurat najszersze w tej wypożyczalni). W miękkim śniegu miała lepiej na nich niż na slalomce FIS, ale jak śnieg się utwardził to szybko je oddała. Zwracała uwagę na dziwną nieprzewidywalność tej narty przy jeździe na krawędzi. Producent podaje kilka promieni i jakieś cuda-wianki a wrażenie jest takie, że na twardszym narta robi niespodzianki. 

@Star - pewnie masz rację - jakbym włożył więcej energii i trasa była twardsza to wrażenie mogło być inne. Jakieś 5 lat temu też testowałem RC4 SC, ale ja byłem młodszy, a śnieg był super i byłem znacznie bardziej zadowolony - teraz je wypożyczyłem z myślą o zakupie (nowe 360 euro) i się nie zdecydowałem. Niestety mam wrażenie, że jazda na nartach mi się "udaje" a nie, że "umiem" - to czy pojadę ładnie i dynamicznie zależy od śniegu, dopasowanie butów, wyspania, rozgrzania, tego jak zacznę itd. - nie jestem niezawodny.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Martinez napisał:

Ja ( 47 lat ) jeździłem w tym roku na Atomic X7 WB. I jeździło mi się bardzo dobrze. Rano czy wieczorem dawały sobie radę. Kusiły mnie X9 WB a cena była sporo większa. 

Może na przyszły rok odłożę sobie na X9 WB bo syn robi podchody do X7 🙂. Kuszą mnie Decon 84 i  Elan AMPHIBIO 14 TI ale o tych drugich jest bardzo mało informacji od użytkowników.

Cze

Jeździłem na elanach 18 ti (te z najnowszej kolekcji) i wydaje mi się, że to te same narty tylko wyższy model - uważam że to świetne narty, ale one wąskie pod butem są (bo chyba 72) - pozostałe które wymieniasz sporo szersze - więc inne.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zrobiłem zdjęć, ale jestem pewien, że miały te srebrne paski, zielone napisy i były szare. Jak patrzę na stronę Atomic, to wiązania identyczne, szerokość pod butem 75 - czyli wygląda, ze jednak były WB, a ja nie zwróciłem uwagi na małe literki.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Wojcio napisał:

Moje X9 nie były WB - nie mogę takich znaleźć w katalogu ?! - może to jakoś model do wypożyczalni. Natomiast w ubiegłym tygodniu jak nawaliło pół metra śniegu, córka, wzięła z wypożyczalni Deacon 80 (akurat najszersze w tej wypożyczalni). W miękkim śniegu miała lepiej na nich niż na slalomce FIS, ale jak śnieg się utwardził to szybko je oddała. Zwracała uwagę na dziwną nieprzewidywalność tej narty przy jeździe na krawędzi. Producent podaje kilka promieni i jakieś cuda-wianki a wrażenie jest takie, że na twardszym narta robi niespodzianki. 

@Star - pewnie masz rację - jakbym włożył więcej energii i trasa była twardsza to wrażenie mogło być inne. Jakieś 5 lat temu też testowałem RC4 SC, ale ja byłem młodszy, a śnieg był super i byłem znacznie bardziej zadowolony - teraz je wypożyczyłem z myślą o zakupie (nowe 360 euro) i się nie zdecydowałem. Niestety mam wrażenie, że jazda na nartach mi się "udaje" a nie, że "umiem" - to czy pojadę ładnie i dynamicznie zależy od śniegu, dopasowanie butów, wyspania, rozgrzania, tego jak zacznę itd. - nie jestem niezawodny.

Nie to chyba standard. Bywają złe dni. Ja na nich początkowo jakoś nie halo, im agresywniej tym lepiej. Właśnie je i sztekle sl zapamiętałem jako najchętniej skręcające. Do porównania volkl i rossi stabilne ale nie aż tak skrętne, samo skrętne chciałoby się rzec. W kategorii sl.

Edytowane przez star
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Marcos73 napisał:

Star

To jedne z lepszych nart jakie miłem, do dzisiaj żałuje że je sprzedałem. Tu rzekłbym pancerna slalomka, ciężkie i twarde, żel na zewnętrznej stronie narty powodował że żadne kolejki nie straszne były, jak sprzedawałem to zdjęć nie mogłem zrobić bo wychodziły jakby narta była prosto z fabryki, takie zabezpieczenie. 

Ale to był chyba strzał w kolano Fischera - szybciutko z tego zrezygnowali - chyba sprzedaż stanęła 🙂
pozdrawiam 

Unknown.jpg.ab337b8821f2aeb14ecdc828f70a9783.jpg

chyba  mam te narty albo b. podobne... wiazania ze sruba w srodku, i sprezynami... chyba do regulacji reakcji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Mitek napisał:

Cześć

Jak czytam tak rozwijające się tematy to szczerze mówiąc...   "nie chce mi się z wami gadać".

Pozdro

Mitek, zupełnie niepotrzebnie. Finalnie przecież (bo pozornie jest odwrotnie) wszystko sprowadza się do Twojego "...kup te jakie Ci się najbardziej podobają". Jak się człowiek zastanowi odrobinę, to wybór sprowadza się do...6-8 par spełniających kryteria i trzeba tylko dobrać sobie deski do kurtki, butów czy osobistego gustu. A jak ktoś pozwala sobie na posiadanie kilku par, to problem doboru całkowicie znika. On jest problematyczny tylko na początku drogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, RobertKa napisał:

Tu masz ładne deacony w twarzowym kolorze:

https://www.olx.pl/d/oferta/narty-volkl-deacon-74-pro-uvo-168-cm-marker-xcell-16-CID767-IDMJcAw.html

Narta o charakterze fiszerów progressor. Triple radius, powinna się sprawdzić w rekreacji.

 

Hę ?!? Których progressorów ?!? F17 ? A kolega to miał na nodze jedne albo drugie ?!? F17 w porównaniu do deaconów 74 są wiotkie jak wierzbowa witka… to inne narty. D74 to hybryda o konstrukcji bliskiej sportowej narty (w klasie atomica x9), a f17 to all-round, narta popularna o prostszej konstrukcji bez usztywnienia titanalem. Titanal ma dopiero f19.

Podana tu wersja d74 pro ma jeszcze sportową płytę. Nie wspominając o wyższej klasie wiązań. Porównanie do f17 jest tu znaczącym nadużyciem.

Abstrahując od tego porównania, wskazane narty, jeżeli tylko są w dobrym stanie, to świetna propozycja dla nieźle jeżdżącego narciarza (trzeba docisnąć).

Edytowane przez mario33
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, mario33 napisał:

Hę ?!? Których progressorów ?!? F17 ? A kolega to miał na nodze jedne albo drugie ?!? F17 w porównaniu do deaconów 74 są wiotkie jak wierzbowa witka… to inne narty. D74 to hybryda o konstrukcji bliskiej sportowej narty (w klasie atomica x9), a f17 to all-round, narta popularna o prostszej konstrukcji bez usztywnienia titanalem. Titanal ma dopiero f19.

Podana tu wersja d74 pro ma jeszcze sportową płytę. Nie wspominając o wyższej klasie wiązań. Porównanie do f17 jest tu znaczącym nadużyciem.

Abstrahując od tego porównania, wskazane narty, jeżeli tylko są w dobrym stanie, to świetna propozycja dla nieźle jeżdżącego narciarza (trzeba docisnąć).

Czy ja gdzieś w ogóle pisałem o f17? F18 lub f19 jak ktoś preferuje dłuższe skręty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...