Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Dzień dobry - Atomic redster RX

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
58 odpowiedzi w tym temacie

#41 artlens

artlens

Nowy użytkownik

• 23 postów
  • Na forum od: 01.2021
6
  • Umiejętności: 2
  • Pruszków

Napisano wczoraj, 21:59

Cześć
No teraz wszyscy będą udowadniać jacy są skromni przyjaźni .😆😁

"Sprawdzić czy nie ksiądz" 😉

zamożny - definicja SJP

1. «posiadający duży majątek»

2. «taki, w którym panuje dostatek..

Mam tak że czasami kupuje rzeczy impulsywnie i z tego wychodzą dobre rzeczy bo pewnie będe robić progres następnie kupie lepsze narty.. jak mi się uda gdzieś pojeździć to zrobię test i zdam relacje.

Pozdrawiam

#42 Mikoski

Mikoski

Użytkownik

• PipPipPip
  • 536 postów
  • Na forum od: 03.2016
1128
  • Umiejętności: 1
  • Górny Śląsk

Napisano wczoraj, 22:11

Cześć
No teraz wszyscy będą udowadniać jacy są skromni przyjaźni .
"Sprawdzić czy nie ksiądz"
zamożny - definicja SJP
1. «posiadający duży majątek»
2. «taki, w którym panuje dostatek..
Mam tak że czasami kupuje rzeczy impulsywnie i z tego wychodzą dobre rzeczy bo pewnie będe robić progres następnie kupie lepsze narty.. jak mi się uda gdzieś pojeździć to zrobię test i zdam relacje.
Pozdrawiam

Cześć
Wpadłeś na forum z sprzętem już kupionym nie podałeś swoich parametrów , nie podałeś twardości butów i zapytałeś czy to dobry wybór...
Chyba liczyłeś na poklask ale pomyliłeś kolejność.
PS moim zdaniem przy 99 kg i narty do dupy i buty do dupy ,narty powinny mieć w opisie sztywne co przy twojej wadze oznacza miękkie. Buty flex 80 to nieporozumienie
Mam podobna wagę więc wiem co piszę.

#43 artlens

artlens

Nowy użytkownik

• 23 postów
6
  • Pruszków

Napisano wczoraj, 22:23

Przeczytaj jeszcze raz mój post #18 napisałem w nim ni mniej ni więcej, że tak tu bywa (jest) i że tego nie pochwalam.
Trochę źle zacząłeś i dostałeś obuchem. Chcesz zostać przywyknij.
Co do wyboru. Kupiłeś paździerz, ogłosiłeś i czego się spodziewałeś? Poklasku? No nie bo to nie są narty. Sorry taka prawda.
A może inaczej - da się na nich jeździć to niezaprzeczalne. Przy Twoim poziomie pewnie nie wyczujesz ich słabości, choć zaraz się tutaj odezwą tacy co powiedzą, ze wręcz przeszkodzą w nauce. Nie. Nie przeszkodzą, ale też nie bardzo pomogą.
Tak na prawdę to czego oczekiwałeś?W czym się chciałeś utwierdzić? Potwierdzenia, że dobrze/źle zrobiłeś. Już je kupiłeś więc pytanie czy dobre nie ma sensu, a tak naszły cię wątpliwości. Po co? Będzie można pojedziesz sam przetestujesz i może przez następne 3 lata będziesz szczęśliwy. Zrobisz progres wg ciebie znaczny i zapragniesz czegoś więcej.
Jak nadal tu będziesz i zapytasz co dalej - wielu podpowie. Możesz też wejść na dział giełda - tutaj starzy użytkownicy się nie oszukują, bo jak oszukują to stąd znikają.

pozdrawiam R

..ale ja niczego nie oczekiwałem po prostu pomyślałem że może ktoś ma takie narty albo na nich jezdził jestvmało info w sieci.. jedynie co się dowiedziałem z merytoryki że są za krótkie no i ze są paździerzem 😉

#44 Mitek

Mitek

Uprzywilejowany cwaniaczek

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 14697 postów
  • Na forum od: 11.2007
9882
  • Umiejętności: 8
  • Warszawa

Napisano wczoraj, 22:30

Topowe narty do jazdy a nie szpanu kupuje się za 1500 max, zwykle mniej.... ( PLN by nie bylo)

. Błąd

#45 robertdr

robertdr

Użytkownik

• PipPipPipPip
  • 1041 postów
  • Na forum od: 11.2007
1709
  • 3miasto

Napisano wczoraj, 22:33

..ale ja niczego nie oczekiwałem po prostu pomyślałem że może ktoś ma takie narty albo na nich jezdził jestvmało info w sieci.. jedynie co się dowiedziałem z merytoryki że są za krótkie no i ze są paździerzem

Kolego,

ja na prawdę chciałem dla Ciebie dobrze i nie pochwalam początkowych postów. Dlatego zareagowałem. 

Że kupiłeś paździerze to prawda. To tak jak byś na forum dla harley'owców wyskoczył z motorynką i krzyknął "witajcie, dołączam - jak podrasować gary". Nie obraź się ale taka prawda.

Tak jak napisałem - pewnie będziesz miał z nich frajdę, bo innych nie znasz. Za jakiś czas jeśli sport ci się spodoba zapragniesz butów i popytasz (zakładam się o flaszkę, że są za duże - oddasz za 3 lata :) flaszkę znaczy się ), a później przyjdzie czas na inne narty. i wtedy jak opiszesz czego potrzebujesz pomożemy/

ps

ważę prawie tyle samo i bałbym się, że nie wytrzymają w czasie jazdy.

www.domnaklinku.eu

#46 artlens

artlens

Nowy użytkownik

• 23 postów
6
  • Pruszków

Napisano wczoraj, 22:52

Kolego,
ja na prawdę chciałem dla Ciebie dobrze i nie pochwalam początkowych postów. Dlatego zareagowałem.
Że kupiłeś paździerze to prawda. To tak jak byś na forum dla harley'owców wyskoczył z motorynką i krzyknął "witajcie, dołączam - jak podrasować gary". Nie obraź się ale taka prawda.
Tak jak napisałem - pewnie będziesz miał z nich frajdę, bo innych nie znasz. Za jakiś czas jeśli sport ci się spodoba zapragniesz butów i popytasz (zakładam się o flaszkę, że są za duże - oddasz za 3 lata :) flaszkę znaczy się ), a później przyjdzie czas na inne narty. i wtedy jak opiszesz czego potrzebujesz pomożemy/

ps
ważę prawie tyle samo i bałbym się, że nie wytrzymają w czasie jazdy.

Buty nie są za duże bo sprawdzałem je dokładnie wg procedury a miałem buty rozbite więc wiem jak to jest a w twardszych bym się pewnie męczył..

Masz racje nie zdawałem sobie z powagi forum🤣🤣
  • mig12345 podziękował za tę wiadomość

#47 mig12345

mig12345

Stary maruda

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 7400 postów
  • Na forum od: 02.2008
6476
  • Rybnik, Ustroń

Napisano dziś, 07:24

Na szczęście masz poczucie humoru. Jak widzisz wstępniaka tu trzeba opłacić a potem już leci..... ;-). Witamy w klubie.

#48 RobertK

RobertK

Podły szyderca

• PipPipPipPip
  • 1079 postów
  • Na forum od: 10.2011
804
  • Umiejętności: 4
  • Świdnica

Napisano dziś, 09:17

Po pierwszym lub drugim wyjeździe napiszesz post :

Co zrobić? Narty mi klepią/nie trzymają

A w przyszłym roku:

Cześć, tu Sławomir, jakie narty dla początkującego z nadwagą?

:D

#49 artlens

artlens

Nowy użytkownik

• 23 postów
6
  • Pruszków

Napisano dziś, 11:15

Po pierwszym lub drugim wyjeździe napiszesz post :

Co zrobić? Narty mi klepią/nie trzymają

A w przyszłym roku:

Cześć, tu Sławomir, jakie narty dla początkującego z nadwagą?

:D

Nie napisze postu :-) tylko pójdę do sklepu i kupie wypasy a te dam synowi on i tak się tak nie jara jak ja choć jeździ bardzo dobrze.

ale zanim to zrobie przetestuje dany model na niektórych stokach są takie lepsze narty do testów..

ale możesz już zaproponować model dla Janusza który potrafi skręcać ..oczywiście najlepiej firma atomic :-)

Nadwagę to muszę zredukować i tu jest priorytet :-))

pzdr.

• mig12345 podziękował za tę wiadomość

#50 RobertK

RobertK

Podły szyderca

• PipPipPipPip
  • 1079 postów
  • Na forum od: 10.2011
804
  • Umiejętności: 4
  • Świdnica

Napisano dziś, 13:11

Nie napisze postu :-) tylko pójdę do sklepu i kupie wypasy a te dam synowi on i tak się tak nie jara jak ja choć jeździ bardzo dobrze.

ale zanim to zrobie przetestuje dany model na niektórych stokach są takie lepsze narty do testów..

ale możesz już zaproponować model dla Janusza który potrafi skręcać ..oczywiście najlepiej firma atomic :-)

Nadwagę to muszę zredukować i tu jest priorytet :-))

pzdr.

chętnie, ale nie określiłeś swoich preferencji wg ankiety, więc w ciemno:

https://www.skionlin...zyzni,1153.html

https://www.skionlin...zyzni,1155.html

#51 artlens

artlens

Nowy użytkownik

• 23 postów
6
  • Pruszków

Napisano dziś, 21:03

chętnie, ale nie określiłeś swoich preferencji wg ankiety, więc w ciemno:

https://www.skionlin...zyzni,1153.html

https://www.skionlin...zyzni,1155.html

Takie x9 to chyba będą za szybkie :-) dla mnie i są wąskie pod butem..ciekawie prezentują się Atomic x7 może nawet w wersji poszerzanej

Sprzedawca z jutuba twierdzi że są mega uniwersalne..

https://www.youtube....h?v=HbIZuKO2wBk

Pytanie czy mnie uciągną te powiedzmy sto kilo..wiem że wy cały czas długość ale czy 160 cm wystarczy? Jakoś nie chcę mocno długich nart tez mam taką budowę ciała bardziej zwartą ;-)

preferencje przyjemność z jazdy, raczej spokojna jazda.

#52 mig12345

mig12345

Stary maruda

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 7400 postów
6476
  • Rybnik, Ustroń

Napisano dziś, 21:38

ale czy 160 cm wystarczy? .

Zdecydowanie nie. Zakładam że masz ok 180 wzrostu..... 160 to długość damskiej slalomki...

#53 nikon255

nikon255

Użytkownik

• PipPipPip
  • 844 postów
  • Na forum od: 01.2016
242
  • Poznań

Napisano dziś, 21:39

Takie x9 to chyba będą za szybkie :-)

Co to znaczy ze narty sa za szybkie?

#54 artlens

artlens

Nowy użytkownik

• 23 postów
6
  • Pruszków

Napisano dziś, 21:46

Zdecydowanie nie. Zakładam że masz ok 180 wzrostu..... 160 to długość damskiej slalomki...

175 cm mam

#55 artlens

artlens

Nowy użytkownik

• 23 postów
6
  • Pruszków

Napisano dziś, 21:49

Co to znaczy ze narty sa za szybkie?

Do moich umiejętności nawet przyszłych 😉

#56 mig12345

mig12345

Stary maruda

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 7400 postów
6476
  • Rybnik, Ustroń

Napisano dziś, 21:49

175 cm mam

To poniżej 170 nie patrz.

#57 nikon255

nikon255

Użytkownik

• PipPipPip
  • 844 postów
  • Na forum od: 01.2016
242
  • Poznań

Napisano dziś, 21:51

Do moich umiejętności nawet przyszłych 😉

To juz nie draze... :P

#58 artlens

artlens

Nowy użytkownik

• 23 postów
6
  • Pruszków

Napisano dziś, 21:52

To poniżej 170 nie patrz.

Ok ale ogólnie czy ten model może być czy np x5 no i czy te narty rocznikowosię różnią oprócz ceny i malowania?

#59 mig12345

mig12345

Stary maruda

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 7400 postów
6476
  • Rybnik, Ustroń

Napisano dziś, 22:03

Ok ale ogólnie czy ten model może być czy np x5 no i czy te narty rocznikowosię różnią oprócz ceny i malowania?

Narty jak narty.... nie znam, nie mam zdania. Wg katalogu w środku grupy więc pewnie pazdzierz to nie jest. Ale na cuda nie licz. Wazysz slusznie to na byle nalesnikach bedzie jazda bokiem. Przekonałem się wiele razy do zasady Mitka: brać najwyższy model z grupy, to na pewno wtedy nie bedzie wpadki. Dodam- nie przesadzać z szerokością, te 75mm to max na trasy.
Poszukaj podobnych nart z poprzednich lat, czesto kupisz za 1/2 Czy nawet 1/3 ceny, a równie dobre. Chyba że to nie ma znaczenia...