Skocz do zawartości

Pięcistawy


star

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Ludziom tak się robi na starość, że zaczynają pisać wierszyki o rzeczach w których liczą się fakty.

Czytam teraz - kolejny już raz - taką książkę Chwaścińskiego o historii taternictwa i jest to książka, która zabija ilością faktów. nie ma żadnych opisów ani wrażeń - tylko gołe fakty, życiorysy, informacje. Nie wiem jak On to wszystko zebrał i zweryfikował ale robi wrażenie.

Pozdro

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Mitek napisał:

Cześć

Ludziom tak się robi na starość, że zaczynają pisać wierszyki o rzeczach w których liczą się fakty.

Czytam teraz - kolejny już raz - taką książkę Chwaścińskiego o historii taternictwa i jest to książka, która zabija ilością faktów. nie ma żadnych opisów ani wrażeń - tylko gołe fakty, życiorysy, informacje. Nie wiem jak On to wszystko zebrał i zweryfikował ale robi wrażenie.

Pozdro

No i co zrobiłeś? Zaraz będą skany każdej strony. A jeżeli kogoś interesuje to przeczyta tę książkę, bez kradzieży własności intelektualnej.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Jan said:

myślę że większe zainteresowanie znajdziesz tutaj

https://forum.tatromaniak.pl/

W artykule była fajna narracja i dobrze mi się czytało. Jak poczytasz między wierszami, to wyjdzie, że to artykuł o ludziach, którzy za bardzo się zapatrują w to, na co pozują. Prawdy uniwersalne, które tylko zostały osadzone w rzeczywistości znanej autorowi. Pasują do każdego forum, również do tego.

Edytowane przez SzymQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, SzymQ napisał:

na co pozują

dla mnie kolega @star pozuje na gwiazdę narciarstwa, freerajdu, skialpinizmu, himalaizmu, taternictwa i tego forum ,

na którym jest już bliski celu, czyli pokonania   Kolegi @Mitek w ilości napisanych postów czego mu serdecznie życzę

😀

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minutes ago, Jan said:

dla mnie kolega @star pozuje na gwiazdę narciarstwa, freerajdu, skialpinizmu, himalaizmu, taternictwa i tego forum ,

na którym jest już bliski celu, czyli pokonania   Kolegi @Mitek w ilości napisanych postów czego mu serdecznie życzę

😀

Dla mnie to on nawet jest taką gwiazdą, bo daleko mi do niego w każdej z tych dziedzin. Widzę za to wielu takich co mało wiedzą, dużo piszą, a najwięcej krzyczą, że jak ktoś się nie zna to nie powinien się wypowiadać. I żeby nie było, NIE JEST to uwaga kierowana do Mitka, który na narciarstwie niewątpliwie się zna.

 

Może star nie wkleił jeszcze tego linka https://sjp.pl/forum.

Quote

forma grup dyskusyjnych w Internecie, służąca do wymiany informacji i poglądów między użytkownikami sieci przy użyciu przeglądarki internetowej

P.S. Podpowiedź: W linki (nawet te z przyjaznym adresem URL) trzeba klikać, żeby znaleźć w nich informacje... 
 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, SzymQ napisał:
Cytat

forma grup dyskusyjnych w Internecie, służąca do wymiany informacji i poglądów między użytkownikami sieci przy użyciu przeglądarki internetowej

P.S. Podpowiedź: W linki (nawet te z przyjaznym adresem URL) trzeba klikać, żeby znaleźć w nich informacje... 
 

Pomiedzy użytkownikami sieci a nie miedzy użytkownikami sieci a wyszukiwarką Google...

  • Thanks 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, SzymQ napisał:

Dla mnie to on nawet jest taką gwiazdą, bo daleko mi do niego w każdej z tych dziedzin. Widzę za to wielu takich co mało wiedzą, dużo piszą, a najwięcej krzyczą, że jak ktoś się nie zna to nie powinien się wypowiadać. I żeby nie było, NIE JEST to uwaga kierowana do Mitka, który na narciarstwie niewątpliwie się zna.

 

Może star nie wkleił jeszcze tego linka https://sjp.pl/forum.

P.S. Podpowiedź: W linki (nawet te z przyjaznym adresem URL) trzeba klikać, żeby znaleźć w nich informacje... 
 

Szymon można, nie trzeba. Ale jeżeli w prawie każdym poście są jakieś linki, czasami związane z tematem, ale częściej niekoniecznie, to mówię za siebie, mam przesyt i  nie klikam.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Jan napisał:

no widzę że pomogło - zacząłeś pisać własnymi słowami

tak trzymać 👍

myślę że większe zainteresowanie znajdziesz tutaj

https://forum.tatromaniak.pl/

odpowiem na twoim poziomie, ty znajdziesz wieksze zainteresowanie swoim przywalaniem sie tutaj

https://www.kochamnarty.pl

a do tego watku zagladac przeciez nie musisz, jak cie meczy odpusc sobie, wszyscy beda zdrowsi

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Jan napisał:

dla mnie kolega @star pozuje na gwiazdę narciarstwa, freerajdu, skialpinizmu, himalaizmu, taternictwa i tego forum ,

na którym jest już bliski celu, czyli pokonania   Kolegi @Mitek w ilości napisanych postów czego mu serdecznie życzę

😀

co ja mam ci napisac, ze pozujesz na osobe wszechwiedzaca? czy moja wina jest, ze zaczynajac do wspinaczki, zwekslowalem w narciarstwo w tym lajtowe elementy free i tour, a to, ze interesuje sie jak to robia najlepsi i czasem o tym napomkne to grzech? jak wiesz nie iloscia postow a jakoscia sie liczy, jak juz ktos musi liczyc;

dla mnie forum brytana czytalem dla doslownie dwoch osob, na skiforum tez nawet jak nie rozumialem, to wpisy niko130 bezcenne, lepiej je linkowac niz samemu pisac i sie madrzyc

pozowanie ci sie myli z aktywnoscia, tak juz jest, ze niektorzy sa bardziej inni mniej aktywni zarowno w dzialalnosci narciarskiej, gorskiej jak i forumowej, nie musi to byc wg mnie skorelowane, tacy gabrik i ferra enzo uwielbiali techniczne rozkminki i nie tylko o swej jezdzie bajdurzyli, czy sie nie upajali

wydaje mi sie, ze autoironia nieco mnie chroni przed pozerstwem, a jesli pozuje to na czolowego miekiszona forum, ktory jest w stanie sie wycofac zanim zacznie;-) niestety sporej ilosci forumowiczow lepiej wychodzi jechanie po kims innym, krytykanctwo co jest dosc zalosne, bo gdyby sami zalewali to forum ogromem swoich doswiadczen to rozumialbym moze ich lepiej a tak wiekszosc postow to jakies zalosne bitewki o slowa, zreszta puste, to ja juz wole link do Marcisza

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Jan napisał:

może zacznijmy od podstaw to ponad 1500 stron ( o 5 Stawach też jest trochę)

 

IMG_20240220_093523.thumb.jpg.25066f0e17a06c5266610a9dd45a84b7.jpg

 

no i nic nie zrozumiałeś z tego wątku, zacząłem od osobistych relacji osób, mieszkających tamże, także w odleglejszych czasach, co miało jakiś element poezji w sobie, a ty encyklopedię wrzucasz, proza życia...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
3 godziny temu, Mitek napisał:

Cześć

Ludziom tak się robi na starość, że zaczynają pisać wierszyki o rzeczach w których liczą się fakty.

Czytam teraz - kolejny już raz - taką książkę Chwaścińskiego o historii taternictwa i jest to książka, która zabija ilością faktów. nie ma żadnych opisów ani wrażeń - tylko gołe fakty, życiorysy, informacje. Nie wiem jak On to wszystko zebrał i zweryfikował ale robi wrażenie.

Pozdro

No widzisz. Szacun. Nie czytałem. Ale wydaje mi się, że o niebo wolałbym Malczewskiego czytać, choć u niego faktów jak na lekarstwo, raczej ciekawostki. No ale co kto woli. Na brytanie pisał poeta Jusza, z KW Warszawa, świetnie się to czytało. PS szacun, że przynajmniej jako jeden z niewielu napisałeś co czytasz, co ci się podoba, a nie jedziesz komentarzami w stylu 'twoja stara pierze w rzece, a stara stara to już na pewno'

Edytowane przez star
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, kordiankw napisał:

Szymon można, nie trzeba. Ale jeżeli w prawie każdym poście są jakieś linki, czasami związane z tematem, ale częściej niekoniecznie, to mówię za siebie, mam przesyt i  nie klikam.

No ale ktoś może mieć przesyt twojej ciętej riposty, bez nawiązania do wątku i też może nie czytać. Święte prawo. Ale pisanie w każdym wątku, w którym zabrałbyś głos, że ktoś nie czyta twoich wpisów za wiele sensu przecież nie ma.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, star napisał:

A ten Google to przypadkiem nie znajduje tego co inni użytkownicy sieci napisali?

Ale my łakniemy Twoich "złotych myśli" nie zaś powielanych jakichś... powielactwo nas brzydzi ..jesteśmy zwolennikami na wskróś autorskich wywodów - choćby miały być idiotyczne nawet.

  • Thanks 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, star napisał:

No ale ktoś może mieć przesyt twojej ciętej riposty, bez nawiązania do wątku i też może nie czytać. Święte prawo. Ale pisanie w każdym wątku, w którym zabrałbyś głos, że ktoś nie czyta twoich wpisów za wiele sensu przecież nie ma.

Widzisz Tadeusz, pisałeś coś o kółku wzajemnej adoracji. Ja do kółka nie należę. Mieliśmy okazję poznać się osobiście, byłeś u mnie w domu, mógłbym klepać cię po plecach, ale mam taki charakter, że jak mi coś leży na wątrobie, to piszę. Może dlatego, żeby dać ci do zrozumienia, że takie wstawki z Google, które każdy może sobie znaleźć w kilka sekund, na dłuższą metę robią się męczące. No hard feelings.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, kordiankw said:

Szymon można, nie trzeba. Ale jeżeli w prawie każdym poście są jakieś linki, czasami związane z tematem, ale częściej niekoniecznie, to mówię za siebie, mam przesyt i  nie klikam.

Chodziło mi tylko o związek przyczynowo-skutkowy, a nie o przymus. Też nie klikam bezrefleksyjnie we wszystkie linki. Nie czytam zbyt długich postów, omijam tematy rowerowe i nie kręcą mnie fotki piwa w rozmaitych konfiguracjach. Ale nie czuję potrzeby zakazywania ani hejtowania takowych. Tutaj natomiast tworzy się jakiś jedyny słuszny światopogląd. Mi się to kojarzy z jedynym słusznym światopoglądem pewnej partii prawicowej, która zmieniała niedawno prawo. Jestem równie szczęśliwy z narzucaniem mi światopoglądu przez partię na temat prawa moich córek do aborcji, jak i z narzucaniem formy postów na skiforum starowi. A star jest gościem na tyle ciekawym, że nawet dorobił się nelogizmu "starryzm". Znaczy, że jednak przykuwa uwagę niektórych forumowiczów. No więc szacun dla niego.

Najbardziej zastanawiająca jest tutaj i tak działalność Jana. Człowiek, który ma moc sprawczą, żeby zrobić regulaminy na swoim forum o zakazie wklejania linków, a chyba tego nie zrobił skoro przychodzi tutaj manifestując swój światopogląd - 1000 postów. Miał pomysł na forum, ale albo nie chwycił albo to dywersja...

Co do wklejania linków to całkiem dobra strategia, kiedy czujesz się merytorycznie mniej umocowany od autora wypowiedzi...

1 hour ago, Lexi said:

Pomiedzy użytkownikami sieci a nie miedzy użytkownikami sieci a wyszukiwarką Google...

a więc:

https://sjp.pwn.pl/poradnia/haslo/miedzy-i-pomiedzy;10961.html

Zanim zostanę zbesztany - nie mam swojego zdania w tym temacie, wierzę jednak gościowi z PWN...

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minutes ago, Lexi said:

Ale my łakniemy Twoich "złotych myśli" nie zaś powielanych jakichś... powielactwo nas brzydzi

Ale my łakniemy Waszych nie zaś jakiegoś hejtu. Hejt nas brzydzi...

P.S. Nie czuję się na siłach wchodzić w spory językowe czym hejt jest a czym nie. Zwłaszcza, że to zapożyczenie. Na wszelki wypadek link do takich, którzy chyba wiedzą. Ale jeśli ktoś zna słowo, to nie musi klikać.

https://sjp.pwn.pl/poradnia/haslo/Hejt;19025.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, kordiankw napisał:

Widzisz Tadeusz, pisałeś coś o kółku wzajemnej adoracji. Ja do kółka nie należę. Mieliśmy okazję poznać się osobiście, byłeś u mnie w domu, mógłbym klepać cię po plecach, ale mam taki charakter, że jak mi coś leży na wątrobie, to piszę. Może dlatego, żeby dać ci do zrozumienia, że takie wstawki z Google, które każdy może sobie znaleźć w kilka sekund, na dłuższą metę robią się męczące. No hard feelings.

No ale z jakichś powodów wybieram te a nie inne. Uważam, że cenne. Np. ostatnio odkryłem tego gościa z Norwegii co robił  ciekawe linie w Chamonix. Jakoś wcześniej go nie znałem. A co jest męczące? Dla jednego rozkminki techniczne i te wszystki acje? Dla innego serwisowanie nart. Bo on je daje gościowi i ma. Dla innego jazda poza trasami, bo on jeździ po trasach. Dla innego nudne wpisy. Dla innego intelektualne przepychanki. Napisałeś raz zrozumiałem. Ale piszesz to ciągle. Wierząc, źe zmienisz człowieka? To tak jakbym ja chciał cię zmienić i jednak namówić do klikania bo to są zajebiste linki co je wyszukałem specjalnie dla ciebie. Może pozostańmy odmienni, ale nikogo nie wyrzucajmy do jakichś gett, bo w efekcie zostanie jedynie słuszny monogłos.

 

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, SzymQ napisał:

"starryzm".

Jak dla mnie to możesz klikać co chcesz i nawet założyć związek wyznaniowy np. "zakon starrystów wklejkowych" co mi do tego - zauważ ze pisze do stara a nie do tych którzy Go czytają...ci najmniej mnie obchodzą

25 minut temu, SzymQ napisał:

 

8 minut temu, SzymQ napisał:

 

  • Confused 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Lexi napisał:

Ale my łakniemy Twoich "złotych myśli" nie zaś powielanych jakichś... powielactwo nas brzydzi ..jesteśmy zwolennikami na wskróś autorskich wywodów - choćby miały być idiotyczne nawet.

Po idiotycznych wg forumowych guru jeździ się tu jak po burej suce, nie udawaj tolerancyjnego. Tolerancja jest na skionline w wątku skiturowym. Kazdy wkleja gdzie jechał i czy to jest trasa, poza trasą czy płasko czy stromo każdy daje lajki bo rozumie drugiego i wie czym się ten chleb je a także ile to daje frajdy i tym się dzielimy. A na linki też bana nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
2 minuty temu, Lexi napisał:

Jak dla mnie to możesz klikać co chcesz i nawet założyć związek wyznaniowy np. "zakon starrystów wklejkowych" co mi do tego - zauważ ze pisze do stara a nie do tych którzy Go czytają...ci najmniej mnie obchodzą

 

 

Tak jak Ciebie nie obchodzą inni, mnie mogą nie obchodzić Twoje opinie? Tym bardziej, że przypominają lekko zaciętą płytę.

Edytowane przez star
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, star napisał:

Tak jak Ciebie nie obchodzą inni, mnie mogą nie obchodzić Twoje opinie?

Nikomu nie każe ich czytać.. 

 

3 minuty temu, star napisał:

Tolerancja jest na skionline w wątku skiturowym.

 

3 minuty temu, star napisał:

każdy daje lajki bo rozumie drugiego

Czyli żeby okazać zrozumienie trzeba dać lajki ... dobra dam Ci kilka (bez zrozumienia... tak z czystej sympatii)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Lexi napisał:

Ale my łakniemy Twoich "złotych myśli" nie zaś powielanych jakichś... powielactwo nas brzydzi ..jesteśmy zwolennikami na wskróś autorskich wywodów - choćby miały być idiotyczne nawet.

Jak za pewien czas zauważysz prawie wszystko co piszemy to powielactwo. To tylko nam dumnym bez powodu zdaje się, że jesteśmy oryginalni. Sztuczna inteligencja wybije nam to z głowy. Pustej głowy. Choć nadmuchanej jak to nasze ego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...